سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

سامانه ندای مشاور توسط مجرب ترین مشاوره خانواده با هدف دانش افزایی در خصوص مسائل خانوادگی، تربیتی، تحصیلی، شغلی، ازدواج و امور مرتبط با خانواده جهت احساس بهتر در زندگی مطالب متنوعی را در اختیار شما قرار می دهد.

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده

مشاوره چیست؟

مشاوره یکی از مشاغل می باشد که دانش اموخته این رشته علاوه بر طی مراحل علمی باید مراحل عملی و کاری نیز طی کند تا بتواند بتواند با تجربه حاصل خدمات مشاوره ارائه دهد. شغل یا حرفه مشاوره نیازمند داشتن اطلاعات در زمینه هایی مانند روانشناسی ، حقوق ، علوم اجتماعی و .. می باشد.  علاوه بر این یک مشاور باید دارای ارتباطات اجتماعی قوی بوده تا بتواند به انتظارات و تصورات مراجعان نزدیک شود.

مشاوره خانواده تقریبا تمامی سطوح زندگی روزمره را شامل می شود سطوحی مانند:

مشاوره فردی: مشاوره درباره برنامه ریزی های فردی مانند برنامه ریزی اوغات فراغت ، ارتباطات ، دوست یابی ، اصلاح اخلاق و شخصیت و...

مشاوره ازدواج: شامل مسایل مربوط به قبل از ازواج و بعد از ازدواج و حین ازدواج می باشد می باشد.

مشاوره زندگی زناشویی: به کلیه مطالبی که مربوط به همسران و زندگی زناشویی است می پردازد موضوعاتی مانند سکس ، برنامه ریزی مالی برای زندگی ،بروز و حل اختلافات خانوادگی و ..

مشاوره ارتباط بین پدر و مادر و فرزندان: شامل مسائلی می شود که در رابطه با پدرو مادر و فرزندان است مانند کمک و حمایت کردن، آموزش ، انتخاب دوست ، انتخاب همسر و...

مشاوره خانواده درباره موارد خاص : مانند بیکاری ، طلاق ، عدم تعهد همسر ، رفتار با فرزند معلول و...

مشاوره خا

مشاوره خانواده شامل راهکارهای ارتقاء زندگی زناشویی، بیان اختلافات زناشویی، اختلافات خانوادگی خانواده همسر یا  شوهر،تضاد ها و اختلاف سلیقگی، خسته شدن یا ناامید شدن در زندگی، اعتیاد همسر یا فرزند، مشکلات جنسی خانواده،مشاوره خانواده وخیانت شوهر ، بیماری همسر و مشاوره طلاق می باشد.

مسائلی که باید درباره مشاوره خانواده بدانیم:

1- مشاوره خانواده برای تمامی سنین و با هر شرایطی لازم است: باید توجه داشت مشاوره خانواده از کودکی تا بزرگسالی ممکن است نیاز باشد برای مثال فرزندانی که دارای بیش فعالی هستند نباید والدین این مشکل را مخفی کنند بلکه با مراجعه به یک مشاوره خانواده باید این مشکل را حل کنند. یا دیده می شود افراد بزرگسال بدلیل خجالت و ... از مراجعه به مشاوره خانواده خودداری می کنند که اصلا درست نیست و باید دانست در هر سنینی یک فرد ممکن است به مشاور نیاز داشته باشد.

«مشاوره خانواده یعنی همفکری بجا و موثر»

2- شناخت دقیق مساله سپس تصمیم برای مشاوره خانواده: قبل از اینکه به مشاور مراجعه کنید ابتدا دلیل مراجعه و موضوع مراجعه را کامل مشخص کنید. برای مثال به جای اینکه همسر خود را متهم کنید و او را در همه چیز مقصر بدانید بهتر است ابتدا رابطه بین خود و همسرتان را بررسی کنید و یا به در صورتی که فرزندتان مشکل تحصیلی دارد به جای انتقاد از مدرسه و سیستم آموزشی کشود ابتدا مشکلات خانوادگی بررسی کنید زیرا خیلی از مسائل و مشکلات ریشه در همان خانواده دارد که می تواند با یک هم اندیشی و مشاوره خانواده مشکل را حل نمود.

«کسی که مشکل دقیق خود را تشخیص دهند به 50 درصد حل آن رسیده است»

3- مشاوره خانواده برای بالا بردن کیفیت زندگی با در نظر گرفتن همه جنبه ها: شما خانمی را در نظر داشته باشید که تمامی مشکلات خانوادگی خود را با همه در میان می گذارد به امید اینکه دیگران او را راهنمایی کنند ولی به دلیل نظرات متفاوت و متناقش افراد مختلف نه تنها مشکل وی حل نمی شود بلکه بر مشکلاتی مانند افشای اسرار زندگی پیش می آید. یا شما مردی را در نظر بگیرید که با کوهی از مشکلات حاضر نیست با هیچ کسی حرف بزند و مشکلات خود را بیان کند و ممکن است مانند یک بمب این مشکلات با یک جرقه منفجر شده و همه زندگی را نابود کند.

4- صداقت و واقع بینانه بودن به دور از آبروداری و خجالت:

باید مد نظر داشته باشید در مشاوره خانواده باید همه اطلاعات به صورت کامل و واضح در اختیار مشاور قرار داده شود و از مخفی کاری و خجالت دوری کرد تا مشاور خانواده بتواند با آگاهی تمام تلاش خود را برای رفع مشکل انجام دهد در غیر اینصورت از جلسه مشاوره خانواده نفعی نخواهید برد.

پس مشکلات را به محض ایجاد شدن شناسایی کرده و به مشاوره خانواده مناسب مراجعه کنید

مشاوران مجرب سامانه ندای مشاور آماده ی پاسخگویی به سوالات شما و راهنمایی در همه زمینه ها میباشند.

مرکز مشاوره خانواده

مشاور خانواده

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره تحصیلی آنلاین

مرکز مشاوره تلفنی خانواده

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد از سراسر کشور

9099071375

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

مشاوره خانواده

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید