اخبار تیزهوشان و نمونه دولتیمهمترین اتفاقات تحصیلی امروز

نحوه هدایت تحصیلی پایه نهم

آذرکیش مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش درباره روند هدایت تحصیلی دانش‌آموزان با توجه به شرایط به وجود آمده و تعطیلی مدارس اظهار کرد: هدایت تحصیلی امری فرایندی است و در طول سال‌ های تحصیل انجام می‌ شود. درس کاروفناوری و معرفی ۳۰ پودمان از مشاغل مختلف بچه‌ها را بیشتر درگیر هدایت تحصیلی و انتخاب‌های آینده می‌کند.

وی ادامه داد: در فرم‌ های هدایت تحصیلی عملکرد کل دوره متوسطه اول درنظر گرفته می‌ شود.

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه از ابتدای سال برنامه‌ هایی را برای آگاهی بخشی به خانواده‌ ها و معرفی حرف و مشاغل به دانش آموزان در دستور کار داشتیم که از جمله آنها می‌ توان به یک روز با هنرستان و کارگاه‌ ها و جلسات توجیهی با سرفصل آموزش خانواده اشاره کرد گفت: هرساله در هفته اول اردیبهشت که تحت عنوان هفته معرفی مشاغل نامگذاری شده برنامه‌ هایی را اجرا می‌ کردیم که امسال عملا محقق نشد، اما در مجموع هدایت تحصیلی با توجه به تعاریف از پایه ششم آغاز می‌ شود و در پایه نهم به سرانجام می‌رسد.

آذرکیش ادامه داد: جلساتی در پنج ماهه اول سال تحصیلی داشته‌ ایم. دو برنامه هم تحت عنوان صفر و صد و فوت و فن در لابلای برنامه‌ های آموزشی مدرسه تلویزیونی تهیه و پخش شده که مشاغل را معرفی می‌کند.

در این بخش مطالعه نحوه اجرای آزمون رغبت و توانایی پایه نهم می تواند مفید باشد.

وی با بیان اینکه قطعا از ظرفیت رسانه‌ ها و شبکه شاد هم بهره مند می‌ شویم گفت: معاونت‌ های تربیت بدنی، پرورشی و دفتر اولیاء و مربیان در شبکه شاد کانال‌ هایی دارند و اطلاعات خوبی به خانواده‌ ها می‌ دهند. وبسایت دفتر آموزش‌ های فنی و حرفه‌ای و کاردانش هم عناوین رشته‌ ها، توضیحاتی از رشته‌ ها و آینده شغلی و تحصیلی به تفکیک بارگذاری شده و در دسترس خانواده‌هاست.

در پایان مطالعه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نیز توصیه می گردد.

منبع

براي دريافت مشاوره در زمينه نحوه هدایت تحصیلی پایه نهم
از طريق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگيريد
تماس از استان تـهران با تلفن ثابت: 9092305784
تماس از طريق همراه اول با شماره: 99221106
پاسخگويي همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتي ايام تعطيل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *