اخبار تیزهوشان و نمونه دولتی

ثبت نام مدارس تیزهوشان 98 – 99

 

 ثبت نام مدارس تیزهوشان 98 - 99 

برای ثبت نام مدارس تیزهوشان 98 – 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

ثبت نام مدارس تیزهوشان 98 – 99

سازمان پروش استعداد های برتر همه ساله با رعایت برخی موارد اقدام به پذیرش و آموزش برخی از دانش آموزان برتر می نماید. مدارس تیزهوشان در سطح کشور با توجه به این که از امکانات و روش های نوین آموزشی برخوردار می باشند معمولا مورد توجه اغلب دانش آموزان و والدین آنها قرار می گیرد. از این رو این دسته از داوطلبان به زمانبندی هایی که جهت ثبت نام در این مدارس وجود دارد توجه داشته باشند. لازم به ذکر می باشد که برای تحصیل در این مدارس داوطلبان بایستی در آزمون ورودی این مدارس شرکت نمایند. با توجه به این توضیحات در این ادامه این مطلب به بیان موارد موثر در ثبت نام مدارس تیزهوشان 98 – 99 خواهیم پرداخت.

زمانبندی ثبت نام مدارس تیزهوشان 98 – 99

ثبت نام مدارس تیزهوشان 98 – 99 همانند سال های گذشته برای پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم انجام می گیرد  و با توجه به این که تغییراتی در زمینه پذیرش در این مدارس در سال 97 ایجاد گردید سوالات متعددی در این زمینه برای داوطلبان ممکن است مطرح گردد. لازم به ذکر می باشد که برای تحصیل در این دو پایه داوطلبان بایستی حتما در آزمون ورودی شرکت نمایند. در این زمینه نیز اولین موضوع زمان ثبت نام می باشد. در سال های گذشته معمولا ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان از نیمه دوم بهمن ماه شروع می گردید اما با توجه به تغییراتی که در سال 97 اعمال گردید احتمالا زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان 98 – 99 از نیمه اول فروردین ماه خواهد بود. زمان دقیق ثبت نام از طریق همین سایت اعلام خواهد شد.

فرایند پذیرش در مدارس تیزهوشان ششم به هفتم

یکی از تغییراتی که در زمینه ثبت نام مدارس تیزهوشان 98 – 99 وجود دارد در زمینه نحوه آزمون و پذیرش در پایه هفتم مدارس تیزهوشان می باشد. با توجه به این که برگزاری آزمون برای دانش آموزان ابتدایی تاثیرات مخربی بر روی آنان دارد از این رو سازمان پرورش استعداد های برتر برای پذیرش این دسته از داوطلبان آزمون ورودی همانند سال های گذسته برگزار نمی نماید. از این رو به جای این آزمون ورودی تنها آزمون سنجش هوش یا همان استعداد تحلیلی از این دسته از داوطلبان گرفته می شود. با توجه به این توضیحات این دسته از داوطلبان بایستی تنها در آزمون سنجش هوش شرکت نمایند که البته کارنامه داوطلبان نیز بایستی در سطح مناسبی بوده باشد و در تمامی دروس نمره ارزشیابی توصیفی خیلی خوب را داشته باشند البته در صورتی در یکی از دروس داوطلب مورد نظر نمره خوب را داشته باشد مشکلی وجود ندارد. لازم به ذکر می باشد که این آزمون نیز به صورت تستی و سراسری در سطح کشور برگزار می گردد . داوطلبان بایستی در بازه زمانی مشخصی که معمولا پس از امتحانات خرداد ماه مدارس می باشد در این آزمون شرکت نمایند.

برای ثبت نام آزمون سنجش هوش پایه هفتم نیز داوطلبان بایستی به سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعداد های درخشان به نشانی hoosh.medu.ir مراجعه نمایند. لازم به ذکر می باشد که این سامانه تنها برای ثبت نام آزمون سنجش هوش که مختص دانش آموزان ورودی پایه ششم به هفتم طراحی گردیده است و داوطلبان شرکت در آزمون تیزهوشان نهم به دهم بایستی به سامانه azmoon.medu.ir جهت ثبت نام مراجعه نمایند که در ادامه در زمینه ثبت نام آزمون ورودی پایه نهم به دهم در بخش بعد توضیحاتی ارائه خواهیم نمود.

ثبت نام مدارس تیزهوشان 98 – 99 نهم به دهم

برای ثبت نام مدارس تیزهوشان 98 – 99 نهم به دهم داوطلبان بایستی در بازه زمانی شروع این ثبت نام به سامانه azmoon.medu.ir مراجعه نمایند. به هنگام ورود به این سامانه لینک ثبت نام فعال می گردد و داوطلبان با وارد نمودن اطلاعات خود که شامل کد ملی می باشد می توانند برای ثبت نام در این آزمون اقدام نمایند. در فرایند ثبت نام نیز بایستی داوطلبان مبلغی را با عنوان هزینه شرکت در آزمون واریز نمایند که در حدود 15 هزار تومان می باشد. پس از اتمام فرایند ثبت نام داوطلبان بایستی کد رهگیری ثبت نام خود را دریافت نمایند تا در ادامه فرایند شرکت در آزمون برای دریافت کارت آزمون و همچنین اعلام نتایج آزمون از آن استفاده نمایند.

زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان 98 – 99

آزمون مدارس تیزهوشان بر اساس سنوات گذشته در اواخر سال تحصیلی و پس از اتمام امتحانات خرداد ماه دانش آموزان به صورت سراسری برگزار می گردد. از این رو داوطلبان از بازه زمانی شروع ثبت نام مدارس تیزهوشان 98 – 99 فرصت دارند تا برای این آزمون آمادگی کسب نمایند.

مواد آزمون تیزهوشان

داوطلبانی که متقاضی ثبت نام مدارس تیزهوشان 98 – 99 می باشند باید توجه داشته باشند که در آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم داوطلبان با دو دسته از سوالات با عنوان سوالات استعداد تحصیلی و استعداد تحلیلی رو به رو خواهند بود. بخش سوالات استعداد تحصیلی در واقع سوالات مربوط به کتب دروسی می باشد که برای دانش آموزان در طول سال تحصیلی تدیس گردیده است. از این رو در این زمینه ابهام وجود نخواهد داشت اما بخش مربوط به استعداد تحلیلی سوالات تحلیلی و هوش می باشد که در این زمینه داوطلبان می توانند از منابع تست هوش مربوط به سال های گذشته کمک گیرند.

اما برای داوطلبان ورود به مدارس تیزهوشان پایه هفتم تنها سوالات استعداد تحلیلی در نظر گرفته شده است. از این رو این دسته از داوطلبان تنها از لحاظ هوش و استعداد تحلیل مورد سنجش قرار می گیرند. این مورد نیز از سال 97 به بعد انجام گرفته تا میزان استرس های ناشی از برگزاری آزمون بر روی عملکرد داوطلبان دوره ابتدایی تاثیرات مخربی را نداشته باشد. در پایان لازم به ذکر می باشد که این آزمون ها به صورت تستی انجام می گرد از این رو داوطلبان بایستی در زمینه فنون تست زنی و همچنین مدیریت زمان تجربه مناسبی را داشته باشند.

 

برای ثبت نام مدارس تیزهوشان 98 – 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *