اخبار تیزهوشان و نمونه دولتی

ثبت نام مدارس شاهد تهران 99 98

ثبت نام مدارس شاهد تهران 98 99 بر اساس روال هرساله به منظور جذب علاقه مندان برای تحصیل در این مدارس انجام می گیرد. داوطلبان بایستی برای ورود به مدارس شاهد در پیش ثبت نام مدارس شاهد تهران شرکت نمایند.

ثبت نام مدارس شاهد تهران 98 99 بصورت ثبت نام پایه ابتدایی مدارس شاهد تهران ، ثبت نام پایه متوسطه اول مدارس شاهد تهران ، ثبت نام پایه متوسطه دوم مدارس شاهد تهران و ثبت نام میان پایه مدارس شاهد تهران صورت می گیرد. دانش آموزان برای تحصیل در این مدارس بایستی در پیش ثبت نام مدارس شاهد تهران شرکت نمایند. پیش ثبت نام مدارس شاهد یک مرتبه در سال و در بازه زمانی اول خرداد ماه شروع شده و تا نیمه دوم مرداد ماه ادامه خواهد داشت. داوطلبان می توانند در صورت داشتن شرایط ثبت نام در مدارس شاهد با مراجعه به سایت www.saja.medu.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

برای دریافت مشاوره ثبت نام مدارس شاهد تهران سالتحصیلی 98 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375

تماس از تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

ثبت نام مدارس شاهد تهران سال تحصیلی 98 – 99

برای ثبت نام در مدارس شاهد ، دانش آزمون ابتدا بایستی از شرایط و ضوابط ثبت نام مدارس شاهد تهران اطلاع پیدا کنند. تحصیل در مدارس شاهد نیز به مانند مدارس استعدادهای درخشان دارای برخی شرایط و ضوابط می باشد.  در صورتی امکان شرکت در پیش ثبت نام مدارس شاهد برای دانش آموزان وجود دارد که تمامی این شرایط را دارا بوده باشند.

توجه داشته باشید که فرایند ثبت نام مدارس شاهد تهران 98 99 در چند مرحله صورت می گیرد که داوطلبان باید همه مراحل را بصورت کامل انجام دهند.
لازم به ذکر می باشد که ثبت نام مدارس شاهد تهران صرفا به صورت اینترنتی از طریق سایت saja.medu.ir انجام می گیرد . در فرایند این ثبت نام دانش آموزان بایستی اطلاعات خود را در بخش های تعیین شده وارد نمایند. از دیگر مراحل ثبت نام ، انتخاب و اولویت بندی مدارس شاهد توسط داوطلب می باشد.

داوطلبان عزیز می توانند تمامی سوالات خود در خصوص ثبت نام شاهد تهران سال 98 را از طریق برقراری یک تماس تلفنی از مشاوران مرکز ندای مشاور جویا شوند.

شرایط ثبت نام مدارس شاهد تهران 98 99

داشتن شرایط زیر برای ثبت نام و ادامه تحصیل کلیه دانش آموزان شاهد و غیر شاهد الزامی است .

شرایط عمومی ثبت نام مدارس شاهد تهران :

الف) دارا بودن صلاحیت اخلاقی و رفتاری

ب) رعایت احکام شرعی و پوشش اسلامی متناسب با دوره تحصیلی و سن دانش آموزان

ج) التزام و پایبندی خانواده به حفظ شئونات و ارزش های اسلامی و تربیت بدنی

د) رعایت مقررات و آیین نامه انضباطی و تربیتی و آموزشی شاهد و غیرشاهد

ه) سکونت در محدوده تعیین شده برای متقاضیان ثبت نام دانش آموزان شاهد و غیرشاهد

شرایط علمی دانش آموزان برای ثبت نام مدارس شاهد تهران :

دانش آموزان پایه ششم برای ثبت نام در پایه هفتم مدارس شاهد تهران باید مقیاس خیلی خوب در تمام دروس یا کسب مقیاس خوب حداکثر در 2 درس و خیلی خوب در دروس دیگر را کسب نمایند.

شرط معدل برای دانش آموزان هفتم به هشتم حداقل معدل کل 17 در مستمر و پایانی

شرط معدل برای دانش آموزان هشتم به نهم حداقل معدل 17 نوبت دوم پایه هشتم و حداقل نمره 16 در تمام دروس در امتحانات نوبت دوم

شرط معدل برای دانش آموزان نهم به دهم نیز قبولی خرداد با معدل حداقل 16 و حداقل نمره دروس 14 در امتحانات نوبت دوم

جدول امتیازات مدارس شاهد تهران جهت ثبت نام دانش آموزان

1 – امتیاز دانش آموزان فرزند جانباز 25 الی 49 درصد = 3000 امتیاز

2 – امتیاز دانش آموز فرزند جانباز از 1 تا 25 درصد = 2000 امتیاز

3 – امتیاز دانش آموز خواهد و برادر شهید و جانباز 70% به بالا = 500 امتیاز

4 – امتیاز دانش آموز نوه شهید و نوه جانباز بالای 70 درصد = هر مورد 500 امتیاز

5 – امتیاز دانش آموز فرزند جهادگر و رزمنده بسیجی به ازای هر ماه جبهه 30 امتیاز

6 – امتیاز دانش آموز فرزند رزمنده نظامی یا پرسنل وظیفه نظام = به ازای هر ماه جبهه 10 امتیاز

7 – امتیاز دانش آموز نوه آزاده و جانباز 50 تا 69 درصد = هر مورد 100 امتیاز

8 – امتیاز دانش آموز نوه جانباز تا 49 یا نتیجه شهید یا خواهر زاده و برادر زاده شهید و جانباز 70 % به بالا = هر مورد 100 امتیاز

9 – امتیاز دانش آموز فرزند همسر شهید – جانباز 50% به بالا و آزاده = 50 امتیاز

10 – امتیاز دانش آموز حافظ قرآن هر جزء 15 امتیاز

11 – امتیاز دانش آموز رتبه اول تا سوم مسابقات قرآن = مسابقه در سطح منطقه 10 امتیاز ، در سطح استان 30 امتیاز و در سطح کشور 50 امتیاز

12 – امتیاز دانش آموز رتبه اول تا سوم مسابقات پژوهشی علمی = مسابقه در سطح منطقه 10 – استان 30 و کشور 50 امتیاز خواهد داشت.

13 – امتیاز دانش آموز فرزند کارمندان رسمی آموزش و پرورش و بنیاد شهید که در طرح شاهد شاغل باشند = عوامل آموزشی طرح به ازای هر 6 ساعت در هفته 20 امتیاز و عوامل اداری به ازای هر 6 ساعت در هفته 15 امتیاز مطابق جدول نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد مندرج در دفترچه

14 – امتیاز دانش آموز فرزند کارمند رسمی آموزش و پرورش شاغل در مدرسه ایثارگران عوامل آموزشی به ازای هر 6 ساعت در هفته 8 امتیاز و عوامل اداری به ازای هر 8 ساعت در هفته 8 امتیاز و سوابق خدمت تمام وقت در این مدارس به ازای هر سال 4 امتیاز.

15 – امتیاز دانش آموز فرزند فرهنگیان شاغل به تدریس در مدارس مناطق امنیتی درگیر و غیرگیر مطابق جدول نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد 98-99 برابر با 100 امتیاز.

16 – امتیاز دانش آموز فرزند کارمند رسمی آموزش و پرورش یا بنیادشهید شاغل یا بازنشسته – مامور یا انتقالی به ادارات دیگر مطابق جدول نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد 97 به ازای هر سال سابقه 4 امتیاز حداکثر امتیاز مورد قبول برای فرزند زوج کارمند 240 امتیاز خواهد بود.

17 – امتیاز دانش آموز فرزند یا نوه خیر مدرسه ساز حداکثر 100 امتیاز – مطابق جدول نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد 98-99 اولویت این مورد با فرزند و یا نوه خیر مدرسه سازی خواهد بود که مدرسه شاهد احداث کرده باشد.

داوطلبان عزیز می توانند برای اطلاع از نحوه امتیاز بندی ثبت نام مدارس شاهد تهران 98 99 با مشاوران مرکز در ارتباط باشند.

اعلام نتایج مدارس شاهد تهران 98 99

نتایج مدارس شاهد تهران معمولا در فاصله زمانی 10 الی 15 روز پس از پیش ثبت نام داوطلبان اعلام می گردد . داوطلبان توجه داشته باشید که اعلام نتایج مدارس شاهد تهران 98 نیز همانند دیگر مراحل این آزمون به صورت اینترنتی و از طریق سایت saja.medu.ir انجام می گیرد.

پس توجه داشته باشید که نتایج پیش ثبت نام مدارس شاهد تهران فقط از طریق سایت مذکور اعلام خواهد شد و به غیر  از آن در هیچ سایتی نتیجه ای حتی اعلام اسامی نفرات برتر صورت نمی پذیرد.

برای اطلاع از نتایج پیش ثبت نام مدارس شاهد تهران سالتحصیلی 98 99 داوطلبان و والدین گرامی میتوانند با مراجعه به این سایت و وارد کردن اطلاعات داوطلبی خود در بخش های تعیین شده وارد پنل کاربردی خود شده و با کلیک بر روی آیکن دریافت کارنامه از نتایج آزمون خود اطلاع پیدا کنند.

در این قسمت اطلاعات هویتی دانش آموز به همراه وضعیت پذیرش در آزمون مشخص شده است . داوطلبان میتوانند در زیر ستون ” وضعیت قبولی” مشاهده نمایند که پذیرفته شده اند یا خیر و همچنین در زیر ستون ” محل پذیرش مشاهده می نمایید که دانش آموز در کدام یک از مدارس شاهد تهران پذیرفته شده است. دانش آموزان پذیرفته شده در مدارس شاهد تهران میتوانند با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به صورت حضوری به مدارس پذیرفته شده مراجعه کنند.

اعتراض به نتایج مدارس شاهد تهران 98 99

هر ساله شاهد آن هستیم که داوطلبان بعد از اعلام نتایج مدارس شاهد  بنا به هردلیلی مثل عدم اعمال سهمیه و یا بسیاری موارد دیگر .. نسبت به نتایج خود اعتراض دارند، اما از نحوه ثبت اعتراض مطلع نیستند. این دسته از داوطلبان میتوانند از طریق سایت ثبت نام مدارس شاهد تهران 98 99  نبست به ثبت اعتراض خود اقدام نمایند. داوطلبان میتوانند با ورود به پنل کاربردی خود اقدام به تکمیل فرم اعتراض به نتایج مدارس شاهد تهران نمایند. در این فرم داوطلبان بایستی دلایل خود را در زمینه اعتراض به روشنی بیان نمایند.

نتایج اعتراض نیز پس از گذشت یک الی دو هفته از زمان تکمیل فرم اعتراض ، از طریق همین سایت منتشر خواهد شد.

نکته : داوطلبان و اولیای عزیز توجه داشته باشید که سامانه سجا تنها مختص ثبت نام دانش آموزان برای ورود به مدارس شاهد می باشد و چنانچه داوطلب شرکت در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی هستید میتوانید به سایت های www.azmoon.medu.ir و hoosh.medu.ir مراجعه نمایید.

برای دریافت مشاوره ثبت نام مدارس شاهد تهران سالتحصیلی 98 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375

تماس از تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *