اخبار تیزهوشان و نمونه دولتی

ثبت نام مدارس نمونه دولتی سمنان 99 – 1400

دانش آموزانی که قصد دارند در آزمون مدارس نمونه دولتی سمنان 99 – 1400 شرکت کنند باید ابتدا از شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی سمنان و مدارک لازم جهت ثبت نام مدارس نمونه دولتی سمنان  آگاه بوده و سپس از طریق سامانه ثبت نام مدارس نمونه دولتی سمنان 99 – 1400 اقدام به ثبت نام نمایند.

ثبت نام مدارس نمونه دولتی سمنان 99 – 1400 نیز به مانند روال  هر ساله در دو مقطع دوره اول متوسطه ( ششم به هفتم ) و دوره دوم متوسطه ( نهم به دهم ) به منظور سنجش بهره هوشی دانش آموزان جهت گزینش در مداارس نمونه دولتی این شهر برگزار می گردد.

در این مقاله سعی بر این داریم که جنبه های گوناگون ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم سمنان 99 – 1400 اعم از : زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم سمنان 99 – 1400 ، شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم سمنان 99 – 1400 ، نحوه دریافت کارت ورود به جلسه نمونه دولتی نهم به دهم سمنان 99 – 1400 ، زمان و نحوه اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم سمنان 99 – 1400 ، دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون نمونه دولتی سمنان 99 – 1400 را به شما داوطلبان عزیز معرفی نماییم.

برای دریافت مشاوره ثبت نام مدارس نمونه دولتی سمنان 99 – 1400

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام مدارس نمونه دولتی سمنان 98 - 99

زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم سمنان 99 – 1400

ثبت نام مدارس نمونه دولتی سمنان 99 – 1400 برای دانش آموزان علاقه مند به شرکت دراین آزمون در مقطع تحصیلی نهم به دهم (دوره دوم متوسطه ) روز شنبه 17 خرداد شروع شده و تا مورخه 27 خرداد ادامه خواهد داشت که معمولاً این زمان مشخص شده تمدید می شود و دانش آموزان راغب به شرکت در آزمون می توانند از این زمان نیز برای ثبت نام در سامانه ثبت نام مدارس نمونه دولتی سمنان 99 – 1400 استفاده کنند . لذا توصیه می شود قبل از ثبت نام از شرایط و ضوابط آزمون نمونه دولتی سمنان و  نحوه ثبت نام آزمون نمونه دولتی مطلع شده و مطابق با شرایط ذکر شده برای ثبت نام و شرکت در آزمون نمونه دولتی سمنان 99 – 1400 اقدام نمایید .

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی سمنان 99 – 1400

هر آزمونی دارای شرایطی است که افراد متقاضی باید نسبت به آن شرایط برای ثبت نام در آزمون اقدام کنند که البته آزمون مدارس نمونه دولتی سمنان 99 – 1400 از این امر مستثنی نیست . توصیه می شود داوطلبان قبل از ثبت نام نسبت به شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی اطلاعات کامل را به دست آورند و متناسب با آن ثبت نام خود را انجام دهند . درادامه به شرایط اولیه برای شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی سمنان اشاره می شود.

1- ایرانی بودن یا داشتن تابعیت ایرانی :  یکی از شرایطی که برای ثبت نام آزمون نمونه دولتی سمنان عنوان گردیده است ایرانی بودن یا داشتن تابعیت ایرانی برای داوطلبین آزمون نمونه دولتی است . ذکر این نکته حائز اهمیت است که اتباع غیر ایرانی واجد شرایط نیز طبق بخشنامه مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور می توانند در آزمون نمونه دولتی و یا استعداد درخشان سمنان شرکت نمایند .

2- کسب معدل هفده :برای ثبت نام مدارس نمونه دولتی و یا سمپاد سمنان در مقطع تحصیلی نهم به دهم داشتن حداقل معدل کل سالانه 17 پایه هشتم در خرداد ماه الزامی است . البته لازم به ذکر است که دانش آموز پایه نهم مدارس استعدادهای درخشان و یا نمونه دولتی بر اساس بخشنامه ، باید در آزمون نمونه دولتی و یا سمپاد شرکت نمایند، از شرط معدل موضوع مورد 2  معاف هستند .

پذیرش نهایی دانش آموزان در دبیرستان های دوره دوم مقطع نهم به دهم نمونه دولتی سمنان ، برای رشته های تحصیلی ( علوم تجربی ، ریاضی و فیزیک و ادبیات و علوم انسانی ) منوط به کسب شرایط احراز رشته مطابق آیین نامه هدایت تحصیلی مربوطه می باشد . لازم به ذکر است که در شهرستان هایی که دارای چندین دبیرستان دوره اول ( ششم به هفتم ) و یا دوم ( نهم به دهم ) متوسطه استعداد های درخشان هستند، انتخاب مدارس درسطح شهرستان کاملاً در اختیار داوطلبان آزمون نمونه دولتی است .

نحوه ثبت نام مدارس نمونه دولتی سمنان 99 – 1400

ثبت نام مدارس نمونه دولتی سمنان از طریق سامانه ثبت نام مدارس نمونه دولتی سمنان 99 – 1400 بصورت اینترنتی انجام خواهد پذیرفت.  سامانه ثبت نام مدارس نمونه دولتی سمنان برخلاف سال های قبل که از طریق سامانه استانی انجام می گرفت ولی با ادغام ثبت نام مدارس تیزهوشان 99 و آزمون مدارس نمونه دولتی 99 سمنان ، ثبت نام از طریق سایت www.azmoon.medu.ir خواهد بود . همچنین ثبت نام آزمون سنجش هوش سمنان برای پایه ششم به هفتم از طریق سامانه hoosh.medu.ir انجام می گیرد.

نحوه نقل و انتقال دانش آموزان مدارس نمونه دولتی سمنان 99 – 1400

1. داوطلبانی که پس از زمان ثبت نام یا پس از زمان برگزاری آزمون ورودی نمونه دولتی یا سمپاد سمنان به هر دلیل تصمیم می گیرند در سال تحصیلی 99 – 1400 در شهرستانی غیر از شهرستان محل سکونت فعلی اقامت کنند تنها در صورت قبولی در یکی از مدارس انتخاب شده خود در شهرستان مبدأ و دارا بودن حداقل نمره کف قبولی مدرسه  شهرستان مقصد ، با کسب موافقت از ادارات کل آموزش و پرورش استان های مبدأ و مقصد ، مجاز به انتقال و ثبت نام در دیگر مدارس استعدادهای درخشان یا نمونه دولتی خواهند بود .

2. انتقال بین مدارس استعداد های درخشان یا نمونه دولتی در داخل یک شهرستان در دوره اول و دوم متوسطه ( حتی در صورت دارا بودن حداقل نمره کف قبولی مدرسه مقصد ) در سال اول پذیرش اکیداً ممنوع است. لازم است داوطلبان گرامی با دقت کافی به این موضوع ، نسبت به انتخاب اولویت مدارس انتخابی خود اقدام نمایند. بعد از اعلام قبولی و تعیین مدرسه مورد پذیرش، امکان تغییر و یا جابه جایی دبیرستان به هیچ وجه ممکن نیست .

3. انتقال دانش آموزان پذیرفته شده آزمون مدارس نمونه دولتی یا سمپاد سمنان ورودی 98-99 در سنوات پایه های بالاتر نیز در صورت دارا بودن شرایط امکان پذیر خواهد بود .

چنانچه داوطلب ورود به مدارس استعدادهای درخشان سمنان هستید مطالعه مقالات ذیل میتواند مفید باشد :

دریافت کارت ورود به جلسه نمونه دولتی سمنان 99 – 1400

با توجه به اینکه حضور در جلسه آزمون نمونه دولتی  سمنان بدون کارت ورود به جلسه برای داوطلبان ممکن نیست ، داوطلبان باید قبل از آزمون نمونه دولتی از طریق سایت ثبت نام، کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی سمنان 99 – 1400 خود را  دریافت نمایند و در روز آزمون به مسئول مربوطه تحویل دهند . کارت ورود به جلسه ی آزمون نمونه دولتی شامل: نام و نام خانوادگی و سایر مشخصات فردی ، اولویت مدارس استعدادهای درخشان انتخاب شده و عکس داوطلب می باشد.

داوطلبان می توانند یک هفته قبل از برگزاری آزمون نمونه دولتی شهر سمنان نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه اقدام کنند و و در صورت هرگونه مغایرت اطلاعات شخصی و عکس با مشخصات فرد داوطلب سریعاً برای رفع مغایرت و نقص آن اقدام نمایند .

زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم سمنان 99 – 1400

زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی سمنان 99 – 1400 به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود که زمان برگزاری آزمون  نمونه دولتی و استعداد درخشان سمنان معمولاً در روز بیست تیر 99 خواهد بود و زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی سمنان 99 – 1400 معمولاً دو الی سه هفته بعد از برگزاری آزمون می باشد . نتایج آزمون نمونه دولتی سمنان نیز از طریق سامانه ثبت نام مدارس نمونه دولتی سمنان 99 – 1400 به آدرس اینترنتی iranschl.ir و یا sampad.medu.ir خواهد بود.

برای دریافت مشاوره ثبت نام مدارس نمونه دولتی سمنان 98 – 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *