اخبار تیزهوشان و نمونه دولتی

ثبت نام مدارس نمونه دولتی منطقه 8 تهران

دانش آموزانی که قصد دارند در آزمون مدارس نمونه دولتی منطقه 8 تهران شرکت کنند باید ابتدا از شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی منطقه 8 تهران و مدارک لازم جهت ثبت نام مدارس نمونه دولتی منطقه 8 تهران آگاه بوده و سپس از طریق سامانه ثبت نام مدارس نمونه دولتی منطقه 8 تهران اقدام به ثبت نام نمایند.

ثبت نام مدارس نمونه دولتی منطقه 8 تهران نیز به مانند روال  هر ساله در دو مقطع دوره اول متوسطه ( ششم به هفتم ) و دوره دوم متوسطه ( نهم به دهم ) به منظور سنجش بهره هوشی دانش آموزان جهت گزینش در مداارس نمونه دولتی این شهر برگزار می گردد.

در این مقاله سعی بر این داریم که جنبه های گوناگون ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم منطقه 8 تهران اعم از : زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم منطقه 8 تهران ، شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم منطقه 8 تهران ، نحوه دریافت کارت ورود به جلسه نمونه دولتی نهم به دهم منطقه 8 تهران ، زمان و نحوه اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم منطقه 8 تهران ، دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون نمونه دولتی منطقه 8 تهران را به شما داوطلبان عزیز معرفی نماییم.

برای دریافت مشاوره ثبت نام مدارس نمونه دولتی منطقه 8 تهران

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375

تماس از تلفن ثابت در تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم منطقه 8 تهران

ثبت نام مدارس نمونه دولتی منطقه 8 تهران برای دانش آموزان علاقه مند به شرکت دراین آزمون در مقطع تحصیلی نهم به دهم (دوره دوم متوسطه ) طبق روال هر ساله از نیمه دوم بهمن ماه شروع می شود و تا اواخر اسفند ادامه خواهد داشت که معمولاً این زمان مشخص شده تمدید می شود و دانش آموزان راغب به شرکت در آزمون می توانند از این زمان نیز برای ثبت نام در سامانه ثبت نام مدارس نمونه دولتی منطقه هشت تهران استفاده کنند . لذا توصیه می شود قبل از ثبت نام از شرایط و ضوابط آزمون نمونه دولتی منطقه 8 تهران و  نحوه ثبت نام آزمون نمونه دولتی مطلع شده و مطابق با شرایط ذکر شده برای ثبت نام و شرکت در آزمون نمونه دولتی منطقه 8 تهران اقدام نمایید .

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی منطقه 8 تهران

هر آزمونی دارای شرایطی است که افراد متقاضی باید نسبت به آن شرایط برای ثبت نام در آزمون اقدام کنند که البته آزمون مدارس نمونه دولتی منطقه 8 تهران از این امر مستثنی نیست . توصیه می شود داوطلبان قبل از ثبت نام نسبت به شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی اطلاعات کامل را به دست آورند و متناسب با آن ثبت نام خود را انجام دهند . درادامه به شرایط اولیه برای شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی منطقه 8 تهران اشاره می شود.

1- ایرانی بودن یا داشتن تابعیت ایرانی :  یکی از شرایطی که برای ثبت نام آزمون نمونه دولتی منطقه 8 تهران عنوان گردیده است ایرانی بودن یا داشتن تابعیت ایرانی برای داوطلبین آزمون نمونه دولتی است . ذکر این نکته حائز اهمیت است که اتباع غیر ایرانی واجد شرایط نیز طبق بخشنامه مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور می توانند در آزمون نمونه دولتی و یا استعداد درخشان منطقه 8 تهران شرکت نمایند .

2- کسب معدل نوزده :برای ثبت نام مدارس نمونه دولتی و یا سمپاد منطقه 8 تهران در مقطع تحصیلی نهم به دهم داشتن حداقل معدل کل سالانه 19 پایه هشتم در خرداد ماه الزامی است . البته لازم به ذکر است که دانش آموز پایه نهم مدارس استعدادهای درخشان و یا نمونه دولتی بر اساس بخشنامه ، باید در آزمون نمونه دولتی و یا سمپاد شرکت نمایند، از شرط معدل موضوع مورد 2  معاف هستند .

پذیرش نهایی دانش آموزان در دبیرستان های دوره دوم مقطع نهم به دهم نمونه دولتی منطقه 8 تهران ، برای رشته های تحصیلی ( علوم تجربی ، ریاضی و فیزیک و ادبیات و علوم انسانی ) منوط به کسب شرایط احراز رشته مطابق آیین نامه هدایت تحصیلی مربوطه می باشد . لازم به ذکر است که در شهرستان هایی که دارای چندین دبیرستان دوره اول ( ششم به هفتم ) و یا دوم ( نهم به دهم ) متوسطه استعداد های درخشان هستند، انتخاب مدارس درسطح شهرستان کاملاً در اختیار داوطلبان آزمون نمونه دولتی است .

نحوه ثبت نام مدارس نمونه دولتی منطقه 8 تهران

ثبت نام مدارس نمونه دولتی منطقه 8 تهران از طریق سامانه ثبت نام مدارس نمونه دولتی منطقه 8 تهران بصورت اینترنتی انجام خواهد پذیرفت.  سامانه ثبت نام مدارس نمونه دولتی منطقه 8 تهران برخلاف سال های قبل که از طریق سامانه استانی انجام می گرفت ولی با ادغام ثبت نام مدارس تیزهوشان 98 و آزمون مدارس نمونه دولتی 98 منطقه 8 تهران ، ثبت نام از طریق سایت www.azmoon.medu.ir خواهد بود . همچنین ثبت نام آزمون سنجش هوش منطقه 8 تهران برای پایه ششم به هفتم از طریق سامانه hoosh.medu.ir انجام می گیرد.

نحوه نقل و انتقال دانش آموزان مدارس نمونه دولتی منطقه 8 تهران

1. داوطلبانی که پس از زمان ثبت نام یا پس از زمان برگزاری آزمون ورودی نمونه دولتی یا سمپاد منطقه هشت تهران به هر دلیل تصمیم می گیرند در سال تحصیلی 98-99 در شهرستانی غیر از شهرستان محل سکونت فعلی اقامت کنند تنها در صورت قبولی در یکی از مدارس انتخاب شده خود در شهرستان مبدأ و دارا بودن حداقل نمره کف قبولی مدرسه  شهرستان مقصد ، با کسب موافقت از ادارات کل آموزش و پرورش استان های مبدأ و مقصد ، مجاز به انتقال و ثبت نام در دیگر مدارس استعدادهای درخشان یا نمونه دولتی خواهند بود .

2. انتقال بین مدارس استعداد های درخشان یا نمونه دولتی در داخل یک شهرستان در دوره اول و دوم متوسطه ( حتی در صورت دارا بودن حداقل نمره کف قبولی مدرسه مقصد ) در سال اول پذیرش اکیداً ممنوع است. لازم است داوطلبان گرامی با دقت کافی به این موضوع ، نسبت به انتخاب اولویت مدارس انتخابی خود اقدام نمایند. بعد از اعلام قبولی و تعیین مدرسه مورد پذیرش، امکان تغییر و یا جابه جایی دبیرستان به هیچ وجه ممکن نیست .

3. انتقال دانش آموزان پذیرفته شده آزمون مدارس نمونه دولتی یا سمپاد منطقه هشت تهران ورودی 98-99 در سنوات پایه های بالاتر نیز در صورت دارا بودن شرایط امکان پذیر خواهد بود .

چنانچه داوطلب ورود به مدارس استعدادهای درخشان منطقه 8 تهران هستید مطالعه مقالات ذیل میتواند مفید باشد :

دریافت کارت ورود به جلسه نمونه دولتی منطقه 8 تهران

با توجه به اینکه حضور در جلسه آزمون نمونه دولتی  منطقه 8 تهران بدون کارت ورود به جلسه برای داوطلبان ممکن نیست ، داوطلبان باید قبل از آزمون نمونه دولتی از طریق سایت ثبت نام، کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی منطقه 8 تهران خود را  دریافت نمایند و در روز آزمون به مسئول مربوطه تحویل دهند . کارت ورود به جلسه ی آزمون نمونه دولتی شامل: نام و نام خانوادگی و سایر مشخصات فردی ، اولویت مدارس استعدادهای درخشان انتخاب شده و عکس داوطلب می باشد.

داوطلبان می توانند یک هفته قبل از برگزاری آزمون نمونه دولتی شهر منطقه هشت تهران نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه اقدام کنند و و در صورت هرگونه مغایرت اطلاعات شخصی و عکس با مشخصات فرد داوطلب سریعاً برای رفع مغایرت و نقص آن اقدام نمایند .

زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم منطقه 8 تهران

زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی منطقه هشت تهران به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود که زمان برگزاری آزمون  نمونه دولتی و استعداد درخشان منطقه 8 تهران معمولاً در اواسط اردیبهشت است و زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی منطقه 8 تهران معمولاً دو الی سه هفته بعد از برگزاری آزمون می باشد . نتایج آزمون نمونه دولتی منطقه 8 تهران نیز از طریق سامانه ثبت نام مدارس نمونه دولتی منطقه هشت تهران به آدرس اینترنتی sampad.medu.ir و یا سایت www.azmoon.tehranedu.ir خواهد بود.

برای دریافت مشاوره ثبت نام مدارس نمونه دولتی منطقه هشت تهران

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375

تماس از تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *