اخبار تیزهوشان و نمونه دولتی

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان هفتم 1400 – 1401

با توجه به این که مدارس تیزهوشان دارای فضا و امکانات گسترده علمی و آموزشی مناسبی می باشد معمولا بسیاری از والدین برای پیشرفت تحصیلی فرزندان خود خواهان ثبت نام و تحصیل فرزندان خود در این مدارس هستند. در مدارس تیزهوشان بین دانش آموزان رقابت زیادی وجود دارد زیرا تمامی دانش آموزان از طریق یک آزمون ورودی به اینگونه مدارس راه پیدا کرده اند و همگی دارای یک سطح علمی می باشند. اما قبل از ثبت نام بایستی والدین و دانش آموزان از شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان هفتم 1400 – 1401 اطلاع حاصل نمایند.

به همین جهت داوطلبان برای ثبت نام مدارس تیزهوشان 1400 باید ابتدا توجه کنند که شرایط لازم را دارا هستند یا خیر . با توجه به این توضیحات این موضوع که شرایط لازم برای ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم شامل چه مواردی می باشد طبیعتا سوال بسیاری از داوطلبان و والدین آن ها می باشد . به همین جهت بایستی در همین ابتدا بیان نماییم که شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان هفتم 1400 به طور کلی به دو دسته شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم می شود که در ادامه مقاله به بیان شرایط ثبت نام در این دوبخش خواهیم پرداخت.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان هفتم 1400 – 1401

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

شرایط عمومی ثبت نام مدارس تیزهوشان هفتم 1401 – 1400

شرایط عمومی ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم در واقع شرایط اولیه برای ثبت نام در این آزمون می باشد و داوطلبان در ابتدا بایستی دارای این شرایط باشند. از جمله شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان هفتم 99 – 1400 در بخش عمومی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس در نوبت دوم پایه پنجم و ششم ابتدایی است ، البته دانش‌ آموزانی که فقط در یک درس در همه ی دروس پنجم و ششم نمره ی خوب دارند هم می توانند در این سنجش شرکت کنند .
 • داشتن تابعیت ایرانی از دیگر شرایط عمومی ثبت نام است که البته دانش آموزان غیر ایرانی نیز با شرایط خاص می توانند در آزمون ثبت نام و شرکت کنند

شرایط اختصاصی ثبت نام مدارس تیزهوشان هفتم 1400 – 1401

شرایط اختصاصی ثبت نام یا شرایط پذیرش نهایی مدارس تیزهوشان هفتم 1400 – 1401 به آن دسته از شرایط ثبت نام و پذیرش گفته می شود که با دارا بودن این شرایط زمینه پذیرش برای داوطلب فراهم می شود.

ازمیان شرایط اختصاصی ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم 1400 می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان متوسطه اول در هنگام ثبت نام اینترنتی از طریق سامانه ثبت نام به اطلاع دانش آموزان خواهد رسید .
 •  پذیرش دانش آموزان در مدارس تیزهوشان متوسطه اول صرفا بر اساس امتیاز کل اکتسابی در آزمون ورودی می باشد . از این رو نمرات دانش آموزان در پایه ششم و یا قبل از آن ملاک نمی باشد.
 • دانش آموزان می بایست مدارس مورد نظر خود را با توجه به محل سکونت خود در سال تحصیلی جاری انتخاب کنند . در شهرستان هایی که دارای چند دبیرستان تیزهوشان متوسطه اول و متوسطه دوم هستند ، هر داوطلب می تواند حداکثر سه دبیرستان دوره اول یا دوم متوسطه تیزهوشان را در زمان ثبت نام به ترتیب اولویت در فرم تقاضانامه خود درج کند .
 • در صورت شرکت همزمان دو دانش آموز دوقلو ( همجنس یا غیرهمجنس ) در آزمون ورودی مدارس استعداد درخشان و قبولی یکی از آن ها ، دیگری فقط در صورت کسب حداقل 80 درصد امتیاز آخرین نفر پذیرفته شده می تواند مازاد بر ظرفیت در یکی از اولویت های انتخابی خود در مدارس تیزهوشان ثبت نام کند . این شرط شامل حال داوطلبان هر دو آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و آزمون تیزهوشان نهم به دهم خواهد بود .

نکات مهم در رابطه با شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1400

توصیه می شود برای دریافت اطلاعات کامل تر دفترچه ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401 را دانلود و مطالعه کنید . بر اساس توضیحات دفترچه ، ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم در سایت hoosh.medu.ir انجام می گیرد و دانش آموزان باید پس از وارد شدن به سایت مدارس تیزهوشان هفتم 1400 – 1401 و واریز هزینه ثبت نام ، با دریافت فرم تقاضانامه ثبت نام ، اطلاعات خود را جهت شرکت در آزمون ثبت نمایند.

توجه : داوطلبان عزیز دقت داشته باشید که سامانه Azmoon.medu.ir متعلق به پایه نهم به دهم می باشد.

 1. پذیرش و قبولی دانش آموزان در مدارس تیزهوشان ششم به هفتم در این آزمون بر اساس نمره آزمون آنها می باشد و معدل دانش آموزان در این پذیرش تاثیری ندارد.
 2. انتخاب مدارس تیزهوشان متناسب با محل سکونت دانش آموزان صورت می گیرد از این رو در شهر هایی که در یک منطقه چندین دبیرستان دوره اول تیزهوشان وجود دارد هر داوطلب حداکثر می‌تواند ۳ دبیرستان را به ترتیب اولویت های خود انتخاب نمایید.
 3. میزان ظرفیت پذیرش هر کدام از پایه های تحصیلی به هنگام انجام ثبت نام الکترونیکی در سایت های تعیین شده به اطلاع دانش آموزان خواهد رسید.
 4. با ایجاد تغییراتی در زمینه ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم به وجود آمد مهمترین سوال در زمینه مواد این آزمون می باشد چرا که مهمترین و اصلی ترین تغییر در زمینه محتوای آزمون صورت گرفت. به این صورت که آزمون مدارس تیزهوشان در این پایه تحصیلی تنها آزمون هوش ، استعداد و خلاقیت می باشد. به همین جهت محتوای کتاب درسی دانش آموزان در پایه ششم و دیگر پایه ها به عنوان منبع آزمون در نظر گرفته نشده است و تنها هوش و استعداد تحلیلی دانش آموزان و داوطلبان مورد سنجش قرار می‌گیرد.
 5. در صورت شرکت همزمان دو دانش آموز دوقلو ( همجنس یا غیرهمجنس ) و قبولی یکی از آن ها ، دیگری تنها درصورت کسب حداقل 80 درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده در یکی از انتخاب هایش می تواند مازاد بر ظرفیت ثبت نام کند . این قانون هم برای داوطلبان تیزهوشان ششم ابتدایی و هم تیزهوشان نهم به دهم صدق می کند

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان هفتم 1400 – 1401

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *