اخبار تیزهوشان و نمونه دولتی

فرصت مجدد برای جاماندگان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 99 – 1400

بر اساس اطلاعیه های قبلی ثبت نام مدارس تیزهوشان از روز شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ تا روز شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۳ ( به مدت ۸ روز) از طریق سامانه ثبت نام به نشانی azmoon.medu.ir انجام گرفت. با این وجود با توجه به شرایط خاصی که در آن قرار داریم سامانه ثبت نام سنجش و پذیرش دبیرستان های استعداد های درخشان در اطلاعیه ای خبر از تعیین فرصت مجدد ثبت نام برای جاماندگان داد.

بر این اساس این اطلاعیه به شرح زیر می باشد :

      “به اطلاع مدیران محترم و  دانش آموزان عزیزمی رساند؛ با عنایت به درخواست مکرر شهروندان مبنی بر عدم  ثبت نام  آزمون ورودی بعلت مشکلات ایجاد شده، زمان ثبت نام مجدد داوطلبان از ساعت 14 روز شنبه مورخه 1398/12/17 لغایت ساعت 24 روز چهارشنبه 1398/12/21 تمدید گردید

“لازم به ذکر است؛ تاریخ  آزمون در صورت مساعد شدن شرایط کشور با یک ماه تاخیر در خرداد ماه برگزار می شود”

منبع

همانگونه که در اطلاعیه مشخص است فرصت مجدد برای جاماندگان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 99 – 1400 از ساعت 14 روز شنبه 17 اسفند ماه سال 98 تا ساعت 24 روز چهارشنبه 21 اسفند ماه می باشد.

در این میان خبر مهم دیگر در رابطه با تغییر زمان برگزار یاین آزمون می باشد. بر این اسا ازمون مدارس تیزهوشان سال تحصیلی 99 – 1400 نیز با توجه به شرایط حاکم بر کشور با یک ماه تغییر و در خرداد ماه برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه ششم به هفتم از طریق سایت hoosh.medu.ir صورت می گیرد. این ثبت نام مختص ان دسته از داوطلبانی می باشد که در ابتدای امر شرایط زیر را دار بوده باشند :

  • داشتن تابعیت ایرانی
  • کسب مقیاس “خیلی خوب” در تمامی دروس در نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی در سال تحصیـلی 97- 98
  • کسب مقیاس در “خیلی خوب”  تمامی دروس در نوبت اول پایه ششم در سالتحصیلی 98 – 99

توجه به این موراد در رابطه با ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه ششم به هفتم نیز همم می باشد :

  • ثبت نام اتباع غیرایرانی، تابع بخشنامه شماره بین الملل و مدارس خارج از کشور است.
  • شایستگی های عمومی دانش آموز نیز همانند مواد درسی محسوب میشود.  
  • ثبت نام داوطلبانی که در مجموع دوسال تحصیلی یاد شده ، حداکثر در یک عنوان درسی ، مقیاس خوبه را کسب کرده باشند بلامانع خواهد بود.

همچنین ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم نیز از طریق سایت azmoon.medu.ir انجام می گیرد. در رابطه با شرایط ثبت نام این آزمون نیز بایستی بیان نماییم که به طر کلی شرایط ثبت نام به دو بخش شرایط عمومی و شرایط اختصاصی تقسیم می شود.

از جمله مهمترین شرایط ثبت نام ازمون تیزهوشان نهم به دهم می توان به این موراد اشاره نمود :

  • تمامی داوطلبان در زمان ثبت نام بایستی مشغول به تحصیل در پایه نهم بوده باشند.
  • تمامی داوطلبان جهت ثبت نام بایستی دارای تابعیت ایرانی باشند. البته داوطلبان غیر ایرانی ساکن در ایران نیز با شرایط خاص می توانند در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان نهم به دهم ۹۹ – ۱۴۰۰ ثبت نام و شرکت نمایند.
  • همچنین داوطلبان بایستی دارای حداقل معدل 19 در پایه هشتم باشد.

لازم به ذکر است آن دسته از داوطلبانی که در مدارس تیزهوشان مشغول به تحصیل می باشند نیازی به ثبت نام و شرکت در ازمون را ندارند. البته شرط لازم برای این دسته از داوطلبان دارا بودن معدل کل ۱۶ در خرداد ماه می باشند و تنها در این حالت می توانند نسبت به ثبت نام در پایه دهم مدارس تیزهوشان اقدام نمایند.

برای کسب اطلاعات لازم در این رابطه مطالعه ثبت نام مدارس تیزهوشان 99 – 1400 توصیه می گردد.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر درباره جزئیات برنامه های آموزشی شبکه های صدا و سیما برای مدارس و یا برنامه ریزی آموزشی با مشاوران ندای مشاور در ارتباط باشید.
تماس از سراسر کشور با تلفن ثابت: ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵
تماس از استان تـهران با تلفن ثابت: ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴
تماس از طریق همراه اول با شماره: ۹۹۲۲۱۱۰۶
پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *