اخبار تیزهوشان و نمونه دولتی

سامانه شاد Shad.medu.ir

سامانه شاد به عنوان آموزش از راه دور دانش آموزان در شبکه های اجتماعی به نشانی اینترنتی Shad.medu.ir معرفی گردیده تا دبیران و مدیران مدارس بتوانند بصورت مجازی با دانش آموزان ارتباط برقرار کنند. دانش آموزان برای استفاده از مطالب درسی و آموزشی کلاس و مدرسه خود ابتدا باید در سامانه شاد به احراز هویت خود بپردازند .

باتوجه به گسترش بیماری کرونا و به دنبال آن تعطیلی مدارس و دانشگاه های کشور آموزش از راه دور از طریق شبکه های اجتماعی افزایش یافت .در همین راستا وزارت آموزش و پرورش تصمیم به اجرای برنامه های مختلف جهت آموزش از راه دور دانش آموزان با اجرای برنامه های منظم تلویزیون و برگزاری کلاس های درس در شبکه های اجتماعی گرفت.

با راه اندازی سامانه شاد ، وزارت آموزش و پرورش به دنبال منسجم کردن کلاس های درس شبکه های اجتماعی برای همه دانش آموزان و همه مدارس شده است . به همین دلیل مدیران مدارس باید با ورود به سامانه شاد به آدرس Shad.medu.ir شبکه اجتماعی مد نظر را انتخاب نموده و سپس با ایجاد کانال و گروه های مربوط برای هر درس و یا هر کلاس معلمان مربوط را انتخاب نمایند.

دانش آموزان برای آنکه بتوانند از گروه و کانال کلاس درس خود استفاده کنند باید وارد سامانه شبکه های اجتماعی دانش آموزان ( سایت شاد ) شده و علاوه بر احراز هویت خود از پیام رسانی که توسط مدیر مدرسه برای آموزش های درسی انتخاب شده مطلع شوند . به همین دلیل در ادامه نحوه ورود و احراز هویت دانش آموزان در سامانه شاد توضیح داده شده است .

طبق اطلاعیه مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش زمان ورود به شبکه اجتماعی دانش آموزان ( شاد) که قرار بود از 16 فروردین ماه شروع شود به دلیل صیانت از حقوق آموزشی و تربیتی دانش آموزان و حصول اطمینان از اختصاصی و امن بودن بستر ارتباطی این شبکه به تعویق افتاد و تحت عنوان نرم افزار شاد در اختیار دانش آموزان و معلمان قرار گرفت .

براي دريافت مشاوره در زمینه نحوه ورود به سامانه دانش آموزی شاد
از طريق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگيريد
تماس از استان تـهران با تلفن ثابت: 9092305784
تماس از طريق همراه اول با شماره: 99221106
پاسخگويي همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتي ايام تعطيل

shad.medu.ir
shad.medu.ir

نحوه ورود دانش آموزان به سامانه شاد Shad.medu.ir

همانطوری که اشاره شد دانش آموزان برای آنکه بتوانند در شبکه های اجتماعی عضو کانال و یا گروه مربوط به کلاس درس مدرسه خود شوند باید ابتدا وارد سایت شبکه های اجتماعی دانش آموزان شوند . در ادامه نحوه ورود به سایت شاد به نشانی shad.medu.ir توضیح داده شده است .

 1. ابتدا عبارت سامانه شبکه های اجتماعی دانش آموزان Shad.medu.ir را سرچ کنید
 2. با کلیک روی گزینه مربوط به سامانه شاد وارد سامانه شاد می شوید

وزارت آموزش و پرورش برای آموزش از راه دور دانش آموزان از پیام رسان های داخلی استفاده نموده است که از جمله آن ها می توان به نرم افزار های روبیکا ، بله ، آی گپ و سروش اشاره نمود . همچنین وزارت آموزش و پرورش پلت فرم اختصاصی خود را با عنوان اپلیکیشن شاد ( ShadApp ) طراحی و در اختیار دانش آموزان قرار داده است .

مراحل احراز هویت دانش آموزان در سامانه شاد shad.medu.ir

برای اینکه بتوانید از پیام رسان مربوط به مدرسه خود مطلع شوید ابتدا باید مراحل احراز هویت خود را به طور کامل انجام دهید . به همین منظور باید اطلاعات زیر را به ترتیب وارد نمایید:

 1. شماره همراه (معمولا شماره همراه یکی از والدین دانش آموز است)
 2. کد ملی دانش آموز
 3. سریال شناسنامه (که شامل سری حروفی ، سری عددی و شماره سریال 6 رقمی که در صفحه اول شناسنامه درج می شود)
 4. تاریخ تولد دانش آموز
 5. عبارت امنیتی

با وارد نمودن اطلاعات گفته شده و کلیک بر روی ” ورود به گروه کلاس من ” پیام رسان انتخابی مدیر مدرسه به همراه اسم گروه و یا کانال های درسی به دانش آموز معرفی می شود .

نحوه وارد شدن به گروه ها در سامانه شاد

بعد از اینکه احراز هویت تمام شد ، سایت شاد پیام رسان و گروه های آن را به دانش آموزان معرفی می کند . دانش آموزان برای استفاده از این گروه ها باید مراحلی که در ادامه توضیح داده شده است را به ترتیب انجام دهند :

 1. نصب آخرین نسخه پیام رسان
 2. عضویت در پیام رسان با شماره همراه درج شده در سایت شاد
 3. انتخاب گزینه‌ی بات شاد
 4. انتخاب نقش خود به عنوان دانش آموز
 5. انتخاب نام دانش آموز از بین لیست موجود
 6. مشاهده برنامه کلاسی روزانه

وزارت آموزش و پرورش برای استفاده بهتر معلمان و مدیران و دانش آموزان راهنمای کاملی را در سامانه شاد shad.medu.ir منتشر کرده است .

کارشناسان سامانه ندای مشاور نیز در طول دوران تعطلیلات مدارس همراه دانش آموزان خواهد بود تا در برنامه ریزی تحصیلی و مشاوره درسی از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی راهنمایی های لازم را به دانش آموزان بدهند .

همچنین در صورتی که در مورد نحوه ورود به سایت شاد و نحوه احراز هویت در این سامانه سوال داشتید می توانید از کارشناسان سامانه ندای مشاور یاری بگیرید .

بیشتر بخوانید:

سامانه آزمون های استعدادهای درخشان : azmoon.medu.ir

سامانه مدارس شاهد : saja.medu.ir

سامانه آزمون سنجش هوش : hoosh.medu.ir

براي دريافت مشاوره در زمینه نحوه ورود دانش آموزان به سامانه آموزش مجازی شاد
از طريق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگيريد
تماس از استان تـهران با تلفن ثابت: 9092305784
تماس از طريق همراه اول با شماره: 99221106
پاسخگويي همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتي ايام تعطيل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *