تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

edu.medu.ir سامانه فارغ التحصیلی امین

📚 خلاصه ای از مقاله edu.medu.ir سامانه فارغ التحصیلی امین:

سامانه فارغ التحصیلی امین

این مقاله به بررسی جزئیات سامانه فارغ التحصیلی امین edu.medu.ir پرداخته شده و در خصوص سایت جامع سنجش فارغ التحصیلی و یا سامانه امین توضیح ارائه شده است.

edu.medu.ir سامانه فارغ التحصیلی امین

edu.medu.ir سامانه فارغ التحصیلی امین

آموزش و پرورش با راه اندازی سامانه فارغ التحصیلی امین به آدرس edu.medu.ir ، امکان انجام همه مراحل فارغ التحصیلی را برای دانش آموزان متوسطه دوم فراهم کرده است ؛ به همین دلیل ، مدیران و معاونین اجرایی مدارس می توانند با ورود به حساب کاربری خود در این سامانه ، نسبت به صدور گواهی فارغ التحصیلی دانش آموزان خود اقدام نمایند .

سامانه امین از شهریور ماه سال تحصیلی 94 – 95 با هدف ارائه امکاناتی برای فرآیند فارغ التحصیلی دانش آموزان دوره دوم متوسطه ایجاد شد . مهم ترین امکانی که از طریق سایت امین به آدرس edu.medu.ir در اختیار کاربران قرار می گیرد ، صدور مدارک فارغ التحصیلی دوره متوسطه و پیش دانشگاهی است.

سامانه امین اطلاعات مشخصات و سوابق تحصیلی کلیه فارغ التحصیلان سنوات مختلف را نگهداری نموده و بر اساس آن تاییدیه تحصیلی را برای ارائه به دانشگاهها و مراکز آموزش عالی به پیشخوان خدمات دولت ارسال می نماید. از طرفی اطلاعات فارغ التحصیلان و آخرین تغییرات آن به طور منظم به سامانه کنکور ارسال می‌شود تا برای تاثیر در آزمون سراسری به سازمان سنجش ارائه شود.

کارشناسان مربوط به امور فارغ التحصیلی دانش آموزان موظفند پس از کنترل و تایید اطلاعات فارغ التحصیلان ، مدارک فارغ التحصیلی آن ها را صادر کنند و نیازی به ورود دانش آموزان به این سایت وجود ندارد . در ادامه علاوه بر معرفی و اشاره به امکانات سامانه امین ، راهنمای مراحل فارغ التحصیلی دانش آموزان در این سامانه نیز شرح داده می شود .

سامانه امين مختص فارغ التحصيلان دوازدهم می باشد اطلاعات اوليه از دانا و سناد به متوسطه دوم ارسال می گردد و اطلاعات سامانه امين از سامانه عمليات متوسطه دوم ايجاد مي گرد.

معرفی سامانه امین edu.medu.ir

این سامانه کلیه امور مربوط به فرایند فارغ التحصیلی از سطح مدرس آموزش و پرورش را انجام می دهد . پس از کنترل و اعتبار بخشی اطلاعات فارغ التحصیلان و فرایند تایید مسئولین مربوطه برای ایشان گواهینامه فارغ التحصیلی صادر می شود.

دفاتر فارغ التحصیلان و کارنامه فارغ التحصیلی را برای مدرسه و پرونده تحصیلی دانش آموزان مهیا می کنند؛ و نهایتا فایل نهایی به پایگاه فارغ التحصیلان ارسال میشود.

لازم به ذکر است که اطلاعات فارغ التحصیلان بر اساس آخرین تغییرات آن ها به صورت منظم به سامانه سوابق تحصیلی کنکور ارسال شده تا برای تاثیر در آزمون سراسری به سازمان سنجش آموزش کشور ارائه شوند .

امکانات و ویژگی‌ها سامانه فارغ التحصیلان امین

وزارت آموزش پرورش با هدف هوشمند سازی اطلاعات مربوط به دانش آموزان ، علاوه بر صدور مدارک فارغ التحصیلی دانش آموزان در سامانه امین ، امکانات دیگری در این سایت در اختیار آن ها گذاشته است که برای آشنایی مدیران مدارس ، در ادامه این امکانات نام برده شده اند .

 1. دریافت اطلاعات سوابق تحصیلی فارغ التحصیلان از مدرسه
 2. انجام کنترل های متعدد روی اطلاعات واصله و مغایرت گیری با امتحانات نهایی
 3. گزارش خطاها بر اساس نوع خطا
 4. مدیریت فرایند در سطح مدرسه، منطقه، استان و ستاد
 5. اتوماسیون اداری فرایند تایید اطلاعات و سوابق تحصیلی
 6. صدور گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه و پیش دانشگاهی
 7. صدور دفتر فارغ التحصیلان دوره متوسطه و پیش دانشگاهی
 8. نگهداری از سوابق عملیات انجام شده در سامانه
 9. اتوماسیون فرایند اصلاح اطلاعات مشخصات و سوابق تحصیلی فارغ التحصیلان

توجه داشته باشید ، سامانه امین برای انجام مراحل فارغ التحصیلی است و دانش آموزان برای دریافت کارنامه خود باید به سامانه همگام مراجعه نمایند.

بیشتر بخوانید: دریافت کارنامه از سایت همگام hamgam.medu.ir
بیشتر بخوانید: دریافت کد سوابق تحصیلی از سایت دیپ کد dipcode.medu.ir

مراحل صدور مدرک فارغ التحصیلی در سامانه امین

مدیران و معاونین مدارس برای ورود به سامانه امین و انجام مراحل فارغ التحصیلی دانش آموزان ، باید نام کاربری و رمز عبور مدرسه خود را در دسترس داشته باشند و پس از وارد شدن به صفحه شخصی ، همه مراحل فارغ التحصیلی دانش آموزان را ثبت نمایند . در ادامه راهنمای مراحل نحوه ورود به سامانه امین به همراه راهنمای تصویری آن شرح داده شده است .

 • مراحل ورود به سامانه امین
  ⬅️ ورود به سایت edu.medu.ir
  ⬅️ وارد کردن نام کاربری و رمز عبور مدرسه
  ⬅️ انجام مراحل فارغ التحصیلی

راهنمای تصویری انجام فرآیند فارغ التحصیلی دانش آموزان در سامانه امین

⬅️ در قسمت آدرس صفحه مرورگر آدرس edu.medu.ir را وارد کرده و در قسمت های مشخص شده در شکل زیر نام کاربری و رمز عبور مدرسه را وارد کنید.

⬅️ اطلاعیه سامانه را مطالعه نموده و بر طبق آن عمل کنید . همچنین برای انجام مرحله قبل از تایید اولیه منطقه وارد سیستم دانای مدرسه شده و در بخش عملیات اصلی روی گزینه ارسال فایل از مدرسه به سامانه کلیک کرده و آن را به سامانه فارغ التحصیلی ارسال کنید که در تصاویر زیر مراحل به ترتیب نمایش داده شده اند:

⬅️ در بخش عملیات اصلی با استفاده از گزینه مشاهده اطلاعات دانش آموزی ، اطلاعات دانش آموزان را با جزییات آن بررسی و از کامل بودن آن ها اطمینان حاصل کنید .

⬅️ برای این که نام و نام خانوادگی مسئولین مدرسه در زیر فرم ها و مدارک تحصیلی چاپ شود ، لازم است در همان بخش با استفاده از گزینه مسئولین مدرسه ، نام و نام خانوادگی مدیر ، معاون اجرایی و مسئول ثبت اطلاعات را تایپ کرده و روی کلید ذخیره کلیک کنید .

⬅️ بعد از این که در منطقه عملیات فارغ التحصیلی تایید و کنترل های لازم انجام شد در صورتی که خطایی مشاهده نشود تیک تایید منطقه فعال شده و وضعیت فارغ التحصیلی تمام شده می گردد .

⬅️ در این مرحله با استفاده از گزینه فرم 1 / 290 در بخش گزارش ها لیست فارغ التحصیلان را را روی کامپیوتر خود ذخیره نموده و کنترل های لازم را انجام دهید . باید به قسمت گزارش های کنترلی رفته و مغایرت کارنامه و مغایرت فاینال را کنترل کنید .

vدر صورت اطمینان از صحت محاسبات و کامل بودن لیست ، در بخش عملیات اصلی روی گزینه وضعیت فارغ التحصیلی کلیک کرده ، پس از آن تیک مربوط به تایید نهایی مدرسه را فعال کنید و روی کلمه ذخیره کلیک نمایید . با این کار لیست های نهایی را تایید کرده و صدور گواهینامه و مدارک تحصیلی را از منطقه درخواست می نمایید .

⬅️ در صورتی که منطقه مجوز لازم را صادر نماید امکان چاپ دفتر فارغ التحصیلان در بخش گزارش ها فعال می شود . در صورتی که دانش آموز قبل از آماده شدن گواهی نیاز به مدرک تحصیلی پیدا کند ، مدرسه پس از تایید منطقه می تواند گواهی موقت صادر نماید .

بیشتر بخوانید: سامانه آزمون های استعدادهای درخشان : azmoon.medu.ir
بیشتر بخوانید: سامانه مدارس شاهد : saja.medu.ir
بیشتر بخوانید: سامانه آزمون سنجش هوش : hoosh.medu.ir

edu.medu.ir سامانه فارغ التحصیلی امین

edu.medu.ir سامانه فارغ التحصیلی امین

برچسب ها

edu.medu.ir سامانه امین edu.medu.ir سامانه فارغ التحصیلی امین سامانه امین سامانه فارغ التحصیلی دانش آموزان edu.medu.ir

edu.medu.ir , سامانه امین edu.medu.ir , سامانه فارغ التحصیلی امین , سامانه امین , سامانه فارغ التحصیلی دانش آموزان edu.medu.ir

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

edu.medu.ir سامانه فارغ التحصیلی امین

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل