سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

اهمیت مشاوره و برنامه ریزی در سال های اخیر که با پیشرفت بسیار بالا در تکنولوژی بوده است بر کسی پوشیده نیست. در حال حاضر با توجه به افزایش فشار کاری و وسایل سرگرمی باعث می شوند اکثر انسان ها با کمبود وقت مواجه شده و نتوانند بازدهی مناسبی از زمان خود داشته باشند بنابراین ضرورت یک برنامه ریزی خوب و منظم برای رسیدن به یک هدف مشخص بسیار احساس می گردد. و تقریبا بدون یک برنامه ریزی خوب نمی توان به پیشرفت قابل توجهی دست یافت. یکی از مهمترین برنامه ریزی هایی که انسان در طول زندگی خود انجام می دهد برنامه ریزی برای تحصیل خود می باشد که از اهمیت...

 

مشاوره و برنامه ریزی درسی

 

اهمیت مشاوره و برنامه ریزی در سال های اخیر که با پیشرفت بسیار بالا در تکنولوژی بوده است بر کسی پوشیده نیست. در حال حاضر با توجه به افزایش فشار کاری و وسایل سرگرمی باعث می شوند اکثر انسان ها با کمبود وقت مواجه شده و نتوانند بازدهی مناسبی از زمان خود داشته باشند بنابراین ضرورت یک برنامه ریزی خوب و منظم برای رسیدن به یک هدف مشخص بسیار احساس می گردد. و تقریبا بدون یک برنامه ریزی خوب نمی توان به پیشرفت قابل توجهی دست یافت. یکی از مهمترین برنامه ریزی هایی که انسان در طول زندگی خود انجام می دهد برنامه ریزی برای تحصیل خود می باشد که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد زیرا که مسیر اینده زندگی یک فرد را تعیین می کند. مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی از دبستان تا بالاترین مرتبه علمی باید همواره مد نظر قرار گیرد تا از اتلاف وقت جلوگیری شده و تمرکز کامل برای رسیدن به هدف ایجاد گردد. در زیر به تعدادی از مهمترین مراحل برنامه ریزی تحصیلی اشاره می گردد:

-1مشاوره و برنامه ریزی تیزهوشان و مدارس نمونه دولتی

ازمون تیزهوشان و نمونه دولتی در چند ساله اخیر بسیار مورد توجه دانش اموزان و والدین دانش اموزان قرار گرفته است معمولا هزینه و وقت زیادی را برای ورود به مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی اختصاص می دهند. یکی دیگر از مسایلی که باعث افزایش تمایل والدین برای ورودی فرزندانشان به مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی می باشد مساله چشم هم چشمی می باشد که معمولا این مساله باعث می شود فشار بسیار زیادی به دانش اموزان وارد شود. برای موفقیت در ازمون تیزهوشان پایه ششم و نهم  به یک برنامه ریزی بسیار دقیق و منظم نیاز می باشد زیرا که رقابت دراین مدارس بسیار بالا می باشد. یکی از مسایل مهم در این رابطه انتخاب دروس و کتاب های کمک درسی می باشد. بعد از انتخاب کتب مناسب برای ازمون، مساله بعدی پشتیبانی و حمایت دانش اموز برای رسیدن به هدف می باشد زیرا که بسیاری از دانش اموزان پس از چند هفته مطالعه حالت دل زدگی از درس پیدا می کنند و یا بعد از شرکت در چند ازمون ازمایشی و نتیجه نگرفتن دلسر و نا امید می شوند که حتما باید مورد مشاوره و راهنمایی قرار گیرند تا انگیزه لازم را دوباره کسب نمایند.

برای مشاوره و برنامه ریزی برای مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی می توانید با مشاوران مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید مشاوران مرکز تا روز ازمون پشتیبانی و برنامه ریزی درسی دانش اموزانی که می خواهند در ازمون تیزهوشان و یا نمونه دولتی را شرکت کنند را انجام می دهند.

تماس فقط از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 -2 مشاوره و برنامه ریزی کنکور علوم تجربی

کنکور تجربی بیش ترین تعداد شرکت کنندگان در کنکور را به خود اختصاص می دهد زیرا دارای رشته های بسیار پرطرفدار مانند رشته های پزشکی ، دندانپزشکی ، دارو سازی و رشته های پیراپزشکی مانند رشته های هوشبری ، اتاق عمل ، پرستاری ، علوم ازمایشگاهی و ... می باشد. قبولی در رشته های علوم تجربی معمولا سخت می باشد و نیاز به صرف وقت و انرژی بسیار بالایی می باشد. معمولا بسیاری از داوطلبانی که در کنکور علوم تجربی شرکت می کنند اطلاعات کاملی درباره رشته های پزشکی و پیراپزشکی ندارند و بیش تر اسم رشته برایشان جذاب می باشد و بر اساس جذاب بودن اسم رشته ، بدنبال تحصیل در ان رشته می باشند که برای همین نیاز به یک مشاوره تخصصی برای اشنایی و شناخت دقیق رشته های تجربی حس می گردد. برنامه ریزی برای کنکور علوم تجربی نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است زیرا که بدون یک برنامه ریزی خوب به هیچ وجه نمی توان در رشته های پرطرفدار این رشته قبول شد. منظور از برنامه ریزی این نیست که شما مثلا خودتان را محدود کنید من در ساعات مشخصی باید دروس مشخصی را مطالعه کنم برنامه باید منعطف و قابل اجرا بوده و به صورت روزانه ، هفتگی ، ماهانه ، کوتاه مدت و بلند مدت باشد. برای موفقیت در کنکور علوم تجربی انگیزه و هدف داتشن و داشتن پشتکار حرف اول را می زند.

می توانید برای مشاوره و راهنمایی و برنامه ریزی تحصیلی کنکور تجربی با مشاوران مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید. برنامه ریزی و مشاوره کنکور تجربی تا روز کنکور برای شما عزیزان با توجه به روحیه شما انجام می گیرد و می توانید در هر زمان به مشاور خود دسترسی داشته و سوالات و مشکلات خود را با او در میان بگذارید.

تماس فقط از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 -3مشاوره برنامه ریزی کنکور ریاضی

کنکور ریاضی جز سخت ترین کنکور های کشور می باشد که بدلی داشتن دروس ریاضی و فیزیک و یا به عبارتی دروس محاسباتی زیاد سختی خاص خودش را دارد. رشته های فنی مهندسی همیشه جز رشته های پر طرفدار بوده و هستند. دروس این رشته نیاز به تمرین و مهارت بسیار بالایی دارند بخصوص بدلیل زمان بسیار کمی که در جلسه کنکور برای حل سوالات و مسائل پیچیده دارند. دروس این رشته نیاز به تمرین بسیار بالایی برای تسلط به مطالب دارند و معمولا دروس این رشته بسیار وقت گیرتر و یا به عبارتی نیاز به زمان بیش تری برای یادگیری دارند که جز با یک برنامه ریزی دقیق و منظم نمیشود به این هدف مهم دست یافت. و نکات بسیار زیادی هست که باید به ان ها توجه کرد برای مثال برای درس ریاضیات گسسته پیش از مطالعه ی فصول، احتمال و ترکیبات در کتاب گسسته، حتماً به کتاب جبر و احتمال مراجعه کنید، زیرا در کتاب گسسته اشاره ای به مطالب پایه ای نشده و تنها به ادامه ی آن ها پرداخته است.

به شما پیشنهاد می شود قبل از این که به سراغ تست ها بروید حتماً تعدادی مسائل تشریحی حل نمایید. اهمیت این تمرین در بخش نظریه ی اعداد و احتمال بیش تر از قسمت های دیگر است. اما در بخش گراف بیش تر به حل تست بپردازید تا از این طریق به مهارت کافی دست یابید. در این بخش از روش شهودی و رسم شکل نیز بهره ببرید. البته لازم به ذکر است به علت گستردگی موضوعات این کتاب، در آزمون سراسری در اکثر سال ها قالب های مشخصی در طراحی سوالات در نظر گرفته شده است. بدین معنا که ساختار سوالات در سال های مختلف به هم شبیه است. از این رو، حل سوالات کنکور سال های گذشته اهمیت ویژه ای دارد و علاوه بر آشنا کردن شما با ساختار سوالات شیوه ی مطالعه ی شما را نیز اصلاح می کند.

می توانید برای مشاوره و راهنمایی و برنامه ریزی تحصیلی کنکور ریاضی با مشاوران مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید. برنامه ریزی و مشاوره کنکور ریاضی تا روز کنکور برای شما عزیزان با توجه به روحیه شما انجام می گیرد و می توانید در هر زمان به مشاور خود دسترسی داشته و سوالات و مشکلات خود را با او در میان بگذارید.

تماس فقط از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

4- مشاوره و برنامه ریزی کنکورعلوم انسانی

علوم انسانی دارای رشته های بسیار با ارزش و پر طرفدار مثل رشته های مدیریت ، حسابداری ، حقوق ، روانشناسی و... می باشد که در واقع اکثر وظیفه اجرایی امور کشور بر عهده فارغ التحصیلان این گروه می باشد. کنکور علوم انسانی دارای شرایط نسبتا اسان تری نسبتا به گروه علوم تجربی و ریاضی دارد زیرا دروس محاسباتی در آن بسیار کم می باشد. دروس این رشته بیش تر حالت خواندنی دارند و بدون شرکت در کلاس های کنکور می توان با یک برنامه ریزی خوب و منظم به رتبه های خیلی عالی دست پیدا کرد. برای مطالعه دروس این رشته نیز باید به نکات مختلفی توجه کرد برای مثال:

عربی ازجمله دروسی است که برای پاسخگویی کامل به سؤالات آن باید اطلاعات کاملی از اکثر مطالب کتاب داشته باشیم. خواندن یک درس یا مبحث  به تنهایی،هر چند به طور کامل، در زدن تستها به شما کمکی نخواهد کرد. اطلاعات شما در مورد ترجمه و قواعد دست به دست هم میدهند تا شما را به سمت پاسخ های صحیح هدایت کنند. عامل مهم دیگر در کنار این دو، توانایی درست خواندن عبارات است.

این امتیازی است که هم در ترجمه و هم در به کارگیری درست قواعد میتواند به شما کمک کند. تنها راه دستیابی به این توانایی، مطالعه دقیق کتاب هایتان است. اگر با کلمات و عبارات کتابها آشنا باشید، تقریباً 90درصد از عبارات استفاده شده در سؤالات را می شناسید.

می توانید برای مشاوره و راهنمایی و برنامه ریزی تحصیلی کنکور علوم انسانی با مشاوران مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید. برنامه ریزی و مشاوره کنکورعلوم انسانی تا روز کنکور برای شما عزیزان با توجه به روحیه شما انجام می گیرد و می توانید در هر زمان به مشاور خود دسترسی داشته و سوالات و مشکلات خود را با او در میان بگذارید.

تماس فقط از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

5- مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور هنر

کنکور هنر یک از گروه های شناور می باشد که هر کدام از گروه های علوم تجربی ، ریاضی و علوم انسانی علاوه بر شرکت در رشته اصلی خود می توانند در کنکور این رشته نیز شرکت کنند. کنکور هنر دارای سختی هایی نسبت به گروه های دیگر می باشد. دروس عمومی کنکور هنر مشابه گروه های دیگر می باشد ولی دروس تخصصی این کنکور دارای تنوع زیادی می باشد و دلیل سخت بودن این رشته داشتن منابع ازاد زیاد برای مطالعه دروس یا به عبارتی نداشتن دروس پایه ثابت مثل رشته های دیگر می باشد که بنابراین بدون دانستن منابع درست و برنامه ریزی نمی توان در این رشته به موفقیت دست پیدا کرد. دروس تخصصی کنکور نر عبارتند از: درک عمومی هنر ، درک عمومی ریاضی و فیزیک ، ترسیم فنی ، خلاقیت تصویری تجسمی ، خلاقیت نمایشی ، خلاقیت موسیقی و خواص مواد.

می توانید برای مشاوره و راهنمایی و برنامه ریزی تحصیلی کنکور هنر با مشاوران مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید. برنامه ریزی و مشاوره کنکورهنر تا روز کنکور برای شما عزیزان با توجه به روحیه شما انجام می گیرد و می توانید در هر زمان به مشاور خود دسترسی داشته و سوالات و مشکلات خود را با او در میان بگذارید.

تماس فقط از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

6- مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور زبان های خارجی

کنکور زبان نیز یکی از گروه های شناور می باشد که داوطلبان می توانند در کناررشته اصلی خود در این گروه نیز شرکت کنند یا به صورت مستقل نیز می توانند در این کنکور شرکت کنند. کنکور زبان های خارجی دارای دروس عمومی مشابه با سایر گروه ها می باشد ولی دروس تخصصی این رشته شامل زبان تخصصی انگلیسی ، زبان تخصصی فرانسوی و زبان تخصصی المانی می باشد.

داوطلبان این گروه می توانند در رشته هایی مانند زبان انگلیسی ، زبان فرانسوی ، زبان المانی ، زبان چینی ، زبان ترکی استانبولی ، زبان ایتالیایی، زبان ژاپنی ، اردو و ارمنی شرکت کنند. برای موفقیت در کنکور این رشته خواندن منابع درست و اصولی و برنامه ریزی دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد.

می توانید برای مشاوره و راهنمایی و برنامه ریزی تحصیلی کنکور زبان با مشاوران مجرب سامانه ندای مشاور تماس بگیرید. برنامه ریزی و مشاوره کنکورزبان تا روز کنکور برای شما عزیزان با توجه به روحیه شما انجام می گیرد و می توانید در هر زمان به مشاور خود دسترسی داشته و سوالات و مشکلات خود را با او در میان بگذارید.

تماس فقط از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید