تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

سایت ثبت نام آزمون نظام مهندسی 98 www.inbr.ir

📚 خلاصه ای از مقاله سایت ثبت نام آزمون نظام مهندسی 98 www.inbr.ir:

مشاوره تحصیلی

www.inbr.ir برای اطلاع از نتایج آزمون نظام مهندسی مهر ماه 98 از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784 تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106 پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل   نتايج آزمون‌هاي […]

سایت ثبت نام آزمون نظام مهندسی 98 www.inbr.ir

سایت ثبت نام آزمون نظام مهندسی 98 www.inbr.ir

www.inbr.ir

برای اطلاع از نتایج آزمون نظام مهندسی مهر ماه 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

نتايج آزمون‌هاي تستي ورود به حرفه مهندسان مهر ماه ۹۸ اعلام شد

پيرو اطلاعيه‌هاي قبلي در مورد برگزاري آزمون هاي ورود به حرفه مهندسي مهرماه ۹۸ بدينوسيله به آگاهي كليه شركت كنندگان محترم آزمون‌ها مي‌رساند، نتايج قطعي آزمون‌هاي ياد شده مشخص گرديده و با توجه به اطلاعيه‌هاي قبلي، داوطلبان محترم مي‌توانند از عصر چهارشنبه مورخ ۹۸/۰۹/۲۰ با مراجعه به سامانه آزمون‌ها به آدرس الكترونيكي http://www.inbr.ir نسبت به دريافت كارنامه خود اقدام نمايند.

ضمناً چنانچه قبلاً نيز اعلام شده است، در اجراي مفاد مندرج در بند ۱۰ دستورالعملِ ثبت‌نام آزمون‌ها، با موضوع “انتشار نتايج و نحوه بررسي اعتراضات”، رسيدگي به درخواست‌هاي بازنگري از سوي داوطلبان، بطريق پيش‌گفته و با دقت صورت پذيرفته و بعد از اتمام مهلت ارسال اعتراضات، کلیه سوال‌های مورد اعتراض در صلاحيت‌ها و رشته‌هاي مختلف، در کمیته‌های طراحی سوال و کمیته‌هاي تجدیدنظر به‌طور جداگانه تحت بررسی قرار گرفته و درمواردي كه اعتراض وارد تشخيص داده شده است نسبت به حذف سوالات اشتباه اقدام و نتيجه آن در كارنامه داوطلبان اعمال گرديده است.

به اين ترتيب با توجه به بررسي‌هاي دقيق و كنترل‌هاي مكرري كه در كليه مراحل تصحيح پاسخنامه‌ها انجام گرفته است، نتايج اعلامي، قطعی بوده و فاقد مشكل مي‌باشد. لیكن چنانچه داوطلبي صرفاً نسبت به نتيجه آزمون خود بر پایه پاسخنامه‌های اعلام شده، اعتراضي دارد، مي‌تواند درخواست خود را بصورت كتبي با ذكر مشخصات كامل ( شماره داوطلبي، نام و نام خانوادگي، شماره شناسنامه، تاريخ تولد، رشته آزمون، آدرس دقيق و شماره تماس ) حداكثر تا تاريخ ۹۸/۰۹/۲۵ از طريق پست سفارشي به شرکت خدمات آموزشی سازمان سنجش آموزش كشور با آدرس زير ارسال نمايد.

ضمناً برپايه موارد مندرج در راهنماي ثبت نام آزمون‌ها، اضافه مي‌شود صرفاً قبولي شركت‌كنندگاني كه كليه شرايط شركت در آزمون را مطابق با راهنماي ثبت‌نام آزمون مهر‌ماه ۹۸ احراز نموده‌اند، مورد تأييد بوده و نتايج ياد شده حداكثر به مدت ۴ سال از تاريخ برگزاري آزمون داراي اعتبار مي‌باشد. آن دسته از شركت كنندگاني هم كه حدنصاب قبولي در آزمون‌ها را کسب نکرده باشند مي‌توانند در آزمون‌هاي دوره بعد شركت نمايند.

در خاتمه خاطر نشان مي‌سازد: گواهي قبولي در آزمون صرفاً يكي از مدارك لازم برای صدور پروانه اشتغال بكار بوده و ساير مدارك مورد نياز توسط ادارات كل راه و شهرسازي و واحدهاي صدور پروانه، كنترل و بررسي خواهد شد. بدیهی است صِرف قبولی در آزمون، بدون احراز سایر شرایط تعهدی برای صدور پروانه اشتغال به‌کار ایجاد نمی‌کند.

آدرس پستي شركت خدمات آموزشي سازمان سنجش آموزش كشور: تهران صندوق پستي به شماره ۳۵۵-۱۷۷۷۵  (لطفاً بر روي پاكت ذكر شود مربوط به کدام بخش از آزمون‌های ورود به حرفه‌ مهندسان مهر‌ماه ۹۸ مي‌باشد).

شركت‌ كنندگانی كه حدنصاب قبولی در آزمونها را کسب ننموده اند چنانچه درخواست بازنگری نسبت به نتیجه آزمون داشته باشند می‌توانند درخواست خود را با توجه به فرم پیوست بصورت كتبی با ذكر مشخصات كامل ( شماره داوطلبی، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد، رشته آزمون، آدرس دقیق و شماره تماس ) از طریق پست سفارشی به آدرس پستی زیر ارسال نمایند:

– آزمون‌ های تستی کلیه رشته‌ ها: تهران، صندوق پستی به شماره ۳۵۵- ۱۷۷۷۵ (شرکت خدمات آموزشی سازمان سنجش). (بر روی پاكت ذكر شود مربوط به کدام بخش از آزمون‌های ورود به حرفه‌ مهندسان اردیبهشت‌ماه ۹۷ می‌باشد).

– آزمون رشته معماری طراحی: تهران صندوق پستي، به شماره ۵۷۳- ۱۹۹۳۵ دفتر مقررات ملّي و کنترل ساختمان . (بر روي پاكت ذكر شود مربوط به آزمون‌ رشته معماري- طراحي بهمن ماه ۹۷ مي‌باشد).

نمونه فرم درخواست بازنگری به نتایج آزمون نظام مهندسی

 

ثبت نام آزمون نظام مهندسی مهر 97 از سایت www.inbr.ir

بدین وسیله به اطلاع كلیه داوطلبان آزمون‌های ورود به حرفه مهندسان، كاردان‌ها و معماران تجربی سال‌جاری می‌رساند، آزمون‌های مذكور در مهر ماه سال‌جاری برگزار خواهد شد.

ثبت‌نام آزمون‌ های مذكور از مورخه 1397/08/23 آغاز و تا روز 1397/09/03 از طریق سایت inbr.ir ادامه خواهد داشت.

لازم بذكر است مهلت زمانی تعیین شده به هیچ عنوان قابل تمدید نخواهد بود لذا به كلیه داوطلبان عزیز توصیه می‌گردد در مهلت زمانی تعیین شده نسبت به ثبت‌نام خود اقدام نمایند. همچنین در آزمون‌های مذكور به جهت رفاه حال داوطلبان محترم و جلوگیری از تردد در فواصل طولانی بین‌شهری، در برخی از استان‌های كشور حوزه‌های امتحانی در شهرهای جدید پیش‌بینی شده است كه داوطلبان می‌توانند محل آزمون خود را در این شهرها انتخاب نمایند.

بدینوسیله به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون های ورود به حرفه ‌می‌رساند، نوبت بعدی آزمون‌های مربوط، در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۱ و ۱۲ بهمن‌ ماه سال ۱۳۹۷ برای کلیه رشته های مهندسی، شهرسازی، عمران (محاسبات، نظارت و اجرا)، معماری (طراحی، نظارت و اجرا)، تاسیسات مکانیکی (طراحی و نظارت)، تاسیسات برقی (طراحی و نظارت)، نقشه‌برداری و ترافیک و رشته‌های کاردان‌های فنی ساختمان شهرسازی، عمران، معماری، نقشه برداری، تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برقی و تعیین صلاحیت حرفه‌ای معماران تجربی به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

 

راهنمای ثبت نام آزمون نظام مهندسی مهر 97

مدرک تحصیلی :

مطابق با ماده  7 آئین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان صرفا مدارک مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور صدور پروانه اشتغال بکار مورد تایید میباشند.  همچنین مطابق ماده 1 قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان رشته های معماری، عمران، تاسیسات مكانیكی، تاسیسات برقی، شهرسازی، نقشه برداری و ترافیک جزء رشته های اصلی میباشند.

با توجه به مصوبات كمیسیون هم ارزی رشته ها كلیه دارندگان مدارك تحصیلی كارشناسی ناپیوسته، كارشناسی با عناوین متفاوت از رشته های اصلی، كارشناسیارشد و دكتری فاقد مدرك كارشناسی در رشته های اصلی و مواردی از این قبیل جهت اطلاع از امكان دریافت پروانه اشتغال بكار در رشته و صلاحیت مورد نظر، از طریق اداره کل استان محل عضویت خود قبل از ثبت نام مطمئن گردند.

سابقه کارحرفه ای :

نحوه محاسبه سنوات حرفه ای لازم مهندسان: حداقل سوابق كار حرفه ای برای شركت در آزمون ورود به حرفه مهندسان از تاریخ اخذ مدرك تحصیلی در هر مقطع تا روز برگزاری آزمون و به شرح جدول ذیل می باشد :

 

سابقه کارتجربی :

– مدارك لازم و نحوه محاسبه سنوات لازم، حداقل سوابق کار جهت شرکت در آزمون تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی بشرح زیر می باشد:

 دارا بودن كارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا دارا بودن كارت معافیت دائم

عدم عضویت در سازمان استان و یا سازمان نظام كاردانی استان

 داشتن سابقه تجربی لازم و قابل قبول و شرایط سنی برای دارندگان مدرك دیپلم فنی ساختمان به شرح ذیل:

برای متقاضیان پروانه پایه 1 داشتن سابقه كار تجربی حداقل به میزان 18 سال و داشتن حداقل 36 سال سن تا تاریخ روز برگزاری آزمون

برای متقاضیان پروانه پایه 2 داشتن سابقه كار تجربی حداقل به میزان 18سال و داشتن حداقل 30 سال سن تا تاریخ روز برگزاری آزمون

برای متقاضیان پروانه پایه 3 داشتن سابقه كار تجربی حداقل به میزان 7 سال و داشتن حداقل 25سال سن تا تاریخ روز برگزاری آزمون

داشتن سابقه تجربی لازم و قابل قبول و شرایط سنی برای سایر موارد به شرح ذیل:

برای متقاضیان پروانه پایه 1 داشتن سابقه كار تجربی حداقل به میزان 19 سال و داشتن حداقل 37 سال سن تا تاریخ روز برگزاری آزمون

برای متقاضیان پروانه پایه 2 داشتن سابقه كار تجربی حداقل به میزان 13 سال و داشتن حداقل 31 سال سن تا تاریخ روز برگزاری آزمون

برای متقاضیان پروانه پایه 3 داشتن سابقه كار تجربی حداقل به میزان 8 سال و داشتن حداقل 26 سال سن تا تاریخ روز برگزاری آزمون

نکنه :  ملاك محاسبه سن متقاضیان و سابقه كار تا تاریخ روز برگزاری آزمون خواهد بود.

 تذکر: محاسبه سنوات كاری لازم تا تاریخ روز برگزاری آزمون میباشد. متقاضیانی كه سنوات كاری لازم را جهت پایه مورد نظر تا تاریخ کورد نظر احراز ننمایند، مجاز به ثبت نام در آن پایه نمی باشند. در صورت نداشتن شرایط لازم و ورود اطلاعات نادرست جهت ثبت نام و قبولی در آزمون، قبولی كان لم-یکن تلقی و هیچگونه اعتراضی پذیرفته نمی شود.

اعتبار قبولی آزمون ها

اعتبار قبولی در كلیه آزمون های مهندسی، كاردانی و تجربی حداکثر به مدت 4 سال از تاریخ آزمون میباشد لذا ضروری است قبول شدگان در آزمون مذكور در مهلت تعیین شده نسبت به اخذ پروانه اشتغال بکار مهندسی خود اقدام نمایند.

آزمونهای ورود به حرفه مهندسان و كاردان های فنی ساختمان در كلیه رشته ها فقط در پایه 3 به صورت تستی و تشریحی برگزار میگردد و ارتقاء پایه طبق آئین نامه اجرائی قانون و دستورالعمل های ابلاغی صورت میگیرد.همچنین كلیه آزمون ها به صورت جزوه باز می باشد.

 آزمون تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی در پایه های 1 ، 2 و 3 به صورت تستی برگزار میگردد.  همچنین كلیه آزمون ها به صورت جزوه باز می باشد.

زمان و نحوه ثبت نام آزمون نظام مهندسی مهر 97

اعلام نتایج آزمون نطام مهندسی 97

منابع آزمون نظام مهندسی مهر 97

آیین نامه شرکت در آزمون نظام مهندسی مهر 97

 

اعلام نتایج آزمون های ورود به حرفه مهندسان ،کاردان ها و معماران تجربی بهمن ۹۷

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

سایت ثبت نام آزمون نظام مهندسی 98 www.inbr.ir

سایت ثبت نام آزمون نظام مهندسی 98 www.inbr.ir