اخبار تیزهوشان و نمونه دولتیمطالب مهم تحصیلی

azmoon.medu.ir – ثبت نام مدارس تیزهوشان هفتم و دهم 1401

سامانه ثبت نام و اعلام نتایج آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی پایه هفتم و دهم azmoon.medu.ir

سایت azmoon.medu.ir مجری برگزاری و اطلاع رسانی آزمون های مدارس استعدادهای درخشان در تمامی مقاطع تحصیلی می باشد و داوطلبان برای شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان میتوانند با وارد شدن در این سامانه از پنل دانش آموزی خود کلیه مراحل آزمون را انجام دهند.

سایت مدارس تیزهوشان تمامی اطلاعیه های مربوط به آزمون مدارس استعدادهای درخشان از قبیل ؛ نحوه ثبت نام مدارس تیزهوشان، نحوه پرداخت هزینه آزمون ، لینک دانلود دفترچه راهنمای آزمون ، دریافت کارت ورود به جلسه ، اعلام نتایج آزمون و نحوه اعتراض به نتایج آزمون را منتشر می کند و داوطلبان موظفند در بازه زمانی اعلام شده نسبت به انجام هرکدام از این مراحل ذکر شده اقدام نمایند.

داوطلبان جهت ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1401 – 1402 می بایست با مراجعه به سایت ثبت نام تیزهوشان به نشانی azmoon.medu.ir در بازه زمانی مشخص ، اطلاعات دانش آموزی خود را وارد نموده و ضمن پرداخت هزینه ثبت نام مدارس تیزهوشان ، ثبت نام خود را در این آزمون نهایی نمایند.

جهت دریافت مشاوره ثبت نام آزمون تیزهوشان هفتم و دهم 1401 – 1402

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

azmoon.medu.ir – ثبت نام مدارس تیزهوشان هفتم و دهم 1401

www.azmoon.medu.ir

زمان و نحوه شرکت در آزمون تیزهوشان پایه هفتم و دهم azmoon.medu.ir

مدارس استعدادهای درخشان هرساله با برگزاری آزمون ورودی دانش آموزان مستعد و باهوش را برای ادامه تحصیل در این مدارس جذب می نمایند. تحصیل در مدارس تیزهوشان در پایه متوسطه اول و متوسطه دوم امکانپذیر می باشد و هرساله آزمون ورودی مدارس تیزهوشان برای پایه ششم به هفتم و پایه نهم به دهم برگزار می گردد . پس در نظر داشته باشید که امکان تحصیل در مدارس تیزهوشان برای پایه ابتدایی مقدور نمی باشد.

مدارس تیزهوشان برای سالتحصیلی 1401 – 1402 نیز به مانند روال هرساله اقدام به جذب دانش آموزان در پایه متوسطه اول و متوسطه دوم از طریق برگزای آزمون ورودی می نماید و دانش آموزانی که شرایط شرکت در آژمون تیزهوشان را دارند میتوانند در بازه زمانی اعلام شده نیبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

در حال حاضر زمان دقیقی برای ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲​​ اعلام نشده است. به محض اعلام تاریخ دقیق در این قسمت اطلاع رسانی خواهد شد. داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت مذکور با وارد نمودن کد ملی و رمز عبور همگام اقدام به تکمیل فرم ثبت نام با اطلاعات دانش آموزی خود نمایند .

شرایط شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان سال 1401

دانش آموزان برای شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان بایستی دارای شرایط عمومی و اختصاصی باشند که با انتشار دفترچه ثبت نام مدارس تیزهوشان ، تمامی شرایط شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان را برای آشنایی داوطلبان جهت شرکت در آزمون  در اختیار داوطلبان قرار می دهد. دانش آموزان برای شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان میتوانند با دانلود دفترچه ثبت نام تیزهوشان 1401 از شرایط ثبت نام اطلاع پیدا کنند.

ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم از میان دانش آموزان پایه ششم صورت می گیرد و دانش آموزانی مجاز به شرکت در این آزمون میباشند که مقیاس «خیلی خوب» در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی در سال تحصیلی 99 – 1400 و مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس در نوبت اول پایه ششم در سال تحصیلی 1400 – 1401 جهت ثبت نام سنجش پایه هفتم کسب کنند.

ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم از میان دانش آموزان پایه نهم صورت می گیرد و دانش آموزانی مجاز به شرکت در آزمون میباشند که حداقل معدل کل سالانه ۱۹ در پایه هشتم خرداد سال تحصیلی 99 – 1400 را داشته باشند.

توجه: دانش آموزان پایه نهم مدارس استعدادهای درخشان از شرکت در آزمون ورودی معاف هستند .

دانش آموزان در صورت داشتن شرایط ثبت نام میتوانند برای ثبت نام در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان متوسطه اول و دوم به سامانه ثبت نام مدارس استعدادهای درخشان به نشانی اینترنتی www.azmoon.medu.ir مراجعه نموده و وارد سامانه ثبت نام شوند.

توجه : دانش آموزان پایه ششم که قصد شرکت در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان را دارند در صورتی که از طریق سامانه azmoon.medu موفق به ثبت نام نشدند میتوانند به سامانه سنجش هوش تیزهوشان به نشانی اینترنتی hoosh.medu.ir مراجعه نموده و فرم تقاضانامه اینترنتی برای شرکت در آزمون سنجش هوش ششم به هفتم را تکمیل نمایند.

مراحل ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان در چند مرحله و بصورت اینترنتی صورت میگیرد :

مرحله اول: مراجعه به سایت azmoon.medu.ir و تکمیل فرم ثبت نام

مرحله دوم: بارگذاری فایل عکس داوطلب

جهت ثبت نام فایل عکس با ابعاد حداکثر ۲۰۰x۲۰۰ یا ۳۰۰x۴۰۰ پیکسل در قالب jpg با زمینه سفید، مربوط به سال جاری دانش آموز مورد نیاز است ،در صورت استفاده از تصاویر قدیمی با تصویر فردی غیر از دانش آموز شرکت کننده ضمن محرومیت داوطلب از شرکت در آزمون، ثبت نام وی بی اثر خواهد شد.

مرحله سوم: پرداخت هزینه آزمون تیزهوشان

مرحله چهارم: دریافت کدرهگیری ثبت نام

ضروریست داوطلبان پس از طی مراحل ثبت نام، شماره پیگیری را دریافت نمایند و آن را جهت استفاده های بعدی نزد خود نگهداری کنند.

مرحله پنجم: دریافت کارت ورود به جلسه آزمون

نحوه پرداخت هزینه آزمون تیزهوشان

دانش آموزانی که قصد شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان را دارند بایستی مبلغی را به عنوان هزینه آزمون پرداخت کنند که که برای سال تحصیلی جدید به مبلغ 300000 ریال (سی هزار تومان) می باشد که بصورت اینترنتی و از طریق سایت تیزهوشان Azmoon.medu.ir قابل پرداخت می باشد.

توجه 1: در صورت واریز وجه ثبت نام به صورت مستقیم از طریق مراجعه به بانک و یا دستگاه های خودپرداز، ثبت نام انجام نمی شود و مبلغ واریزی نیز قابل استرداد نخواهد بود.

توجه 2: مبلغ فوق ثابت بوده و به جز این مبلغ، دریافت هرگونه وجه تحت هر عنوان ممنوع است.

منابع آزمون نهم به دهم تیزهوشان 1401

دانش آموزان برای موفقیت در آزمون تیزهوشان باید ابتدا از منابع آزمون اطلاع داشته و برنامه ریزی مناسبی داشته باشند. براساس دفترچه راهنمای آزمون ، منابع آزمون مدارس تیزهوشان در پایه ششم به هفتم و پایه نهم به دهم به شرح زیر می باشد:

منابع آزمون تیزهوشان پایه هفتم ( آزمون سنجش هوش):

محتوای آزمون سنجش شامل « هوش» ، « استعداد» و « خلاقیت» است که ابزار آن توسط متخصصان مربوط طراحی می شود.

توجه 1: به ازای هر پاسخ صحیح، ۳ نمره مثبت و به ازای هر پاسخ غلط، ۱ نمره منفی برای داوطلب در نظر گرفته می شود. برای سؤالات بدون پاسخ، نمره ای منظور نخواهد شد.

توجه 2: چنانچه داوطلب در سؤالی بیش از یک گزینه را علامت زده باشد، ۱ نمره منفی برای او منظور خواهد شد.

منابع آزمون تیزهوشان پایه دهم:

محتوای آزمون پایه نهم به دهم مشتمل بر دو دسته سؤالات « استعداد تحلیلی» و « استعداد تحصیلی» است.

۵۰٪ امتیاز آزمون مربوط به سؤالات « استعداد تحلیلی» و ۵۰٪ آن مربوط به سؤالات « استعداد تحصیلی» است.

( امتیاز آزمون، از طریق وزن دهی به نمره کل استعداد تحلیلی و تحصیلی به نسبت ۵۰٪ و ۵۰٪ محاسبه و به صورت یک عدد بین ۳۳۳۳۳- و ۱۰۰۰۰۰ بیان میشود).

منابع، تعداد و ضرایب سؤالات آزمون ورودی پایه دهم و مدت زمان پاسخگویی به آنها، به شرح جداول زیر است:

 • سوالات استعداد تحلیلی به شیوه چهارگزینه ای (فقط یک پاسخ درست تر) به منظور ارزیابی توانایی تحلیل ، ریشه یابی ، طبقه بندی و سازماندهی مطالب و مباحث گوناگون طراحی می شود.
 • سوالات استعداد تحصیلی، به شیوه چهار گزینه ای (فقط با یک پاسخ درست تر) در سطح محتوای کتابهای درسی، با تأکید بر سطوح بالای شناختی، تلفيق دانش، مفاهیم و مهارتهای دو یا چند ماده درسی در برخی از سؤالات، طراحی می شود.
 • سؤالات درس قرآن و معارف اسلامی از محتوای مشترک داوطلبان اهل تشیع و تسنن طراحی می شود، اما داوطلبان اقلیت های دینی رسمی کشور (مسیحیان، کلیمیان و زرتشتیان)، به سؤالات مشترک اقلیت های دینی (بر اساس محتوای کتاب تعلیمات ادیان الهی و اخلاق ویژه اقلیت های دینی با کد ۱۱۹٫۲ پایه هشتم چاپ سال ۱۳۹۷ و کد ۱۲۰ پایه نهم چاپ سال ۱۳۹۸) پاسخ خواهند داد.
 • به ازای هر پاسخ صحیح، ۳ نمره مثبت و به ازای هر پاسخ غلط، ۱ نمره منفی برای داوطلب در نظر گرفته میشود. برای سوالات بدون پاسخ، نمره ای منظور نخواهد شد.

توجه: چنانچه داوطلب در سؤالی بیش از یک گزینه را علامت زده باشد، ۱ نمره منفی برای او منظور خواهد شد.

زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 1401

کارت ورود به جلسه ( شامل: نام، نام خانوادگي و ساير مشخصات فردي، عکس داوطلب، مدارس استعدادهاي درخشان انتخاب شده به ترتيب اولويت و نشانی دقیق حوزه)  پنج روز قبل از تاريخ برگزاری آزمون، از طريق سامانه ثبت نام به نشانی azmoon.medu.ir دراختيار داوطلبان قرار ميگيرد.

توجه: شرکت داوطلبان در جلسۀ سنجش، بدون ارائۀ کارت ورود به جلسه، ممنوع است.

جهت دریافت مشاوره ثبت نام و قبولی در مدارس تیزهوشان هفتم و دهم 1401
از طريق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگيريد
پاسخگويي همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتي ايام تعطيل

نوشته های مشابه

‫7 دیدگاه ها

 1. سلام
  این سایت نمونه دولتی شما که یکسره خطا داشت و ما در خراسان رضوی نتوانستیم ثبت نام کنیم

 2. سلام ببخشید من امسال میرم دهم نتونستم ثبت برای یازدهمی ها سال دیگه ازمون هست یا اگه راهکاری به نظرتون میرسه بهم بگید
  باتشکر

 3. باسلام و خسته نباشید؛
  درمورد اعلام نتایج آزمون تیزهوشان دوره دوم سوال داشتم آیا تاریخ دقیقی برای اعلام نتایج منتشر شده؟
  خیلی ممنون از پاسخگویی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *