تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

azmoon.medu.ir – ثبت نام مدارس تیزهوشان هفتم و دهم 1401

📚 خلاصه ای از مقاله azmoon.medu.ir – ثبت نام مدارس تیزهوشان هفتم و دهم 1401:

سامانه ثبت نام و اعلام نتایج آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی پایه هفتم و دهم azmoon.medu.ir سایت azmoon.medu.ir مجری برگزاری و اطلاع رسانی آزمون های مدارس استعدادهای درخشان در تمامی مقاطع تحصیلی می باشد و داوطلبان برای شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان میتوانند با وارد شدن در این سامانه از پنل دانش آموزی خود […]

azmoon.medu.ir – ثبت نام مدارس تیزهوشان هفتم و دهم 1401

azmoon.medu.ir – ثبت نام مدارس تیزهوشان هفتم و دهم 1401

سامانه ثبت نام و اعلام نتایج آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی پایه هفتم و دهم azmoon.medu.ir

سایت azmoon.medu.ir مجری برگزاری و اطلاع رسانی آزمون های مدارس استعدادهای درخشان در تمامی مقاطع تحصیلی می باشد و داوطلبان برای شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان میتوانند با وارد شدن در این سامانه از پنل دانش آموزی خود کلیه مراحل آزمون را انجام دهند.

سایت مدارس تیزهوشان تمامی اطلاعیه های مربوط به آزمون مدارس استعدادهای درخشان از قبیل ؛ نحوه ثبت نام مدارس تیزهوشان، نحوه پرداخت هزینه آزمون ، لینک دانلود دفترچه راهنمای آزمون ، دریافت کارت ورود به جلسه ، اعلام نتایج آزمون و نحوه اعتراض به نتایج آزمون را منتشر می کند و داوطلبان موظفند در بازه زمانی اعلام شده نسبت به انجام هرکدام از این مراحل ذکر شده اقدام نمایند.

داوطلبان جهت ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1401 – 1402 می بایست با مراجعه به سایت ثبت نام تیزهوشان به نشانی azmoon.medu.ir در بازه زمانی مشخص ، اطلاعات دانش آموزی خود را وارد نموده و ضمن پرداخت هزینه ثبت نام مدارس تیزهوشان ، ثبت نام خود را در این آزمون نهایی نمایند.

درگاه پرداخت سامانه ثبت نام آزمون های ورودی مدارس استعدادهای درخشان جهت سال تحصیلی 1402-1401، به نشانی www.azmoon.medu.ir، صرفاً برای دانش ­آموزانی که در بازه زمانی ثبت­ نام ( 1401/1/16 لغایت 1401/1/29) ثبت نام اولیه را انجام داده اند، اما موفق به پرداخت وجه ثبت نام نشده اند از تاریخ 1401/3/8 فعال می باشد.

جهت دریافت مشاوره ثبت نام آزمون تیزهوشان هفتم و دهم 1401 – 1402

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

azmoon.medu.ir – ثبت نام مدارس تیزهوشان هفتم و دهم 1401

www.azmoon.medu.ir

زمان و نحوه شرکت در آزمون تیزهوشان پایه هفتم و دهم azmoon.medu.ir

مدارس استعدادهای درخشان هرساله با برگزاری آزمون ورودی دانش آموزان مستعد و باهوش را برای ادامه تحصیل در این مدارس جذب می نمایند. تحصیل در مدارس تیزهوشان در پایه متوسطه اول و متوسطه دوم امکانپذیر می باشد و هرساله آزمون ورودی مدارس تیزهوشان برای پایه ششم به هفتم و پایه نهم به دهم برگزار می گردد . پس در نظر داشته باشید که امکان تحصیل در مدارس تیزهوشان برای پایه ابتدایی مقدور نمی باشد.

مدارس تیزهوشان برای سالتحصیلی 1401 – 1402 نیز به مانند روال هرساله اقدام به جذب دانش آموزان در پایه متوسطه اول و متوسطه دوم از طریق برگزای آزمون ورودی می نماید و دانش آموزانی که شرایط شرکت در آژمون تیزهوشان را دارند میتوانند در بازه زمانی اعلام شده نیبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

در حال حاضر زمان دقیقی برای ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲​​ اعلام نشده است. به محض اعلام تاریخ دقیق در این قسمت اطلاع رسانی خواهد شد. داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت مذکور با وارد نمودن کد ملی و رمز عبور همگام اقدام به تکمیل فرم ثبت نام با اطلاعات دانش آموزی خود نمایند .

شرایط شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان سال 1401

دانش آموزان برای شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان بایستی دارای شرایط عمومی و اختصاصی باشند که با انتشار دفترچه ثبت نام مدارس تیزهوشان ، تمامی شرایط شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان را برای آشنایی داوطلبان جهت شرکت در آزمون  در اختیار داوطلبان قرار می دهد. دانش آموزان برای شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان میتوانند با دانلود دفترچه ثبت نام تیزهوشان 1401 از شرایط ثبت نام اطلاع پیدا کنند.

ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم از میان دانش آموزان پایه ششم صورت می گیرد و دانش آموزانی مجاز به شرکت در این آزمون میباشند که مقیاس «خیلی خوب» در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی در سال تحصیلی 99 – 1400 و مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس در نوبت اول پایه ششم در سال تحصیلی 1400 – 1401 جهت ثبت نام سنجش پایه هفتم کسب کنند.

ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم از میان دانش آموزان پایه نهم صورت می گیرد و دانش آموزانی مجاز به شرکت در آزمون میباشند که حداقل معدل کل سالانه ۱۹ در پایه هشتم خرداد سال تحصیلی 99 – 1400 را داشته باشند.

توجه: دانش آموزان پایه نهم مدارس استعدادهای درخشان از شرکت در آزمون ورودی معاف هستند .

دانش آموزان در صورت داشتن شرایط ثبت نام میتوانند برای ثبت نام در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان متوسطه اول و دوم به سامانه ثبت نام مدارس استعدادهای درخشان به نشانی اینترنتی www.azmoon.medu.ir مراجعه نموده و وارد سامانه ثبت نام شوند.

توجه : دانش آموزان پایه ششم که قصد شرکت در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان را دارند در صورتی که از طریق سامانه azmoon.medu موفق به ثبت نام نشدند میتوانند به سامانه سنجش هوش تیزهوشان به نشانی اینترنتی hoosh.medu.ir مراجعه نموده و فرم تقاضانامه اینترنتی برای شرکت در آزمون سنجش هوش ششم به هفتم را تکمیل نمایند.

مراحل ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان در چند مرحله و بصورت اینترنتی صورت میگیرد :

مرحله اول: مراجعه به سایت azmoon.medu.ir و تکمیل فرم ثبت نام

مرحله دوم: بارگذاری فایل عکس داوطلب

جهت ثبت نام فایل عکس با ابعاد حداکثر ۲۰۰x۲۰۰ یا ۳۰۰x۴۰۰ پیکسل در قالب jpg با زمینه سفید، مربوط به سال جاری دانش آموز مورد نیاز است ،در صورت استفاده از تصاویر قدیمی با تصویر فردی غیر از دانش آموز شرکت کننده ضمن محرومیت داوطلب از شرکت در آزمون، ثبت نام وی بی اثر خواهد شد.

مرحله سوم: پرداخت هزینه آزمون تیزهوشان

مرحله چهارم: دریافت کدرهگیری ثبت نام

ضروریست داوطلبان پس از طی مراحل ثبت نام، شماره پیگیری را دریافت نمایند و آن را جهت استفاده های بعدی نزد خود نگهداری کنند.

مرحله پنجم: دریافت کارت ورود به جلسه آزمون

نحوه پرداخت هزینه آزمون تیزهوشان

دانش آموزانی که قصد شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان را دارند بایستی مبلغی را به عنوان هزینه آزمون پرداخت کنند که که برای سال تحصیلی جدید به مبلغ 300000 ریال (سی هزار تومان) می باشد که بصورت اینترنتی و از طریق سایت تیزهوشان Azmoon.medu.ir قابل پرداخت می باشد.

توجه 1: در صورت واریز وجه ثبت نام به صورت مستقیم از طریق مراجعه به بانک و یا دستگاه های خودپرداز، ثبت نام انجام نمی شود و مبلغ واریزی نیز قابل استرداد نخواهد بود.

توجه 2: مبلغ فوق ثابت بوده و به جز این مبلغ، دریافت هرگونه وجه تحت هر عنوان ممنوع است.

منابع آزمون پایه هفتم تیزهوشان و نهم به دهم تیزهوشان 1401

دانش آموزان برای موفقیت در آزمون تیزهوشان باید ابتدا از منابع آزمون اطلاع داشته و برنامه ریزی مناسبی داشته باشند. براساس دفترچه راهنمای آزمون ، منابع آزمون مدارس تیزهوشان در پایه ششم به هفتم و پایه نهم به دهم به شرح زیر می باشد:

منابع آزمون تیزهوشان پایه هفتم ( آزمون سنجش هوش):

محتوای آزمون سنجش شامل « هوش» ، « استعداد» و « خلاقیت» است که ابزار آن توسط متخصصان مربوط طراحی می شود.

توجه 1: به ازای هر پاسخ صحیح، ۳ نمره مثبت و به ازای هر پاسخ غلط، ۱ نمره منفی برای داوطلب در نظر گرفته می شود. برای سؤالات بدون پاسخ، نمره ای منظور نخواهد شد.

توجه 2: چنانچه داوطلب در سؤالی بیش از یک گزینه را علامت زده باشد، ۱ نمره منفی برای او منظور خواهد شد.

توجه 3: تعداد دفترچه ها و سوالات، سهم امتیاز هریك از دفترچهها و مدت زمان پاسخ گویی به سوالات، هفته قبل از برگزاری آزمون مزبور از طریق سامانه azmoon.medu.ir اطلاع رسانی خواهد شد.

منابع آزمون تیزهوشان پایه دهم:

محتوای آزمون پایه نهم به دهم مشتمل بر دو دسته سؤالات « استعداد تحلیلی» و « استعداد تحصیلی» است.

۵۰٪ امتیاز آزمون مربوط به سؤالات « استعداد تحلیلی» و ۵۰٪ آن مربوط به سؤالات « استعداد تحصیلی» است.

( امتیاز آزمون، از طریق وزن دهی به نمره کل استعداد تحلیلی و تحصیلی به نسبت ۵۰٪ و ۵۰٪ محاسبه و به صورت یک عدد بین ۳۳۳۳۳- و ۱۰۰۰۰۰ بیان میشود).

منابع، تعداد و ضرایب سؤالات آزمون ورودی پایه دهم و مدت زمان پاسخگویی به آنها، به شرح جداول زیر است:

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن منابع-تیزهوشان-دهم-1401.png است

 • سوالات استعداد تحلیلی به شیوه چهارگزینه ای (فقط یک پاسخ درست تر) به منظور ارزیابی توانایی تحلیل ، ریشه یابی ، طبقه بندی و سازماندهی مطالب و مباحث گوناگون طراحی می شود.
 • سوالات استعداد تحصیلی، به شیوه چهار گزینه ای (فقط با یک پاسخ درست تر) در سطح محتوای کتابهای درسی، با تأکید بر سطوح بالای شناختی، تلفیق دانش، مفاهیم و مهارتهای دو یا چند ماده درسی در برخی از سؤالات، طراحی می شود.
 • سؤالات درس قرآن و معارف اسلامی از محتوای مشترک داوطلبان اهل تشیع و تسنن طراحی می شود، اما داوطلبان اقلیت های دینی رسمی کشور (مسیحیان، کلیمیان و زرتشتیان)، به سؤالات مشترک اقلیت های دینی (بر اساس محتوای کتاب تعلیمات ادیان الهی و اخلاق ویژه اقلیت های دینی با کد ۱۱۹٫۲ پایه هشتم چاپ سال ۱۳۹۷ و کد ۱۲۰ پایه نهم چاپ سال ۱۳۹۸) پاسخ خواهند داد.
 • به ازای هر پاسخ صحیح، ۳ نمره مثبت و به ازای هر پاسخ غلط، ۱ نمره منفی برای داوطلب در نظر گرفته میشود. برای سوالات بدون پاسخ، نمره ای منظور نخواهد شد.

توجه: چنانچه داوطلب در سؤالی بیش از یک گزینه را علامت زده باشد، ۱ نمره منفی برای او منظور خواهد شد.

زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 1401

کارت ورود به جلسه ( شامل: نام، نام خانوادگی و سایر مشخصات فردی، عکس داوطلب، مدارس استعدادهای درخشان انتخاب شده به ترتیب اولویت و نشانی دقیق حوزه)  پنج روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون، از طریق سامانه ثبت نام به نشانی azmoon.medu.ir دراختیار داوطلبان قرار میگیرد.

توجه: شرکت داوطلبان در جلسۀ سنجش، بدون ارائۀ کارت ورود به جلسه، ممنوع است.

ظرفیت، ضوابط و شرایط پذیرش دانشآموز در مدارس تیزهوشان 1401

 ظرفیت پذیرش دبیرستان های دوره اول و دوم استعدادهای درخشان در هر شهرستان در زمان ثبت نام قابل مشاهده است.

پذیرش دانشآموزان شركت كننده در آزمون، برای ورود به دبیرستان های دوره اول و دوم استعدادهای درخشان صرفا در اولویت های انتخابی دانشآموز و بر اساس رتبۀ مبتنی بر امتیاز كل آزمون ورودی خواهد بود.

در پذیرش دانشآموز برای دبیرستان های دوره های اول و دوم عشایری استان فارس )دختران و پسران(، بخشی از ظرفیت بنا به تشخیص سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان به تعدادی از دارندگان بالاترین امتیاز آزمون از بین دانشآموزان شاغل به تحصیل در پایه ششم و نهم مدارس منطقه آموزشی عشایری استان فارس اختصاص خواهد یافت .ضمنا با درخواستهای انتقال دانشآموزان این مدارس به مدارس استعدادهای درخشان شهرستان شیراز تا پایان دوره دوم متوسطه موافقت نخواهد شد.

با توجه به ضوابط خاص نقل و انتقال در مدارس استعدادهای درخشان، لازم است داوطلبان به ویژه در كلان شهرها نظیر تهران،مشهد مقدس ودبیرستانهای استعدادهای درخشان مورد نظرشان را با توجه به محل سکونت خود در سال تحصیلی 1401 – 1402 و متناسب با ناحیۀ/منطقه آموزش و پرورش محلاستقرار مدارس استعدادهای درخشان انتخاب كنند .پس ازاعلام نتیجه قبولی داوطلب در اولویت انتخابی مورد نظر، به هیچ وجه، امکان تغییر اولویت وجود ندارد.

حوزۀ امتحانی داوطلبان آزمو نهای ورودی پایه های هفتم و دهم، بر اساس منطقه آموزشی محل تحصیل سال تحصیلی 1401 آنان تعیین خواهد شد. داوطلبانی كه متقاضی انتخاب مدرسه در شهر یا استانی غیر از محل سکونت فعلی خود می باشند، میتوانند مدارس مورد تقاضای خود را در شهر یا استان مورد نظر انتخاب نمایند.اما حوزۀ امتحانی این گروه از داوطلبان بر اساس منطقه آموزشی محل تحصیل سال تحصیلی 1401می باشد.

در صورت عدم قبولی داوطلب در آزمون های ورودی پایه های هفتم و دهم مدارس استعدادهای درخشان در اولویت های انتخابی، امکان بررسی امتیاز ایشان در سایر اولویت ها به دلیل عدم انتخاب، وجود ندارد.

در شهرستان هایی كه دارای چند دبیرستان دوره اول یا دوم استعدادهای درخشان هستند، داوطلبان می توانند حداكثر سهیه دبیرستان هر سه در یك شهرستان واحد را به ترتیب اولویت انتخاب و در نمون برگ تقاضانامۀ خود ثبت نمایند.به علاوه،داوطلبان آزمون ورودی دورۀ دوم متوسطه در اولویت های انتخابی خود در زمان ثبت نام در آزمون، صرفا ً مجاز به انتخاب یك رشتۀ تحصیلی هستند.

در كلان شهرها نظیر تهران، مشهد مقدس وكه دارای چند ناحیه و منطقه هستند، توصیه می شود داوطلبان نسبت به انتخاب دبیرستان های مورد نظر در نواحی و مناطق هم جوار محل سکونت خود، اقدامنمایند.ضمناً، بعد از قبولی داوطلب در منطقه مورد تقاضا، انتقال به سایر مناطق در سال اول قبولی، حتی در صورت دارا بودن امتیاز پذیرش در سایر مدارس، ممنوع می باشد.

با توجه به این كه حوزۀ امتحانی آزمون های ورودی پایه های هفتم و دهم دانش آموزان شاغل به تحصیل در مدارس ایرانی خارج از كشور، در مدارس خارج از كشور دایر نخواهد شد؛ اطلاع رسانی و ثبت نام برای شركت داوطلبان این مدارس در آزمون های ورودی پایه های هفتم و دهم، از طریق مركز امور بینالملل و مدارس خارج از كشور با هماهنگی اداره كل فناوری اطلاعات و ارتباطات انجام و حوزه های امتحانی هر یك از داوطلبان،بر مبنای مدرسه استعدادهای درخشان منتخب اعلامی به مركز امور بین الملل و مدارس خارج از كشور تعیین میشود.

پذیرش نهایی دانش آموز در دبیرستان های دورۀ دوم استعدادهای درخشان، برای رشته های تحصیلی علوم تجربی، ریاضی فیزیك، ادبیات و علوم انسانی و شاخۀ مهارتی«سمپاد مهارتی»منوط به احراز شرایط انتخاب رشته مطابق آیین نامۀ هدایت تحصیلی است.درضمن، تغییر رشتۀ پذیرفته شدگان در دبیرستان های دورۀ دوم استعدادهای درخشان در سال اول پذیرش ممنوع بوده و در سال بعد، علاوه بركسب حداقل امتیاز قبولی رشتۀ مورد نظر در آزمون ورودی، دارا بودن شرایط و ضوابط تغییر رشته تحصیلی الزامی است.

در صورت عدم احراز شرایط ثبت نام در رشتۀ تحصیلی مورد تقاضای دانشآموز مطابق ضوابط هدایت تحصیلی، قبولی داوطلب در آزمون لغو و بیاثر خواهد بود.

جهت دریافت مشاوره ثبت نام و قبولی در مدارس تیزهوشان هفتم و دهم 1401
از طريق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگيريد
پاسخگويي همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتي ايام تعطيل

azmoon.medu.ir – ثبت نام مدارس تیزهوشان هفتم و دهم 1401

azmoon.medu.ir – ثبت نام مدارس تیزهوشان هفتم و دهم 1401

 1. سلام
  این سایت نمونه دولتی شما که یکسره خطا داشت و ما در خراسان رضوی نتوانستیم ثبت نام کنیم

  • دوسا عزیز سایت نمونه دولتی خراسان رضوی مجزا می باشد.

   • سلام ببخشید روز پنجشنبه ثبت نام هم انجام میشه

 2. لطفا بفرمایید واریز وجه ثبت نام تیزهوشان کلاس ششم را چگونه انجام بدهم؟

  • زمان واریز وجه آزمون تیزهوشان هفتم از اول تیر در سامانه hoosh.medu.ir شروع شده و تا مورخه 15 تیز ادامه خواهد داشت.

 3. سلام ببخشید من امسال میرم دهم نتونستم ثبت برای یازدهمی ها سال دیگه ازمون هست یا اگه راهکاری به نظرتون میرسه بهم بگید
  باتشکر

  • سلام، درصورتی که آزمون میان پایه یا تکمیل ظرفیت برگزار شود میتونید شرکت نمایید.

 4. باسلام و خسته نباشید؛
  درمورد اعلام نتایج آزمون تیزهوشان دوره دوم سوال داشتم آیا تاریخ دقیقی برای اعلام نتایج منتشر شده؟
  خیلی ممنون از پاسخگویی شما

 5. سلام ببخشید من برای مدارس تیزهوشان ثبت نام کردم اما برای مدارس نمونه دولتی مثل فدک باید به چه سایتی برم؟/