اخبار تیزهوشان و نمونه دولتیمطالب مهم تحصیلی

azmoon.medu.ir – ثبت نام مدارس تیزهوشان هفتم و دهم 1399

سامانه ثبت نام و معرفی منابع آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی پایه هفتم و دهم azmoon.medu.ir

سایت azmoon.medu.ir مجری برگزاری و اطلاع رسانی آزمون های مدارس استعدادهای درخشان در تمامی مقاطع تحصیلی می باشد و داوطلبان برای شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان میتوانند با وارد شدن در این سامانه از پنل دانش آموزی خود کلیه مراحل آزمون را انجام دهند.

سایت مدارس تیزهوشان تمامی اطلاعیه های مربوط به آزمون مدارس استعدادهای درخشان از قبیل ؛ نحوه ثبت نام مدارس تیزهوشان، نحوه پرداخت هزینه آزمون ، لینک دانلود دفترچه راهنمای آزمون ، دریافت کارت ورود به جلسه ، اعلام نتایج آزمون و نحوه اعتراض به نتایج آزمون را منتشر می کند و داوطلبان موظفند در بازه زمانی اعلام شده نسبت به انجام هرکدام از این مراحل ذکر شده اقدام نمایند.

تاخیر در زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان سال 99

بر اساس اطلاعیه سازمان استعدادهای درخشان که در سایت www.azmoon.medu.ir منتشر گردید، به اطلاع دانش آموزان گرامی می رساند بعلت شیوع مجدد کرونا و حفظ سلامتی شهروندان محترم ، برگزاری آزمون ورودی 1400 تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد .

زمان احتمالی برگزاری آزمون سنجش هوش پایه هفتم تیزهوشان : روز جمعه ساعت 9 صبح مورخه 1399/05/10

زمان احتمالی برگزاری آزمون پایه دهم مدارس تیزهوشان : روز جمعه ساعت 14 (2 بعد از ظهر) 1399/05/10

پرداخت وجه آزمون تیزهوشان 99: داوطلبان بایستی برای تکمیل ثبت نام و واریز وجه به سامانه www.azmoon.medu.ir مراجعه نموده و به صورت الکترونیکی اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان نمایند.

دانش آموزان برای ورود به سامانه بایستی اطلاعات زیر را وارد نمایند:

  • نام کاربری : کد ملی دانش آموز می باشد
  • رمز عبور : رمز همگام می باشد که بایستی از مدیر مدرسه دریافت گردد.

جهت مشاوره نحوه پرداخت وجه و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان هفتم و دهم 99 – 1400

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

azmoon.medu.ir – ثبت نام مدارس تیزهوشان هفتم و دهم 1399

www.azmoon.medu.ir

زمان و نحوه شرکت در آزمون تیزهوشان پایه هفتم و دهم azmoon.medu.ir

مدارس استعدادهای درخشان هرساله با برگزاری آزمون ورودی دانش آموزان مستعد و باهوش را برای ادامه تحصیل در این مدارس جذب می نمایند. تحصیل در مدارس تیزهوشان در پایه متوسطه اول و متوسطه دوم امکانپذیر می باشد و هرساله آزمون ورودی مدارس تیزهوشان برای پایه ششم به هفتم و پایه نهم به دهم برگزار می گردد . پس در نظر داشته باشید که امکان تحصیل در مدارس تیزهوشان برای پایه ابتدایی مقدور نمی باشد.

مدارس تیزهوشان برای سالتحصیلی 99 – 1400 نیز به مانند روال هرساله اقدام به جذب دانش آموزان در پایه متوسطه اول و متوسطه دوم از طریق برگزای آزمون ورودی می نماید و دانش آموزانی که شرایط شرکت در آژمون تیزهوشان را دارند میتوانند در بازه زمانی اعلام شده نیبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

براساس زمان بندی اعلام شده از طریق سازمان استعدادهای درخشان، ثبت نام مجدد آزمون مدارس تیزهوشان سال 99، از روز شنبه 13 اردیبهشت ماه 99 شروع شده و تا مورخه 17 اردیبهشت ادامه خواهد داشت. ثبت نام آزمون تیزهوشان سال 99 از طریق سایت سمپاد (azmoon.medu.ir ) و بصورت اینترنتی می باشد. ثبت نام مدارس تیزهوشان پایه هفتم و ثبت نام تیزهوشان پایه دهم به صورت کشوری و همزمان میباشد.

شرایط شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان سال 99

دانش آموزان برای شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان بایستی دارای شرایط عمومی و اختصاصی باشند که با انتشار دفترچه ثبت نام مدارس تیزهوشان 99 ، تمامی شرایط شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان را برای آشنایی داوطلبان جهت شرکت در آزمون  در اختیار داوطلبان قرار می دهد. دانش آموزان برای شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان میتوانند با دانلود دفترچه ثبت نام تیزهوشان 99 از شرایط ثبت نام اطلاع پیدا کنند.

ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم 99 از میان دانش آموزان پایه ششم صورت می گیرد و دانش آموزانی مجاز به شرکت در این آزمون میباشند که مقیاس «خیلی خوب» در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی در سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷ و مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس در نوبت اول پایه ششم در سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ جهت ثبت نام سنجش پایه هفتم کسب کنند.

ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم 99 از میان دانش آموزان پایه نهم صورت می گیرد و دانش آموزانی مجاز به شرکت در آزمون میباشند که حداقل معدل کل سالانه ۱۹ در پایه هشتم خرداد سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷ را داشته باشند.

توجه: دانش آموزان پایه نهم مدارس استعدادهای درخشان از شرکت در آزمون ورودی معاف هستند .

دانش آموزان در صورت داشتن شرایط ثبت نام میتوانند برای ثبت نام در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان متوسطه اول و دوم به سامانه ثبت نام مدارس استعدادهای درخشان به نشانی اینترنتی www.azmoon.medu.ir مراجعه نموده و وارد سامانه ثبت نام شوند.

توجه : دانش آموزان پایه ششم که قصد شرکت در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان را دارند در صورتی که از طریق سامانه azmoon.medu موفق به ثبت نام نشدند میتوانند به سامانه سنجش هوش تیزهوشان به نشانی اینترنتی hoosh.medu.ir مراجعه نموده و فرم تقاضانامه اینترنتی برای شرکت در آزمون سنجش هوش ششم به هفتم را تکمیل نمایند.

مراحل ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان در چند مرحله و بصورت اینترنتی صورت میگیرد :

مرحله اول: مراجعه به سایت azmoon.medu.ir و تکمیل فرم ثبت نام

مرحله دوم: بارگذاری فایل عکس داوطلب

جهت ثبت نام فایل عکس با ابعاد حداکثر ۲۰۰x۲۰۰ یا ۳۰۰x۴۰۰ پیکسل در قالب jpg با زمینه سفید، مربوط به سال جاری دانش آموز مورد نیاز است ،در صورت استفاده از تصاویر قدیمی با تصویر فردی غیر از دانش آموز شرکت کننده ضمن محرومیت داوطلب از شرکت در آزمون، ثبت نام وی بی اثر خواهد شد.

مرحله سوم: پرداخت هزینه آزمون تیزهوشان

مرحله چهارم: دریافت کدرهگیری ثبت نام

ضروریست داوطلبان پس از طی مراحل ثبت نام، شماره پیگیری را دریافت نمایند و آن را جهت استفاده های بعدی نزد خود نگهداری کنند.

مرحله پنجم: دریافت کارت ورود به جلسه آزمون

نحوه پرداخت هزینه آزمون تیزهوشان

دانش آموزانی که قصد شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان را دارند بایستی مبلغی را به عنوان هزینه آزمون پرداخت کنند که که برای سال تحصیلی جدید به مبلغ 250000 ریال (بیست و پنج هزار تومان) می باشد که بصورت اینترنتی و از طریق سایت تیزهوشان Azmoon.medu.ir قابل پرداخت می باشد.

توجه 1: در صورت واریز وجه ثبت نام به صورت مستقیم از طریق مراجعه به بانک و یا دستگاه های خودپرداز، ثبت نام انجام نمی شود و مبلغ واریزی نیز قابل استرداد نخواهد بود.

توجه 2: مبلغ فوق ثابت بوده و به جز این مبلغ، دریافت هرگونه وجه تحت هر عنوان ممنوع است.

منابع آزمون نهم به دهم تیزهوشان 99

دانش آموزان برای موفقیت در آزمون تیزهوشان باید ابتدا از منابع آزمون اطلاع داشته و برنامه ریزی مناسبی داشته باشند. براساس دفترچه راهنمای آزمون ، منابع آزمون مدارس تیزهوشان در پایه ششم به هفتم و پایه نهم به دهم به شرح زیر می باشد:

منابع آزمون تیزهوشان پایه هفتم ( آزمون سنجش هوش):

محتوای آزمون سنجش شامل « هوش» ، « استعداد» و « خلاقیت» است که ابزار آن توسط متخصصان مربوط طراحی می شود.

توجه 1: به ازای هر پاسخ صحیح، ۳ نمره مثبت و به ازای هر پاسخ غلط، ۱ نمره منفی برای داوطلب در نظر گرفته می شود. برای سؤالات بدون پاسخ، نمره ای منظور نخواهد شد.

توجه 2: چنانچه داوطلب در سؤالی بیش از یک گزینه را علامت زده باشد، ۱ نمره منفی برای او منظور خواهد شد.

منابع آزمون تیزهوشان پایه دهم:

محتوای آزمون پایه نهم به دهم مشتمل بر دو دسته سؤالات « استعداد تحلیلی» و « استعداد تحصیلی» است.

۵۰٪ امتیاز آزمون مربوط به سؤالات « استعداد تحلیلی» و ۵۰٪ آن مربوط به سؤالات « استعداد تحصیلی» است.

( امتیاز آزمون، از طریق وزن دهی به نمره کل استعداد تحلیلی و تحصیلی به نسبت ۵۰٪ و ۵۰٪ محاسبه و به صورت یک عدد بین ۳۳۳۳۳- و ۱۰۰۰۰۰ بیان میشود).

منابع، تعداد و ضرایب سؤالات آزمون ورودی پایه دهم و مدت زمان پاسخگویی به آنها، به شرح جداول زیر است:

  • سوالات استعداد تحلیلی به شیوه چهارگزینه ای (فقط یک پاسخ درست تر) به منظور ارزیابی توانایی تحلیل ، ریشه یابی ، طبقه بندی و سازماندهی مطالب و مباحث گوناگون طراحی می شود.
  • سوالات استعداد تحصیلی، به شیوه چهار گزینه ای (فقط با یک پاسخ درست تر) در سطح محتوای کتابهای درسی، با تأکید بر سطوح بالای شناختی، تلفيق دانش، مفاهیم و مهارتهای دو یا چند ماده درسی در برخی از سؤالات، طراحی می شود.
  • سؤالات درس قرآن و معارف اسلامی از محتوای مشترک داوطلبان اهل تشیع و تسنن طراحی می شود، اما داوطلبان اقلیت های دینی رسمی کشور (مسیحیان، کلیمیان و زرتشتیان)، به سؤالات مشترک اقلیت های دینی (بر اساس محتوای کتاب تعلیمات ادیان الهی و اخلاق ویژه اقلیت های دینی با کد ۱۱۹٫۲ پایه هشتم چاپ سال ۱۳۹۷ و کد ۱۲۰ پایه نهم چاپ سال ۱۳۹۸) پاسخ خواهند داد.
  • به ازای هر پاسخ صحیح، ۳ نمره مثبت و به ازای هر پاسخ غلط، ۱ نمره منفی برای داوطلب در نظر گرفته میشود. برای سوالات بدون پاسخ، نمره ای منظور نخواهد شد.

توجه: چنانچه داوطلب در سؤالی بیش از یک گزینه را علامت زده باشد، ۱ نمره منفی برای او منظور خواهد شد.

زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 99

کارت ورود به جلسه ( شامل: نام، نام خانوادگي و ساير مشخصات فردي، عکس داوطلب، مدارس استعدادهاي درخشان انتخاب شده به ترتيب اولويت و نشانی دقیق حوزه)  پنج روز قبل از تاريخ برگزاری آزمون، از طريق سامانه ثبت نام به نشانی azmoon.medu.ir دراختيار داوطلبان قرار ميگيرد.

توجه: شرکت داوطلبان در جلسۀ سنجش، بدون ارائۀ کارت ورود به جلسه، ممنوع است.

جهت دریافت مشاوره ثبت نام و قبولی در مدارس تیزهوشان هفتم و دهم 99 – 1400
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید
تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106
پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

‫4 نظرها

  1. سلام
    این سایت نمونه دولتی شما که یکسره خطا داشت و ما در خراسان رضوی نتوانستیم ثبت نام کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *