اخبار متفرقه

مشاوره نام نویسی کنکور 1401

نام نویسی کنکور سراسری سال 1401 در پنج گروه اصلی برگزار می گردد که عبارتند از : گروه علوم تجربی ، گروه فنی ریاضی ، گروه علوم انسانی ، گروه هنر و گروه زبان. داوطلبان شرکت در گروه های علوم تجربی و ریاضی و علوم انسانی می توانند علاوه بر گروه انتخابی خود در یکی از گزوه های هنر و زبان نیز شرکت کنند. نام نویسی از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور انجام می پذیرد.

کنکور یکی از بزرگترین مشکلات دانش آموزان کشور می باشد که تقریبا اکثر داوطلبان پس از دریافت مدرک دیپلم و یا حتی دوران دبیرستان به یه نحوی استرس کنکور را دارند. البته در سال های اخیر با توجه به افزایش تعداد رشته هایی که به صورت بدون کنکور یعنی براساس سوابق تحصیلی و یا حتی بدون سوابق تحصیلی انجام می گیرد، استرس نام نویسی کنکور سراسری و ورود به دانشگاه در داوطلبان کمتر شده است. دانشگاه هایی که به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرند عبارتند از: دانشگاه پیام نور، موسسات غیرانتفاعی، دانشگاه علمی کاربردی ، دانشگاه آزاد.

ولی با این همه هنوز رقابت بر سر قبولی در دانشگاه های سراسری بالا می باشد بخصوص دانشگاه های دولتی شهرهای بزرگ مانند تهران و… معمولا والدین برای قبولی فرزندانشان در رشته های خوب و دانشگاه های خوب هزینه های زیادی را متحمل می شوند از کلاس های کنکور گرفته تا خرید بسته های آموزشی گران قیمت که به در واقع بتوانند آینده خوبی را برای فرزندان خود بسازند ولی به این موضوع توجهی نمی کنند که مهمترین مساله برای قبولی در کنکور داشتن انگیزه در دانش آموز و داوطلب کنکور می باشد نه صرفا داشتن بسته اموزشی یا کلاس های کنکور.

قبل از اینکه دانش آموز وارد پروسه نام نویسی کنکور شود ابتدا باید هدفی برای دانش اموز ایجاد نمود و آینده ای واضح از این مسیری که طی می کند ایجاد کرد تا داوطلب با چشمان باز و با انگیزه برای رسیدن به هدف تلاش کند چون بدون داشتن هدف مشخص هیچ داوطلبی نمی تواند نتیجه مطلوبی در این راه بگیرد. زیرا بدون داشتن هدف و صرفا مجبور کردن داوطلب به خواندن درس خواندن باعث ازار و دلسردی داوطلب از درس و کتاب می شویم.

ثبت نام کنکور سراسری 96

راهنمای نام نویسی کنکور سراسری 1401

دومین مرحله برای موفقیت در کنکور سراسری 1401 شناخت منابعی می باشد که در کنکور از آن ها برای طرح سوال استفاده می شود. اکثر داوطلبان بطور کلی از کتاب های درسی خود که مرجع اصلی طرح سوال در کنکور می باشند غافل شده و بدون اینکه تسلطی به متن و تمرین های درسی داشته باشند به سراغ کتاب های کمک درسی می روند که این مساله یکی از بزرگترین اشتباهات داوطلبان می باشند زیرا که سوالات کنکور چیزی خارج از مباحث کتاب درسی نمی باشد.

برای اطلاع از منابع درسی کنکور سراسری سال 1401 – 1402 می توانید از لینک های زیر استفاده کنید:

منابع کنکور علوم تجربی

منابع کنکور علوم انسانی

منابع کنکور ریاضی

منابع کنکور هنر

منابع کنکور زبان

مراحل نام نویسی کنکور سراسری 1401

مرحله بعدی بعد از نام نویسی کنکور سراسری 1401 و شناخت منابع درست ایجاد هدف و انگیزه در داوطلب و شناخت داوطلب از منابعی که در کنکور از آن ها برای طرح سوال استفاده قرار می گیرند ، داشتن برنامه ریزی برای کنکور سراسری می باشد. انسان های موفق در طول زندگی خود برای تمامی کارهای خود حتی کارهای کوچک برنامه ریزی می کنند و برنامه ریزی بزرگترین اصل در رسیدن به موفقیت می باشد.

برنامه ریزی کنکور باید انعطاف پذیر بوده و قابل اجرا باشد و برای هر داوطلب با توجه به روحیه خود داوطلب انجام گیرد زیرا اخلاق و روحیه هر شخصی متفاوت از شخص دیگر می باشد برای مثال یک داوطلب در صبح زود می تواند درس بخواند و یک داوطلب در اخر شب. بنابراین باید قبل از برنامه ریزی برای کنکور سراسری ابتدا شناختی از روحیات داوطلب انجام گیرد و سپس اقدام به تنظیم برنامه درسی برای داوطلب نمود مساله ای که بسیاری از مشاوران در برنامه ریزی کنکور از آن غافل می شوند. همچنین برنامه باید به گونه ای باشد که داوطلب را محدود به ساعات خاصی نکند و حالت تخیلی نداشته باشد و قابل اجرا بوده و حالت واقع بینانه داشته باشد. بهترین برنامه ساده ترین برنامه می باشد و از پیچیدگی و سردرگمی داوطلب باید جلوگیری کرد.

برنامه ریزی کنکور 1401

بعد از برنامه ریزی درست و تسلط کامل به کتاب های درسی داوطلبان باید شناخت درستی از بهترین منابع کنکور سراسری داشته باشد. همیشه این را باید در نظر داشت که با زیاد خواندن در کنکور موفق نمی شویم بلکه با درست خواندن در کنکور موفق می شویم.

انتخاب بهترین منابع کمک درسی کنکور سراسری باعث می شود داوطلب به جای اینکه در بین کتاب های غیراصولی و غیر استاندارد سردرگم شود فقط با خواندن چند کتاب به تمامی مطالب درسی تسلط یابد.و در آخر داوطلب کنکور باید یک ارزیابی از میزان درک مطالب درسی خود داشته باشد که بتواند ضعف های خود را شناخته و آن ها را پوشش دهد که این ارزیابی می تواند با تست زنی انجام گیرد و بهترین منبع برای تست زنی کنکور سراسری سوالات چند سال اخیر کنکور می باشد نه تست های تالیفی غیر اصولی.

مرکز مشاوره سامانه ندای مشاور با بهره گیری از نفرات برتر کنکور سراسری می تواند شما داوطلبان را در رسیدن به نتیجه مطلوب و دلخواه شما یاری رساند. خدماتی که در این مرکز انجام می گیرد عبارتند از:

مشاوره و راهنمای نام نویسی کنکور سراسری 1401

1- نام نویسی کنکور سراسری و ارائه مشاوره تحصیلی کنکور سراسری 1401

2- بررسی روحیات و اخلاقیات داوطلب کنکور

3- برنامه ریزی کنکور سراسری با توجه به روحیات و اخلاقیات داوطلب کنکور سراسری

4- معرفی بهترین منابع کمک درسی کنکور سراسری

5- ارائه برنامه روزانه محور ، هفتگی محور، ماهانه محور و بلند مدت برای داوطلبان تا برنامه به صورت یکنواخت و سخت نبوده و داوطلب بتواند در کنار فشار درس خواندن از مطالعه نیز لذت ببرد.

6- پشتیبانی داوطلب تا روز کنکور و پاسخگویی به تمامی سوالات و مشکلات داوطلبان

7- انتخاب یک مشاور ثابت تا روز کنکور

8- دسترسی به مشاور خود همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

9- معرفی رشته های و آینده کاری و آینده علمی رشته های کنکور سراسری تا داوطلب قبل از هر جیز هدف و رشته ای که می خواهد در آن رشته مشغول به تحصیل شود را انتخاب نماید

زمان نام نویسی کنکور سراسری 1401 از روز 1400/11/10 لغایت 1400/11/17 خواهد بود

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نام نویسی کنکور سراسری 1401

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 901401071375 تماس بگیرید

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

زمان و نحوه نام نویسی کنکور سراسری 1401

نام نویسی کنکور سراسری از طریق سایت www.sanjesh.org انجام می گیرد.  نام نویسی کنکور 1401 در گروه های آزمایشی مختلفی انجام می گیرد که شامل نام نویسی کنکور سراسری در گروه آزمایشی اصلی و نام نویسی کنکور سراسری در گروه شناور می باشد که داوطلبان از الان باید انتخاب خود را انجام دهند زیرا بعد از نام نویسی دیگر نمی توانند انتخاب خود را تغییر دهند. پس داوطلبان با دقت انتخاب خود را انجام داده و نسبت به نام نویسی کنکور سراسری اقدام نمایید.

نام نویسی و برنامه ریزی کنکور 1401

بسیاری از داوطلبان بدون آگاهی و با اصرار والدین وارد رشته خاصی می شوند که متاسفانه بعد از طی چند سال از انتخاب خود پشیمان می شوند. بنابراین توصیه می شود در انتخاب رشته کمال دقت را انجام داده و با دید باز انتخاب کنند.داوطلبان دقت داشته باشند قبل از نام نویسی کنکور سراسری 1401 و ورود به یک رشته ابتدا چارت دقیق رشته مورد نظر را مطالعه کنند زیرا ممکن است نتوانند در دانشگاه بعضی از واحدها را بگذرانند که این عامل خود می توانند سبب گردد داوطلبان بیش از پیش از درس خسته گردند.

دفترچه نام نویسی کنکور سراسری 1401

نام نویسی کنکور سراسری دارای شرایط و ضوابط مشخصی می باشد که در قالب دفترچه راهنمای نام نویسی کنکور سراسری 1401 منتشر می شود. داوطلبانی که متقاضی شرکت در کنکور سراسری 1401 می باشند می توانند با دانلود دفترچه کنکور 1401 از شرایط نام نویسی کنکور سراسری 1401 اطلاع داشته باشند.متقاضیان شرکت در کنکور سراسری 1401 ( کنکور سراسری تجربی، کنکور سراسری ریاضی، کنکور سراسری انسانی، کنکور سراسری هنر و کنکور سراسری زبان ) باید با مطالعه دقیق دفترچه نام نویسی کنکور سراسری با آگاهی کامل نام نویسی خود را در گروه آموزشی مورد نظر خود انجام دهند.

شرایط نام نویسی کنکور سراسری 1401

نام نویسی کنکور سراسری 1401 و شرکت در کنکور سراسری سال 1401 دارای شرایط و ضوابطی می باشد که با اطلاع داشتن از این شرایط می توانید شانس قبولی خود در کنکور سراسری را افزایش دهید.داوطلبان برای شرکت در نام نویسی کنکور سراسری 1401 باید توجه داشته باشند که در گروه آموزشی خود حتما شرکت کنند.

برای اطلاع از شرایط و ظوابط می توانید دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1401 را دانلود کرده و یا با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

دفترچه نام نویسی کنکور شامل اطلاعات ذیل می باشد:

شرایط عمومی نام نویسی کنکور سراسری 1401

شرایط اختصاصی نام نویسی کنکور سراسری 1401

نحوه نام نویسی کنکور سراسری 1401

نحوه خرید کارت اعتباری نام نویسی کنکور سراسری 1401

مراحل نام نویسی کنکور سراسری 1401

نحوه ویرایش نام نویسی کنکور سراسری 1401

زمان و نحوه توزیع کارت ورود به جلسه کنکور سراسری

زمان برگزاری کنکور سراسری

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری

زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری

زمان دریافت کارنامه نهایی (کارنامه سبز) کنکور سراسری

زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

لینک های مفید:

برنامه ریزی برای کنکور تجربی

برنامه ریزی برای کنکور انسانی

برنامه ریزی برای کنکور ریاضی

برنامه ریزی برای کنکور زبان

برنامه ریزی برای کنکور هنر

انتخاب رشته کنکور سراسری

اعلام نتایج کنکور سراسری

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *