جدیدترین اخبار دانشگاهی کشورمهمترین اتفاقات تحصیلی امروز

جزئیات پذیرش بدون آزمون ارشد دانشگاه شاهد 99 – 1400

به گزارش «روابط عمومی» و به نقل از مدیریت آموزش کارشناسی و دکترای حرفه ای دانشگاه فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی 1400-1399​ اعلام شد.

دانشگاه شاهد بر اساس آیین‌نامه شماره 300430/ و مورخ 1398/11/06 پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دوره کارشناسی ارشد وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری از بین دانشجویان و دانش آموختگان ممتاز و مستعد دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه شاهد و سایر دانشگاه‌ ها و طبق موارد مندرج در این اطلاعیه، پس از بررسی مدارک علمی-پژوهشی، انجام مصاحبه و بررسی صلاحیت‌ های عمومی جهت دوره روزانه کارشناسی ارشد سال تحصیلی 1400-1399 برای رشته -گرایش‌ های مندرج در جدول پیوست این فراخوان، دانشجو می پذیرد.​

شرایط پذیرش پذیرش بدون آزمون ارشد دانشگاه شاهد 99 – 1400

1- دارا بودن صلاحیت عمومی جهت ادامه تحصیل بر اساس مقررات دانشگاه شاهد (بررسی صلاحیت های عمومی از سوی واحد مربوط به انجام می رسدو پذیرش منوط به تایید این واحد خواهد بود) و آیین‌نامه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.

2- دانشجویان دوره (روزانه و شبانه) کارشناسی پیوسته دانشگاه شاهد و سایر دانشگاهها و موسسات آموزش عالی دولتی ورودی بهمن 94 (به شرط فارغ التحصیلی تا بهمن 98) و ورودی های مهر و بهمن 95 (به شرط دانش آموختگی تا تاریخ 99/06/31)، مشروط بر احراز یکی از شرایط زیر:

2-1 دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه شاهد و سایر دانشگاهها و موسسات آموزش عالی دولتی که تا پایان نیمسال ششم تحصیلی سه چهارم از واحد های درسیکل دوره را گذرانده و به لحاظ میانگین کل، جزء پانزده درصد برتر دانشجویان هم رشته – هم ورودی خود باشند و حداکثر طی 8 نیمسال دانش آموخته شوند.

2-2 دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه شاهد که تا پایان نیمسال ششم تحصیلی سه چهارم واحد های درسی کل دوره را گذرانده و جزء ده درصد برتر بعدی، رتبه های بعد از 15 درصد (پذیرش در صورت عدم تکمیل ظرفیت در رشته های انتخابی) باشند.

2-3 سایر دانشجویان کارشناسی واجد شرایط برای ورود به دوره‌ های تحصیلی بالاتر مطابق با آیین‌ نامه شماره 300430/ و مورخ 1398/11/06 پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان دوره کارشناسی ارشد وزارت علوم،تحقیقات و فنآوری

جزئیات پذیرش بدون آزمون ارشد دانشگاه شاهد 99 - 1400

تذکرات مهم

 • بر اساس ماده 4 آیین‌نامه شماره 300430/ و مورخ 1398/11/06 شورای هدایت استعداد های درخشان وزارت علوم،تحقیقات و فنآوری تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد مجاز نمی باشد
 • رشته های مندرج در جدول رشته ها نهایی نمی باشد، هر گونه تغییر در رشته ها ( اضافه یا حذف یک یا چند رشته) از طریق سایت دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد. متقاضیان می بایست بطور مستمر سایت دانشگاه شاهد را پیگیری نمایند.
 • متقاضی موظف است حداکثر تعداد سه رشته/گرایش مورد علاقه در دوره کارشناسی ارشد را به ترتیب اولویت (براساس جدول رشته ها) مشخص نماید.
 • درخواست متقاضیان صرفاً دراولویت هایی بررسی می شود که در فرم تقاضا و در زمان ثبت نام اینترنتی انتخاب کرده است، لذا در انتخاب رشته/گرایش دقت کامل صورت پذیرد.
 • عدم حضور در مراحل بررسی صلاحیت های عمومی در تاریخ های اعلام شده از سوی این دانشگاه به منزله انصراف متقاضی تلقی خواهد شد.
 • مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر اقدام به ثبت نام اینترنتی نکرده باشند، قابل بررسی نخواهد بود.
 • چنانچه در هر مرحله از ثبت نام، بررسی مدارک و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب شرایط پذیرش از طریق این فراخوان را ندارد یا مغایریتی بین مدارک و مستندات ارائه شده با اصل مدارک وجود داشته باشد، پذیرش دانشجو لغو و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
 • بدیهی است تکمیل فرم تقاضانامه و شرکت در این فراخوان هیچ­گونه حقی برای متقاضی جهت ورود بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی 1400-1399 این دانشگاه ایجاد نمی کند. 
 • پس از بررسی مدارک ارسالی نتیجه نهایی (پذیرش مشروط) به نحو مقتضی به متقاضیان اطلاع رسانی خواهد شد. ضرورت دارد پذیرفته شدگان در تاریخی که اعلام خواهد شد برای ارائه اصل مدارک و سوابق تحصیلی خود به دفتر استعداد های درخشان دانشگاه مراجعه نمایند. بدیهی است پذیرش و ثبت نام قطعی منوط به تائید سازمان سنجش آموزش کشور و سایر مراجع ذیصلاح است.

ثبت نام الکترونیکی

متقاضیان باید جهت ثبت نام الکترونیکی از تاریخ 98/12/25 لغایت 99/02/20 با مراجعه به سامانه استعداد درخشان به آدرس اینترنتی http://trs.shahed.ac.ir نسبت به انجام ثبت نام و بارگذاری مدارک اقدام نمایند.

فرآیند ثبت نام و پذیرش بدون آزمون ارشد دانشگاه شاهد 99 – 1400

 1. پس از مطالعه فراخوان، آماده­ سازی مدارک مورد نیاز و تکمیل کاربرگ های مربوط، به آدرس اینترنتی http://trs.shahed.ac.ir سامانه استعداد درخشان دانشگاه مراجعه کنید.
 2. با وارد نمودن آدرس پست الکترونیکی و کلمه عبور وارد سامانه شده و کلیه مشخصات فردی خود را کامل کنید. در غیر این صورت هیچ درخواستی بررسی نخواهد شد.
 3. با کلیک روی قسمت دانلود فایل ها و مدارک کلیه کاربرگ ها را دریافت و تکمیل نمایید.
 4. در قسمت انتخاب رشته حداکثر سه رشته/گرایش با کد رشته و به ترتیب اولویت انتخاب و تائید کنید (بعد از تایید نهایی رشته انتخابی از سوی متقاضی امکان تغییر وجود ندارد).
 5. با کلیک روی قسمت بارگذاری مدارک نسبت به بارگذاری مدارک براساس موارد درخواستی اقدام و ثبت نهایی را انجام دهید.

مدارک لازم برای ثبت نام الکترونیکی

 1. تصویر واضح تمام صفحات شناسنامه با شماره سریال شناسنامه به انضمام تصویر کارت ملی 
 2. حداقل یک عدد توصیه نامه علمی رسمی، یک نسخه از مقالات منتشر شده در مجلات علمی و پژوهشی، ثبت اختراع یا سایرموارد (درصورت وجود).
 3. کارنامه تحصیلی دوره کارشناسی به تفکیک ترم های تحصیلی (تعداد واحد، معدل ترم و معدل کل لحاظ شده باشد.)
 4. تکمیل فرم ثبت نام توسط متقاضی (لازم است فرم را از این سامانه با فرمت WORD دریافت نموده و پس از تکمیل، تائید، مهر و امضاء به فرمت PDF تبدیل و بارگذاری نمائید).
 5. کلیه مدارک لازم را به طور واضح اسکن نموده و به تفکیک موارد درخواستی در قالب فایلPDF بارگذاری نمائید.
 6. به مدارک ناقص یا ناخوانا ترتیب اثر داده نخواهد شد.

مطالعه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور می تواند مفید باشد.

آخرین مهلت ارسال مدارک تاریخ 99/02/20 می باشد.

جهت مشاهده متن فراخوان و اطلاع از لیست رشته ها کلیک نمایید.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر درباره جزئیات پذیرش بدون آزمون ارشد دانشگاه شاهد 99 – 1400 با مشاوران ندای مشاور در ارتباط باشید.
تماس از سراسر کشور با تلفن ثابت: ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵
تماس از استان تـهران با تلفن ثابت: ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴
تماس از طریق همراه اول با شماره: ۹۹۲۲۱۱۰۶
پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *