جدیدترین اخبار دانشگاهی کشورمهمترین اتفاقات تحصیلی امروز

پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی 99 – 1400

در اطلاعیه زیر روابط عمومی دانشگاه خواجه نصیر شرایط و ضوابط پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد 99 – 1400 را تشریح نمود. بر این اساس اطلاعیه پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی 99 – 1400 در ادامه بیان شده است.

شرایط پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی 99 – 1400

دانشجویان دوره كارشناسی پیوسته ( مجموع روزانه و شبانه ) دانشگاه های دولتی كه واجد شرایط زیر باشند، مجاز به ارائه درخواست پذیرش به دانشگاه هستند :

 • .1- پس از شش نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم از كل واحد های دوره به لحاظ میانگین كل جزو پانزده درصد برتر (عدد غیر صحیح به صورت ریاضی گرد و به عدد صحیح تبدیل می شود ) دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.
 • 2 – حداكثر در هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند.
 •  3- سال تحصیلی  1399-1400 سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی آنها باشد.
 •  4 – متقاضیانی كه در طول شش یا هفت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین كل هشت نیمسا ِل دانشجویان هم رشته وغیرهم ورودی خود جزو پانزده درصد برتر باشـند با رعایت بند .3-1
 •  5 – برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی- دانشجویی برای ورود به همان رشته و به شرط آن كه از لحاظ میانگین كل جزو  20 درصد برتر هم رشته و ورودی دانشگاه مبدا باشند با رعایت بند .3-1
 •  6 – دانشجویانی كه از لحاظ میانگین كل جزو  25 درصد برتر هم رشته و ورودی خود بوده ( ده درصد بعدی نسبت به پانزده درصد برتر) ، و حداكثر در مدت هشت نیمسال دانش آموخته شوند، به ترتیب اولویت رتبه متقاضیان و به شرط كسب میانگین كل حداقل  15 و عدم تكمیل ظرفیت پذیرش بدون آزمون توسط پانزده درصد برتر. ( صرفا” برای دانشجویان دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی)
پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی 99 - 1400

نكات مهم

توجه 1 : لطفا” پیش از اقدام به بارگذاری مدارك و ثبت نام، اطلاعیه و راهنمای ثبت نام را به دقت مطالعه نمایید. پس از ثبت نام وجه پرداخت شده بازگشت داده نخواهد شد.

توجه 2 : برای پذیرش دانشجو از دانشگاه های دیگر، صرفا”درخواست های دانشجویان پانزده درصد برتر ورودی دانشگاه های دولتی بررسی خواهد شد. بنابراین دانشجویان سایر دانشگاه ها ( دانشگاه آزاد، پیام نور، غیر انتفاعی، جامع علمی كاربردی و… ) و دانشجویان با رتبه ی بیش از پانزده درصد برتر دانشگاه های دیگر، از ارسال فرم درخواست و واریز وجه خودداری نمایند. وجه واریزی بازگردانده نخواهد شد.

توجه 3 : كسانی كه علاوه بر رشته خود، متقاضی رشته های بین رشته ای هستند باید دو باره وارد سیستم شده و همان مراحل درخواست رشته اول را مجددا” اجرا و وجه واریز نمایند.

توجه 4 : هر دانشجو تنها می تواند متقاضی یك رشته ی خود ( پنج گرایش به ترتیب اولویت علاقمندی اعلام گردد ) و یك رشته از رشته های بین رشته ای مطابق جدول اعلامی باشد. بنابراین تنها دانش آموختگان رشته های مجاز مقطع كارشناسی هر رشته مطابق جدول، می توانند متقاضی یك رشته بین رشته ای باشند. چنانچه دانشجویی بدون توجه به جدول رشته های مجاز اعلام تقاضا نماید، مورد بررسی قرار نخواهد گرفت و وجه پرداخت شده نیز بازگشت داده نخواهد شد.

توجه 5 : جابجایی اولویت های انتخابی پس از ثبت نام امكان پذیر نخواهد بود. بنابراین خواهشمند است قبل از انتخاب گرایش ها دقت و مشورت لازم انجام پذیرد. همچنین متقاضیانی كه بیش از یك رشته بین رشته ای انتخاب نمایند تنها انتخاب اول آنها بررسی خواهد شد.

توجه 6 : بدیهی است برنامه ریزی برای دفاع از پروژه و اخذ نمرات میهمانی و … به منظور رعایت زمان دانش آموختگی طبق قوانین و تاریخ های اعلامی دانشگاه مربوطه به عهده دانشجو و دانشكده می باشد و این دفتر مسئولیتی در قبال آن ندارد.

توجه 7 : مسئولیت صحت اطلاعات بارگذاری شده به عهده متقاضی بوده و در صورت عدم صحت، دانشگاه هیچ مسئولیتی نداشته و مطابق مقررات برخورد خواهد نمود.

توجه 8 : به حداكثر زمان ثبت نام توجه فرمایید. زمان ثبت نام تمدید نخواهد شد.

توجه 9 : شرایط پذیرش و راهنمای ثبت نام از وضوح كافی برخوردار است. بنابراین خواهشمند است از مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی به منظور پرسش مجدد موارد یا اصرار بر تغییر آن جدا” خودداری فرمایید.

نحوه ارائه درخواست

ضروری است داوطلبان واجد شرایط پس از مطالعه راهنمای ثبت نام غیر حضوری حداكثر تا تاریخ  99/02/06 از طریق سامانه جامع دانشگاهی ( گلستان ) با ورود اطلاعات، و بارگذاری مدارك مورد نیاز، در محل های پیش بینی شده، ثبت نام نمایند.

مدارك مورد نیاز پذیرش بدون آزمون ارشد دانشگاه خواجه نصیر 99

لازم است داوطلبان محترم قبل از شروع ثبت نام، فایل مدارك زیر را آماده نمایند.

 1. تصویر صفحه اول شناسنامه
 2. تصویر پشت و روی كارت ملی
 3. ریز نمره كارشناسی. منظور از ریز نمره، كارنامه كلی مقطع كارشناسی بدون تایید یا مهر و امضا دانشگاه است. این كارنامه می بایست نشان دهنده همه نیمسال های تحصیلی دانشجو و حداكثر دو صفحه می باشد. ( لطفا از بارگذاری كارنامه ترم به ترم خودداری گردد. چنانچه طریقه دسترسی به گزارش كارنامه كلی را نمی دانید لطفا از آموزش دانشكده خود راهنمایی بگیرید ) در كارنامه بارگذاری شده نام و آرم دانشگاه، مشخصات دانشجو و نیمسال های تحصیلی و معدل ها می بایست مشخص بوده و هنگام بارگذاری در سیستم، هیچیك از این اطلاعات حذف و یا از طریق فتوشاپ اضافه نگردد. در غیر این صورت مدارك بررسی نخواهد شد. ضمنا” چنانچه به فرمت اصلی كارنامه دانشگاه مواردی توسط متقاضی، اضافه گردد، تخلف محسوب شده و مستوجب برخورد قانونی می باشد.
 4. گواهی رتبه : گواهی رتبه تحصیلی و المپیاد حسب مورد. گواهی رتبه می بایست بیانگر رشته، رتبه تا پایان نیمسال ششم ( با ذكر نیمسال مورد نظر) ، تعداد واحد گذرانده تا پایان نیمسال ششم، كل واحدهای دوره، معدل تا پایان نیمسال ششم ، و تعداد دانشجویان ورودی باشد.
 5. پرداخت هزینه ثبت نام به مبلغ  500000 ( پانصد هزار ریال ) به صورت الكترونیكی از طریق سامانه جامع دانشگاهی( گلستان ).

مطالعه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور در این بخش می تواند مفید باشد.

یادآوری مهم 1 : برای رعایت حال متقاضیان محترم و در راستای ایجاد امكان عدم مراجعه به واحد های اداری دانشگاه ها تا پایان اسفندماه 98 برای دریافت گواهی اشتغال یا فراغت از تحصیل-كلیه متقاضیان از تاریخ  1399/01/19 قادر به شروع ثبت نام در سامانه خواهند بود. همچنین این اطمینان خاطر به عزیزان داده می شود كه در صورت بروز هر مشكلی برای ثبت نام از تاریخ 1399/01/19 كه خارج از اختیار ایشان باشد، حتما” مساعدت های لازم پیش بینی و اطلاع رسانی خواهد شد.

یادآوری مهم  2 : كلیه اطلاعاتی كه در سامانه گلستان درج می گردد از قبیل: تعداد واحد گذرانده تا پایان نیمسال ششم، كل واحدهای دوره، معدل تا پایان نیمسال ششم، و تعداد دانشجویان ورودی، می بایست بر اساس گواهی صادر شده توسط دانشگاه مربوطه باشد.

یادآوری مهم  3 : گواهی رتبه می بایست شامل كلیه موارد ذكر شده در بند  4 اطلاعیه باشد ولی فرمت آن به اختیار دانشگاه صادر كننده می باشد و هیچگونه فرم از پیش طراحی شده ای از جانب این دانشگاه ارائه نمی شود. بنابراین از تماس برای دریافت فرم جدا” خودداری گردد.

یادآوری مهم  4 : خواهشمند است متقاضیان محترم در فواصل زمانی مناسب، اطلاعیه های دانشگاه را پیگیری نمایند؛ تا چنانچه بر اساس اطلاعات تكمیلی سازمان های ذیربط تغییری در رشته ها ایجاد شده باشد، به موقع مطلع گردند.

تذكر: كلیه فایل های ارسالی در فرمت JPG و هر فایل حداكثر 500 كیلو بایت.

جهت مطالعه متن این فراخوان و مشاهده لیست رشته های مجاز کلیک نمایید.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر درباره جزئیات پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارش دانشگاه خواجه نصیرالدین 99 – 1400 با مشاوران ندای مشاور در ارتباط باشید.
تماس از سراسر کشور با تلفن ثابت: ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵
تماس از استان تـهران با تلفن ثابت: ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴
تماس از طریق همراه اول با شماره: ۹۹۲۲۱۱۰۶
پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *