سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

کنکور کارشناسی ارشد یکی از مهمترین چالش های پیش رو برای داوطلبانی می باشد که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر دانشگاهی را دارند. اکثر فارغ التحصیلان کارشناسی با توجه به نیاز جامعه به مدارک بالاتر برای ورود به بازار کار ، بالاجبار باید در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند و شرکت در کنکور کارشناسی ارشد تنها راه ورود به تحصیلات تکمیلی می باشد. بدین منظور امسال نیز به مانند سال های گذشته ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 – 99 به منظور شرکت داوطلبان در این از طریق سازمان سنجش و آموزش کشور برگزار می گردد.

برای مشاوره ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

شرکت در آزمون کارشناسی ارشد 98 – 99

اکثر متقاضیان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد شامل فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی می باشد و برای تحصیل در مقطع ارشد الزاما باید در کنکور ارشد شرکت داشته باشند. ولی یک سری از داوطلبان هم مشاهده می شود که فارغ التحصیل کارشناسی ارشد یا دکتری بوده و بدنبال گرفتن مدرک جدیدی در مقطع کارشناسی ارشد می باشند و این داوطلبان نیز مجددا در کنکور کارشناسی ارشد شرکت می کنند.

همچنین برخی از دانشجویان رشته های پزشکی نیز پس از فارغ التحصیلی ، داوطلب شرکت در کنکور کارشناسی ارشد هستند که همین مسئله بر تعداد شرکت کنندگان در کنکور کارشناسی ارشد می افزاید.

کنکور کارشناسی ارشد سال 98 نیز به مانند سال های گذشته بصورت مشترک برگزار می گردد. بدین صورت که با توجه به ادغام آزمون ورودی دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد ، ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 98 و ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 بصورت مشترک  بوده و نیازی به ثبت نام مجدد در آزمون ارشد دانشگاه آزاد نیست.

زمان و نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 – 99

در مورد بازه زمانی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 ، سازمان سنجش اطلاعیه ای را منتشر نموده که ثبت نام برای آزمون ارشد 98 از روز جمعه 16 آذر ماه 97 شروع شده و تا روز یکشنبه 25 آذر ادامه خواهد داشت. تمامی متقاضیان شرکت در دوره های کارشناسی ارشد باید در بازه زمانی اعلام شده با مراجعه به سایت سازمان سنجش ثبت نام خود را انجام دهند.

داوطلبان عزیز توجه داشته باشند با توجه به حجم بالای متقاضیان برای ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد 98 – 99 حتما سعی کنید ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنید. البته با توجه به تجربیات سال های گذشته ، زمان اعلام شده برای ثبت نام کنکور ارشد معمولا دو الی سه روز هم تمدید می گردد. همچنین احتمالا سازمان سنجش فرصت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 – 99 را برای داوطلبانی که در بازه زمانی اعلام شده موفق به ثبت نام نشده اند را اعلام نماید.

ثبت نام همانطور که اشاره شد بصورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش www.sanjesh.org  خواهد بود. متقاضیان باید برای ورود به صفحه ثبت نام ، کارت اعتباری و سریال ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 – 99 رو از سایت سنجش خریداری نموده و با وارد کردن سریال ثبت نام وارد سامانه شوند.

داوطلبانی که علاوه بر شرکت در مجموعه امتحانی اصلی ، تصمیم به شرکت در رشته های شناور کنکور کارشناسی ارشد را دارند باید کارت اعتباری جداگانه ای تهیه نمایند.

چنانچه داوطلب شرکت در ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 هستید ، پیشنهاد می شود مقالات مرتبط ذیل رو مطالعه نمایید :

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

شرایط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 98

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98

رشته های شناور کنکور کارشناسی ارشد 98

 

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 – 99

داشتن مدرك كارشناسی ( لیسانس ) یا كارشناسی ارشد (فوق لیسانس یا دكترای حرفه ای ) یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع كارشناسی لازمه ثبت نام داوطلبان در کنکور کارشناسی ارشد 98 می باشد.

یکی از امتیازات شرکت کنندگان کنکور کارشناسی ارشد ، امکان تغییر رشته و شرکت در مجوعه امتحانی متفاوت برای داوطلبان می باشد. یعنی داوطلبان میتوانند در گروه امتحانی متفاوتی نسبت به مدرک لیسانس خود شرکت کنند. همچنین داوطلبان میتوانند در ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 علاوه بر شرکت در مجموعه امتحانی اصلی ، در یکی از رشته های شناور به عنوان مجموعه امتحانی دوم نیز شرکت کنند که برای اطلاع از این رشته ها میتوانید به مقاله رشته های شناور کنکور کارشناسی ارشد مراجعه کنید.

از مهم ترین شرایط شرکت در کنکور میتوان به موارد ذیل اشاره کرد که البته توضیحات بیشتر در مقاله جداکانه ای با عنوان شرایط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 98 در همین سایت منتشر شده است.

  • پذیرفته شدگان دوره های روزانه آزمون كارشناسی ارشد سال 97 به هیچ عنوان حق شركت در آزمون سال 1398 را ندارند.
  • دانشجویان در حال تحصیل در مقاطع دكتری و كارشناسی ارشد در صورت تمایل به ثبت نام و شركت در آزمون كارشناسی ارشد سال 98 می بایست تا پایان مهلت مقرر ثبت نام آزمون كارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1398 ، از تحصیل انصراف دهند.
  • فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های گروه پزشكی متقاضی شركت در آزمون کارشناسی ارشد 98 باید طرح خود را گذرانده باشند.
  • همچنین در رابطه با مقررات وظیفه عمومی داوطلبان باید اشاره نمود که داوطلبان باید حتما دارای کارت پایان خدمت یا معافیت پزشکی را داشته باشند و یا اینکه در سنوات مجاز تحصیلی بوده و دارای معافیت تحصیلی باشند.

 چنانچه در هریک از مراحل ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 - 99 با مشکلی مواجه شدید میتوانید با مشاورین سامانه ندای مشاور در تماس باشید.

برای مشاوره ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

رشته های بدون کنکور دانشگاه های کشور

تلگرام سامانه ندای مشاور

اطلاع رسانی تمامی آزمون ها

نام و نام خانوادگی(*)
ورودی نامعتبر

آزمون مورد نظر(*)
ورودی نامعتبر

مقطع مورد نظر(*)
ورودی نامعتبر

همراه بدون صفر(*)
ورودی نامعتبر

سبز مشاور