تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401:

مشاوره تحصیلی

کنکور کارشناسی ارشد یکی از مهمترین چالش های پیش رو برای داوطلبانی می باشد که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر دانشگاهی را دارند. اکثر فارغ التحصیلان کارشناسی با توجه به نیاز جامعه به مدارک بالاتر برای ورود به بازار کار ، بالاجبار باید در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند و شرکت در کنکور […]

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

کنکور کارشناسی ارشد یکی از مهمترین چالش های پیش رو برای داوطلبانی می باشد که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر دانشگاهی را دارند. اکثر فارغ التحصیلان کارشناسی با توجه به نیاز جامعه به مدارک بالاتر برای ورود به بازار کار ، بالاجبار باید در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند و شرکت در کنکور کارشناسی ارشد تنها راه ورود به تحصیلات تکمیلی می باشد. بدین منظور امسال نیز به مانند سال های گذشته ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 به منظور شرکت داوطلبان در این از طریق سازمان سنجش و آموزش کشور برگزار می گردد.

برای مشاوره ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 1401

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

شرکت در آزمون کارشناسی ارشد 1401

اکثر متقاضیان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد شامل فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی می باشد و برای تحصیل در مقطع ارشد الزاما باید در کنکور ارشد شرکت داشته باشند. ولی یک سری از داوطلبان هم مشاهده می شود که فارغ التحصیل کارشناسی ارشد یا دکتری بوده و بدنبال گرفتن مدرک جدیدی در مقطع کارشناسی ارشد می باشند و این داوطلبان نیز مجددا در کنکور کارشناسی ارشد شرکت می کنند.

همچنین برخی از دانشجویان رشته های پزشکی نیز پس از فارغ التحصیلی ، داوطلب شرکت در کنکور کارشناسی ارشد هستند که همین مسئله بر تعداد شرکت کنندگان در کنکور کارشناسی ارشد می افزاید.

کنکور کارشناسی ارشد سال 1401 نیز به مانند سال های گذشته بصورت مشترک برگزار می گردد. بدین صورت که با توجه به ادغام آزمون ورودی دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد ، ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد بصورت مشترک  بوده و نیازی به ثبت نام مجدد در آزمون ارشد دانشگاه آزاد نیست.

زمان و نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

در مورد بازه زمانی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 ، سازمان سنجش اطلاعیه ای را منتشر نموده که ثبت نام برای آزمون ارشد از روز 16 آذر شروع شده و تا روز 24 آذرماه 1400 ادامه خواهد داشت. تمامی متقاضیان شرکت در دوره های کارشناسی ارشد باید در بازه زمانی اعلام شده با مراجعه به سایت سازمان سنجش ثبت نام خود را انجام دهند.

داوطلبان عزیز توجه داشته باشند با توجه به حجم بالای متقاضیان برای ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد 1401 حتما سعی کنید ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنید. البته با توجه به تجربیات سال های گذشته ، زمان اعلام شده برای ثبت نام کنکور ارشد معمولا دو الی سه روز هم تمدید می گردد. همچنین احتمالا سازمان سنجش فرصت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 را برای داوطلبانی که در بازه زمانی اعلام شده موفق به ثبت نام نشده اند را اعلام نماید.

ثبت نام همانطور که اشاره شد بصورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش www.sanjesh.org  خواهد بود. متقاضیان باید برای ورود به صفحه ثبت نام ، کارت اعتباری و سریال ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد رو از سایت سنجش خریداری نموده و با وارد کردن سریال ثبت نام وارد سامانه شوند.

داوطلبانی که علاوه بر شرکت در مجموعه امتحانی اصلی ، تصمیم به شرکت در رشته های شناور کنکور کارشناسی ارشد را دارند باید کارت اعتباری جداگانه ای تهیه نمایند.

چنانچه داوطلب شرکت در ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 هستید ، پیشنهاد می شود مقالات مرتبط ذیل رو مطالعه نمایید :

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

شرایط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

رشته های شناور کنکور کارشناسی ارشد

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

داشتن مدرك كارشناسی ( لیسانس ) یا كارشناسی ارشد (فوق لیسانس یا دكترای حرفه ای ) یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع كارشناسی لازمه ثبت نام داوطلبان در کنکور کارشناسی ارشد 1401 می باشد.

یکی از امتیازات شرکت کنندگان کنکور کارشناسی ارشد ، امکان تغییر رشته و شرکت در مجوعه امتحانی متفاوت برای داوطلبان می باشد. یعنی داوطلبان میتوانند در گروه امتحانی متفاوتی نسبت به مدرک لیسانس خود شرکت کنند. همچنین داوطلبان میتوانند در ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد علاوه بر شرکت در مجموعه امتحانی اصلی ، در یکی از رشته های شناور به عنوان مجموعه امتحانی دوم نیز شرکت کنند که برای اطلاع از این رشته ها میتوانید به مقاله رشته های شناور کنکور کارشناسی ارشد مراجعه کنید.

از مهم ترین شرایط شرکت در کنکور میتوان به موارد ذیل اشاره کرد که البته توضیحات بیشتر در مقاله جداکانه ای با عنوان شرایط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 1401 در همین سایت منتشر شده است.

  • پذیرفته شدگان دوره های روزانه آزمون كارشناسی ارشد سال 1400 به هیچ عنوان حق شركت در آزمون سال 1401 را ندارند.
  • دانشجویان در حال تحصیل در مقاطع دكتری و كارشناسی ارشد در صورت تمایل به ثبت نام و شركت در آزمون كارشناسی ارشد سال 1401 می بایست تا پایان مهلت مقرر ثبت نام آزمون كارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401 ، از تحصیل انصراف دهند.
  • فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های گروه پزشكی متقاضی شركت در آزمون کارشناسی ارشد 1401 باید طرح خود را گذرانده باشند.
  • همچنین در رابطه با مقررات وظیفه عمومی داوطلبان باید اشاره نمود که داوطلبان باید حتما دارای کارت پایان خدمت یا معافیت پزشکی را داشته باشند و یا اینکه در سنوات مجاز تحصیلی بوده و دارای معافیت تحصیلی باشند.

مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

شرکت کنندگان عزیز توجه داشته باشند که برای انجام فرآیند نام نویسی، نیاز به در دسترس بودن مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به صورت زیر است تا از اطلاعات موجود در آن ها استفاده نمایید، اما تنها اسکن عکس در سامانه ثبت نام، الزامی می باشد.

  1. یک قطعه عکس پرسنلی
  2. کارت ملی و شناسنامه
  3. شماره سریال 12 رقمی کارت اعتباری ثبت نام
  4. اصل مدرک مقطع کارشناسی

 چنانچه در هریک از مراحل ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 با مشکلی مواجه شدید میتوانید با مشاورین سامانه ندای مشاور در تماس باشید.

برای مشاوره ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 1401

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل