جدیدترین اخبار دانشگاهی کشور

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق آزمون سراسری می باشد و متقاضیان برای ورود به مقطع ارشد دانشگاه آزاد باید در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شرکت نمایند.

 

برای مشاوره ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سال 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد دیگر مثل سابق نیازی به شرکت در کنکور جداگانه ای با عنوان کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ندارند. چون با توجه به ادغام شدن کنکور ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد تمامی داوطلبان می بایست در یک آزمون مشترک که از طریق سازمان سنجش برگزار می شود شرکت نمایند . امسال نیز متقاضیانی که داوطلب شرکت در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستند بایستی از طریق سازمان سنجش اقدام به ثبت نام نمایند و در واقع هیچ آزمون جداگانه ای برای مقطع ارشد دانشگاه آزاد برگزار نمی گردد.

زمان و نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برای سال 98 از بازه زمانی 16 آذر ماه شروع شده و تا 25 آذر ادامه خواهد داشت. داوطلبان میتوانند در این بازه زمانی نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

تمامی مراحل ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 کاملا بصورت اینترنتی بوده و از طریق سامانه سنجش به نشانی www.sanjesh.org خواهد بود. البته در سال گذشته ابتدا ثبت نام آزمون دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق سامانه www.azmoon.org انجام گرفت که سازمان سنجش طی اطلاعیه ای اعلام نمود ، داوطلبانی که از سایت دانشگاه آزاد اقدام به ثبت نام نموده اند بایستی مجددا از طریق سنجش اقدام به ثبت نام کنند و هزینه داوطلبان عودت داده شد.

داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را دارند میتوانند با دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 اطلاعات مربوط به مراحل ثبت نام رو بدست بیاورند.

برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 نیازی به خرید کارت اعتباری جداگانه ای نمی باشد و ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد 98 از طریق سایت سنجش به منزله ثبت نام در دانشگاه آزاد نیز می باشد.

داوطلبان توجه داشته باشند که فقط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش انجام می پذیرد و پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد ، سایر مراحل مربوط به کنکور ارشد دانشگاه آزاد از طریق خود سایت دانشگاه آزاد اطلاع رسانی خواهد شد.

پس در واقع داوطلبان دانشگاه آزاد پس از اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد ، برای انتخاب رشته باید از طریق سایت azmoon.org اقدام نمایند. یعنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از سایر دانشگاه ها جدا می باشد.

چنانچه داوطلب شرکت در ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 هستید ، پیشنهاد می شود مقالات مرتبط ذیل رو مطالعه نمایید :

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98

شرایط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 98

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98

لیست رشته های شناور کنکور کارشناسی ارشد

 

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

یکی از مهمترین شرایط برای ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد داشتن مدرک کارشناسی می باشد. پس تمامی فارغ التحصیلان لیسانس میتوانند در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شرکت کنند. داوطلبان میتوانند در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تغییر رشته دهند، بطوریکه داوطلبان الزام به شرکت در رشته های مرتبط با مدرک لیسانس خود نیستند و میتوانند در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته امتحانی متفاوتی شرکت نمایند.

همچنین داوطلبانی که دانشجوی سال آخر لیسانس هستند و متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98-99 هستند بایستی تا تاریخ 97/06/30 فارغ التحصیل شده و مدرک خود را دریافت نمایند.

آندسته از داوطلبانی که در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستن ، چنانچه متقاضی شرکت در کنکور ارشد دانشگاه آزاد باشند بایستی تا آخرین روز ثبت نام آزمون ارشد ، انصراف قطعی خود را از دانشگاه در حال تحصیل داده باشند.

همچنین داوطلبان برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 باید هیچ منعی از لحاظ مقررات نظام وظیفه نداشته باشند. داوطلبان باید دارای کارت پایان خدمت یا معافیت پزشکی بوده و یا اینکه در سنوات مجاز تحصیلی بوده و شامل معافیت تحصیلی باشند.

داوطلبانی که در حین خدمت سربازی هستند در صورت قبولی در کنکور کارشناسی ارشد می توانند مجددا معافیت تحصیلی دریافت کنند و از خدمت سربازی ترخیص شده و ادامه تحصیل دهند.

 چنانچه در هریک از مراحل ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 با مشکلی مواجه شدید میتوانید با مشاورین سامانه ندای مشاور در تماس باشید.

برای مشاوره ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *