سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

داوطلبانی که متقاضی شرکت در کنکور کارشناسی ارشد می باشند باید قبل از ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد ، از شرایط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 98 اطلاع داشته باشند. در ادامه مطلب تمامی شرایط لازم برای ثبت نام داوطللبان کنکور ارشد را مطلبق با دفترچه راهنمای ثبت نام برای اطلاع داوطلبان بیان می کنیم.

برای اطلاع از شرایط ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98

داوطلبان برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 – 99 باید شرایط عمومی و شرایط اختصاصی برای شرکت در این آزمون را دارا باشند و از نظر مقررات نظام وظیفه منعی برای شرکت در آزمون نداشته باشند که در ادامه توضیح خواهیم داد.

شرایط عمومی شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 98 :

الف) اعتقاد به اسلام یا یکی از ادیان مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

ب) عدم احراز ملتزم نبودن نسبت به احکام عملی اسلام (انجام دادن واجبات و پرهیز کرد ن از محرمات ).

تبصره: اقلیت های دینی (ادیان رسمی ) مندرج در قانون اساسی از این شرط مستثنی هستند، به شرط آنکه متجاهر به نقض احکام اسلامی نباشند.

ج) عدم احراز عناد نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران .

د) نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آنها.

ه ) عدم احراز فساد اخلاقی.

و) عدم اشتهار به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال.

شرایط اختصاصی شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 98 :

داشتن مدرک کارشناسی ( لیسانس ) یا کارشناسی ارشد (فوق لیسانس یا دکترای حرفه ای ) یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی.

دانشجویان در حال تحصیل مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد ناپیوسته ( به استثنای پذیرفته شدگان دوره های روزانه آزمون کارشناسی ارشد سال 1397 که حق شرکت در آزمون سال 1398 را ندارند )، در صورت تمایل به ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال 1398 می بایست تا پایان مهلت مقرر ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 98 ، از تحصیل انصراف قطعی حاصل نمایند.

پذیرفته شدگان نهایی دوره های روزانه در آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد 97 ( اعم از پذیرفته شدگان در شهریورماه و یا پذیرفته شدگان در مرحله تکمیل ظرفیت)، حتی در صورت عدم ثبت نام و یا انصراف قطعی از رشته قبولی، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد 98 به منظور انتخاب رشته های تحصیلی دوره روزانه نخواهند بود.

تبصره: پذیرفته شدگان نهایی رشته های تحصیلی دوره شبانه، نیمه حضوری، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، پردیس خودگردان و دوره مجازی در آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد سال 97 در صورت عدم ثبتنام در رشته قبولی و یا انصراف قطعی تا پایان مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال 98  با رعایت سایر شرایط و ضوابط می توانند در آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد سال 98 ثبت نام و شرکت نمایند.

فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های گروه پزشکی متقاضی شرکت در این آزمون ، قبل از اقدام به ثبت نام باید توجه داشته باشند که از لحاظ طرح تعهد خدمت به وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، وضعیت خود را مشخص و از نظر وزارت مذکور منعی برای ثبت نام و شرکت در آزمون و در صورت قبولی برای ادامه تحصیل نداشته باشند. در غیر این صورت عواقب مترتب بر آ ن به عهده شخص متقاضی خواهد بود.

فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های دبیری باید قبل از ثبت نام موافقت کتبی و بدون قید و شرط وزارت آموزش و پرورش را مبنی بر ادامه تحصیل دریافت و آن را نزد خود نگه دارند تا به هنگام قبولی در دانشگاه ارائه نمایند. بدیهی است در صورت قبولی باید مجدداً به وزارت آموزش و پرورش تعهد خدمت بسپارند.

مدرک معادل ضمن خدمت فرهنگیان که طی سا لهای  1377 تا 1388 به دوره های مذکور راه یافته اند، میتوانند در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کنند.

داوطلبان شاغل در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهاد های دولتی باید قبل از ثبت نام موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار خود را مبنی بر ادامه تحصیل دریافت کنند.

فارغ التحصیلان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی معتبر خارجی که مدرک معادل گرفته اند میتوانند در آزمون کارشناسی ارشد 98 شرکت کنند.

دانشجویان سال آخر و دانش آموختگان مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته که از تاریخ 31 / 06 / 1386 به فارغ التحصیل شده اند ، در صورتی که معدل آنان کمتر از 12 باشد حق ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد را ندارند.

وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به هیچیک از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد بورس تحصیلی اعطاء نمی نماید.

 

مقررات وظیفه عمومی جهت شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 98 :

داوطلبان مرد برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سال 98 و ادامه تحصیل باید یکی از موارد ذیل که جزو شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 می باشد را داشته باشند و  کد مربوطه را در برگه ثبت نام کنکور ارشد وارد نمایند.

کد 1 . دارا بودن کارت پایان خدمت هوشمند .

کد 2. دارا بودن کارت معافیت دایم (کفالت ، پزشکی ، ایثارگران و موارد خاص).

کد 3. متولدین سال 1352 و قبل آن، به شرط اینکه تغییر سن نداده باشند.

کد 4. مشمولان فارغ التحصیل کارشناسی (در سنوات مجاز تحصیلی)، دارای برگ آماده به خدمت بدون غیبت، که زمان پذیرش و ثبت نام آنان در دانشگاه قبل از تاریخ اعزام به خدمت باشد.

کد 5. دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی که تا تاریخ 31 / 06 / 98 در سنوات مجاز تحصیلی فارغ التحصیل می شوند.

کد 6.  فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی که در سقف مجاز سنوات تحصیلی فارغ التحصیل شده و از تاریخ فراغت از تحصیل آنها تا زمان پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد، بیش از یک سال سپری نشده و وارد غیبت نشده باشند.

کد 7. کارکنان متعهد خدمت در سازمان ها و یا وزارتخانه ها با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت بالاترین مقام اجرایی سازمان مربوط برای ادامه تحصیل.

کد 8. کارکنان پایور شاغل در نیروهای مسلح با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت سازمان مربوط برای ادامه تحصیل.

کد 9. طلاب علوم دینی دارنده مدرک کارشناسی و دارای معافیت تحصیلی حوزه.

کد 10. مشمولان دارای برگه معافیت موقت هولوگرام دار بدون غیبت (پزشکی، کفالت و یا ...) در مدت اعتبار آن.

کد 11. کارکنان وظیفه (سربازان حین خدمت) فارغ التحصیل مقطع کارشناسی بدون غیبت اولیه و به شرط داشتن سایر شرایط استفاده از معافیت تحصیلی.

کد 12. دانشجویان انصرافی دانشگاه ها در صورتی که در سقف مجاز سنوات تحصیلی اولیه ، انصراف از تحصیل داده و همچنین از تاریخ انصراف آنان در دانشگاه و رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید، بیش از یکسال سپری نشده باشد .

تذکرات مهم:

مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند و در صورت شرکت در آزمون و قبولی در دانشگاه معافیت تحصیلی برای آنان صادر نگردیده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام از آنان نم یباشند.

دانشجویان اخراجی دانشگاه ها تا پایان خدمت دوره ضرورت و یا اخذ معافیت دائم، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند.

فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد مشمول، مجاز به تحصیل مجدد در این مقطع نمی باشند.

چنانچه داوطلب شرکت در ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 هستید ، پیشنهاد می شود مقالات مرتبط ذیل رو مطالعه نمایید :

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 98

ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 98

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98

لیست رشته های شناور کنکور کارشناسی ارشد 98-99

 

شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجی در کنکور کارشناسی ارشد سال 98 :

داوطلبان شرکت کننده اتباع غیرایرانی، باید علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی آزمون کارشناسی ارشد 98 ، دارای شرایط ذیل بوده باشند :

 فقط اتباع غیرایرانی مقیم جمهوری اسلامی ایران و دارای اقامت قانونی مجاز به شرکت در آزمون دوره های کارشناسی ارشد بوده و در صورت شرکت اتباع غیرایرانی مقیم سایر کشورها، پذیرش آنان « کان لم یکن » تلقی میگردد.

حداکثر مدت تحصیل مجاز در مقطع کارشناسی ارشد 3 سال می باشد.

متقاضیان تحصیل غیرایرانی، مجاز به انتخاب رشته در مناطق غیرمجاز تردد و اسکان اتباع غیرایرانی نمی باشند.

پذیرش متقاضیان تحصیل در رشته هایی که منجر به ایجاد تعهداتی برای جمهوری اسلامی ایران شود (از جمله تعهدات استخدامی ) و رشته های خاص و غیرمجاز ممنوع می باشد.

جمهوری اسلامی ایران هیچگونه تعهدی در خصوص صدور مجوز اقامت برای خانواده متقاضیان تحصیل به استثناء همسر و فرزندان دانشجویان ندارد.

متقاضیان تحصیل همانند پذیرش شدگان ایرانی تابع ضوابط و مقررات آموزشی و دانشجویی موسسه آموزش عالی محل قبولی خود خواهند بود.

کلیه متقاضیان تحصیل پذیرفته شده دوره های روزانه موظف به پرداخت شهریه تحصیلی طبق مصوبات هیات امنای دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم حداکثر تا 80 % شهریه دوره های نوبت دوم و در گروه پزشکی بر اساس مصوبات وزارت بهداشت و همچنین پذیرفته شدگان ملزم به پرداخت شهریه تحصیلی طبق مقررات و قوانین مصوب دانشگا هها و موسسات آموزش عالی می باشند.

جهت ثبت نام داوطلبان غیرایرانی در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته، شرط معدل حذف شده است.

متقاضیان تحصیل غیرایرانی در هر مقطع تحصیلی فقط یک بار مجاز به تحصیل می باشند.

دانشجویان غیرایرانی به دلیل تابعیت غیرایرانی مشمول قانون نظام وظیفه نمی باشند.

ثبت نام اتباع مذکور در این آزمون منوط به داشتن یکی از مدارک اقامتی یا شناسایی معتبر می باشد.

 داوطلبان عزیز چنانچه در رابطه با شرایط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 98 نیاز به مشاوره و راهنمایی داشتید ، میتوانید با مشاورین سامانه ندای مشاور در تماس باشید.

برای اطلاع از شرایط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

رشته های بدون کنکور دانشگاه های کشور

تلگرام سامانه ندای مشاور

اطلاع رسانی تمامی آزمون ها

نام و نام خانوادگی(*)
ورودی نامعتبر

آزمون مورد نظر(*)
ورودی نامعتبر

مقطع مورد نظر(*)
ورودی نامعتبر

همراه بدون صفر(*)
ورودی نامعتبر

سبز مشاور