تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

شرایط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 1400

📚 خلاصه ای از مقاله شرایط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 1400:

مشاوره تحصیلی

احتمالا اولین سوالی که در ذهن شما ایجاد می شود این است که چه کسانی مجاز به ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد هستند؟ داوطلبانی که متقاضی شرکت در کنکور کارشناسی ارشد می باشند باید قبل از ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد ، از شرایط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 1400 اطلاع داشته باشند. […]

شرایط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 1400

شرایط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 1400

احتمالا اولین سوالی که در ذهن شما ایجاد می شود این است که چه کسانی مجاز به ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد هستند؟ داوطلبانی که متقاضی شرکت در کنکور کارشناسی ارشد می باشند باید قبل از ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد ، از شرایط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 1400 اطلاع داشته باشند. در ادامه مطلب تمامی شرایط لازم برای ثبت نام داوطللبان کنکور ارشد را مطلبق با دفترچه راهنمای ثبت نام برای اطلاع داوطلبان بیان می کنیم.

برای اطلاع از شرایط ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد 1400

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400

داوطلبان برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد باید شرایط عمومی و شرایط اختصاصی برای شرکت در این آزمون را دارا باشند و از نظر مقررات نظام وظیفه منعی برای شرکت در آزمون نداشته باشند. طبق شرایط مندرج در دفترچه کنکور ارشد شرایط ثبت نام کنکور ارشد به دو بخش شرایط عمومی و شرایط اختصاصی تقسیم می شود که در ادامه به شرایط ثبت نام متقاضیان می پردازیم.

شرایط عمومی شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 1400

الف) اعتقاد به اسلام یا یکی از ادیان مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

ب) عدم احراز ملتزم نبودن نسبت به احکام عملی اسلام (انجام دادن واجبات و پرهیز کرد ن از محرمات ).

تبصره: اقلیت های دینی (ادیان رسمی ) مندرج در قانون اساسی از این شرط مستثنی هستند، به شرط آنکه متجاهر به نقض احکام اسلامی نباشند.

ج) عدم احراز عناد نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران .

د) نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آنها.

ه ) عدم احراز فساد اخلاقی.

و) عدم اشتهار به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال.

شرایط اختصاصی شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 1400

1 – داوطلبان چنانچه یک بار از امکانات آموزش دولتی استفاه کرده اند، در صورتی که برای بار دوم در دوره روزانه پذیرش شوند باید شهریه معادل دوره شبانه را پرداخت کنند.

2 – فارغ التحصیلان رشته های گروه پزشکی که قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 1400 را دارند باید عدم تعهد به خدمت آن ها ثابت گردد.

3 – دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های دبیری باید از سوی وزارت آموزش و پرورش موافقت نامه کتبی مبنی بر ادامه تحصیل دریافت کنند.

4 – دانش آموختگانی که قصد شرکت در آزمون ارشد 1400 را دارند، در صورتی که دارای معدل کمتر از 12 باشند، مجاز به ثبت نام نخواهند بود.

5 – متقاضیان توجه داشته باشند که از نظر مقررات نظام وظیفه، منعی برای شرکت نداشته باشند.

6 – پذیرفته شدگان دوره های غیر روزانه در کنکور کارشناسی ارشد 99 در صورت انصراف تا پایان مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 می توانند در این آزمون نام نویسی نمایند.

7 – شرکت کنندگان می بایست دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد و یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی در صورتی که مورد تائید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم، درمان و آموزش پزشکی، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت باشند.

8 – پذیرفته شدگان شاغل در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی، با توجه به تعهدات آموزش رایگان باید برابر طول مدت تحصیل دوره کارشناسی ارشد، در زمان ثبت نام به وزارت خانه، سازمان و یا نهاد دولتی مربوط تعهد خدمت بسپارند.

هر داوطلب، مجاز به انتخاب یک کد رشته امتحانی اصلی و یک رشته شناور می باشد که لازم است هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و شرکت در کد رشته امتحانی اصلی و شناور به صورت جداگانه پرداخت گردد. همچنین داوطلبان متقاضی تحصیل در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی ملزم به تهیه کارت اعتباری جداگانه می باشند اما داوطلبان متقاضی شرکت در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، نیازی به خرید کارت اعتباری جداگانه ندارند و با شرکت در کنکور سراسری ارشد، مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های آزاد نیز می باشند.

مقررات وظیفه عمومی جهت شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 1400

داوطلبان مرد برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سال 1400 و ادامه تحصیل باید یکی از موارد ذیل که جزو شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 می باشد را داشته باشند و  کد مربوطه را در برگه ثبت نام کنکور ارشد وارد نمایند.

 • کد 1 . دارا بودن کارت پایان خدمت هوشمند .
 • کد 2. دارا بودن کارت معافیت دایم (کفالت ، پزشکی ، ایثارگران و موارد خاص).
 • کد 3. متولدین سال 1352 و قبل آن، به شرط اینکه تغییر سن نداده باشند.
 • کد 4. مشمولان فارغ التحصیل کارشناسی (در سنوات مجاز تحصیلی)، دارای برگ آماده به خدمت بدون غیبت، که زمان پذیرش و ثبت نام آنان در دانشگاه قبل از تاریخ اعزام به خدمت باشد.
 • کد 5. دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی که تا تاریخ 31 / 06 / 98 در سنوات مجاز تحصیلی فارغ التحصیل می شوند.
 • کد 6.  فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی که در سقف مجاز سنوات تحصیلی فارغ التحصیل شده و از تاریخ فراغت از تحصیل آنها تا زمان پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد، بیش از یک سال سپری نشده و وارد غیبت نشده باشند.
 • کد 7. کارکنان متعهد خدمت در سازمان ها و یا وزارتخانه ها با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت بالاترین مقام اجرایی سازمان مربوط برای ادامه تحصیل.
 • کد 8. کارکنان پایور شاغل در نیروهای مسلح با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت سازمان مربوط برای ادامه تحصیل.
 • کد 9. طلاب علوم دینی دارنده مدرک کارشناسی و دارای معافیت تحصیلی حوزه.
 • کد 10. مشمولان دارای برگه معافیت موقت هولوگرام دار بدون غیبت (پزشکی، کفالت و یا …) در مدت اعتبار آن.
 • کد 11. کارکنان وظیفه (سربازان حین خدمت) فارغ التحصیل مقطع کارشناسی بدون غیبت اولیه و به شرط داشتن سایر شرایط استفاده از معافیت تحصیلی.
 • کد 12. دانشجویان انصرافی دانشگاه ها در صورتی که در سقف مجاز سنوات تحصیلی اولیه ، انصراف از تحصیل داده و همچنین از تاریخ انصراف آنان در دانشگاه و رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید، بیش از یکسال سپری نشده باشد .

تذکرات مهم:

مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند و در صورت شرکت در آزمون و قبولی در دانشگاه معافیت تحصیلی برای آنان صادر نگردیده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام از آنان نم یباشند.

دانشجویان اخراجی دانشگاه ها تا پایان خدمت دوره ضرورت و یا اخذ معافیت دائم، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند.

فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد مشمول، مجاز به تحصیل مجدد در این مقطع نمی باشند.

چنانچه داوطلب شرکت در ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 هستید ، پیشنهاد می شود مقالات مرتبط ذیل رو مطالعه نمایید :

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400

ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400

لیست رشته های شناور کنکور کارشناسی ارشد 1400

شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجی در کنکور کارشناسی ارشد سال 1400

داوطلبان شرکت کننده اتباع غیرایرانی، باید علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی آزمون کارشناسی ارشد ، دارای شرایط ذیل بوده باشند :

 1.  فقط اتباع غیرایرانی مقیم جمهوری اسلامی ایران و دارای اقامت قانونی مجاز به شرکت در آزمون دوره های کارشناسی ارشد بوده و در صورت شرکت اتباع غیرایرانی مقیم سایر کشورها، پذیرش آنان « کان لم یکن » تلقی میگردد.
 2. حداکثر مدت تحصیل مجاز در مقطع کارشناسی ارشد 3 سال می باشد.
 3. متقاضیان تحصیل غیرایرانی، مجاز به انتخاب رشته در مناطق غیرمجاز تردد و اسکان اتباع غیرایرانی نمی باشند.
 4. پذیرش متقاضیان تحصیل در رشته هایی که منجر به ایجاد تعهداتی برای جمهوری اسلامی ایران شود (از جمله تعهدات استخدامی ) و رشته های خاص و غیرمجاز ممنوع می باشد.
 5. جمهوری اسلامی ایران هیچگونه تعهدی در خصوص صدور مجوز اقامت برای خانواده متقاضیان تحصیل به استثناء همسر و فرزندان دانشجویان ندارد.
 6. متقاضیان تحصیل همانند پذیرش شدگان ایرانی تابع ضوابط و مقررات آموزشی و دانشجویی موسسه آموزش عالی محل قبولی خود خواهند بود.
 7. کلیه متقاضیان تحصیل پذیرفته شده دوره های روزانه موظف به پرداخت شهریه تحصیلی طبق مصوبات هیات امنای دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم حداکثر تا 80 % شهریه دوره های نوبت دوم و در گروه پزشکی بر اساس مصوبات وزارت بهداشت و همچنین پذیرفته شدگان ملزم به پرداخت شهریه تحصیلی طبق مقررات و قوانین مصوب دانشگا هها و موسسات آموزش عالی می باشند.
 8. جهت ثبت نام داوطلبان غیرایرانی در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته، شرط معدل حذف شده است.
 9. متقاضیان تحصیل غیرایرانی در هر مقطع تحصیلی فقط یک بار مجاز به تحصیل می باشند.
 10. دانشجویان غیرایرانی به دلیل تابعیت غیرایرانی مشمول قانون نظام وظیفه نمی باشند.
 11. ثبت نام اتباع مذکور در این آزمون منوط به داشتن یکی از مدارک اقامتی یا شناسایی معتبر می باشد.

 داوطلبان عزیز چنانچه در رابطه با شرایط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 1400 نیاز به مشاوره و راهنمایی داشتید ، میتوانید با مشاورین سامانه ندای مشاور در تماس باشید.

برای اطلاع از شرایط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 1400

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

شرایط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 1400

شرایط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 1400

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

شرایط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 1400

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل