جدیدترین اخبار دانشگاهی کشور

سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش request.sanjesh.org

سوالات متداول داوطلبان را در رابطه با سیستم ارسال درخواست الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور

ما در ابتدا بانک سوالات متداول داوطلبان را در رابطه با سیستم پاسخگویی سایت سنجش request.sanjesh.org ارائه داده ایم که داوطلبان میتوانند با مطالعه موارد زیر به سوالات خود پاسخ دهند. چنانچه داوطلبی تقاضایی داشت که در بانک سوالات زیر نبود میتواند با ورود به سیستم پاسخگویی سنجش ، سوال جدیدی را مطرح نمایند که در ادامه مقاله نحوه ورود به سامانه پاسخگویی سازمان سنجش را توضیح داده ایم.

در زمان عضویت برخی از مشخصات فردی را اشتباه وارد کرده ام. برای اصلاح آن چه کار کنم؟

همانطور که در زمان ایجاد پروفایل تاکید شده است، امکان ویرایش مشخصات فردی وجود ندارد؛ لذا تغییر نام و نام خانوادگی میسر نمی باشد و کاربر می تواند از طریق منوی ویرایش مشخصات فردی تغییرات جزئی که ناشی از اشتباه تایپی در برخی از اقلام اطلاعاتی مانند نام پدر، تاریخ تولد، شماره شناسنامه و کد ملی است را اعمال کند. لازم به ذکر است که محدودیتی برای اصلاح اطلاعات تماس و نشانی وجود ندارد.

در زمان عضویت ایمیل را اشتباه وارد کرده ام. برای اصلاح آن چه کار کنم؟

امکان اصلاح ایمیل وجود ندارد و در صورتی که پروفایلی با ایمیل اشتباه ایجاد کرده اید، لازم است چند روز صبر کنید تا پروفایل با ایمیل اشتباه بصورت خودکار حذف شود و پس از آن قادر خواهید بود تا پروفایل با ایمیل و مشخصات صحیح ایجاد کنید.

در سامانه پاسخگویی اینترنتی ، ثبت نام کرده ام و رمز ورود را نیز در ایمیل دریافت کرده ام؛ اما نمیتوانم واردسیستم بشوم.

از زمان عضویت در سامانه به مدت 3 روز فرصت دارید که با رمز ارسال شده به ایمیل، به سامانه وارد شوید و پس از سپری شدن این مهلت، پروفایل به دلیل عدم تایید حذف خواهد شد. این احتمال وجود دارد که پروفایل شما به دلیل مشابه حذف شده باشد. در این حالت از فرم فراموشی رمز اقدام کنید و با اعلام ایمیل یا شماره ملی، درخواست ارسال مجدد نام کاربری و رمز را ثبت کنید. اگر پروفایل حذف شده باشد پیامی مشاهده می کنید که ایمیل/کدملی وجود ندارد که در اینصورت بایستی نسبت به ایجاد پروفایل جدید اقدام کنید. اما در صورتی که سیستم نام کاربری و رمز را به ایمیل شما ارسال کرد، بدیهی است که پروفایل موجود است و توصیه می کنیم که در صفحه اول سامانه پاسخگویی با فشردن کلید های CTRL+F5 منتظر فراخوانی مجدد صفحه باشید و سپس با نام کاربری و رمز ارسال شده به پروفایل برای ورود به سامانه تلاش کنید.

شماره پرونده، شماره داوطلبی را فراموش کرده ام و نمی توانم کارت ورود به جلسه/اعلام نتیجه را مشاهده کنم؛ چگونه انها را بدست اورم؟

در صورتی که در بازه زمانی دریافت کارت ورود به جلسه آزمون یا اعلام نتایج آزمون ها به شماره پرونده، شماره داوطلبی، شماره سریال ثبت نام و …  دسترسی ندارید یا آنها را فراموش کرده اید، پس از عضویت و ورود به سیستم، در زمان ارسال درخواست جدید، پس از انتخاب آزمون و سال مربوطه، درخواست  با عنوان “دریافت شماره پرونده یا داوطلبی” را انتخاب کنید تا فرم مربوطه برای شما نمایش داده شود.

در این فرم در صورت صحت و مطابقت مشخصات فردی ثبت شده در سامانه پاسخگویی با اطلاعات مندرج در پایگاه داده ازمون، بلافاصله، شماره پرونده، شماره داوطلبی و سایر اطلاعات مورد نیاز توسط سیستم در پاسخ به درخواست شما اعلام می شود. لازم به ذکر است که این فرم در بازه های زمانی دریافت کارت ورود به جلسه و اعلام نتیجه آزمون ها فعال می باشد.

به دلیل بروز مشکل موفق به دریافت کدپیگیری ثبت نام نشده ام؛ چگونه ان را بدست اورم؟

در صورتی که پس از ثبت نام در سامانه ثبت نام اینترنتی، شماره پرونده و کدرهگیری ثبت نام را دریافت نکرده اید، در زمان ارسال درخواست جدید، پس از انتخاب آزمون و سال مربوطه، درخواست  با عنوان “دریافت شماره پرونده و کدرهگیری ثبت نام” را انتخاب کنید تا فرم مربوطه برای شما نمایش داده شود.

در این فرم شماره سریال ثبت نام خریداری شده را وارد کنید و در صورت صحت و مطابقت شماره سریال و مشخصات فردی ثبت شده در سامانه پاسخگویی با اطلاعات مندرج در پایگاه داده ازمون، بلافاصله، شماره پرونده و کدرهگیری ثبت نام توسط سیستم در پاسخ به درخواست شما اعلام می شود. لازم به ذکر است که این فرم در بازه زمانی مهلت ثبت نام اینترنتی فعال می باشد.

رسید انتخاب رشته را فراموش کرده ام؛ برای ویرایش اطلاعات چگونه ان را بدست اورم؟

در صورتی که رسید انتخاب رشته را فراموش کرده اید یا به آن دسترسی ندارید، در زمان ارسال درخواست جدید، پس از انتخاب آزمون و سال مربوطه، درخواست  با عنوان “دریافت رسید انتخاب رشته” را انتخاب کنید تا فرم مربوطه برای شما نمایش داده شود.

در این فرم شماره پرونده را وارد کنید و در صورت صحت و مطابقت شماره پرونده و مشخصات فردی ثبت شده در سامانه پاسخگویی با اطلاعات مندرج در پایگاه داده ازمون، بلافاصله، رسید انتخاب رشته توسط سیستم در پاسخ به درخواست شما اعلام می شود. لازم به ذکر است که این فرم در بازه زمانی مهلت انتخاب رشته فعال می باشد.

به دلیل بروز مشکل موفق به دریافت رسید انتخاب رشته نشده ام؛ چگونه ان را بدست اورم؟

در صورتی که پس از وارد کردن رشته محل ها در فرم انتخاب رشته، رسید انتخاب رشته را دریافت نکرده اید، در زمان ارسال درخواست جدید، پس از انتخاب آزمون و سال مربوطه، درخواست  با عنوان “دریافت رسید انتخاب رشته” را انتخاب کنید تا فرم مربوطه برای شما نمایش داده شود.

در این فرم شماره پرونده را وارد کنید و در صورت صحت و مطابقت شماره پرونده و مشخصات فردی ثبت شده در سامانه پاسخگویی با اطلاعات مندرج در پایگاه داده ازمون، بلافاصله، رسید انتخاب رشته توسط سیستم در پاسخ به درخواست شما اعلام می شود. لازم به ذکر است که این فرم در بازه زمانی مهلت انتخاب رشته فعال می باشد.

برای اعتراض به نتیجه معرفی به مصاحبه چه کار کنم؟

پس از اعلام اسامی معرفی شدگان به مصاحبه چنانچه به نتیجه اعتراض (عدم معرفی به مصاحبه در رشته محل های انتخابی یا عدم معرفی به مصاحبه در رشته محل های بالاتر وارد شده در فرم انتخاب رشته) دارید، می توانید پس از عضویت و ورود به سیستم، فرم اعتراض به نتیجه معرفی به مصاحبه را تکمیل کنید.

در این صورت پس از اتمام مهلت تکمیل این فرم، درخواست های ثبت شده جهت بررسی به کارشناسان مربوطه ارجاع داده می شود تا پس از بررسی، نتیجه از طریق همین سیستم پاسخگویی به داوطلب اعلام شود.

برای اعتراض به نتیجه قبولی چه کار کنم؟

پس از اعلام نتایج نهایی چنانچه به نتیجه اعتراض (عدم قبولی در رشته محل های انتخابی یا عدم قبولی در رشته محل های بالاتر وارد شده در فرم انتخاب رشته) دارید، می توانید با تکمیل فرم مربوطه مراتب را به سازمان اعلام کنید. در اینصورت لازم است پس از انتشار کارنامه نهایی در سایت سازمان سنجش و در بازه مشخصی که این فرم در سامانه پاسخگویی فعال است به محیط کاربری خود وارد شده و پس از انتخاب آزمون و سال موردنظر فرم اعتراض به نتیجه قبولی را تکمیل کنید.

در این صورت پس از اتمام مهلت تکمیل این فرم، درخواست های ثبت شده جهت بررسی به کارشناسان مربوطه ارجاع داده می شود تا پس از بررسی، نتیجه از طریق همین سیستم پاسخگویی به داوطلب اعلام شود.

سریال ثبت نام/علاقه مندی را به اشتباه خریداری کرده ام.

داوطلب می بایست قبل از خرید سریال اطلاعیه های مندرج در سایت را به طور دقیق مطالعه کند و پس از اطمینان از واجد شرایط بودن اقدام به خرید سریال مربوطه نماید. با توجه به اینکه سامانه فروش اینترنتی یک سامانه جامع است و سریال های متنوع را عرضه می کند، در زمان خرید به عنوان سریال انتخاب شده جهت خرید دقت کرده و از مطابقت آن با سریال مورد نیاز، اطمینان حاصل فرمایید. با این توضیح سازمان سنجش تلاش می کند که پس از اتمام زمان فروش سریال، اقدام به مغایرت گیری نموده و سریال های بلا استفاده را به همان کارت بانکی استفاده شده جهت خرید، عودت کند که پروسه اداری جهت مغایرت گیری و مکاتبات یک ماه طول میکشد.

نکات مهم در ارسال درخواست به سایت سنجش :

 • کاربرانی که اکانت ایمیل ندارند لازم است که قبل از عضویت در سایت سنجش ، یک نام کاربری در حساب ایمیل برای خود ایجاد کنند تا در زمان نام نویسی در سایت سنجش با مشکلی مواجه نشوند.
 • پس از تائید نهایی عضویت کاربر در سایت ، نام کاربری و رمز عبور به آدرس الکترونیکی کاربر ارسال می شود بنابراین حساب ایمیل باید معتبر و فعال باشد.
 • حساب ایمیل کاربر باید مختص به خود او باشد و استفاده از یک پست الکترونیکی برای چند کاربر میسر نمی باشد.
 • پس از ثبت نام در سایت امکان تغییر مشخصات وارد شده وجود ندارد بنابراین در درج اطلاعات دقت کافی داشته باشید.
 • در هنگام وارد کردن اطلاعات زبان کیبورد را به انگلیسی تغییر دهید.
 • در صورتی که شماره پرونده ، شماره سریال ثبت نام و … را داشتید در تقاضانامه خود ذکر کنید تا احراز هویت شما سریع تر انجام شود.

داوطلبان میتوانند از طریق ورود به سیستم پاسخگویی سایت سنجش به نشانی sanjesh.org، به سوالات مرتبط با آزمون مورد نطر خود دست پیدا کنند و یا تقاضای خود را در سیستم ثبت نمایند. 24 الی 72 ساعت پس از ثبت درخواست ، پاسخ تقاضانامه کاربران بر روی سایت سنجش قرار داده می شود. سیستم پاسخگویی سایت سنجش برای برقراری ارتباط هرچه بهتر و سریعتر و پاسخگویی مناسب به داوطلبان راه اندازی شده است تا داوطلبان بتوانند با عضویت در این سامانه و ورود به محیط کاربری خود ، درخواست، سوال، اعتراض و … را ارسال نمایند .

برای مشاوره نحوه ارسال درخواست در سایت سنجش و دریافت شماره پرونده و شماره داوطلبی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره  9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

‫12 نظرها

 1. سلام من موفق به ویرایش کامل اطلاعاتم نشدم درآزمون استخدامی میخواستم بدونم مهلت مجدد هست برای ویرایش خواهش می کنم خیلی برام مهمه این ویرایش فقط یک روز تمدید بشه تمنا میکنم

 2. باسلام و خسته نباشید..من ب نتیجه یا کارنامه ی ازمون تامین اجتماعی اعتراض دارم .ب این خاطر ک مطمئنم دروس تخصصی ام را خیللی عالی جواب دادم اما در کارنامه 36 درصد زده شده..من چطور باید برگه ازمونم رو ببینم و مطمئن بشم درست صحیح شده

  1. سامانه پاسخگویی اینترنتی (request.sanjesh.org) برای برقراری ارتباط هرچه بهتر و سریعتر و پاسخگویی مناسب به شما راه اندازی شده است،برای اینکه بتوانید پیام، سوال، اعتراض و … را ارسال نمایید باید عضو اين سامانه شويد و به محيط کاربري خود وارد شويد

 3. با سلام
  من ارشد یه دانشگاه تراز 2 (چمران اهواز)قبول شدم و الان میخوام انتقالی بگیرم یه دانشگاه تراز3(جندی شاپور دزفول) ، میتونم انتقالی بگیرم؟ اگه میتونم میشه لطف کنید بگید باید چکارکنم؟

 4. سلام .من تو ابان ماه ۹۹ از طریق موسسه ابوریحان در بندرعباس تصمیم به ثبت نام ارشد فراگیر رشته مهندسی شیمی گرایش صنایع غذایی گرفتم.هزینه هم واریز کردم.اما خبری نشده.میگن صبر کن.میخواستم راهنماییم کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *