جدیدترین اخبار دانشگاهی کشور

نتایج آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ در کدام سایت اعلام می‌شود؟

نتایج اولیه کارشناسی ارشد ۹۸ در روز دوشنبه ۱۷ تیر اعلام خواهد شد و بعد از آن با فاصله کمی انتخاب رشته کنکور ارشد ۹۸ آغاز خواهد شد. اعلام نتایج کنکور ارشد ۹۸ سراسری و آزاد از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org صورت می‌گیرد.

نتایج آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ که در قالب انتشار کارنامه کارشناسی ارشد ( کارنامه اولیه ) داوطلبان می باشد ، رتبه و نمره آزمون هر داوطلب را به همراه درصدهای داوطلب در هر درس نشان می دهد . بعد از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 98 ، فرصت انتخاب رشته کارشناسی ارشد برای داوطلبان آغاز شده و داوطلبان شرکت کننده براساس وضعیت مجاز بودن در دوره های مختلف ، انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 برای دانشگاه های سراسری ( دانشگاه های دولتی روزانه ، شبانه ، پردیس های خودگردان ، پیام نور و غیرانتفاعی ) و انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 را انجام می دهند . پس از انتخاب رشته ، نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد 98 اعلام شده و طی آن محل قبولی نهایی داوطلبان مشخص خواهد شد

در این مقاله سعی داریم مراحلی که بعد از برگزاری کنکور ارشد تا اعلام اولیه نتایج، انتخاب رشته و در نهایت اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد رخ می دهد را برای شما توضیح دهیم.

جهت مشاوره در زمینه مشاهده نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد ۹۸

بر اساس اعلام مشاور سازمان سنجش، پس از برگزاری آزمون و تصحیح اوراق‌ کنکور کارشناسی ارشد ۹۸، قرار بود کارنامه کلیه داوطلبان شرکت کننده در آزمون هر یک از کدرشته‌های امتحانی‌، در ۱۵ تیرماه از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار داده خواهد شد. با این حال بر اساس اطلاعیه سازمان، نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ در روز دوشنبه ۱۷ تیر منتشر خواهد شد.

لازم به توضيح است كه دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌ آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 98 از روز دو‌شنبه مورخ 98/04/17 بر روی سايت قرار خواهد گرفت.

کارنامه نتایج اولیه کنکور ارشد 98 شامل رتبه داوطلب در گرایش‌های مختلف رشته امتحانی (بدون سهمیه و (در صورت داشتن سهمیه) با سهمیه) در دوره روزانه و غیرروزانه، نمره تراز و درصد کسب‌ شده در دروس آزمون کارشناسی ارشد، آخرین رتبه مجاز و نیز مجاز بودن یا نبودن به انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و نیز کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد است. نمونه کارنامه را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید:

 

کارنامه نتایج کنکور کارشناسی ارشد 98

داوطلبانی که بر اساس کارنامه نتایج کنکور ارشد ۹۸، مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ می‌شوند، ضرورت دارد بر اساس دستورالعمل هایی که اعلام خواهد شد و مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ نسبت به انتخاب کدرشته محل‌های تحصیلی مورد علاقه خود از کد رشته امتحانی یا کد رشته‌های امتحانی مجاز اقدام و از طریق اینترنت نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته مربوط اقدام کنند.

زمان‌بندی اعلام‌شده برای اعلام نتایج و انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ به قرار زیر است:

۱زمان اعلام نتایج ارشد ۹۸۱۷ تیر ۹۸
۲زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته ارشد ۹۸۱۷ تیر ۹۸
۳زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸۱۹ تا ۲۳ تیر ۹۸

نحوه مشاهده کارنامه کنکور کارشناسی ارشد 98

با اعلام نتایج کنکور ارشد ۹۸، داوطلبان با ورود به «سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ۹۸» می‌توانند از نتایج کنکور مطلع شوند. بدین منظور داوطلبان می‌بایست با انتخاب گزینه «ورود به سیستم» و وارد کردن اطلاعات موردنیاز نسبت به مشاهده کارنامه نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد خود اقدام نمایند.

در زمان اعلام نتایج اولیه ، کارنامه اولیه کارشناسی ارشد داوطلبان که شامل وضعیت علمی داوطلب است منتشر شده و در زمان اعلام نتایج نهایی ، محل قبولی داوطلب مشخص خواهد شد .

جهت مشاهده کارنامه نتایج آزمون کارشناسی ارشد می‌توانید به دو روش اقدام کنید:

1. نام و نام خانوادگی، شماره داوطلبی و شماره شناسنامه : در این روش داوطلبانی که به کد پیگیری ثبت نام خود دسترسی ندارند می توانند با وارد کردن شماره پرونده خود به همراه کد ملی و سال تولد ، نتایج کنکور کارشناسی ارشد 98 را مشاهده کنند . اگر از روش دوم هم نتوانستید به کارنامه خود دسترسی پیدا کنید ؛ آخرین راه بازیابی اطلاعات ثبت نامی از طریق ثبت درخواست در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش است 

2. نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه و شماره پرونده :  در این روش هر داوطلب می تواند با وارد کردن شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام ، نتایج کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ را مشاهده کند . شماره پرونده هر داوطلب هم در فرم ثبت نام کارشناسی ارشد 98 و هم در کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد درج شده است . کد پیگیری ثبت نام هم در رسید ثبت نام درج شده است .

چنانچه به شماره پرونده و شماره داوطلبی دسترسی نداشتید میتوانید از طریق ارسال درخواست سازمان سنجش نسبت به دریافت آن ها اقدام نمایید و یا اینکه با مشاورین سامانه ندای مشاور در تماس باشید.

جهت مشاوره در زمینه مشاهده نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *