سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

خدمات ما

سامانه ندای مشاور با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه مشاوره تحصیلی ، برای داوطلبان عزیز زمینه ای را فراهم نموده است که به راحتی بتوانند در هر زمان و هر مکان که بودند به راحتی با بهترین مشاوران کشور در ارتباط باشند.

این مرکز خدمات مشاوره تحصیلی خود را برای تمامی دانشگاه های کشور همانند:

 • دانشگاه علمی کاربردی
 • دانشگاه آزاد
 • دانشگاه پیام نور
 • دانشگاه سراسری
 • پردیس های خودگردان
 • وزارت بهداشت

همچنین برای تمامی مدارس کشور همانند:

 • مدارس شاهد
 • مدارس تیزهوشان
 • مدارس نمونه دولتی
 • مدارس فرهنگ

و بقیه مدارس کشور و برای تمامی مقاطع تحصیلی از پیش دبستانی تا مقطع دکتری چه به صورت بدون کنکور و چه بصورت با کنکور ارائه می نماید.

داوطلبان عزیز می توانند از ساعت 8 صبح تا 12 شب برای دریافت مشاوره تحصیلی با شماره های مرکز تماس گرفته و با مشاوران ما در ارتباط باشند.

شماره های تماس با ندای مشاور:

تلفن ثابت کل کشور  9099071375

از طریق همراه اول  99221106

تلفن ثابت استان تهران 9092305784

سبز مشاور

انتخاب رشته مجازس کنکور تجربی 98

انتخاب رشته کنکور تجربی 98 یکی از سخت ترین کارها برای داوطلب آزمون سراسری سال 98 است. چرا که بیش از ۶۰ درصد کل داوطلبان آزمون سراسری سال 98 در این گروه هستند و کار انتخاب رشته را سخت میکند. بازار کار مطلوب رشته های علوم تجربی به نسبت ریاضی و فنی و زبان های خارجه و حتی علوم انسانی سبب شده تا حجم متقاضیان این رشته ها به صورت قابل ملاحظه ای در سال های اخیر افزایش یابد. انتخاب رشته در گروه علوم تجربی برای ورود به رشته ها و دانشگاه های ممتاز و معروف ایران کمی سخت است به خصوص در رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی که   در اوج اولویت های انتخاب رشته این گروه بوده و تقاضا برای آن ها بسیار است.

زمان انتخاب رشته کنکور تجربی 98

براساس گزارش سازمان سنجش آموزش کشور زمان انتخاب رشته گروه تجربی نیمه دوم مرداد ماه سال 98 خواهد بود. داوطلبان باید بعد از اعلام نتایج قطعی به انتخاب رشته در گروه خود بر اساس آن چه که در دفترچه منتشر شده از سوی سازمان سنجش است، اقدام کنند. زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98 هم چون سال های گذشته در هفته دوم مردادماه خواهد بود و نتایج قطعی بعد از انتخاب کد رشته محل های مورد نظر در دهه ی سوم شهریور ماه خواهد بود.

داوطلبان کنکور تجربی سال 98 توجه نمایید در ابتدا مهمترین فرایند در انتخاب رشته تجربی شناخت کامل رشته های مجموعه پزشکی و پیراپزشکی و فرایند ادامه تحصیل و بازار کار در هر یک از این رشته ها می باشد. با توجه به اینکه اکثر داوطلبان انتخاب رشته تجربی شناخت کافی از رشته های غیر پیراپزشکی و پزشکی ندارند، لذا مشاوره انتخاب رشته گروه تجربی بسیار مهم و حیاتی می باشد زیرا داوطلبان تجربی معمولا از ظرفیت های سایر رشته ها با خبر نبوده و اولویت های بعدی خود را به درستی نمی شناسند.

داوطلبان می توانند ابتدا برای ارزیابی شرایط انتخاب رشته خود عمل انتخاب رشته مجازی کنکور را انجام دهند و پس از اینکه از طریق سامانه انتخاب رشته لیست رشته های خود را گزینش کردند انتخاب رشته خود را نهایی کنند. حتما شرایط انتخاب رشته تجربی را بر اساس اطلاع از نحوه گزینش تمامی رشته ها انجام دهید و پس از آن در مورد بازار کار و آینده شغلی و آینده تحصیلی رشته های مختلف گروه تجربی با مشاور خود صحبت نمایید.

یکی از مهمترین نکاتی را که باید در انتخاب رشته کنکور 98 مورد ازریابی قرار دهید، شناخت استعداد فردی خود در رشته مورد نظر است. این استعداد و توانایی دارای نقش برجسته تری در انتخاب رشته تجربی نسبت به سایر رشته ها است. زیرا تحمل شرایط تحصیلی و شغلی در برخی از رشته های گروه تجربی بخصوص رشته های علوم پزشکی نیازمند شرایط خاصی است. اگر صرف نمره آزمون شما ملاک گزینش شما قرار بگیرد و به استعدادهای خودتان فکر نکنید نمی توانید انتخاب رشته خوبی را انجام دهید و بعد از مدتی نسبت به شرایط تحصیلی خود در رشته مورد نظرتان بدبین خواهید شد.

داوطلبان می توانند برای اطلاع از شرایط تحصیل در کلیه کد رشته محل های دفترچه انتخاب رشته تجربی با کارشناسان سامانه ندای مشاور تماس بگیرند و در مورد کلیه رشته ها و دانشگاه ها اطلاعات تکمیلی را کسب نمایند.

جهت دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کنکور تجربی 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفت ثابت در استان تهران با مشاره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

آشنایی با جزئیات انتخاب رشته کنکور تجربی 98

از سال 97 داوطلبان می توانند در فرایند انتخاب رشته تجربی ، سایر رشته های مربوط به زیرگروه انسانی و همچنین زیرگروه ریاضی را انتخاب کنند. به این صورت که در دفترچه انتخاب رشته تجربی رشته های ریاضی و انسانی در دانشگاههای مختلف که اکثرا غیر انتفاعی و پیام نور هستند نیز برای داوطلبان قابل انتخاب هستند. علت این امر کاهش تقاضا برای ورود به رشته های ریاضی و انسانی در سال های گذشته و خالی ماندن بسیاری از رشته محل ها می باشد.

در دفترچه انتخاب رشته تجربی رشته های غیر پزشکی و پزشکی به ترتیب قرار گرفته اند که در رشته های غیر پزشکی، رشته هایی مانند رشته های علوم پایه ای زیست شناسی، زمین شناسی و شیمی و غیره قرار دارند و در قسمت دانشگاههای علوم پزشکی کلیه رشته های پزشکی و پیراپزشکی قرار دارند.

شرایط انتخاب رشته با آزمون و همچنین انتخاب رشته بدون آزمون در کلیه رشته های انتخاب رشته تجربی در دفترچه مشخص می باشد و داوطلبان می توانند در رشته های بدون آزمون نیز با احتصاب ضریب اعمال شده از سایر رشته های امتحانی انتخاب نمایند.

در انتهای دفترچه و بعد از کد رشته محل های مربوط به دانشگاههای پیام نور داوطلبان می توانند شرایط انتخاب رشته تجربی در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور را مشاهده نمایند. هر ساله تعدادی از دانشگاههای علوم پزشکی مناطق محروم برای تامین کادر خود اقدام به پذیرش بدون کنکور و بصورت نیمه متمرکز رشته های پیراپزشکی بدون کنکور در مقطع کاردانی می نماید. داوطلبان به این نکته توجه داشته باشند که رشته های بدون کنکور پیراپزشکی در تمام دانشگاهها و تمام رشته های پیراپزشکی نمی باشد و ممکن است فقط یک و یا دو دانشگاه پذیرش داشته باشند و یا حتی مانند سال قبل رشته هایی مانند پرستاری اصلا پذیرش نداشته باشند.

داوطلبان در هنگام انتخاب رشته تجربی حتما به شرایط پذیرش هر دانشگاه توجه داشته باشند و امکانات رفاهی هر دانشگاه مانند تامین خوابگاه و مسافت و غیره را مورد نظر داشته باشند.

پس از انتخاب رشته تجربی دانشگاه سراسری داوطلبان می توانند با در دست داشتن کد دسترسی برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد اقدام به انتخاب رشته نمایند. یکی از مسایل بسیار مهم در فرایند انتخاب رشته تجربی توجه به بومی گزینی در انتخاب رشته ها می باشد. رشته های پرطرفدار پزشکی و پیراپزشکی دارای شرایط مختلف قطبی و ناحیه ای و استانی می باشند لذا تمام رشته های علوم پزشکی برای پذیرش یکسان نیستند. برای مثال رشته های پرستاری دارای پذیرش استانی هستند اما رشته های پزشکی دارای پذیرش قطبی در نتیجه به اهمیت بحث بومی گزینی در انتخاب رشته خود توجه کنید.

با توجه به کثرت تعداد داوطلبان آزمون سراسری در رشته تجربی در سال های اخیر و افزایش متقاضیان قبولی در رشته های علوم پزشکی در کنکور سراسری، انتخاب رشته تجربی یکی از مهمترین انتخاب رشته های کنکور سراسری می باشد. از آنجایی که ظرفیت رشته هایی مانند پزشکی، دندانپزشکی، دارو سازی، دامپزشکی و رشته های پیراپزشکی در کشور پایین است و این رشته ها در دانشگاههایی مانند پیام نور و غیر انتفاعی وجود ندارد، لذا میزان رقابت برای قبولی در این رشته بسیار زیاد است. همراه انتخاب رشته مناسب برای قبولی در گروه تجربی بسیار مهم تلقی شده است.

مشاوره و راهنمای انتخاب رشته کنکور تجربی 98

مهم ترین موضوع در انتخاب رشته کنکور تجربی سال 98، شناخت درست از رشته ها ، نحوه انتخاب رشته ، و انتخاب رشته های مورد علاقه بر اساس تحقیقات قبلی است. برای انتخاب رشته های کنکور تجربی موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • انتخاب رشته کنکور تجربی را با حوصله انجام دهید.
 • تا رتبه و تراز منطقه ای و استانی شما مشخص نشده است، از تحلیل های احتمالی خودداری کنید.
 • اگر به دنبال تحصیل در رشته های آزمایشگاهی هستید، حداقل یک بار به آزمایشگاه های سطح شهر بروید.
 • اگر با رشته هایی که تشریح حیوان و انسان دارد میانه خوبی نمیخواهید داشته باشید، آنها را بیخیال شوید!
 • اگر قصد دارید معلمی را پیشه بگیرید و مدرس کنکور شوید، زیست شناسی و شیمی و زمین شناسی در نظر داشته باشید.
 • اگر قصد انتخاب رشته در حوزه پرستاری و مامایی دارید، با انجمن پرستاری ایران مشاوره کنید.
 • رشته هایی که بازار کار خیلی خوبی دارد را در اولویت بررسی ها قرار دهید.
 • اگر قصد دارید پس از دندانپزشک شدن، ارشد فیزیک را دنبال کنید، وقت خود و دولت را نگیرید! (مسبوق به سابقه)
 • آشنایی با توانایی‌ های‌ لازم‌ برای ورود به هر رشته کنکور تجربی را بررسی کنید.
 • آشنایی با دروس و کتاب های رشته های مورد نظر در کنکور تجربی اهمیت دارد.
 • آشنایی با موقعیت‌ شغلی‌ شغل مورد نظر شما در گروه علوم آزمایشی تجربی مهم است.
 • آشنایی با درس‌هایی که باید در هر‌ رشته‌ در طول‌ تحصیل‌ آن ها را بگذرانید.
 • گرایش های هر رشته و شرایط ادامه تحصیل در آن رشته در آینده را بررسی کنید.
 • برای انتخاب رشته بهتر است سعی کنید با توجه به رتبه خود و آخرین رتبه های قبولی در رشته مورد نظر، عمل کنید
 • ابتدا رویایی ترین و بهترین انتخابهای خود را بر اساس علاقه در فرم انتخاب رشته مخصوص گروه تجربی وارد کنید
 • حتما می دانید که شما حق انتخاب ۱۵۰ کد رشته محل را در کنکور سراسری دارید که این تعداد، هم شامل رشته های مربوط به دانشگاه آزاد و هم دانشگاه های سراسری می شود.
 • سعی کنید اولین انتخاب های شما، انتخاب هایی باشد که امیدی به قبولی در آن ها ندارید که همان رشته های تاپ در دانشگاه های معتبر کشور هستند و به نظر محال می رسد ولی شما به آن ها علاقه دارید.
 • انتخاب های میانی به ترتیب انتخاب هایی باشند که احتمال قبولی شما متوسط یا زیاد است.
 • انتخاب های آخر مخصوص انتخاب هایی است که صد در صد مطمئن هستید که در آنها قبول می شوید که می تواند شامل انتخاب رشته هایی شود که صرفا با سوابق تحصیلی نیز می توانید در آن ها پذیرفته می شوید که بیشتر شامل کد رشته های دانشگاه آزاد و غیر انتفاعی و پیام نور و علمی کاربردی است.

در انتخاب رشته کنکور تجربی، اصل اول علاقه شما به رشته است. این علاقه به صورت چشم بسته ایجاد نمیشود. باید مطالعه کنید. تحقیق کنید. با متخصصان صحبت کنید. با دانشجویان و دانش آموختگان رشته های علوم تجربی صحبت کنید. به دانشگاه استان محل سکونت رفته و مستقیم با اساتید صحبت کنید. وضعیت رشته های مورد نظر خود را در فضای آکادمیک تحلیل کنید و بازار کار آن ها را بسنجید. چشم و هم چشمی را کنار بگذارید. دوران چشم و هم چشمی گذشت. کسب و کار و تحقیق، چشم و هم چشمی و حسادت ندارد. داوطلبان می توانند فرایند انتخاب رشته خود را با مشورت با رتبه های قبولی در هر رشته بصورت مجزا انجام دهند و از واحدهای درسی، آینده شغلی و تحصیلی و شرایط تحصیل در آن رشته مطلع شوند.

اگر شما به شغلی که انتخابش می کنید علاقه داشته باشید، درصورت بروز هرگونه مشکل در پی حل آن بر می آیید. اما اگر به شغل انتخابیتان علاقه نداشته باشید، به سرعت از آن دل سرد می شوید و با کوچک ترین مشکلی در پی تعویض آن شغل خواهید بود.  برای این موضوع با مشاوران مجرب مشورت کنید.

در بین رشته های مختلف گروه علوم تجربی شرایط بازار کار بسیار متفاوت است. برای اینکه داوطلبان بتوانند انتخاب رشته مناسبی انجام دهند بایستی به بازار کار رشته های مختلف در کشورمان آگاهی داشته باشند و در کنار بازار کار رشته های تجربی، شرایط ادامه تحصیل در این رشته ها را به خوبی بررسی نمایند و به نوعی با آینده شغلی و اینده تحصیلی رشته های مختلف گروه تجربی آشنا شوند. در دفترچه انتخاب رشته تجربی داوطلبان می توانند لیست کلیه رشته های موجود در گروه علوم تجربی را ملاحظه نمایند و در مورد هر یک از رشته ها بعد از جستجو و تحقیق تصمیم گیری نمایند.

در انتخاب رشته تجربی این نکته در نظر داشته باشید که اکنون در کشورمان شرایط بازار کار در رشته های مرتبط با علوم پزشکی دارای شرایط مساعدتری برای تحصیل و کار می باشند. در این رشته ها بخش آموزش های تجربی و عملی سهم زیادی را دارند و داوطلبان بعد از طی دوران تحصیل سریع وارد بازار کار در محیط های مربوط به درمان و بالین جذب می شوند. از جمله این رشته ها می توان به رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، هوشبری و اتاق عمل، پرستاری و مامائی، علوم آزمایشگاهی، رادیولوژی و فیزیوتراپی و دیگر رشته های گروه پیراپزشکی اشاره کرد.

داوطلبان باید در مورد شرایط خانوادگی و شخصی بهترین تصمیم را بگیرند. اگر داوطلبی به زود بازده بودن یک رشته برای بازار کار فکر میکند بدون شک رشته های پیراپزشکی بهترین رشته ها هستند زیرا تمامی این دانشجویان این رشته ها بعد از فارغ التحصیل شدن می توانند در مراکز درمانی مختلف به کار مشغول شوند.

شرایط انتخاب رشته کنکور تجربی در دانشگاه های مختلف

در کلیه رشته هایی که دارای گزینش روزانه می باشند تمام شرایط بومی گزینی مانند پذیرش ناحیه ای، قطبی و استانی و کشوری وجود دارد و بر طبق شرایط هر دانشگاه این سهمیه رعایت می شود. برای مثال در رشته های پر طرفدار پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی شرایط به این گونه است که 40% هر کد رشته محل به سهمیه آزاد اختصاص دارد و 60% باقیمانده آن به ظرفیت بومی بستگی دارد. در دوره های شبانه شرایط با دوره روزانه متفاوت بوده و طبق دفترچه انتخاب رشته تجربی، 80% ظرفیت رشته های شبانه به داوطلب بومی استانی اختصاص می یابد و 20% باقیمانده به داوطلبان آزاد تعلق دارد.

انتخاب رشته کنکور تجربی دانشگاه آزاد

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد با کنکور سراسری متفاوت بوده و ممکن است یک هفته تا چند روز بعد از سراسری شروع شود. حتما به کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای ورود به سامانه انتخاب رشته دانشگاه آزاد دقت فرمایید. انتخاب رشته دانشگاه آزاد با انتخاب رشته کنکور سراسری متفاوت بوده و در زمان متفاوتی از طریق سایت دانشگاه آزاد azmoon.org انجام می شود.

رشته های پزشکی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شامل کلیه رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی و رشته های پیراپزشکی مانند پرستاری و مامایی و علوم آزمایشگاهی و هوشبری و اتاق عمل و عیره می باشد. تعداد انتخاب در فرایند انتخاب رشته دانشگاه آزاد 100 انتخاب می باشد. شیوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز مانند انتخاب رشته سراسری است یعنی به این صورت که داوطلبان باید از بهترین کد رشته محل شروع کرده و به به انتها برسند و اینگونه نیست که در صورتی که انتخاب فرد بالاتر بیاید شانس او بیشتر شود زیرا ابتدا کلیه انتخاب های یک فرد بررسی می شود و سپس سراغ نفر بعدی می رود.

انتخاب رشته کنکور تجربی دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی

در کلیه رشته های دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی در انتخاب رشته تجربی گزینش داوطلبان بصورت پذیرش بومی ناحیه ای است.

پذیرش رشته های مختلف در ظرفیت های مازاد، خودگردان و مجازی در انتخاب رشته تجربی

در کلیه رشته های دانشگاهی در ظرفیت های مازاد، پردیس های خود گردان و رشته های مجازی پذیرش داوطلبان بصورت کشوری انجام می شود لذا هیچ گونه بومی گزینی در این نوع انتخاب رشته وجود نخواهد داشت.

نوع پذیرش بومی و یا کشوری در رشته های مختلف انتخاب رشته تجربی چگونه است؟

در ادامه به چند رشته پر طرفدار در کنکور تجربی اشاره میکنیم تا داوطلبان برای انتخاب رشته تجربی بتوانند انتخاب رشته مناسبی را انجام دهند.

رشته های پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی :

در انتخاب رشته تجربی پذیرش این مجموعه از رشته ها بصورت بومی ناحیه ای می باشد. بدین معنی که 40% ظرفیت این رشته ها به داوطلبان آزاد و 60% دیگر به داوطلبان یک ناحیه اختصاص دارد. داوطلبان می توانند برای اطلاع از استانهایی که در یک ناحیه وجود دارند جدول زیر را مشاهده نمایند.

ناحیه ها

استانهای مربوط به هر ناحیه

 ناحیه یک

تهران-البرز-زنجان-سمنان-قم-مرکزی-قزوین

ناحیه دو

آذربایجان شرقی-آذربایجان غربی- اردبیل

ناحیه سه

اصفهان-چهارمحال و بختیاری-یزد

ناحیه چهار

سیستان و بلوچستان-کرمان

ناحیه پنج

بوشهر-فارس-کهگیلویه و بویراحمد-هرمزگان

ناحیه شش

کردستان-کرمانشاه-همدان

ناحیه هفت

ایلام-خوزستان و لرستان

ناحیه هشت

خراسان رضوی- خراسان شمالی-خراسان جنوبی

ناحیه نه

گلستان-گیلان و مازندران

پذیرش در رشته دامپزشکی در انتخاب رشته تجربی:

رشته دامپزشکی در کنکور سراسری دارای شرایط گزینش بومی قطبی است. بدین منظور که 40% ظرفیت این رشته به داوطلبان آزاد و 60% دیگر به داوطلبان یک قطب اختصاص می یابد. داوطلبان می توانند استانهای مربوط به هر قطب را در جدول زیر مشاهده نمایند.

قطب ها

استانهای مربوط به هر قطب

قطب یک

تهران-البرز-زنجان-سمنان-قم-مرکزی-قزوین- گلستان-گیلان و مازندران

قطب دو

سیستان و بلوچستان-کرمان- خراسان رضوی- خراسان شمالی-خراسان جنوبی

قطب سه

کردستان-کرمانشاه-همدان- آذربایجان شرقی-آذربایجان غربی- اردبیل

قطب چهار

اصفهان-چهارمحال و بختیاری-یزد- ایلام-خوزستان و لرستان

قطب پنج

بوشهر-فارس-کهگیلویه و بویراحمد-هرمزگان

پذیرش دکتری پیوسته بیوتکنولوژی در انتخاب رشته کنکور تجربی:

رشته دکتری پیوسته بیوتکنولوژی یکی از رشته هایی است که از طریق کنکور سراسری و بصورت گزینش کشوی از بین داوطلبان کنکور دارای استعداد درخشان دانشجو می پذیرد. این رشته تنها در دانشگاه تهران پذیرش در مقطع دکتری پیوسته را انجام می دهد. کسانی که دارنده مدال های المپیاد و یا رتبه های برتر کنکور باشند می توانند در این رشته پذیرش شوند که گزینش آنها بعد از مرحله مصاحبه خواهد بود.

پذیرش در رشته های پیراپزشکی مانند پرستاری، مامائی، اتاق عمل و هوشبری در انتخاب رشته تجربی:

نحوه گزینش در رشته هایی مانند پرستاری، مامائی، هوشبری و اتاق عمل بصورت پذیرش بومی استانی می باشد. پذیرش در این رشته ها بدین صورت است که 20 % ظرفیت به داوطلبان سهمیه آزاد و 80 % آن به داوطلبان استان مربوطه تعلق میگیرد.

شرایط پذیرش رشته های علوم پایه در انتخاب رشته تجربی

در رشته های علوم پایه مانند رشته های زیست شناسی، شیمی، زمین شناسی و …….. وضعیت بازار کار کمی با رشته های گروه علوم پزشکی متفاوت است. در این رشته ها داوطلبان نباید انتظار زود بازده بودن یک رشته را داشته باشند. در این رشته ها داوطلبان برای تثبیت شرایط خود در بازار کار نیاز به ادامه تحصیل می باشند تا اینکه بتوانند در مراکز تحقیقاتی، دانشگاهها و پژوهشگاهها مشغول به کار شوند. حتی این دسته از داوطلبان می توانند برای ادامه تحصیل در خارج از کشور شرایط خوبی را بدست آورند. زیرا معمولا رشته های علوم پایه در کشورمان دارای جایگاه مناسبی نبوده اما در کشور های اروپایی و امریکایی دارای شرایط خوبی می باشند. زیرا رشته های علوم پایه دارای نقش مهمی در تولید علم دارند و داوطلبانی که علاقه مند به کارهای تحقیقاتی و پژوهشی دارند می توانند در این رشته ها به موفقت های زیادی دست یابند.

  رتبه های قبولی در انتخاب رشته تجربی بر اساس رتبه کشوری

ظرفیت کل پذیرش در انتخاب رشته تجربی در سال گذشته به شرح زیر بوده است :

ظرفیت کل پذیرش در انتخاب رشته تجربی
دوره  روزانه  نوبت دوم (شبانه) پردیس خودگردان  دانشگاه فرهنگیان (داوطلبین آزاد) دانشگاه فرهنگیان (ویژه شاغلین) مجازی دولتی سهمیه مناطق محروم دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی

مجازی غیرانتفاعی

دانشگاه پیام نور
با آزمون 39237 3153 2067 2186 - - 55 4059 - 6264
بدون آزمون 8252 3738 50 - 45 168 52 24500 384 59408
مجموع ظرفیت تمامی دوره ها   154582

 

رتبه پذیرفته شدگان در انتخاب رشته تجربی بشرح ذیل می باشد :

رتبه های زیر 1000 کنکور تجربی

رتبه

رشته قبولی

8

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی تهران/روزانه

71

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی تهران/روزانه

301

پزشکی/ دانشگاه علوم پزشکی مشهد/نیمسال اول/روزانه

328

دندانپزشکی/ دانشگاه علوم پزشکی تبریز/رزانه

576

پزشکی/ دانشگاه علوم پزشکی اصفهان-نیمسال دوم/روزانه

946

دندانپزشکی/ دانشگاه علوم پزشکی تبریز/روزانه

216

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی تهران/روزانه

351

دندانپزشکی/ دانشگاه علوم پزشکی تهران/روزانه

419

دندانپزشکی/ دانشگاه علوم پزشکی یزد/روزانه

472

داروسازی/ دانشگاه علوم پزشکی تهران/رزانه

501

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی بابل/روزانه

695

پزشکی/ دانشگاه علوم پزشکی تبریز-نیمسال دوم /روزانه

798

پزشکی/ دانشگاه علوم پزشکی قم/روزانه

10

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی یاسوج-نیمسال اول/روزانه

75

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی تهران/روزانه

166

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی-نیمسال دوم /روزانه

388

دندانپزشکی/دانشگاه علوم پزشکی تهران/روزانه

574

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی اصفهان-نیمسال دوم/روزانه

985

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی اصفهان-نیمسال اول/روزانه

رتبه های زیر 2000 رشته تجربی

رتبه

رشته قبولی

1301

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی ارومیه-نیمسال اول/روزانه

1355

دندانپزشکی/دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی-/پردیس

1433

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی البرز-کرج –نیمسال دوم/روزانه

1657

دندانپزشکی/دانشگاه علوم پزشکی قزوین/روزانه

1897

دندانپزشکی/دانشگاه علوم پزشکی ارومیه/روزانه

1904

دندانپزشکی/دانشگاه علوم پزشکی  بابل/روزانه

1205

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی  بابل/روزانه

1383

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی  گیلان-رشت/روزانه

1563

داروسازی/دانشگاه علوم پزشکی  مازندران-ساری/روزانه

1638

دندانپزشکی/ دانشگاه علوم پزشکی بیرجند/روزانه

1770

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی  گلستان-گرگان/روزانه

1864

دندانپزشکی/دانشگاه علوم پزشکی  زنجان/روزانه

1566

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی مشهد/روزانه

1897

دندانپزشکی/دانشگاه علوم پزشکی کرمان/روزانه

1922

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز-نیمسال اول/روزانه

1941

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز-/روزانه

1986

دندانپزشکی/دانشگاه علوم پزشکی ارومیه/روزانه

1997

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی همدان-نیمسال اول /روزانه

رتبه های زیر 3000 رشته تجربی

رتبه

قبولی

2035

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی  قم/روزانه

2592

دندانپزشکی/دانشگاه علوم پزشکی  کرمان/روزانه

2921

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی  گیلان-رشت-نیمسال دوم/روزانه

2911

دندان پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی  اراک/روزانه

2054

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی البرز-کرج –نیمسال دوم/روزانه

2068

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی زنجان /روزانه

2090

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی زاهدان-نیمسال اول/روزانه

2098

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی جهرم –نیمسال اول /روزانه

2473

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی فسا/روزانه

2826

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی یاسوج-نیمسال دوم /روزانه

2993

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی زنجان تبریز-نیمسال دوم

رتبه های زیر 4000 رشته تجربی

رتبه

قبولی

3513

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی اردبیل-روزانه

3627

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی گناباد-روزانه

3785

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی سمنان- نیمسال دوم -روزانه

3974

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی اصفهان-پردیس خودگردان

3028

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی گلستان-گرگان-روزانه

3054

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان-روزانه

3073

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی دزفول-روزانه

3077

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی کاشان-روزانه

3598

دندانپزشکی/دانشگاه علوم پزشکی اراک-روزانه

3665

 پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی سبزوار –نیمسال اول-روزانه

3993

داروسازی/دانشگاه علوم پزشکی تبریز-نیمسال دوم/روزانه   

 رتبه های زیر 5000 رشته تجربی

رتبه

قبولی

4216

داروسازی/دانشگاه علوم پزشکی بندر عباس -روزانه

4355

داروسازی/دانشگاه علوم پزشکی فسا-روزانه

4756

داروسازی/دانشگاه علوم پزشکی شیراز-روزانه

4909

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی آبادان-روزانه

4030

داروسازی/دانشگاه علوم پزشکی مشهد-روزانه

4492

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی جیرفت-روزانه

4720

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی بوشهر-روزانه

4929

فیزیوترابی/دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی/روزانه

4504

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی اردبیل-روزانه

4671

فیزیوترابی/دانشگاه علوم پزشکی تهران/روزانه

4967

داندانپزشکی/علوم پزشکی اصفهان /روزانه

 رتبه های زیر 6000 رشته تجربی

رتبه

قبولی

5583

داروسازی/دانشگاه علوم پزشکی اصفهان/خودگردان

5630

داروسازی/علوم پزشکی زنجان /روزانه

5977

هوشبری/دانشگاه علوم پزشکی تهران/روزانه

5998

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی ارومیه/پردیس خودگردان

5068

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی جهرم/ظرفیت مازاد

5111

اتاق عمل/دانشگاه علوم پزشکی ایران/روزانه

5142

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی اردبیل/پردیس خودگردان

5176

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی مازندران-ساری/پردیس خودگردان

5079

داروسازی/علوم پزشکی شیراز/روزانه

5459

دندانپزشکی/دانشگاه علوم پزشکی مازندران-ساری/روزانه

5484

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی یزد/روزانه

 رتبه های زیر 7000 رشته تجربی

رتبه

قبولی

6042

 تکنولوژی پرتو درمانی /دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی/روزانه

6227

دامپزشکی/ دانشگاه علوم پزشکی تبریز/روزانه

6654

بینایی سنجی / دانشگاه علوم پزشکی مشهد/روزانه

6686

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی بوشهر/روزانه

6539

فیزیوتراپی/دانشگاه علوم پزشکی تبریز/روزانه

6612

داروسازی/دانشگاه علوم پزشکی اردبیل/روزانه

6677

پرستاری/دانشگاه علوم پزشکی تهران-نیمسال اول/روزانه

6916

پزشکی / دانشگاه علوم پزشکی فسا / روزانه

6959

پرستاری*دانشگاه علوم پزشکی ایلام-نیمسال دوم/روزانه

6916

فیزیوتراپی/دانشگاه علوم پزشکی تبریز/روزانه

6866

داروسازی/دانشگاه علوم پزشکی کرمان/روزانه

 رتبه های زیر 8000 رشته تجربی

رتبه

قبولی

7824

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی ایلام/ظرفیت مازاد

7860

هوشبری/دانشگاه علوم پزشکی تهران/طرفیت مازاد

7944

اتاق عمل/دانشگاه علوم پزشکی تهران/روزانه

7996

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی کرمان /پردیس خودگردان

7112

دامپزشکی/دانشگاه علوم پزشکی شیراز/روزانه

7148

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی دزفول/ظرفیت مازاد

7824

دامپزشکی/دانشگاه علوم پزشکی تهران/روزانه

7962

فیزیوتراپی /دانشگاه علوم پزشکی زاهدان/ظرفیت مازاد

7157

فیزیوتراپی/دانشگاه علوم پزشکی اصفهان /روزانه

7312

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی گلستان – گرگان /پردیس خودگردان

7271

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی اصفهان-نیمسال دوم /روزانه

 رتبه های زیر 9000 رشته تجربی

رتبه

قبولی

8725

هوشبری/دانشگاه علوم پزشکی نیشاپور/روزانه

8762

اتاق عمل/دانشگاه علوم پزشکی ایران/روزانه

8937

داروسازی/دانشگاه علوم پزشکی یزد/پردیس خودگردان

8157

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی ایلام/ظرفیت مازاد

8630

دامپزشکی/دانشگاه علوم پزشکی تبریز/روزانه

8644

علوم تغذیه/دانشگاه علوم پزشکی شیراز/روزانه

8494

بینایی سنجی/دانشگاه علوم پزشکی ایران / روزانه

8588

داروسازی/دانشگاه علوم پزشکی مازندران-ساری/روزانه

8630

دندانپزشکی/علوم پزشکی بابل/پردیس خودگردان

داوطلبان می توانند برای اطلاع از شرایط تحصیل در کلیه کد رشته محل های دفترچه انتخاب رشته تجربی با کارشناسان سامانه ندای مشاور تماس بگیرند و در مورد کلیه رشته ها و دانشگاه ها اطلاعات تکمیلی را کسب نمایند.

جهت دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کنکور تجربی 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفت ثابت در استان تهران با مشاره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بخش جستجو

دسترسی های سریع

دوستان عزیز برای دسترسی هر چه سریع تر به مطلب مورد نظر خود از منو سایت استفاده کرده و یا می توانید از قسمت جستجو در بالای سایت نیز استفاده نمایید.

در صورتی که سوالی داشتید با ارسال نظر در زیر مطلب مورد نظرتان منتظر پاسخ مشاوران ندای مشاور باشید.

در صورت نداشتن تلفن ثابت می توانید از طریق ایمیل هم با ما در ارتباط باشید.

برای ارتباط با ایمیل مجموعه سامانه ندای مشاور به نشانی admin@moshaverin.org در ارتباط باشید.

cantact  تلفن ثابت :  9099071375

  همراه اول :  06-11-22-99

        استان تهران:  9092305784

 

      insta      telegram       توییتر سامانه ندای مشاور    

 

گوگل پلاس سامانه ندای مشاور      فیس بوک سامانه ندای مشاور      پینترست سامانه ندای مشاور      لینکدین سامانه ندای مشاور