تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

مشاوره انتخاب رشته تلفنی کنکور 1401

📚 خلاصه ای از مقاله مشاوره انتخاب رشته تلفنی کنکور 1401:

مشاوره تحصیلی

مشاوره انتخاب رشته تلفنی سامانه ندای مشاور با توجه به این که در تمامی نقاط کشور مرکز مشاوره انتخاب رشته خوب وجود ندارد،  برای انجام مشاوره انتخاب رشته کنکور مرکز مشاوره تخصصی ندای مشاور توانسته است با ارائه خدمات تلفنی این امکان را برای تمامی داوطلبان فراهم آورد که تنها با یک تماس از هر […]

مشاوره انتخاب رشته تلفنی کنکور 1401

مشاوره انتخاب رشته تلفنی کنکور 1401

مشاوره انتخاب رشته تلفنی سامانه ندای مشاور

با توجه به این که در تمامی نقاط کشور مرکز مشاوره انتخاب رشته خوب وجود ندارد،  برای انجام مشاوره انتخاب رشته کنکور مرکز مشاوره تخصصی ندای مشاور توانسته است با ارائه خدمات تلفنی این امکان را برای تمامی داوطلبان فراهم آورد که تنها با یک تماس از هر نقطه این کشور پهناور بتوانند روش ها و تکنیک های جدید انتخاب رشته را در اختیار داوطلبان کنکور قرار دهند.

اگر شما هم جزء داوطلبان کنکور 1401

هستید و برای انتخاب رشته خود به مشکل بر خورده اید می توانید با مرکز مشاوره تلفنی ندای مشاور تماس برقرار نمایید و با کمک مشاوران با تجربه این مرکز انتخاب رشته کنکور خود را انجام دهید. بنابراین در حیاتی ترین و حساس ترین مرحله زندگی خود دقت کافی را داشته باشید تا پشیمان نشوید که چرا با یک مشاوره خوب و با تجربه در این زمینه مشورت نکرده اید.

طبق روال هرساله پس از اعلام نتایج کنکور سراسری سایت سازمان سنجش اقدام به انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور می نماید. در خصوص زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته باید بگوییم که دفترچه مذکور ، اوایل مرداد ماه بر روی سایت قابل رویت خواهد بود.

لازم است گفته شود که شما داوطلبان می بایست برای تمامی گروه های آزمایشی ( علوم ریاضی , علوم تجربی ، علوم انسانی ، هنر و زبان) دفترچه جداگانه تهیه کنید. مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری بهترین راه برای آگاهی از لیست کد رشته محل های کنکور سراسری ، ظرفیت پذیرش رشته ها و … می باشد.

شما داوطلبان می بایست با استفاده از دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور به صورت اینترنتی اقدام به انتخاب رشته کنکور 1401 نمایید. در دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری شما حق انتخاب 150 کد رشته محل را خواهید داشت که پیشنهاد می کنیم انتخاب های خود را طبق رتبه ، علاقه و همچنین با درنظر گرفتن آینده شغلی اولویت بندی کنید

مرحله مشاوره انتخاب رشته کنکور یکی از با ارزش ترین و مهم ترین مراحل زندگی جوانان به شمار می آید. در این مرحله از زندگی جوانان علاوه بر خود داوطلب اطرافیان آن ها و بیشتر والدین آن ها دارای استرس و نگران هستند.

این استرس و نگرانی را می توانید با انجام مشاوره انتخاب رشته کنکور در بهترین مرکز مشاوه ایران کاهش دهید. اگر شما هم امسال کنکور دارید می توانید از خدمات مرکز مشاوره ندای مشاور استفاده نمایید. مرکز مشاوره روانشناسی ندای مشاور با مشاوران با تجربه و با سابقه زیاد در زمینه مشاوره انتخاب رشته کنکور آماده پاسخگویی به تماس های شما عزیزان می باشد.

با مشاوره انتخاب رشته کنکور با کمک مشاوران متخصص مرکز مشاوره تحصیلی ندای مشاور می توانید برای آینده خود تصمیم بهتری را بگیرید، زیرا با کمک مشاوران می توانید ببینید با رتبه شما در کنکور در سال های قبل افراد هم تراز با شما در چه دانشگاهی و چه رشته ای قبول شده اند، آن گاه با دید وسیع تری می توانید تصمیم گیری نمایید که چه رشته هایی را با وجه به علایق خود و رتبه کنکورتان انتخاب نمایید. با وجود مراکز مشاوره برای انجام مشاوره انتخاب رشته کنکور دیگر جایی برای نگرانی و استرس وجود ندارد.

مشاوران مرکز مشاوره ندای مشاور در تمامی ایام هفته حتی روز های تعطیل از ساعت ۰۸ صبح الی ۱۲ شب آماده پاسخگویی به تماس های شما عزیزان هستند. کافیست برای تماس با این مرکز مشاوره تلفنی ازطریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید. با کمک مشاوران مرکز مشاوره ما می توانید اطمینان حاصل کنید که موفقیت از آن شماست.

مرحله انتخاب رشته کنکور برای داوطلبان کنکوری از آن جهت که آیندشان وابسته به این انتخاب است بسیار حساس و حائز اهمیت بوده است. اگر در اطراف خود داوطلب کنکور داشته باشید شاهد استرس و نگرانی های خواهید بود. برای کاهش استرس و انتخابی مطمعن برای آینده خود از مشاوره انتخاب رشته کنکور استفاده نمایید.


با انجام مشاوره انتخاب رشته کنکور از سهمیه های مجاز در انتخاب رشته و اینکه با رتبه شما سال های قبل چه دانشگاه هایی و چه رشته های افرادی که قبول شده اند آشنا می شوید. و مشاوران با تجربه می توانند شما را در انتخاب رشته و انتخاب دانشگاه راهنمایی های لازم را انجام می دهند.


ویژگی های مشاوره انتخاب رشته کنکور به صورت تلفنی :

  • تجزیه و تحلیل دقیق رتبه شما با توجه به قبولی داوطلبان کنکوری سال های قبل
  • تطبیق تجزیه و تحلیل رتبه ها و دانشگاه های قبولی با توجه به رتبه داوطلب
  • انتخاب رشته بوسیله مشاوران بسیار با تجربه و کارآزموده
  • اولویت دهی رشته ها براساس علاقه داوطلب و بازار کار آن ها
  • اولویت دهی طبق امتیاز دانشگاه ها در رشته های گوناگون
  • فایل نهایی به صورت پی دی اف برای داوطلب ارسال می شود.

بنابراین به شما داوطلبان عزیز توصیه می کنیم با دانش و آگاهی کم انتخاب رشته کنکور را انجام ندهید. شما عزیزان می توانید با رتبه هرچند کم هم دانشگاه های با امتیاز بالا قبول شوید، تنها افیست با یک مشاوره با تجربه در زمینه انتخاب رشته کنکور مشورت نمایید و از راهنمایی های او استفاده نمایید.

مرکز مشاوره تلفنی ندای مشاور یکی از با تجربه ترین مرکز مشاوره انتخاب رشته کنکور در ایران محسوب می شود. این مرکز مشاوره با سابقه ای بیش از چند دهه توانسته است رضایت مشتریان خود را بدست آورد. با انتخاب مرکز مشاوره ندای مشاور دیگر جایی برای نگرانی در خصوص قبل نشدن در دانشگاه وحود ندارد، زیرا مشاوران خبره ما در زمینه انتخاب رشته تجربه  بسیار بالایی را دارا می باشند.

توصیه های لازم در خصوص انتخاب رشته کنکور 1401

برای انجام یک انتخاب رشته خوب  کافیست ابتدا یک لیست از رشته هایی که به آن علاقه دارید تهیه نمایید. سپس با توجه به دفترچه انتخاب رشته دانشگاه های معتبری که رشته مورد علاقه شما را دارند تهیه نمایید و مطابق با معیار های خود الویت بندی نمایید. سپس می توانید به مشاوران مرکز مشاوره تلفنی انتخاب رشته کنکور 1401 مراجعه نمایید و یا حتی با آن ها تماس بگیرید.

آن ها با تجربه در این زمینه می توانند کمک بسیار بزرگی را به شما داوطبان عزیز که نگران آینده خود هستید انجام دهند، مشاور با توجه به علایق شما و معیارهای شما، می توانید بهترین راه ممکن را در اختیار شما قرار دهد. درواقع او تمامی جوانب را با توجه به شرایط شما می سنجد و راه حل هایی را در اختیار شما داوطلبان کنکور قرار می دهند.

مطالب مرتبط با انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

نحوه انتخاب رشته کنکور 1401

انتخاب رشته رایگان کنکور 1401

انتخاب رشته کنکور تجربی 1401

محتوای انتخاب رشته

در انتخاب رشته دو دسته از عوامل نقش تعیین کننده دارند و محتوا را می‌سازند. به عبارتی جهت و کیفیت انتخاب‌های ما را مشخص می‌کنند. نخست عوامل درونی که به خود فرد و ویژگی‌های او مربوط می‌شوند و باید نسبت به آنها آگاهی کسب کرد. دوم عوامل بیرونی که خارج از فرد است و باید درمورد آنها تحقیق کرد و آن را کشف نمود.

الف-عوامل درونی

در انتخاب رشته باید چهار مولفه را به عنوان عوامل درونی که باعث شناخت فردی می‌شود در نظر گرفت.

1-علاقه، واکنش درونی شما به انتخابتان از سه حالت خارج نیست.‌یا بسیار به آن علاقه دارید یا به آن رشته بی تفاوت هستید و‌یا بسیار به آن بی علاقه هستید. انتخاب‌های خود را با علاقه مندی بالا شروع کنید و با رشته‌های خنثی تمام کنید و دیگر به هیچ عنوان سراغ رشته‌هایی که هیچ میلی به آنها ندارید نروید. مثلا، علاقه‌ی زیادی به روانشناسی دارم، نسبت به علوم اجتماعی بی تفاوتم و از تاریخ متنفرم. بنابراین انتخاب رشته‌ی خود را تا جایی ادامه دهید که به آنها علاقه‌مند و در نهایت بی‌تفاوت هستید.

2-توانایی، باید به ویژگی‌های جسمی ‌و ذهنی خود در مورد هر رشته توجه داشته باشید. برای مثال فردی که نابیناست ممکن است علاقه‌ی زیادی به پزشکی داشته باشد اما ایشان باید بپذیرد که هم توانایی جسمی‌ به او اجازه‌ی تحصیل در این رشته را نمی‌دهد و هم اینکه منع قانونی برای آن وجود دارد.

3-شناخت از رشته، علاقه و توانایی کافی نیست بلکه باید شما شناخت صحیحی از رشته‌ها، دانشگاه‌ها و حتی موقعیت جغرافیایی و مسافت شهر‌ها داشته باشید. به عبارتی علاقه باید بر مبنای شناخت باشد. شما این شناخت را به کمک مشاور و تحقیقات خودتان به دست می‌آورید.

4-نیم نگاهی به بازار کار، شما ممکن است علاقه، توان و شناخت کافی از‌یک رشته داشته باشید اما نسبت به سایر رشته‌ها بازار کار مناسبی نداشته باشد. بنابراین نیاز است آینده‌ی شغلی رشته را نیز در نظر بگیرید. برای مثال مشخص است بازار کار دندانپزشکی به مراتب بهتر از هوشبری می‌باشد و باید این آینده‌ی شغلی را مورد توجه قرار دهید.

ب-عوامل بیرونی

داوطلبان گرامی ‌باید دقت داشته باشند که در انتخاب رشته مثلث شهر، رشته و دانشگاه را در تمامی ‌اولویت‌های خود در نظر بگیرند. ‌یعنی تمرکز فقط بر روی‌یکی از این سه شاخص نباشد و دو عامل دیگر را نادید بگیریم.

1-شهر، توصیه می‌شود انتخاب‌های خود را از شهر محل سکونت و استان شروع کنید و سپس در شهر‌های مجاور ادامه دهید. اطلاعاتی در مورد موقعیت جغرافیایی و مسافت شهر‌ها در اختیار شما قرار داده می‌شود.

2-رشته، در این بخش رشته‌های متناسب با علایق و توانمندی‌های شما با ذکر توضیحات و شناخت از آنها توصیه می‌شود.

3-دانشگاه، توجه به دانشگاه‌های برتر و روزانه و تفاوت آنها با سایر دانشگاه‌ها بیان می‌شود.

شما باید در انتخاب‌های خود با در نظر گرفتن سه عامل بیرونی مثلث شهر، رشته و دانشگاه و چهار عامل درونی مربع علاقه، توانمندی، شناخت و نگاه به بازار کار را در انتخاب رشته در هر اولویت لحاظ کنید. در هر مرحله چنانچه دچار تردید در انتخاب شدید این سوال راه­گشا و کلیدی را از خود بپرسید. آیا این انتخاب را قبول شوم خوب است‌یا اصلاً جایی قبول نشوم؟ اگر پاسخ شما مثبت بود پس به انتخاب رشته‌ی خود ادامه دهید و چنانچه به قبول نشدن قانع هستید پس همین‌ جا انتخاب رشته‌ی خود را متوقف کنید ‌یا انتخاب‌های قبلی خود را در شهر‌ها و دانشگاه‌های دیگر ادامه دهید. بنابراین طرح این سوال را در هر مرحله فراموش نکنید.

مشاوران مرکز مشاوره ندای مشاور در تمامی ایام هفته حتی روز های تعطیل از ساعت ۰۸ صبح الی ۱۲ شب آماده پاسخگویی به تماس های شما عزیزان هستند. کافیست برای تماس با این مرکز مشاوره تلفنی ازطریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید. با کمک مشاوران مرکز مشاوره ما می توانید اطمینان حاصل کنید که موفقیت از آن شماست.

مشاوره انتخاب رشته تلفنی کنکور 1401

مشاوره انتخاب رشته تلفنی کنکور 1401

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

مشاوره انتخاب رشته تلفنی کنکور 1401

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل