جدیدترین اخبار دانشگاهی کشور

بهترین منابع دروس عمومی کنکور 99

بهترین منابع کنکور 99 ( دروس عمومی ) کدامند؟

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین منابع دروس عمومی کنکور سراسری 99 بپردازیم. استفاده از منابع کمک آموزشی مناسب، از عوامل بسیار مهم موفقیت در کنکور می باشد که باید به درستی و با نظر مشاوران و دبیران متخصص انتخاب شود.

بهترین منابع درس ادبیات در کنکور 99

در درس ادبیات ، مهم ترین منبع درسی که حتما باید خوانده شود، کتاب درسی است. پس از مطالعه دقیق متن کتاب درسی، دانش آموزان برای افزایش مهارت خود در هر مبحث، می توانند از کتاب های موضوعی متناسب با همان مبحث استفاده کنند.

در این زمینه پیشنهاد ما استفاده از کتاب های ادبیات موضوعی نشر الگو است که همگی تالیف علیرضا عبدالمحمدی بوده و با هم به بررسی آن ها می پردازیم.

کتاب آرایه های ادبی نشر الگو : این کتاب برای دانش آموزان تمام رشته ها (ریاضی، تجربی، انسانی، زبان و هنر) قابل استفاده می باشد. تک تک آرایه های ادبی به همراه مثال های متعدد از کتاب های نظام جدید در این کتاب تدریس شده است. قسمت تست های این کتاب شامل تست‌ های آرایه به آرایه و تست‌های کلّی و ترکیبی تیپ‌ بندی‌ شده با متدهای ورود به تست می باشد. کتاب آرایه های ادبی نشر الگو حاوی پاسخنامه بوده و در انتهای خود شامل ضمیمه قالب‌ های شعری و ضمیمه آرایه‌ های اختصاصی رشته انسانی می باشد.

کتاب دستور زبان فارسی نشر الگو : این کتاب برای دانش آموزان تمام رشته ها (ریاضی، تجربی، انسانی، زبان و هنر) و دانش آموزان کنکوری و پایه قابل استفاده می باشد. تمام دوازده مبحث دستوری کتاب‌ های نظام جدید در این کتاب به طور کامل تدریس شده است و با مثال‌ ها و تمرین‌ های متعدّد و متنوّع از کتاب‌ های نظام جدید همراه شده است تا به یادگیری بهتر دانش آموزان کمک کند. کتاب دستور زبان فارسی نشر الگو شامل تست‌ های طبقه‌ بندی شده براساس موضوع و سطح دشواری و پاسخنامه کاملا تشریحی می باشد.

کتاب قرابت معنایی نشر الگو : این کتاب مفاهیم و ابیات معادل فارسی دهم، یازدهم، دوازدهم و مفاهیم کلی را پوشش می دهد، به نحوه صحیح خواندن ابیات می پردازد و درک ادبی دانش آموزان را نیز افزایش می دهد. کتاب قرابت معنایی نشر الگو ، مفاهیم پرتکرار ادبیات و مفاهیم کتاب‌ های درسی را به همراه ابیات و عبارات معادل آن‌ ها توضیح می دهد و مجموعه آیات، احادیث و عبارات عربی کتاب‌ های درسی را نیز دربرگرفته است. این کتاب شامل 148 آزمون تستی ، تست های چهارگزینه‌ای درس به درس و پاسخنامه کاملا تشریحی برای همه تست ها می باشد.

مباحث آرایه های ادبی و قرابت معنایی ، کاملا مهارتی بوده و شما برای مسلط شدن بر این مباحث نیاز به تمرین فراوان دارید. بنابراین از ابتدای سال، هر شب 10 تست از این دو بحث مهم بزنید تا به میزان تسلط کافی بر مفهوم و تست های این مباحث دست پیدا کنید.

کتاب لغت و املا نشر الگو : این کتاب هم برای دانش آموزان تمام رشته ها (ریاضی، تجربی، انسانی، زبان و هنر) قابل استفاده می باشد و لغت و املای تمام دروس دهم، یازدهم و دوازدهم را پوشش می دهد. در این کتاب به مواردی مانند تکنیک قرینه‌ یابی، تبیین تفاوت املا و رسم‌ الخط و تشابهات املایی و معنایی پرداخته شده است. کتاب لغت و املای نشر الگو حاوی صد بیت املایی خارج کتاب و صد متن املایی خارج کتاب می باشد و قسمت تست های آن شامل تست‌ های درس به درس لغت و املا ، تست کلی کتاب به کتاب و تست کلی املا با شش تیپ مختلف و توضیح نحوه برخورد با هر تیپ می باشد. ضمنا این کتاب نیز پاسخنامه تشریحی دارد.

علاوه بر کتاب هایی که بررسی کردیم، کتاب های ادبیات موضوعی گاج هم منابع خوبی برای مطالعه ادبیات کنکور هستند.

کتاب آرایه های ادبی میکرو طلایی گاج : این کتاب از 4 بخش‌ اصلی تشکیل شده است. بخش نخست کتاب، شامل اصطلاحات ویژه (همچون قافیه، ردیف، موقوف‌ المعانی، استفهام انکاری و…) و قالب‌ های شعر فارسی (مثل مثنوی، رباعی و…) همراه با رسم شکل هندسی می باشد. بخش دوم به بررسی نام آرایه‌ های حوزه بیان و بدیع (لفظی و معنوی) در قالب جدول ارائه شده و توضیح کامل هر آرایه‌ ادبی همراه با تعداد زیادی مثال از کتاب‌ های فارسی دهم، یازدهم و دوازدهم و همچنین ابیات معروف خارج از کتاب‌ های درسی پرداخته است. بخش سوم کتاب آرایه های ادبی میکرو طلایی گاج شامل مفهوم تمام کنایه‌ های به‌ کار رفته در کتاب‌ های درسی دهم، یازدهم و دوازدهم (به صورت جداگانه) می باشد. بخش چهارم کتاب نیز دربردارنده‌ 300 تست کنکوری (1397 – 1384) بوده که با 5 الگو همراه با پاسخ تشریحی بیان شده است. مؤلف این کتاب فرشته صابریان است که با افزودن آرایه‌ هایی مانند لف‌ و نشر و ترصیع و… که ویژه‌ رشته انسانی می باشد، آن را برای داوطلبان تمامی رشته‌ ها قابل‌ استفاده کرده است.

کتاب قرابت معنایی میکرو طلایی گاج :  این کتاب جامع، سه بخش را دربر می‌ گیرد. همان طور که می‌ دانید یکی از مشکلات دانش‌-آموزان و داوطلبان کنکور در پاسخگویی به تست‌های قرابت معنایی ، ضعف روخوانی آن ها است. قسمت نخست این کتاب به ضعف روخوانی داوطلبان کنکور پرداخته است. در این بخش ابتدا شما با چگونگی خوانش درست ابیات و سپس با تلفظ و کاربرد معنای صحیح واژه‌ ها در شعر آشنا می‌ شوید. در قسمت دوم کتاب، مفاهیم پرتکرار کنکور سراسری شامل: ادبیات غنایی-عاشقانه، غنایی-عارفانه و تعلیمی-حکمی همراه با توضیح مفهوم، مثال هایی از شاعران و نمونه های تست سراسری همراه با پاسخنامه تشریحی آمده است. قسمت سوم کتاب قرابت معنایی میکرو طلایی به بررسی ابیات و عبارات کتاب های فارسی نظام جدید ( فارسی دهم، یازدهم و دوازدهم ) به‌صورت درس به درس می‌ پردازد.

کتاب واژگان فارسی و املا میکرو طلایی گاج : مباحث در این کتاب به صورت پایه به پایه و درس به درس چیدمان شده است. قسمت اول کتاب واژگان فارسی و املا میکرو طلایی گاج ، شامل تمامی معانی واژگان مهم فارسی دهم، یازدهم و دوازدهم و واکاوی آن‌ ها از نظر املایی است. قسمت دوم کتاب به بایدها و نبایدهای املایی ، واژگان املایی (شامل واژگانی که اهمیت املایی دارند به صورت گروه کلمات نوشته شده‌ اند) و واژگان هم آوا و مشابه پرداخته است. در قسمت سوم با مباحث واژگان موضوعی ، روابط معنایی واژگان (روابط ترادف، تضاد، تضمن و تناسب و واژگان هم‌خانواده در جدول) و واژگان تصویری آشنا می شوید. هم چنین در قسمت چهارم، فهرست واژگان انتهای هر سه کتاب دهم، یازدهم و دوازدهم به‌ صورت الفبایی آمده تا دانش آموز بتواند در کمترین زمان ممکن به واژه مورد نظر خود رجوع کند. تست های تالیفی و کنکور واژگان و املا در قسمت های اول و دوم کتاب آورده شده اند.

بهترین منابع درس عربی در کنکور 99

در درس عربی ، کتاب عربی جامع کنکور گاج نقره ای ( سری میکرو طبقه بندی ) بهترین منبع کنکور برای درس عربی می باشد. این کتاب تالیف خدیجه علی پور ، با نظارت سید هادی هاشمی می باشد. مباحث در این کتاب به‌ صورت پایه به پایه و درس به درس ( و نه موضوع به موضوع ) چیده شده است. درسنامه کتاب عربی جامع گاج شامل نکات آموزشی و مثال های کاربردی می باشد. علاوه بر این واژگان و اصلاحات جدید، واژه‌های مترادف و متضاد، کلمات مشابه و جمع‌ های مکسر نیز در این کتاب ارائه شده‌ اند. در هر مبحث، از سطر به سطر کتاب درسی ، حتی پاورقی‌ ها و مثال‌ ها، از سوالات تستی تألیفی و تست های کنکور سراسری داخل و خارج از کشور استفاده شده است. در پاسخنامه تشریحی این کتاب، علت غلط بودن سایر گزینه‌ ها نیز به‌ صورت تشریحی بیان شده است تا به رفع اشکال و تسلط دانش آموزان بر هر مبحث کمک کند.

این کتاب ویژه‌ رشته‌ های تجربی و ریاضی بوده و شامل نکات درس عربی در پایه‌ های دهم، یازدهم و دوازدهم است که جامع‌ ترین سوالات تستی و مباحث آموزشی را مطرح می‌ کند.

بهترین منابع درس دین و زندگی در کنکور 99

کتاب جامع دین و زندگی انتشارات سفیر خرد در حال حاضر یکی از بهترین منابع دین و زندگی کنکور می باشد که داوطلبان کنکور 99 می توانند از آن بهره ببرند. این کتاب تالیف مسلم بهمن آبادی است که قبلا مولف کتاب دین و زندگی نشر الگو بوده و در این کتاب با تاکید فراوان بر آیات و رابطه آیات و متن کتاب درسی، تمام جزئیات کتاب درسی را پوشش داده است. درسنامه کتاب جامع دین و زندگی سفیر خرد بسیار کامل، دقیق، دارای نظم و دسته بندی شده می باشد.

با توجه به مفهومی شدن سوالات دین و زندگی در کنکور سراسری سال های اخیر، این کتاب بهترین و کامل ترین منبع برای مطالعه و یادگیری دین و زندگی کنکور بوده و دارای تست های خط به خط و مفهومی تالیفی و تست های کنکور سراسری می باشد.

بهترین منابع درس زبان انگلیسی در کنکور 99

بهترین منبع مطالعه این درس برای آمادگی کنکور ، کتاب زبان انگلیسی جامع کنکور مبتکران ، تالیف شهاب اناری می باشد. این کتاب مطالب سال های دهم، یازدهم و دوازدهم را به طور کامل پوشش می دهد و هم چنین نکات مهم زبان انگلیسی سال‌ های هفتم تا یازدهم را دربر می گیرد و تمامی آنچه برای زبان انگلیسی کنکور نیاز دارید، به صورت یکجا در این کتاب ارائه شده است. درسنامه های کتاب زبان انگلیسی جامع کنکور مبتکران بسیار کاربردی بوده و هر درس آن شامل گرامر ، تست های گرامر همراه با پاسخ تشریحی، آموزش واژگان، تست های واژگان همراه با پاسخ تشریحی و آموزش تکنیک‌ های درک مطلب می باشد. تکنیک‌ های برخورد با متون درک مطلب و کلوز تست به صورت تفکیکی در فصل‌ های مختلف کتاب آموزش داده شده و کتاب شامل متن های تمرینی فراوانی برای یادگیری بهتر این تکنیک هاست.

علاوه بر کتاب زبان جامع مبتکران که درباره آن صحبت کردیم، ما مطالعه کتاب تست انگلیسی جامع خیلی سبز را نیز به شما پیشنهاد می کنیم. این کتاب که مولف آن رضا کیاسالار می باشد، شامل درسنامه های جامع و کاربردی و تست های متنوع همراه با پاسخنامه تشریحی است. کتاب تست انگلیسی خیلی سبز مطالب و مفاهیم پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم را در بخش های گرامر و واژگان پوشش می دهد و شامل متن های تمرینی درک مطلب و کلوز تست می باشد که شما می توانید از آن ها بهره ببرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه بهترین منابع دروس عمومی در کنکور سال 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *