تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

بهترین منابع درس شیمی کنکور کدامند

📚 خلاصه ای از مقاله بهترین منابع درس شیمی کنکور کدامند:

مشاوره تحصیلی

بهترین منابع کنکور درس شیمی را در 2 زمینه به شما معرفی می کنیم؛ ابتدا به معرفی و بررسی بهترین منابع برای یادگیری، تسلط و تست زنی در درس شیمی می پردازیم و سپس بهترین منابع شیمی برای جمع بندی و آزمون را به شما معرفی می کنیم. – کتاب شیمی کنکور مبتکران : کتاب […]

بهترین منابع درس شیمی کنکور کدامند

بهترین منابع درس شیمی کنکور کدامند

بهترین منابع کنکور درس شیمی را در 2 زمینه به شما معرفی می کنیم؛ ابتدا به معرفی و بررسی بهترین منابع برای یادگیری، تسلط و تست زنی در درس شیمی می پردازیم و سپس بهترین منابع شیمی برای جمع بندی و آزمون را به شما معرفی می کنیم.

کتاب شیمی کنکور مبتکران : کتاب های شیمی کنکور مبتکران ، تالیف بهمن بازرگانی بوده و به صورت پایه به پایه برای دانش آموزان سال دهم، یازدهم و دوازدهم قابل استفاده هستند. این کتاب ها که با عنوان « پرسش های چهار گزینه ای شیمی دهم ( یازدهم یا دوازدهم ) » منتشر شده اند، در هر پایه شامل 2 جلد هستند که در مجموع مطالب کتاب درسی را کاملا پوشش می دهند.

محتوای کتاب شیمی کنکور مبتکران به شامل بخش های زیر است (برای هر 3 پایه دهم، یازدهم و دوازدهم) :

1- درس و نکته : در پاسخنامه تشریحی این مجموعه، نکته‌ های کلیدی و مهم در قالب ایستگاه های درس و نکته بیان شده اند که با مطالعه دقیق این ایستگاه‎ها، عصاره جان کتاب درسی همراه با نکته های مستتر در آن به کالبد شما منتقل می شود.

2- تست‌ های بسیار مهم یا Very Important Tests) V.I.T) : این تست‌ ها که با دقت و وسواس فراوان انتخاب شده‌اند، تست‌ هایی را نشان می دهند که حل آن‌ ها برای شما بسیار حساس، حیاتی و مهم است و حل نکردن آن‌ ها مساوی است با فاجعه!

3- تست‌ های دسا (دومین سطح اهمیت) : این تست‌ ها بعد از تست های V.I.T در سطح دوم اهمیت قرار دارند. دسته‌ی سوم نیز تست‌ های بدون علامت هستند که دارای پایین ترین سطح اهمیت می‌ باشند. بنابراین اگر احساس می‌ کنید از لحاظ زمان در مضیقه هستید، توصیه می‌ کنیم ابتدا تست‌ هایV.I.T را حل کنید. بعد که خیالتان راحت شد، بروید سراغ تست‌ های دسا و در پایان اگر احساس کردید هنوز زمان دارید، تست‌ های بدون علامت را حل کنید.

4- طرح آموزشی کارتونی : در این قسمت سعی شده است برخی از مطالب و مفاهیم کلیدی مطرح شده در کتاب درسی به زبان کارتونی بیان شود تا این مطالب و مفاهیم بهتر در ذهن و حافظه‌ دانش آموزان جا بیفتد.

5- مناظره با دانش‌ آموزان و سوال‌ های متداول دانش‌ آموزی : یکی از موثرترین روش‌ های آموزشی، روش مباحثه یا مناظره‌ علمی است. در کتاب شیمی کنکور مبتکران ، گاهی مطالب به صورت یک مبحث و مناظره‌ زنده ارائه می‌ شود.

6- تست‌ های آسان، متوسط، سخت و خیلی سخت

7- هم چنین در میان مطالب هر فصل و پس از بیان چند مبحث مشترک، آزمون هایی تحت عنوان « چک آپ » قرار دارد و در پایان هر فصل نیز یک آزمون جامع برای جمع بندی و مرور مطالب کل فصل آورده شده است.

برای اطلاع از بهترین منابع دروس عمومی کنکور 99 کلیک کنید

برای اطلاع از بهترین منابع درس ریاضی در کنکور 99 کلیک کنید

برای اطلاع از بهترین منابع درس فیزیک در کنکور 99 کلیک کنید

کتاب تست شیمی کنکور خیلی سبز : مجموعه کتاب های شیمی خیلی سبز در زمینه کنکور به 2 قسمت شیمی پایه ( دهم و یازدهم ) و شیمی دوازدهم  تقسیم شده اند که البته هر دو مجموعه تالیف دکتر نیما سپهری، مهدی براتی و یاسر عبداللهی می باشند. بنابراین ساختار نوشتاری و تالیفی کتاب ها یکسان بوده و مطالب کتاب درسی و نکات و تست های کنکور را پوشش می دهند.

در کتاب تست شیمی پایه خیلی سبز برای هر قسمت ابتدا یک درسنامه کاربردی و نسبتا کوتاه ارائه شده است تا به دانش آموزان در یادگیری مفاهیم درسی کمک کند. سپس با حل چند تمرین آموزشی که در همان درسنامه قرار دارد، تسلط بیشتری روی مباحث پیدا می کنید. در نهایت به قسمت تست ها می رسیم که تعداد زیادی تست تالیفی و تست های کنکور سراسری سال های اخیر در این قسمت جمع آوری شده است. همه تست ها دارای پاسخ تشریحی می باشند که در انتهای فصل می توانید آن ها را ببینید.

البته به طور جدی به شما توصیه می کنیم برای حل تست ها، ابتدا خودتان تمام تلاشتان را به کار بگیرید و در انتها و برای بررسی جواب هایتان از پاسخنامه تشریحی استفاده کنید.

کتاب تست شیمی دوازدهم خیلی سبز در دو جلد منتشر شده است. در این کتاب ابتدا تست های تالیفی و تست های کنکور سال های اخیر هر فصل، به صورت مبحثی قرار دارد که بر اساس متن کتاب درسی تنظیم شده اند. در انتهای فصل، پاسخنامه تشریحی قرار دارد که بررسی تمام تست ها پرداخته و شامل درسنامه هایی برای آموزش مفاهیم هر مبحث می باشد. هم چنین میزان سختی سوالات نیز در پاسخنامه تشریحی ، کنار هر سوال مشخص شده است.

درواقع می توان تفاوت اصلی کتاب تست شیمی پایه و دوازدهم خیلی سبز را در این مسئله دانست؛ در کتاب تست شیمی پایه ، درسنامه ها در ابتدای هر مبحث و در قسمت تست های کتاب مطرح شده اند. در حالی که در کتاب شیمی دوازدهم ، درسنامه ها در انتهای فصل و در میان پاسخ های تشریحی قرار دارند.

برای دریافت مشاوره در زمینه بهترین منابع درس شیمی در کنکور سال 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

بهترین منابع درس شیمی کنکور کدامند

بهترین منابع درس شیمی کنکور کدامند

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

بهترین منابع درس شیمی کنکور کدامند

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل