جدیدترین اخبار دانشگاهی کشور

بهترین منابع برای زیست کنکور 99

درس زیست شناسی کنکور جزء دروسی است که قسمت اصلی یادگیری آن سر کلاس و به وسیله تدریس معلمتان انجام می شود. بنابراین لازم است در کلاس درس زیست حضور فعال و آگاه داشته باشید. از طرفی مطالعه دقیق و خط به خط کتاب درسی زیست شناسی بسیار مهم بوده و قبل از مراجعه به کتاب های کمک درسی، لازم است کتاب درسی زیست را به طور کامل و مفهومی بررسی کنید. در مرحله بعد، تهیه یک کتاب کمک آموزشی خوب برای یادگیری بهتر این درس ، تسلط بهتر بر مفاهیم درسی و تست زنی پیشنهاد می شود.

کتاب های تست زیست شناسی کنکور

کتاب تست زیست خیلی سبز : کتاب تست زیست شناسی خیلی سبز درسنامه های خوبی دارد که بیشتر توضیح مطالب کتاب درسی هستند و در واقع هر مبحث کتاب درسی را بیشتر باز کرده و توضیح داده اند. تست های این کتاب در چاپ های جدید، سطح بهتری دارند و به سطح سوالات زیست کنکور سراسری نزدیکتر شده اند. کتاب تست زیست خیلی سبز در دو جلد منتشر می شود که یک جلد آن تست زیست پایه (دهم و یازدهم) و جلد دیگر آن تست زیست دوازدهم می باشد.

کتاب تست زیست دوازدهم خیلی سبز تمام مطالب کتاب درسی را به صورت فصل به فصل بیان کرده است. درسنامه های این کتاب کاربردی، جامع و در عین حال خلاصه و روان هستند و حجم زیادی ندارند و برای دانش آموزانی که با مشکل کمبود وقت مواجه هستند، مطالعه این کتاب توصیه می شود. مطالب هر فصل کتاب در قالب چند گفتار ( مانند کتاب درسی زیست شناسی ) تفکیک شده است. در هر گفتار، ابتدا با درسنامه های جامع رو به رو هستیم که سعی می کنند مطالب درسی را به صورت مفهومی و کاربردی به شما آموزش دهند، سپس تعدادی تست طبقه بندی شده از همان گفتار جمع آوری و چاپ شده است تا دانش آموزان با تست ها آشنا شوند و در عین حال میزان یادگیری خود را نیز بسنجند. سپس در انتهای فصل تست های ترکیبی قرار دارند که دانش آموزان با استفاده از آن ها می توانند مطالب فصل را جمع بندی کنند. آخرین بخش هر فصل کتاب، شامل پاسخنامه کاملا تشریحی می باشد که در آن به بررسی و تجزیه و تحلیل تست ها پرداخته شده و در صورت لزوم و در تعدادی از تست ها، مولفان به بررسی و تحلیل همه گزینه های تست پرداخته اند. یک پاسخنامه کلیدی هم در انتهای کتاب قرار داده شده است.

با توجه به تغییر سبک سوالات درس زیست شناسی در کنکور سراسری و پیچیده ترشدن تست های کنکور در سال های اخیر، انتشارات خیلی سبز هم تست های کتاب هاش رو پیچیده تر و مفهومی تر کرده؛ البته تست های این کتاب ها هم چنان منطبق بر کتاب درسی هستند.

شیوه نگارش و تالیف کتاب تست زیست پایه خیلی سبز نیز تا حد زیادی شبیه به تست زیست دوازدهم می باشد. با این تفاوت که در تست زیست پایه ، به جای این که ابتدا با درسنامه های آموزشی مواجه شویم، هر فصل کتاب با تست های طبقه بندی شده شروع می شود. این تست ها شامل تست های کنکور سراسری و تست های تالیفی بوده و مطالب کتاب زیست شناسی دهم و یازدهم را کاملا پوشش می دهند. در انتهای هر فصل نیز دو آزمون تستی قرار دارد تا به دانش آموزان کمک کند مطالب فصل را جمع بندی کرده و میزان تسلط خود را محک بزنند. در قسمت پاسخنامه تشریحی که انتهای هر فصل قرار دارد، در میان پاسخ تشریحی تست ها، به آموزش مطالب درسی و مهم کتاب در قالب جدول، تصاویر و نکات آموزشی پرداخته شده است.

کتاب فاگو زیست دوازدهم : درسنامه های کتاب های فاگوزیست خیلی کامل و جامع هستند. البته قطر هر جلد فاگوزیست چند برابر کتاب درسی زیست شناسی است! چرا که مولفان سعی کرده اند همه نکات کتاب را استخراج کنند، با این حال در بعضی از قسمت های کتاب به نکات کم کاربرد هم برخورد می کنیم. همین زیاد بودن حجم کتاب فاگو زیست دوازدهم باعث می شود بعضی از دانش آموزان تمرکزشان روی خود کتاب درسی و تست کمتر شود. کتاب فاگو زیست دوازدهم در 2 جلد منتشر شده است. این کتاب دارای درسنامه های کاربردی و جامع به زبان ساده می باشد و در آن، بعد از هر درسنامه از تست های آموزشی متنوع استفاده شده است. بانک تست کتاب فاگو زیست دوازدهم شامل تست های تالیفی و تست های کنکور سراسری به صورت طبقه بندی شده می باشد. علاوه بر پاسخنامه تشریحی، انتهای بانک تست هر فصل، یک پاسخنامه کلیدی نیز وجود دارد. از آن جایی که بررسی شکل ها و تصاویر کتاب درسی در زیست شناسی اهمیت زیادی دارد، در کتاب فاگوزیست دوازدهم از تصاویر رنگی و متنوع آموزشی استفاده شده است.

چون فاگوزیست یک کتاب مفهومی بوده و حجم زیادی دارد، برای دانش آموزان پایه های دهم و یازدهم که وقت بیشتری دارند، منبع مناسبی است. اما این کتاب برای دانش آموزان کنکوری به خاطر حجم زیادش توصیه نمی شود. فاگوزیست فاگوزیست برای هر پایه کتاب جدا داره اما برای مباحث خاصی مثل قلب، گیاهی، آغازیان، قارچ ها، ویروس و باکتری، شارش انرژی هم کتاب جداگانه ای چاپ کرده.

برای اطلاع از بهترین منابع دروس عمومی کنکور 99 کلیک کنید

برای اطلاع از بهترین منابع درس ریاضی در کنکور 99 کلیک کنید

برای اطلاع از بهترین منابع درس فیزیک در کنکور 99 کلیک کنید

برای اطلاع از بهترین منابع درس شیمی در کنکور 99 کلیک کنید

کتاب زیست شناسی سه بعدی نشر الگو : کتاب زیست شناسی سه بعدی نشر الگو برای پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم به صورت مجزا به چاپ رسیده است که کتاب زیست شناسی دوازدهم نشر الگو در دو جلد منتشر شده است. (جلد اول شامل فصل های 1 تا 4 کتاب درسی و جلد دوم شامل بقیه فصل هاست.)

در این کتاب ها ابتدا درسنامه های آموزشی قرار دارد که در آن ها به بررسی گفتارهای کتاب درسی پرداخته شده است. درسنامه های کتاب زیست شناسی نشر الگو بیشتر خلاصه ای از متن کتاب درسی بوده و هیچ گونه مطالب خارج از کتاب درسی در آن قرار ندارد. در درسنامه های این کتاب از نکات آموزشی، تصاویر رنگی و نمودارهای درختی برای فهم بهتر مطالب درس زیست شناسی استفاده شده است. پس از ارائه درسنامه ها، به قسمت تست های کتاب سه بعدی نشر الگو می رسیم. درواقع می توان گفت نقطه قوت کتاب زیست شناسی سه بعدی نشر الگو ، تست های آن می باشد. در این قسمت از تست های کنکور سراسری و آزمون های آزمایشی معتبر و تست های تالیفی استفاده شده است. هر فصل کتاب شامل تعداد زیادی تست می باشد که به دانش آموزان کمک می کند با حل و بررسی آن ها بر مفاهیم درسی مسلط شوند.

در قسمت انتهایی هر فصل نیز پاسخنامه کاملا تشریحی وجود دارد که به بررسی تست ها و گزینه های صحیح و غلط آن ها پرداخته است. هم چنین در این قسمت و در میان پاسخ تست ها نکات کنکوری کوتاه و کاربردی بیان شده است که یادگیری آن ها در فهم و حل تست ها به دانش آموزان کمک می کند. علاوه بر این، پاسخنامه کلیدی تمام تست ها در انتهای کتاب ضمیمه شده است. کتاب زیست شناسی سه بعدی نشر الگو در هر سه پایه تالیف دکتر اشکان هاشمی می باشد که باعث شده است شیوه تالیف و نگارش کتاب های هر سه پایه یکسان باشد.

برای دریافت مشاوره در زمینه بهترین منابع درس زیست در کنکور سال 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *