سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

ثبت نام آزمون المپیاد علمی دانش آموزی 98 - 99 به صورت اینترنتی و از طریق سایت oly.medu.ir صورت می گیرد . داوطلبان پس از دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون المپیاد علمی با اطلاع از شرایط و ضوابط مندرج در آن می توانند اقدام به تکیمل فرم ثبت نام نمایند .
برای رشد و تشویق دانش آموزان با استعداد آزمونی تحت عنوان المپیاد علمی دانش آموزی در رشته های ادبی ، ریاضی ، زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک ، کامپیوتر ، سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی ، نجوم و اخترفیزیک و جغرافیا برگزار می شود . هر المپیاد در 4 بخش " مرحله اول ، مرحله دوم ، دوره آموزشی تابستان و دوره آموزشی طلای کشور " انجام می شود بدین گونه که که شرکت کنندگانی که در مرحله اول پذیرفته می شوند در مرحله دوم المپیاد شرکت می کنند و برای پذیرفته شدگان مرحله دوم در طول تابستان دوره ای برگزار شده که در پایان آن تعدادی آزمون برگزار می گردد و در انتها بر اساس نمره به داوطلبان مدال های طلا ، نقره و برنز تعلق می گیرد . در پایان برای کسانی که موفق به کسب مدال طلا شده اند آزمون انتخاب تیم برای المپیاد های جهانی برگزار می شود . در ادامه زمان ، نحوه ، سایت ، شرایط ، منابع و سایر جزئیات ثبت نام آزمون المپیاد علمی دانش آموزی 98 - 99 را شرح می دهیم .
 
برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام آزمون المپیاد علمی دانش آموزی 98 - 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام آزمون المپیاد علمی دانش آموزی
ثبت نام آزمون المپیاد علمی دانش آموزی 98

زمان و نحوه ثبت نام آزمون المپیاد علمی دانش آموزی 98 - 99

ثبت نام المپیاد دانش آموزی 98 - 99 از طریق سایت oly.medu.ir انجام می شود . داوطلبان در موعد مقرر باید به این سایت مراجعه و مراحل ثبت نام آزمون المپیاد علمی دانش آموزی را انجام دهند و از طریق درگاه پرداخت اینترنتی این سامانه هزینه ثبت نام آزمون المپیاد علمی ۹۸ - ۹۹ را پرداخت نمایند . زمان ثبت نام مراحل المپیاد در جدول زیر ارائه گردیده است :

مرحله / دوره شروع ثبت نام
مرحله اول بهمن ماه 98
مرحله دوم اردیبهشت ماه 99
دوره آموزشی تابستان مرداد ماه 99
دوره آموزشی طلای کشور نیمه اول آذر ، دی و بهمن ماه 99

البته در حال حاضر زمان ثبت نام آزمون المپیاد های علمی ۹۹-۱۴۰۰ برای هر یک از مراحل مشخص نشده است ولی به محض کسب اطلاعات جدید در همین سامانه اطلاع رسانی می نماییم .

نحوه ثبت نام المپیاد علمی دانش آموزی 98 - 99 :

ثبت نام آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی به صورت اینترنتی و به شیوه غیر حضوری توسط داوطلبان با مراجعه به سامانه ثبت نام به آدرس oly.medu.ir و وارد کردن کدملی و رمز ورود همگام انجام می شود . نهایی شدن ثبت نام ملزم به آپلود فایل عکس داوطلب و پرداخت هزینه ثبت نام می باشد . لازم به ذکر است هزینه ثبت نام را فقط به صورت اینترنتی از طریق پایگاه پرداخت اینترنتی سامانه ثبت نام انجام دهید . بعد از تایید نهایی ثبت نام ، داوطلبان می توانند در سایت ثبت نام آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی 98 - 99 وارد پنل شخصی خود شده و در ماژول ثبت نام المپیاد از وضعیت ثبت نام خود مطلع شوند . به متقاضیان ثبت نام توصیه می کنیم جهت تسهیل در امر ثبت نام ابتدا نسبت به مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون المپیاد های علمی دانش آموزی 98 99 اقدام نمایند . لازم به ذکر است مدیران محترم مدارس در صورت درخواست کتبی داوطلبان یا والدین آنها می توانند از طریق سامانه ثبت نام اقدام به ثبت نام گروهی دانش آموزان نمایند.

 

دانش آموزان گرامی جهت دریافت رمز عبور ، بایستی به  مدیر مدرسه خود مراجعه نمایند.

 

شرایط ثبت نام آزمون المپیاد علمی دانش آموزی 98 - 99

المپیادهای علمی دانش آموزی 98 - 99 در رشته های ادبی ، فیزیک ، شیمی ، ریاضی ، زیست شناسی ، کامپیوتر ، نجوم و اختر فیزیک ، سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی و جغرافیا برگزار خواهد شد . متقاضیان ثبت نام در این المپیادها می بایست دارای شرایط عمومی و اختصاصی باشند.

شرایط عمومی ثبت نام آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی 98 - 99

1 - متقاضیان شرکت در آزمون المپیاد علمی دانش آموزی می بایست در سال جاری مشغول به تحصیل در پایه دهم یا یازدهم متوسطه دوم باشند .

2 - دانش آموزان نباید وقفه تحصیلی یا ترک تحصیل در دوره متوسطه دوم داشته باشد .

شرایط اختصاصی ثبت نام آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی 98 - 99

دانش آموزی که قصد شرکت در المپیاد علمی دانش آموزی را دارد می بایست مشغول به تحصیل در پایه دهم یا یازدهم باشند و به هیچ وجه وقفه تحصیلی یا ترک تحصیل در دوره دوم متوسطه نداشته باشد . ثبت نام و شرکت در این آزمون شرایط اختصاصی نیز دارد که در جدول زیر شرح می دهیم :

المپیاد پایه ملاحضات تسهیلات ورود به دانشگاه
ادبی یازدهم شرکت دانش آموزان پایه دهم برابر مصوبات کمیته المپیاد به شکل آزمایشی صورت می پذیرد استفاده از تسهیلات ورود به دانشگاه منوط به ضوابط اعلامی از سوی سازمان سنجش در خصوص تناسب نوع دیپلم با زیر گروه مربوطه و کسب شرایط احراز خوهد بود
فیزیک
شیمی
ریاضی دهم و یازدهم

شرکت تعدادی از دانش آموزان پایه دهم در ازمون مرحله دوم المپیاد ریاضی ، با رعایت سایر شرایط به شکل آزمایشی صورت می پذیرد

 

زیست شناسی دهم و یازدهم -
کامپیوتر
نجوم و اختر فیزیک
سلول های بنیادی و پزشکی باز ساختی دهم و یازدهم - ندارد
جغرافیا دهم و یازدهم المپیاد جغرافیا ویژه دانش آموزان رشته علوم انسانی است . دارا بودن میانگین نمره 17 و بالاتر از درس زبان انگلیسی در دوره اول متوسطه و پایه های دهم و یازدهم ندارد
 
نکته در خصوص المپیاد ریاضی : دانش آموزان پایه دهم و یازدهم تمامی رشته ها مجاز به شرکت در آزمون مرحله اول المپیاد ریاضی هستند که در مجموع 600 نفر از شرکت کنندگان این آزمون به مرحله دوم راه می یابند . 900 نفر از دانش آموزان پایه دهم این فرصت را دارند تا به صورت آزمایشی در آزمون مرحله دوم تشریحی شرکت کرده تا برای المپیاد سال آینده آمادگی لازم را کسب نمایند . پس از آزمون مرحله دوم 60 نفر از نفرات برتر به دوره آموزشی تابستانی المپیاد ریاضی راه می یابند تا برای کسب مدال طلا ، نقره ، برنز و گواهی حضور در دوره رقابت کنند . 12 نفر مدال طلا کسب می کنند و به دوره بعدی راه می یابند تا از بین آنها 6 نفر به عنوان تیم ملی المپیاد ریاضی ایران انتخاب شوند .
 
نکته در خصوص المپیاد جغرافیا : 4 نفر از داوطلبانی که موفق به کسب بالاترین نمره آزمون مرحله دوم این المپیاد شوند می بایست در دوره آموزشی فشرده تیم ملی در باشگاه دانش پژوهان جوان شرکت کرده تا به المپیاد جهانی جغرافیا در مرداد ماه 99 اعزام شوند . سایر پذیرفته شدگان نیز می بایست در دوره آموزشی تابستانی 99 شرکت کرده تا به رقابت برای کسب مدال طلا ، نقره ، برنز و گواهی شرکت در دوره بپردازند
 
دانش آموزان پایه دهم و یازدهم در صورتی که سایر شرایط را داشته باشند می توانند در بیش از یک آزمون المپیاد شرکت کنند .
♦ دانش آموزان پایه دهم که به صورت آزمایشی در المپیادها شرکت می کنند به دوره آموزشی تابستان راه نمی یابند .
 

هزینه ثبت نام آزمون المپیاد علمی دانش آموزی 98 - 99

هر ساله داوطلبان بسیاری برای شرکت در المپیادهای علمی دانش آموزی ثبت نام می کنند که از لازمه های ثبت نام در این آزمون پرداخت هزینه ثبت نام آزمون المپیاد علمی دانش آموزی می باشد . مبالغی که برای ثبت نام از داوطلبان دریافت می شود به حساب درآمد اختصاصی ادارات آموزش و پرورش استان ها واریز می شود و بخش عمده درآمدی که حاصل می شود صرف تدارکات و برگزاری آزمون ها و پرداخت حق الزحمه مسئولان اجرایی آزمون ها می شود . متقاضیان برای تکمیل ثبت نام خود می بایست از طریق سامانه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی به نشانی oly.medu.ir اقدام به پرداخت هزینه ثبت نام آزمون المپیاد علمی دانش آموزی ۹۸ - ۹۹ نمایند . مبلغ ثبت نام سال گذشته 25000 تومان بود که امسال احتمالا با اندکی افزایش مواجه خواهد شد که در این صورت این مقاله به روزرسانی خواهد شد . توجه داشته باشید که هزینه ثبت نام آزمون المپیاد علمی دانش آموزی 98 - 99 فقط به صورت اینترنتی از طریق درگاه پرداخت اینترنتی سامانه مذکور قابل پرداخت بوده و در صورتی که مبلغ را به صورت مستقیم از طریق بانک و دستگاه های خودپرداز واریز کنید ثبت نام شما انجام نمی گیرد و وجه پرداخت شده نیز قابل بازگشت نمی باشد .

منابع آزمون المپیاد علمی دانش آموزی 98 - 99

منابع هر یک از آزمون المپیاد های علمی دانش آموزی به تفکیک رشته در جدول ذیل شرح داده شده است :

المپیاد منابع
ادبی منابع درسی : کتاب های فارسی پایه دهم و یازدهم و علوم و فنون ادبی 1 و 2
منابع غیر درسی : مطالب عربی شعر و نثر کهن
همچنین منابع اعلام شده که در پایگاه اطلاع رسانی باشگاه دانش پژوهان جوان به نشانی ycd.ac.ir قرار گرفته است .
جغرافیا

بخش جغرافیای کتاب های مطالعات اجتماعی پایه های هفتم و هشتم و نهم
کتاب های جغرافیا پایه های دهم و یازدهم ( رشته علوم انسانی)
کتاب انسان و محیط زیست پایه یازدهم

ریاضی

تمام کتاب های درسی رشته ریاضی فیزیک با عنوان ریاضی ، هندسه ، آمار و احتمال و حسابان تا پایه یازدهم ( رشته ریاضی فیزیک )

زیست شناسی منابع مرحله اول ، کتاب های زیست شناسی دبیرستان است
همچنین انتظار می رود که دانش آموزان شناخت کافی از مطالب کتاب های فیزیک و شیمی دبیرستان نیز داشته باشند
سلول های بنیادی و پزشکی بازشناختی

 

منابع آزمون برای مرحله اول و دوم:
زیست شناسی و شیمی و فیزیک : کتاب های پایه های دهم و یازدهم متوسطه
آمار : کتاب درسی پایه یازدهم متوسطه رشته ریاضی فیزیک
کتابچه تکمیلی آموزشی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی و سایر منابع ، قابل دریافت از طریق پایگاه اینترنتی www.isro.isti.ir

 

شیمی

آزمون مرحله اول : کتاب های شیمی سال های دهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه
آزمون مرحله دوم : کتاب های شیمی عمومی 1 و 2
مرحله تابستانه : کتاب های شیمی آلی 1 و 2 ، شیمی معدنی 1 ، شیمی فیزیک 1 ، شیمی تجزیه 1
مرحله دوره طلایی : کتاب های شیمی فیزیک 2 ، شیمی تجزیه و معدنی تکمیلی ، شیمی آلی تکمیلی ، هر درس 40 ساعت

 

فیزیک

آزمون مرحله اول : 1- کتاب های علوم متوسطه اول 2- کتاب های فیزیک پایه دهم ، یازدهم و دوازدهم در متوسطه دوم 3- کتب ریاضی تا آخر پایه یازدهم
لازم به یادآوری است که تمام این کتاب ها مربوط به رشته ریاضی - فیزیک می باشد .

 

کامپیوتر

مطالب دروس :
1- ریاضی (1) سال دهم متوسطه رشته ریاضی فیزیک ، انتشارات چاپ و نشر کتاب های درسی ایران
2- ترکیبات ، علیرضا علیپور ، انتشارات فاطمی
3- آشنایی با الگوریتم ها ، یحیی تابش ، انتشارات فاطمی
4- mathemattical Circles (Russian Experience) , D.Fomin , S.Genkin , I,Itenberg , American Mathematical Society
توجه : منبع آخر ترجمه فارسی با عنوان "محافل ریاضی" در انتشارات فاطمی دارد

 

نجوم و اخترفیزیک ریاضی 1و 2 ، فیزیک 1و 2 ، هندسه 1 و 2 ، از پایه های دهم و یازدهم ، فیزیک ، حساب دیفرانسیل و انتگرال و هندسه تحلیلی
سوالات در بخش های نجوم کروی ، مکانیک کروی ، نجوم مقدماتی و اخترفیزیک . کیهان شناسی مقدماتی طراحی می شوند .

دانلود دفترچه ثبت نام المپیاد علمی دانش آموزی 98 - 99

همزمان با شروع ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی سال 98 – 99 دفترچه راهنمای آزمون نیز برای آن منتشر میگردد، (بلافاصله پس از انتشار دفترچه لینک دریافت آن در همین سایت فعال خواهد شد.)

در دستورالعمل ثبت نام این المپیادها اطلاعاتی بیان شده که دانستن آن ها برای داوطلبان شرکت کننده در آزمون ضروری است. از جمله مطالب بیان شده در دفترچه می توان به موارد زیر اشاره کرد.

اطلاعات مندرج در دفترچه آزمون شامل موارد ذیل می باشد:

  • تاریخ شروع ثبت نام ، زمان برگزاری آزمون و یا آغاز دوره آموزشی ، تاریخ اعلام نتایج و نیز تاریخ اعلام نتایج اعتراضات
  • نوع سوالات و نحوه برگزاری آزمون در هر مرحله
  • تعداد برگزیدگان نهایی در هر رشته
  • جوایز و امتیازات در نظر گرفته شده برای برگزیدگان این مسابقات علمی
  • بیان شرایط عمومی و اختصاصی متقاضیان شرکت در هر یک از رشته های المپیادهای علمی دانش آموزی
  • زمان و نحوه ثبت نام
  • مدارک مورد نیاز جهت انجام نام نویسی
  • زمان برگزاری آزمون به طور مجزا برای رشته های مختلف ، شامل تاریخ و ساعت برگزاری آزمون
  • منابع آزمون هر یک از المپیادها به تفکیک رشته
  • زمان و نحوه توزیع کارت ورود به جلسه آزمون

لینک دانلود دفترچه ثبت نام آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی سال 98 – 99

(به محض انتشار دفترچه ، لینک فوق فعال خواهد شد. )

زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون المپیاد علمی دانش آموزی 98 - 99

توجه داشته باشید داوطلبان حداقل 3 روز قبل از برگزاری آزمون می بایست به سایت  مراجعه و اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون المپیاد دانش آموزی 98 - 99 نموده ، سپس نسبت به ممهور کردن این کارت در محل تحصیل خود اقدام نمایند . زمان تقریبی برگزاری و اعلام نتایج آزمون المپیاد دانش آموزی ۹۸ - ۹۹ طبق مندرجات جدول زیر می باشد :

مرحله / دوره تاریخ شروع آزمون / دوره تاریخ اعلام نتایج اعلام نتایج اعتراضات
مرحله اول نیمه ی اول بهمن ماه 98 نیمه ی دوم اسفند 98 نیمه ی دوم اسفند 98
مرحله دوم نیمه ی اول اردیبهشت ماه 99 نیمه ی دوم خرداد 99 نیمه ی دوم خرداد 99
دوره آموزشی تابستان نیمه ی اول تیر ماه 99 نیمه ی اول شهریور 99 نیمه ی دوم شهریور 99
دوره آموزشی طلای کشور نیمه ی اول آذر ماه 99 نیمه ی دوم اسفند 99 نیمه ی دوم اسفند 99

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون المپیاد علمی دانش آموزی 98 - 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

رشته های بدون کنکور دانشگاه های کشور

تلگرام سامانه ندای مشاور

اطلاع رسانی تمامی آزمون ها

نام و نام خانوادگی(*)
ورودی نامعتبر

آزمون مورد نظر(*)
ورودی نامعتبر

مقطع مورد نظر(*)
ورودی نامعتبر

همراه بدون صفر(*)
ورودی نامعتبر

سبز مشاور