سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

رئیس سازمان سنجش از عدم تغییر نحوه برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 99 خبر داد .

در حالیکه معاون آموزشی وزارت علوم خبر از آماده‌ شدن طرحی برای آزمون‌ های تحصیلات تکمیلی داده ، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد که « آزمون‌ های سال ۹۹ بدون تغییر برگزار می‌ شود . »

این روزها صحبت از تغییر در پذیرش دانشجو در دوره‌ های تحصیلات تکمیلی در رسانه‌ ها مطرح است و در این مسیر علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم اعلام کرد : « سازمان سنجش آموزش کشور با هماهنگی وزارت علوم در حال تهیه یک طرح واحد برای سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد است که این طرح پس از تدوین برای تصویب به شورای سنجش و پذیرش دانشجو ارائه می شود . »

وی همچنین از تمرکز بر روی دوره‌ کارشناسی ارشد خبر داد . معاون آموزشی وزارت علوم دلیل آن را مشکل بیشتر دانشگاه‌ها در این مقاطع دانست .

در این زمینه ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت : « آزمون‌ های سراسری سال ۹۹ شامل کنکور سراسری ، کارشناسی ارشد و دکتری بدون تغییر نسبت به سال قبل برگزار می‌ شود . »

وی اعلام کرد : « اگر قرار باشد تغییری در آزمون‌ ها ایجاد شود از یکسال قبل به اطلاع داوطلبان خواهد رسید . »

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور همچنین قانون سنجش و پذیرش مصوب مجلس شورای اسلامی را ملاک عمل شورای سنجش و پذیرش دانشجو دانست و گفت : « شورای سنجش نمی‌ تواند قانون را تغییر دهد بلکه باید ذیل قانون تصمیمات لازم را اتخاذ کند . »

وی همچنین دلیل رد شدن طرح « آ.ت.ت » را مغایر بودن آن با قانون سنجش و پذیرش اعلام کرد و گفت : « در موقعیت کنونی اظهارنظرهای زیادی صورت می‌ گیرد ، داوطلبان به مسائل حاشیه‌ای توجه نکنند و مطمئن باشند که اگر تغییری در برگزاری آزمون‌ ها صورت گیرد حتما از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌ شود . »

منبع : آنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

رشته های بدون کنکور دانشگاه های کشور

تلگرام سامانه ندای مشاور

اطلاع رسانی تمامی آزمون ها

نام و نام خانوادگی(*)
ورودی نامعتبر

آزمون مورد نظر(*)
ورودی نامعتبر

مقطع مورد نظر(*)
ورودی نامعتبر

همراه بدون صفر(*)
ورودی نامعتبر

سبز مشاور