جدیدترین اخبار دانشگاهی کشور

تغییرات نحوه برگزاری آزمون‌ دکتری 99

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از عدم تغییر نحوه برگزاری آزمون‌ دکتری 99 نسبت به سال قبل خبر داد .

در حالی که معاون آموزشی وزارت علوم خبر از آماده‌ شدن طرحی برای آزمون‌ های تحصیلات تکمیلی داده ، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد که « آزمون‌ های سال ۹۹ بدون تغییر برگزار می‌ شود . »

این روزها صحبت از تغییر در پذیرش دانشجو در دوره‌ های تحصیلات تکمیلی در رسانه‌ ها مطرح است و در این مسیر علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم اعلام کرد : « سازمان سنجش آموزش کشور با هماهنگی وزارت علوم در حال تهیه یک طرح واحد برای سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع دکتری است که این طرح پس از تدوین برای تصویب به شورای سنجش و پذیرش دانشجو ارائه می شود . »

وی همچنین از تمرکز بر روی دوره‌ دکتری خبر داد . معاون آموزشی وزارت علوم دلیل آن را مشکل بیشتر دانشگاه‌ ها در این مقاطع دانست .

وی اعلام کرد : « اگر قرار باشد تغییری در ثبت نام آزمون‌ دکتری 99 و روند آن ایجاد شود از یک سال قبل به اطلاع داوطلبان خواهد رسید . »

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور همچنین قانون سنجش و پذیرش مصوب مجلس شورای اسلامی را ملاک عمل شورای سنجش و پذیرش دانشجو دانست و گفت : « شورای سنجش نمی‌ تواند قانون را تغییر دهد بلکه باید ذیل قانون تصمیمات لازم را اتخاذ کند . »

منبع : آنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *