جدیدترین اخبار دانشگاهی کشور

سایت ثبت نام ازدواج دانشجویی 98

ثبت نام بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی تحت عنوان طرح ملی «همسفر تا بهشت» تا 30 بهمن ماه 98 ادامه خواهد داشت که در ادامه فرایند ثبت نام را شرح میدهیم:

روند ثبت نام ازدواج دانشجویی 98 :

اولین گام برای شرکت در طرح ملی همسفر تا بهشت ثبت نام الکترونیکی زوجین دانشجو در سامانه ازدواج دانشجویی Ezdevaj.org است. مهلت ثبت نام تا 30 بهمن ماه 1398 مي باشد.

شرایط ثبت نام ازدواج دانشجویی 98 :

– ملاک شرکت در «همسفر تا بهشت» دانشجو بودن حداقل یکی از زوجین در زمان عقد می‌باشد.

– امکان شرکت جاماندگان دوره بیست و یکم و قبل از آن میسر نیست.

– تنها زوجینی که حداقل یک نفر از آن‌ها دانشجو بوده و تاریخ رسمی عقد در فاصله زمانی 1 فروردین 1397 تا 30 آذر 1398 داشته باشند، مجوز ثبت نام در سامانه خواهند داشت.

– در مواردی که هر دو زوج دانشجو باشند، لازم است فقط یک از آن‌ها به عنوان داوطلب اصلی در سامانه ثبت ‏نام نماید.

– امکان ثبت نام دانشجویانی که ازدواج مجدد کرده‌اند در سامانه ازدواج وجود ندارد؛ مگر اینکه هر دو نفر زوجین در سنوات ماضی به جشن ازدواج دانشجویی اعزام نشده باشند. در اینصورت ستاد استانی پس از تأیید این مورد، نسبت به نامه‌نگاری با ستاد مرکزی (دفتر مفاد) اقدام نموده تا در صورت صلاحدید، اعزام این زوج و امکان ثبت نام آنان میسر شود.

– به منظور قطعی نمودن ثبت نام، دانشجویان می‏بایست حداکثر تا یک هفته پس از ثبت نام در سامانه، برای تأیید مدارک به دفتر نهاد رهبری دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه نمایند. در صورت عدم وجود دفتر نهاد رهبری در دانشگاه محل تحصیل دانشجویان، می‌بایست زوجین به دفتر نهاد رهبری استان محل سکونت خود و یا رابط فرهنگی دفتر استانی در دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه نموده و نسبت به تأیید مدارک خود اقدام نمایند.

کلیه هزینه‌های ایاب و ذهاب به عهده دانشجویان بوده و ستاد مرکزی (دفتر مفاد) تنها هزینه‌های اسکان، پذیرایی و برنامه‌های فرهنگی آموزشی را بر عهده خواهد داشت.

مدارک لازم جهت ثبت نام ازدواج دانشجویی سال 98 :

– اصل عقدنامه، اصل شناسنامه زوجین، اصل کارت ملی زوجین و اصل کارت دانشجویی

– شایسته است دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها حداکثر یک هفته پس از دریافت مدارک زوجین، نسبت به تعیین تکلیف در خصوص تائید یا عدم تائید ثبت نام در سامانه اقدام لازم مبذول دارند.

– ویرایش اطلاعات ثبت نام فقط توسط داوطلب اصلی و صرفاً قبل از تائید مدارک در سامانه میسر می‌باشد.

ثبت نام در طرح های تشویقی ازدواج دانشجویی:

پس از ثبت نام و تائید مدارک زوجین دانشجو می‌بایست با نصب اپلیکیشن موبایلی «باشگاه ازدواج»در جشنواره «۱۰۱ فیروزه» در مسابقات و طرح‌های تشویقی، فرهنگی و آموزشی شرکت نماید و مدارک دال بر تائید این مهم را همراه داشته باشند تا در مشهد مقدس تحویل نمایندگان ستاد مستقر در مراکز آموزشی دهند.

نحوه اعزام:

در سامانه جدید ازدواج دانشجویی هر زوج دارای یک پنل کاربری یکپارچه بوده که پس از انجام فرآیندهای فوق (تائید مدارک و قطعی شدن ثبت نام) می‌بایست با گذراندن درسنامه «زنان و مردان تفاوت‌ها و تفاهم‌ها»و در آزمون آن شرکت نمایند تا امکان انتخاب کاروان و اعزام به مشهد برای آنان به وجود آید.

روند اسکان:

– یک روز پیش از تاریخ اعزام زوجین دانشجو به مشهدمقدس، از طریق سامانه پیامکی برای هریک از زوجین نام و آدرس محل اقامت در مشهد ارسال می‌گردد. (جانمایی دقیق محل اقامت زوجین بر روی نقشه پس از ارسال پیامک در سامانه ازدواج قرار داده شده و زوجین با مراجعه به پنل کاربری خود می‌توانند از این امکان نیز بهره‌مند گردند.)

– زوجین دانشجو می‌بایست از ساعت ۸ الی۱۲ روز نخست فرآیند پذیرش اسکان، به محل اقامت خود مراجعه نموده و تا روند اسکان آنان توسط نمایندگان ستاد مرکزی تائید گردیده تا اتاق به زوجین تحویل گردد.

– محل استقرار زوجین دانشجو در مشهد مقدس در فاصله تقریبی ۱۰ دقیقه‌ای حرم مطهر و در خیابان پاسداران واقع می‌باشند.

– در کلیه مراکز اقامتی «همسفر تا بهشت» ستاد استقبال«مهر الرضا» حضور داشته که با ارائه بسته فرهنگی و آموزشی و خوشامدگویی ورود زوجین به مشهدمقدس نقشه ۱۰۱ فیروزه تشریح خواهد شد.

سوالات متداول در رابطه با ثبت نام  ازدواج دانشجویی:

ثبت نام در بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی به چه صورت است؟

ثبت نام صرفا به صورت الکترونیکی بوده و از طریق سامانه Ezdevaj.org امکان‌پذیر است.

بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی شامل چه کسانی می‌شود؟

ملاک ثبت‌ ام در بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی، دانشجو بودن حداقل یکی از زوجین در زمان عقد می‌باشد. در مواردی كه هر دو زوج دانشجو باشند، لازم است فقط یک از آن‌ها به عنوان داوطلب اصلی در سامانه ثبت‏نام نمايد.

روند ثبت نام در بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی به چه صورت است؟

دانشجويان پس از ثبت نام اولیه در سامانه ezdevaj.nahad.ir بایستی دوره آموزشی مجازی را گذرانده و پس از شرکت در آزمون مربوط به آن نسبت به ثبت نام تکمیلی اقدام نمایند. پس از تکمیل ثبت نام دانشجویان بایستی کد رهگیری دریافت نمودن و با در دست داشتن مدارک هویتی، جهت تائید ثبت نام و قطعی نمودن آن به دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه نمایند.

قطعی‌نمودن ثبت نام به چه مفهومی است؟

دانشجويان می‏بایست حداکثر تا يك هفته پس از ثبت نام تکمیلی در سامانه، نسبت به تأیید مدارك به دفتر نهاد رهبری دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه نمایند. در صورت عدم وجود دفتر نهاد رهبری در دانشگاه محل تحصیل دانشجویان، می‌بایست زوجین به دفتر نهاد رهبری استان محل سکونت خود و یا رابط فرهنگی دفتر استانی در دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه نموده و نسبت به تأیید مدارك خود اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت قطعی نمون ثبت نام چیست؟

اصل عقدنامه، اصل شناسنامه زوجين، اصل كارت ملی زوجين و اصل كارت دانشجويی.

چگونه و تا چه زمان می‌توان اطلاعات ثبت نامی را اصلاح نمود؟

اصل عقدنامه، اصل شناسنامه زوجين، اصل كارت ملی زوجين و اصل كارت دانشجويی.ويرايش اطلاعات ثبت نام فقط توسط داوطلب اصلی و صرفاً قبل از تائيد مدارک و قطعی نمودن ثبت نام در سامانه میسر می‌باشد. مسئولیت هرگونه مغایرت پس از این زمان به عهده زوجین دانشجو خواهد.

زمان بندی تشرف به مشهد مقدس به چه صورت می‌باشد؟

دانشجویان پس از قطعی نمودن ثبت نام، بایستی بر اساس تاریخ‌های مندرج در سامانه، نسبت به انتخاب کاروان جهت تشرف به مشهد مقدس اقدام نمایند.

آیا جاماندگان دوره بیست و یکم ازدواج دانشجویی، امکان ثبت نام در بیست و دومین دوره را دارند؟

خیر، امکان شرکت جاماندگان دوره بیست و یکم و قبل از آن در بیست و دومین دوره میسر نیست.

تاریخ عقد قابل قبول جهت ثبت نام بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی چیست؟

تنها زوجینی که حداقل یک نفر از آن‌ها دانشجو بوده و تاریخ رسمی عقد در فاصله زمانی 1 فروردین 1397 تا 30 آذر 1398 داشته باشند، مجوز ثبت نام در سامانه دارند.

هزینه‌های بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی به چه صورت است؟

ستاد ازدواج دانشجویی کشور تنها هزینه‌های اسکان، پذیرایی و برنامه‌های فرهنگی آموزشی را بر عهده دارد و کلیه هزینه‌های ایاب و ذهاب به عهده دانشجویان می‌باشد.

کارشناسان مرکز مشاوره ندای مشاور نیز آماده اند تا در صورت بروز هرگونه مشکل، سوال و یا ابهام ، متقاضیان ثبت نام ازدواج دانشجویی سال 98 را یاری نموده و ثبت نام آن ها را از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی انجام دهند.

رای دریافت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام ازدواج دانشجویی 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *