جدیدترین اخبار دانشگاهی کشور

هزینه ثبت نام آزمون دکتری وزارت علوم و بهداشت در سال 99

اعضای کمیسیون فرهنگی هیات دولت با پیشنهاد افزایش هزینه ثبت نام آزمون دکتری وزارت علوم و بهداشت در سال 99 موافقت کردند . 

جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی دولت به منظور بررسی پیشنهاد مشترک وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و بهداشت درمان و آموزش پزشکی با عنوان ” تعیین هزینه خدمات ثبت نام دریافتی از داوطلبان شرکت در آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور و مرکز آزمون وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی سال (۱۳۹۹) ” روز یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ با حضور اعضا کمیسیون و نماینده وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار شد . 

خدایی ، رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور ضمن تبیین کلیات پیشنهاد افزود : نرخ خدمات طی سال گذشته در کشور به صورت میانگین حدود سه برابر شده است و بدیهی است که سازمان سنجش به عنوان سازمانی که عمده کارش در حوزه خدمات است مجبور به افزایش هزینه ثبت نام آزمون دکتری 99 و سایر آزمون ها است . ارقام پیشنهادی سازمان سنجش و وزارت بهداشت به تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز رسیده است . 

صالحی ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با جمع بندی مباحث مطرح شده در جلسه ، افزایش تعرفه ها را موضوع مهمی دانست و گفت : برای افزایش هزینه ثبت نام آزمون دکتری و سایر آزمون های وزارت علوم و بهداشت می بایست ادله کافی برای طرح در دولت داشته باشد . 

در پایان اعضای کمیسیون با متن مصوب کمیسیون تخصصی ، که منجر به افزایش ۳۵ درصدی حق ثبت نام آزمون دکتری 99 و سایر آزمون های ورودی وزارت علوم ، تحقیقات فناوری و وبهداشت درمان و آموزش پزشکی خواهد شد ، موافقت نمودند . 

گفتنی است ، این موضوع پس از طرح و تصویب در هیئت وزیران قابلیت اجرا خواهد یافت . 

لازم به ذکر است ، جلسه اصلی کمیسیون به ریاست صالحی ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیری دکتر طالبی و با حضور خدایی ، رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور ، بروجردی ، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و نمایندگان معاونت حقوقی رئیس جمهور و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، در محلی دائمی جلسات این کمیسیون برگزار شد . 

منبع : فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *