جدیدترین اخبار دانشگاهی کشور

تکمیل ظرفیت آزمون کاردانی به کارشناسی سال 98

به اطلاع كلیه داوطلبان واجد شرایط علاقه‌مند به تحصیل در رشته‌های تحصیلی كارشناسی ناپیوسته آزمون كاردانی به كارشناسی ناپیوسته سال 1398 (اعم از داوطلبانی كه در آزمون مذكور ثبت نام نموده و یا ثبت نام ننموده‌اند) می‌رساند به منظور اطلاع از رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات پذیرنده دانشجو در این مرحله می‌توانند جداول حاوی اطلاعات رشته‌ محلها مندرج در ذیل این اطلاعیه را مشاهده نموده و ضمن مشخص نمودن رشته و مؤسسه آموزش عالی مورد علاقه خود، با همراه داشتن مدارك ذیل و با توجه به موارد اعلام شده از تاریخ 98/08/30 لغایت 98/10/30 به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی محل پذیرش رشته مورد تقاضا مراجعه نمایند.

1- كلیه متقاضیان می‌بایست دارای مدرك كاردانی (فوق دیپلم) بوده و یا حداكثر تا تاریخ 98/06/30 نسبت به اخذ مدرك مربوط اقدام نمایند. 

تبصره: در صورتی كه تشكیل كلاس برای نیمسال دوم سال تحصیلی 99-1398 از سوی مؤسسه میسر باشد، ثبت نام از داوطلبانی كه تا تاریخ 98/11/30 مدرك تحصیلی كاردانی (فوق دیپلم) خود را اخذ می‌نمایند، با شروع تحصیل از بهمن ماه 1398 پس از ارائه مدرك مربوط بلامانع است. 

2- كلیه داوطلبان می‌بایست با هماهنگی دانشگاهها و موسسات محل مراجعه بابت هزینه ثبت نام نسبت به پرداخت مبلغ 340.000 (سیصدو چهل هزار) ریال از طریق سیستم پرداخت الكترونیكی در سایت سنجش اقدام نمایند.

نكته: كلیه متقاضیان لازم است از پیش‌نویس تقاضانامه ثبت نام در این مرحله، كه در لینك ذیل این اطلاعیه قرار گرفته است پرینت تهیه نموده و پس از تكمیل به موسسه آموزش عالی مورد تقاضا ارائه نمایند.

3- داوطلبان می‌بایست در زمان ثبت‌ اطلاعات در سامانه مربوط از طریق دانشگاه/موسسه آموزش عالی در خصوص كدرشته مورد علاقه خود دقت و توجه لازم را بعمل آورند. بدیهی است پس از ثبت، كدرشته محل ثبت شده برای داوطلبان قابل تغییر و یا تعویض نیست.

4- هر داوطلب می‌تواند صرفاً متقاضی یك كد رشته‌محل در یك مؤسسه باشد. بدیهی است در صورت ارسال مشخصات فرد و یا افراد در دو كد رشته‌محل و یا در دو مؤسسه، اطلاعات وی از بانك اطلاعاتی پذیرفته‌شدگان هر دو محل حذف خواهد شد. 

5- در صورتی که تعداد متقاضیان بیش از ظرفیت رشته محل باشد، با رعایت اولویت علمی (معدل كاردانی، سهمیه و … مطابق مندرجات دفترچه راهنمای ثبت نام) نسبت به ثبتنام مشروط متقاضیان در سامانه ثبتنام سازمان اقدام خواهد شد و سپس با توجه به تعهد اخذ شده از داوطلبان، شهریه مصوب از متقاضیان دریافت خواهد شد.

6- كلیه متقاضیان «مرد» می‌بایست در زمان ثبت نام و شركت در این مرحله از پذیرش دانشجو، از نظر نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند.

7- پس از انجام ثبت نام، افراد به عنوان پذیرفته شده مشروط (در دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی كه به آن مراجعه داشته‌اند) تلقی می‌شوند و شروع به تحصیل آنان تا زمان تایید نهایی این سازمان بصورت مشروط خواهد بود.

8- در صورت پذیرش نهایی داوطلبان در این مرحله، قبولی قبلی آنان «لغو» و با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد و چنانچه داوطلبان متقاضی، در دوره‌های روزانه مندرج در این اطلاعیه پذیرفته شوند، حتی با دادن انصراف از تحصیل نیز حق انتخاب رشته‌های دوره روزانه را در آزمون كاردانی به كارشناسی ناپیوسته سال بعد (1399) نخواهند داشت.

9- پاسخگویی به اعتراضات داوطلبان درخصوص عدم پذیرش آنها بر عهده دانشگاهها و موسسات آموزش عالی خواهد بود لذا لازم است داوطلبان از مراجعه و یا مكاتبه در این خصوص با این سازمان خودداری نمایند.

10- داوطلبان ضرورت دارد به شرایط و ضوابط مؤسسه آموزش عالی مورد تقاضا، مندرج در پایگاه اینترنتی موسسه مربوط و یا بخش انتهای دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته آزمون كاردانی به كارشناسی ناپیوسته سال 1398 مندرج در پایگاه اینترنتی این سازمان، توجه نمایند.

مدارك مورد نیاز:

1- اصل شناسنامه و یك برگ تصویر از تمام صفحات آن.

2- اصل كارت ملی و دو برگ تصویر پشت و روی آن.

3- شش قطعه عكس تمام رخ 4×3 تهیه شده درسال جاری.

4- مدرك‌ ‌وضعیت ‌نظام ‌وظیفه (برای برادران).

5- اصل حكم مرخصی سالانه برای كارمندان دولت یا موافقت رسمی و بدون قید و شرط سازمان متبوع.

6- اصل یا گواهی مدرك كاردانی (فوق دیپلم).

7- اصل ‌حكم ‌استخدامی و یا گواهی كارمندان رسمی و یا پیمانی وزارتخانه‌ها‌، سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی.

8- تأییدیه تسویه حساب با صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.

9- ثبت نام و ادامه تحصیل دارندگان مدرك معادل كاردانی كه دارای شرایط مندرج در دفترچه راهنمای این آزمون (مندرج در سایت این سازمان) باشند، بلامانع است.

برای مشاوره ثبت نام تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مهر 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *