جدیدترین اخبار دانشگاهی کشور

تاریخ و نحوه ثبت نام در آزمون دكتری 1399

اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص شرایط و ضوابط ، تاریخ و نحوه ثبت نام در آزمون دكتری 1399 منتشر شد:

پیرو اطلاعیه مورخ 98/09/03 بدین وسیله به اطلاع كلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام آزمون دكتری 99 برای پذیرش در دوره های روزانه ، نوبت دوم ، دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه پیام نور ، دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی می‌ رساند كه با توجه به نكات ذیل و همچنین در نظر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 99 ، می‌ توانند در آزمون مذكور ثبت‌ نام و شركت نمایند .

شرایط ثبت نام آزمون دکتری 99

ثبت‌ نام برای آزمون ورودی دكتری ( نیمه متمركز Ph.D ) سال 1399 از روز چهارشنبه مورخ 98/09/06 آغاز و در روز سه شنبه مورخ 98/09/12 پایان می‌ پذیرد . لازم به تاكید است كه ثبت‌ نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی : www.sanjesh.org انجام خواهد پذیرفت .

هر داوطلب ‌براساس ‌علاقه ‌فقط می‌ تواند در یک كدرشته‌ امتحانی ( بر اساس ضوابط مندرج در دفترچه ثبت‌ نام آزمون دکتری )‌ ، ثبت‌ نام‌ و در آزمون مربوط شركت‌ نماید .

تذكر مهم : ثبت‌ نام برای شركت در آزمون‌ ورودی دكتری ( نیمه متمركز Ph.D ) سال 1399 کلیه دوره‌ های دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ، منحصراً از طریق پایگاه اطلاع‌ رسانی سازمان سنجش آموزش كشور امكان‌ پذیر است ؛ لذا داوطلبان لازم است كه ابتدا دفترچه راهنمای ثبت‌ نام را مطالعه نموده و در صورت واجد شرایط بودن ، نسبت به پرداخت هزینه خرید كارت اعتباری ثبت‌ نام آزمون دکتری 99 به شرح ذیل ، اقدام كنند و سپس مراحل بعدی را به انجام برسانند .

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون دکتری سال 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مراحل ثبت نام آزمون دکتری 99

1-مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی فوق برای تهیه كارت اعتباری ثبت نام (سریال 12 رقمی) و دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌ نام ( دفترچه شماره 1) .  

2- تهیه فایل عكس اسكن شده داوطلب بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌ نام .

3-آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌ نام .

4- با توجه به اینكه پرداخت هزینه ثبت‌ نام منحصراً بصورت اینترنتی انجام می‌ گیرد ، داوطلبان لازم است به وسیله كارت‌ های بانكی عضو شبكه شتاب كه پرداخت الكترونیكی آنها فعال است ، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان و پرداخت مبلغ 750.000 ( هفتصد و پنجاه هزار ) ریال به عنوان وجه ثبت‌ نام شركت در آزمون نسبت به ثبت‌ نام اقدام نمایند .

تبصره : با توجه به اینكه مقرر گردیده است كه در مراحل مختلف فرآیند این آزمون ، خدماتی از طریق پیام كوتاه به داوطلبان ارائه شود ، داوطلبانی كه تمایل به استفاده از خدمات پیام كوتاه دارند ، با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت هزینه استفاده از خدمات پیام كوتاه ، می‌ توانند از این خدمات استفاده نمایند .

دستورالعمل و نحوه تكمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی آزمون دکتری 99

به داوطلبان توصیه می شود كه مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام ، ابتدا فرم پیش نویس ثبت نام آزمون دکتری مندرج در دفترچه مذكور را تكمیل نموده و سپس براساس فرم پیش نویس با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش كشور ، اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد نمایند . ضمناً داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌ نام دقت نمایند. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک داوطلب در صورت پذیرفته شدن در آزمون ، مطابق ضوابط با وی رفتار خواهد شد .

زمان توزیع كارت اینترنتی و محل آزمون دکتری 99

براساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون ورودی دكتری (نیمه متمركز Ph.D) سال 1399 در روز جمعه مورخ 98/12/09 برگزار خواهد شد . داوطلبان لازم است از روز سه‌ شنبه مورخ 98/12/06 لغایت روز پنجشنبه مورخ 98/12/08 با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش نسبت به تهیه پرینت كارت ورود به جلسه آزمون دکتری 99 و راهنمای شركت در آزمون اقدام نمایند . محل آزمون داوطلبان بر اساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در بند 33 تقاضانامه تعیین می‌ گردد . لذا مقتضی است داوطلبان با مراجعه به جدول شماره 2 دفترچه راهنمای ثبت‌ نام و درج كد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت نام اقدام نمایند .

توصیه‌ های‌ مـهم‌ :

1) توصیه‌ می‌ شود داوطلبان پس از تكمیل تقاضانامه ، دریافت شماره پرونده 6 رقمی و كدپیگیری 16 رقمی یك نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری نمایند .

2) به داوطلبان توصیه می‌ شود در انتخاب كدرشته‌ امتحانی و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود دقت لازم را مبذول فرمایند . لذا پس از دریافت كد پیگیری 16 رقمی در این خصوص به درخواست‌ های داوطلبان مبنی بر اصلاح و یا جابجایی ترتیب اثر داده نخواهد شد .

3) با توجه به مشكلات بوجود آمده در آزمون های قبلی ، در خصوص اشتباه در ارسال عكس داوطلبان ، كه این موضوع اكثراً برای داوطلبانی كه ثبت نام آنان توسط دیگران انجام می شود رخ داده است ، تاكید می‌ گردد كه علاوه بر كنترل اطلاعات ثبت‌ نامی ، حتماً نسبت به كنترل عكس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عكس داوطلب دیگری به جای عكس شما ارسال نگردد . بدیهی است كه در صورت ارسال عكس اشتباهی از طرف متقاضی ، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد .

4) هرگونه‌ تغییری‌ از طریق‌ نشریه پیک سنجش‌ ( هفته‌ نامه خبری‌ و اطلاع‌ رسانی‌ سازمان ‌سنجش‌ ) ، پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و در صورت لزوم ‌از طریق رسانه‌ های گروهی ‌اعلام ‌خواهد شد .

5) در صورت‌ لزوم‌ داوطلبان می‌ توانند با شماره تلفن گویای‌ : 42163-021 با روابط عمومی ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور تماس‌ حاصل‌ نموده و یا از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی ( غیرحضوری ) سازمان اقدام نمایند .

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *