جدیدترین اخبار دانشگاهی کشور

زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه فرهنگیان ۹۹

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان سال 99 جذب دانشجوی دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی از طریق کنکور سراسری انجام می شود. بنابراین داوطلبان علاقمند به تحصیل در دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، بایستی در بازه زمانی ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ (۹۸/۱۱/۱۶ لغایت ۹۸/۱۱/۲۴ ) به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه و در فرم ثبت نام کنکور سراسری علاقمندی خود را به شرکت در انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان اعلام نمایند.

وزارت آوزش و پرورش جهت تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود هر ساله به دو روش اقدام به جذب نیرو می نماید. یک یا دو نوبت در سال از طریق برگزاری آزمونی تحت عنوان آزمون استخدامی آموزش و پرورش و یک نوبت در سال از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب نیرو می نماید. در واقع داوطلبانی که از طریق کنکور سراسری جذب دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رحایی می گردند، می بایست به مدت ۴ سال در دانشگاه فرهنگیان و یا تربیت دبیر شهید رجایی تحصیل نمایند و پس از فارغ التحصیلی مشغول به کار شوند. از آن جا که هر ساله داوطلبان بسیاری علاقمند به شرکت در کنکور سراسری و اخذ پذیرش دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی هستند، تصمیم گرفتیم در این مطلب به طور مفصل به موضوع ثبت نام دانشگاه فرهنگیان ۹۹ بپردازیم. بنابراین مطالعه کامل و دقیق این مطلب به تمامی علاقمندان ورود به دانشگاه فرهنگیان توصیه می گردد.

برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه فرهنگیان در سال 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان در سال 99

تنها داوطلبانی مجاز به ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی خواهند بود که دارای تمامی شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 99 باشند.

شرایط عمومی دانشگاه فرهنگیان

داشتن تابعیت ایرانی
اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون جمهوری اسلامی ایران
التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
داشتن بودن سلامت کامل روانی و جسمانی و اثبات آن از طریق معاینات پزشکی و انجام مصاحبه تخصصی
عدم اعتیاد به موادمخدر، الکل و دخانیات
داشتن اخلاق و رفتار مناسب با شان معلمی
عدم سو سابقه محکومیت جزایی و کیفری

شرایط اختصاصی داوطلبان آزاد دانشگاه فرهنگیان

حداکثر سن داوطلب هنگام ورود به دانشگاه ۲۲ سال باشد. یعنی متولدین ۱۳۷۶/۷/۱ به بعد مجاز به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان هستند.
کسب حداقل تراز ۶۵۰۰ و بالاتر
به دلیل بومی پذیری، داوطلب در انتخاب رشته بایستی شرط بومی پذیری را رعایت نماید.
پذیرش در مرحله مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
پذیرش در مرحله مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
داشتن حداکثر ۲۸ سال سن در بدو استخدام قطعی بعد از فراغت از تحصیل
شرایط اختصاصی داوطلبان شاغل و پیمانی آموزش و پرورش
عدم اشتغال به تحصیل در دوره های کاردانی و بالاتر در زمان ثبت نام، شروع به تحصیل و حین تحصیل
دارندگان مدرک کارشناسی و بالاتر مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نمی باشند.
داشتن حکم کارگزینی رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش هنگام ثبت نام کنکور برای ورود به دانشگاه فرهنگیان

محل تحصیل پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی ویژه شاغلین رسمی و پیمانی، پردیس دانشگاه فرهنگیان مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران می باشد.

کلیه رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان در همه گروه های آزمایشی، مخصوص شاغلین رسمی و پیمانی آموزش و پرورش می باشد. سایر داوطلبان اعم از معلمان حق التدریس و آموزش یاران نهضت سوادآموزی قراردادی، آزاد و … مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نبوده و در صورت انتخاب و قبولی در هر یک از رشته های تحصیلی مزبور، قبولی آنان ملغی خواهد شد.

اخذ فرم معلم مبنی بر موافقت کتبی با ادامه تحصیل شاغلین رسمی و پیمانی از اداره آموزش و پرورش محل خدمت ضروری می باشد.

مدارک ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 99

به دلیل یکسان بودن آزمون اولیه ی این دانشگاه با کنکور سراسری ، مدارک اولیه ثبت نام آزمون این دانشگاه نیز همان مدارک ثبت نام آزمون سراسری می باشد که در زیر به آن می پردازیم.

شناسنامه و کارت ملی

شماره سریال کارت اعتباری که داوطلب پس از پرداخت هزینه ثبت نام ( خرید کارت اعتباری ) باید آن را دریافت و برای مراحل بعد نزد خود نگه دارد.

معدل کتبی و معدل کل دیپلم

کد مربوط به سوابق تحصیلی دیپلم و یا پیش دانشگاهی که از طریق مراجعه به سایت dipcode.medu.ir قابل دریافت می باشد.

کد دانش آموزی ، این کد توسط دبیرستانی که داوطلب در آن تحصیل کرده صادر می شود.

کد منطقه و کد پستی محل سکونت

کد تعیین وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبین آقا

متقاضیان استفاده از سهمیه ی رزمندگان می بایست کد مربوطه را از ارگان ذیربط دریافت کرده و هنگام ثبت نام به همراه داشته باشند.

اسکن عکس رنگی زمینه سفید تمام رخ سه در چهار با حجم حداکثر 70 کیلو بایت و با فرمت jpg

متقاضیان ثبت نام در دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی که در آزمون سراسری شرکت کرده اند ، باید پس از اعلام نتایج کنکور سراسری با توجه به رتبه ای که کسب می نمایند و با در نظر گرفتن علایق و شرایط خود اقدام به انتخاب رشته کنکور سراسری نمایند ، همچنین آگاهی از شرایط و زمان بندی مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی برای علاقمندان تحصیل در این دانشگاه ها ضروری می باشد.

رشته های دانشگاه فرهنگیان در سال 99

همانطور که می دانید کنکور سراسری 5 گروه آزمایشی به نام های علوم تجربی ، ریاضی فیزیک ، علوم انسانی ، هنر و زبان های خارجی دارد . رشته های معرفی شده در انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان در هر کدام از این گروه های آزمایشی متفاوت است که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم

رشته های دانشگاه فرهنگیان در انتخاب رشته تجربی :

دبیری شیمی ، دبیری زیست شناسی ، آموزش ابتدایی ، آموزش و پرورش کودکان استثنایی ، آموزش تربیت بدنی

رشته های دانشگاه فرهنگیان در انتخاب رشته ریاضی :

آموزش ریاضی ، آموزش فیزیک ، آموزش ابتدایی ، آموزش و پرورش کودکان استثنایی ، آموزش تربیت بدنی

رشته های دانشگاه تربیت دبیر شهید رجائی در انتخاب رشته ریاضی

مهندسی برق ، مهندس خودرو ، مهندسی کامپیوتر ، مهندسی معماری ، مهندسی مکانیک ، مهندسی عمران

رشته های دانشگاه فرهنگیان در انتخاب رشته انسانی :

آموزش زبان و ادبيات فارسي ، دبيري الهيات و معارف اسلامي ، دبيري تاريخ ، دبيري زبان و ادبيات عربي ، دبيري علوم اجتماعي ، راهنمایی و مشاوره ، آموزش ابتدایی ، آموزش و پرورش کودکان استثنایی ، آموزش جغرافیا ، آموزش تربیت بدنی

رشته های دانشگاه فرهنگیان در انتخاب رشته هنر :

آموزش ارتباط تصویری

رشته های دانشگاه فرهنگیان در انتخاب رشته زبان های خارجی :

تربیت دبیر زبان انگلیسی

تاثیر سهمیه بومی گزینی در انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

رشته هایی که با توجه به ماهیت و کاربرد آن برای هر استانی مورد نیاز است ، پذیرش در آنها به صورت بومی استانی صورت می گیرد . گزینش رشته های انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نیز با توجه به ماهیت آن بصورت بومی استانی است و هر داوطلب حق انتخاب رشته محل های مربوط به استان بومی خود را دارد . ملاک تعیین بومی گزینی بر اساس سه سال آخر دبیرستان هر داوطلب تعیین می شود :

در صورتی که محل دریافت مدرک تحصیلی سه سال آخر دوره متوسطه برای داوطلبان نظام قدیم و محل دریافت مدرک پیش دانشگاهی و دو سال آخر دبیرستان برای داوطلبان نظام جدید در یک شهر و یا استان باشد داوطلب بومی آن استان به حساب می آیند .

در صورتی که محل دریافت مدرک تحصیلی سه سال آخر متقاضی در یک بخش ، شهر و یا استان نباشد ، استان محل تولد داوطلب به عنوان استان بومی وی در نظر گرفته می شود .

متقاضیانی که سه سال آخر محل تحصیل را در خارج از کشور گذرانده باشند و استان محل تولد شان به عنوان استان بومی در نظر گرفته می شود .

متقاضیانی که سه سال آخر محل تحصیل را در خارج از کشور گذرانده باشند و استان محل تولد شان در خارج از کشور باشد استان بومی این داوطلبان تهران خواهد بود .

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

اخذ پذیرش دانشگاه فرهنگیان علاوه بر شرکت در آزمون سراسری، منوط بر پذیرش در مرحله مصاحبه دانشگاه فرهنگیان می باشد.

برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان تنها کسب رتبه قبولی و انتخاب رشته کفایت نمی‌ کند و مراحلی نظیر مصاحبه یا آزمون عملی را در پی‌ دارند . از میان واجدین شرایط در آزمون براساس اولویت های انتخابی ، دو برابر ظرفیت پذیرش برای انجام مصاحبه تخصصی و احراز صلاحیت های عمومی و تخصصی معرفی خواهند شد و موارد مهمی نظیر داشتن استعداد ، انگیزه و علاقه خدمت در آموزش و پرورش و برخورداری از سلامت کامل تن و روان و شرایط مناسب جسمانی برای حسن انجام وظیفه معلمی ، به تأیید پزشک معتمد آموزش و پرورش مورد بررسی قرار می گیرد که در بخش زیر به برخی از آن ها اشره کرده ایم :

نداشتن لکنت زبان به هر میزان

قدرت بینایی ( نداشتن دید کمتر از 10/10 در یک چشم ، پس از اصلاح با عینک و نداشتن دید کمتر از 20/16 در دو چشم ، پس از اصلاح با عینک )

قدرت شنوایی ( کمی شنوایی داوطلب نباید بیش از ۴۰ دسی بل باشد .

قد و وزن مناسب : بـا توجه به مقتضيات هر استان و متناسب با وظايف شغل معلمی به تشخيص اداره كل آموزش و پرورش استان مربوط، طبق ضوابط و مقررات كه در مرحله مصاحبه تخصصي و انجـام معاينات پزشكی ، مورد سنجش قرار ميگيرد .

تبصره : حداقل قد لازم برای داوطلبان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی ، مطابق ضوابط مربوط به داوطلبان ورود به رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی می باشد .

تغيير شكل مادرزادی يا اكتسابی اندام ها و نداشتن كراهت منظر در اثر سوختگی ، سـوانح يـا ديگـر عوامـل در صـورت يـا قسمت های ظاهری و نمايان بدن .

عدم ابتلا به بیماری های مزمن و صعب العلاج از قبیل دیابت، سیروز کبدی ، آسم ، نارسایی کلیه ، بیماری های قلبی، اسکروز آن پلاک ، پارکینسون، جزام و بیماری های خونی نظیر لوسمی ، کم خونی شدید مقاوم به درمان و تالاسمی ماژور و هر نوع بیماری شناخته شده به تشخیص پزشک معتمد .

نداشتن کسالت روانی و صرع و هر نوع بیماری روانی .

ویژگی تحصیل در دانشگاه فرهنگیان

آموزش این افراد به صورت تمام وقت می باشد . دانشجویان کارشناسی پیوسته پس از پایان دوره تحصیلی شان به عنوان معلم در مدارس به فعالیت می پردازند و از ابتدای تحصیل نیز در آموزش و پرورش استخدام می شوند ، پذیرفته شدگان مكلفند در آغاز تحصيل خود به ميزان دو برابر مدت تحصيل ( حداقل آن كمتر از 5 سال نخواهد بود ) به آمـوزش و پـرورش تعهـد خـدمت محضـری بسپارند .

ادامه تحصيل متعهدين خدمت به وزارت آموزش و پرورش صـرفاً در رشته های مورد نياز آموزش و پرورش در صورت موافقت با ادامه تحصيل و صدور فرم مربوطه از سوی اداره كل آموزش و پرورش محل خدمت ، امكانپذير خواهد بـود .

تغيير اولويت انتخابی ، تغییر رشته ، تغيير دوره تحصيلی ، انتقال و جابجايی در بين دانشگاه ها و بالعكس در بدو ورود و يا در طول تحصيل تحت هیچ شرایطی امکان پذیر نخواهد بود .

ضمنا جذب و استخدام دانشجویانی که تحت هر شرایطی در دوره کاردانی متوقف شوند به علت عدم نیاز به خدمات آنان در آموزش و پرورش، امکان پذیر نخواهد بود و صرفا در صورت داشتن شرایط لازم مطابق با ضوابط و آیین نامه آموزشی با مدرک کاردانی اخراج و در خصوص اخذ خسارت و استیفای حقوق دولت ، مطابق قانون اقدام خواهد شد .

داشتن حداقل سه سال سابقه خدمت آموزشی و يا اداری در آموزش و پرورش جهت ادامه تحصيل در رشته های كارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگيان الزامی است .

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان و شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان در سال 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *