تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

نحوه دریافت كدهای سوابق تحصیلی کنکور 1401

📚 خلاصه ای از مقاله نحوه دریافت كدهای سوابق تحصیلی کنکور 1401:

مشاوره تحصیلی

داوطلبانی كه مدرك دیپلم خود را از سال 1384 و مدرك پیش دانشگاهی خود را از سال 1391 به بعد در شاخه های نظری سالی واحدی یا ترمی واحدی دریافت كرده اند، مشمول اعمال سوابق تحصیلی میشوند. این داوطلبان لازم است برای دریافت سوابق تحصیلی خود به آدرس dipcode.medu.ir مراجعه كنند. داوطلبان نظام آموزشی جدید 3- […]

نحوه دریافت كدهای سوابق تحصیلی کنکور 1401

نحوه دریافت كدهای سوابق تحصیلی کنکور 1401

داوطلبانی كه مدرك دیپلم خود را از سال 1384 و مدرك پیش دانشگاهی خود را از سال 1391 به بعد در شاخه های نظری سالی واحدی یا ترمی واحدی دریافت كرده اند، مشمول اعمال سوابق تحصیلی میشوند.

این داوطلبان لازم است برای دریافت سوابق تحصیلی خود به آدرس dipcode.medu.ir مراجعه كنند. داوطلبان نظام آموزشی جدید 3- 3- 6 قبلاً می بایست طبق اعلام مدارس محل تحصیل با مراجعه به سامانه فوق كد سوابق تحصیلی خود را دریافت نموده و در زمان ثبت نام کنکور با درج كد سوابق تحصیلی در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان اطلاعات فردی خود را مشاهده نمایند.

كد سوابق تحصیلی برای دیپلمه های سال 1384 تا 1397 ( شاخه نظری ) نظام “سالی واحدی” یا “ترمی واحدی” و همچنین نظام آموزشی جدید 3- 3- 6 رشته های تحصیلی ریاضی فیزیك، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و یا علوم و معارف اسلامی صادر شده است.

كد سوابق تحصیلی برای داوطلبان با مدرك پیش دانشگاهی سال 1391 تا 1397 ریاضی فیزیك، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر صادر شده است.

این افراد در صورتی كه اطلاعاتشان در بانك اطلاعاتی مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش وجود نداشته و یا ناقص باشد، ابتدا برای تكمیل اطلاعات خود به آدرس اینترنتی: dipcode.medu.ir مراجعه نمایند. در صورت تأیید اطلاعات آنان از سوی آموزش وپرورش، میتوانند با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور در آزمون سراسری سال 1401 ثبت نام نمایند.

دانش آموزان پیش دانشگاهی سال تحصیلی جاری كه در شهریور ماه سال 1401 فارغ التحصیل می شوند، لازم است برای اطلاع از نحوه اقدام، به اطلاعیه پرینت كارت شركت در آزمون مراجعه نمایند.

برای دانش آموزان پایه دوازدهم نظام جدید(3-3-6) اطلاعات هویتی و برای دانش آموزان نظام قدیم کلیه سوابق تحصیلی تا دهم بهمن ماه قابل مشاهده است .

دانش آموزان جهت ثبت نام در آزمون سراسری می بایست کد اخذ شده از این سامانه را در تقاضانامه ثبت نام درج نمایند .

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه دریافت كدهای سوابق تحصیلی کنکور 1401

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 

چه کسانی مشمول دریافت کدسوابق تحصیلی می باشند؟

همانطور که در ابتدای مطلب ذکر شد دریافت کد منطقه آموزش پرورش برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی ضروری می باشد و داوطلبانی که مدرک دیپلم خود را در یکی از رشته های ریاضی، تجربی و انسانی از سال 84 به بعد دریافت کرده اند، مشمول اعمال سوابق تحصیلی می باشند. علاوه بر آن داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را در یکی از رشته های نظری، از سال 91 به بعد دریافت کرده اند باید علاوه بر کد دپیلم، کد پیش دانشگاهی را نیز دریافت نمایند.

داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم یکی از رشته های فنی حرفه ای یا کاردانش می باشند، ملزم به درج کد سوابق تحصیلی در فرم ثبت نام کنکور سراسری نیستند، ولی باید کد منطقه مربوط به مدرک دیپلم خود را در فرم ثبت نام، قید کنند.

داوطلبانی که مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم را دارا می باشند، نیازی به دریافت کد سوابق تحصیلی ندارند.

آن دسته از داوطلبانی که از مدرک کاردانی به جای مدرک پیش دانشگاهی برای ثبت نام کنکور سراسری استفاده می کنند، ملزم به دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی نیستند.

مقالات مرتبط:

شرایط ثبت نام کنکور سراسری

کد نظام وظیفه در کنکور

برای دریافت اطلاعات دقیق تر می توانید با مرکز مشاوره ندای مشاور تماس بگیرید و سوالات خود را با مشاوران در میان بگذارید.

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه دریافت كدهای سوابق تحصیلی کنکور 1401

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نحوه دریافت كدهای سوابق تحصیلی کنکور 1401

نحوه دریافت كدهای سوابق تحصیلی کنکور 1401

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

نحوه دریافت كدهای سوابق تحصیلی کنکور 1401

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل