جدیدترین اخبار دانشگاهی کشور

راهنمای عملی انجام ثبت نام کنکور سراسری 99

مهلت مجدد ثبت نام و ویرایش آزمون ورودی دانشگاه های سراسری (روزانه ، شبانه ، پیام نور ، غیرانتفاعی ) و دانشگاه آزاد برای سال 99  از روز یکشنبه 28 اردیبهشت ماه شروع شده و تا مورخه 31 اردیبشهت 99 ادامه خواهد داشت و متقاضیان برای شرکت و ثبت نام کنکور سراسری 99 بایستی در بازه زمانی تعیین شده و در صورت دارا بودن شرایط شرکت در آزمون سراسری 99 به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده با توجه به راهنمای عملی انجام ثبت نام کنکور 99 که در ادامه مقاله ارائه می شود اقدام به ثبت نام و نام نویسی در این آزمون نمایند.

با توجه به اینکه مسئولیت درستی اطلاعات وارد شده در فرم ثبت نام به عهدة داوطلب است ، به داوطلبان عزیز توصیه میشود قبل از هر اقدامی برای ثبت نام حتما راهنمای ثبت نام و شرکت در آژمون سراسری 99 را مطالعه نموده و نسبت به تهیه مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کنکور سراسری 99 اقدام نمایند.

چنانچه در صورتی كه در هر مرحله مشخص شود كه داوطلبی، با اطلاعات نادرست یا رعایت نكردن شرایط و ضوابط ثبت نام نموده است، از ادامة آزمون محروم خواهد شد

توجه داشته باشید که برای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری 99 بایستی شناسه و سریال ثبت نام در کنکور را با پرداخت هزینه بصورت اینترنتی از سایت سازمان سنجش تهیه نمایید.

در صورتی كه همة مدارك لازم را در دسترس دارید و همة ضوابط و مقرراتی را كه به شما مربوط میشود مطالعه كرده اید، اكنون میتوانید با توجه به راهنمای عملی انجام ثبت نام کنکور سراسری 99 نسبت به نام نویسی خود اقدام کنید.

رای دریافت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام کنکور سراسری سال 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ورود به صفحة ثبت نام آزمون سراسری 99

بعدا ز ورود به صفحة اصلی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش ( www.sanjesh.org ) از چند مسیر میتوانید به صفحة ثبت نام در آزمون سراسری وارد شوید:

مسیر اول – در صفحة اصلی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش، ستون سمت چپ(دسترسی سریع)

مسیر دوم- در ستون های رنگی سمت راست در صفحة اصلی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش، روی واژه/كلمه «سراسری » كلیك كنید. با ورود به متن اطلاعیه، روی آدرس رنگی كلیك كنید

مسیر سوم- در صفحة اصلی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش در ستون وسط، ردیف سراسری را پیدا كنید. با ورود به متن اطلاعیة ثبت نام، روی آدرس رنگی كلیك كنید.

مراحل ثبت نام کنکور سراسری 99

داوطلبان برای ثبت نام در آزمون، پس از ورود به صفحه ثبت نام آزمون سراسری سال 1399 و انتخاب یكی از گزینه ها به شرح ذیل با توجه به وضعیت نظام تحصیلی خود، وارد محیط ثبت نام میشوند:

در مرحله اول ثبت نام داوطلب میبایست وضعیت نظام تحصیلی خود را مشخص نماید:

1.  نظام آموزشی قدیم (دوره چهارساله دبیرستان)
2. نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی.
3. نظام آموزشی جدید (3- 3- 6)

آندسته از داوطلبانی كه گزینه «1 نظام آموزشی قدیم دوره چهارساله دبیرستان » را انتخاب نمایند وارد مرحله تكمیل تقاضانامه ثبت نام میشوند.

آندسته از داوطلبانی كه گزینه « 2 نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی » را انتخاب نمایند، سوابق تحصیلی برای دارندگان دیپلم های شاخه نظری نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی، كه دیپلم خود را از سال 1384 لغایت سال 1397 ، و پیش دانشگاهی خود را از سال 1391 تا سال 1397 دریافت نموده اند، طبق ضوابط اعمال خواهد شد. لذا این داوطلبان برای ثبت نام در آزمون میبایست در مرحله دوم وضعیت تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی خود را با انتخاب یكی از گزینه ها به شرح زیر مشخص نمایند:

الف) در مرحله دوم داوطلب نظام آموزشی سالی واحی یا ترمی واحدی میبایست وضعیت دیپلم خود را با علامت گذاری یكی از گزینه های زیر مشخص نماید:

دارای دیپلم «ریاضی فیزیك « ،» علوم تجربی « ،» ادبیات و علوم انسانی » یا «علوم و معارف اسلامی » كه از سال 1384 تا 1397 فارغ التحصیل شده ام.

دارای دیپلم «ریاضی فیزیك « ،» علوم تجربی « ،» ادبیات و علوم انسانی » یا «علوم و معارف اسلامی » كه در سال 1383 و قبل از آن فارغ التحصیل شده ام.

دارای دیپلم «فنی و حرفه ای « ،» كاردانش « ،» دیپلم تطبیقی امور بین الملل و غیر ایرانی » یا «دانشجو یا فارغ التحصیل مقطع كاردانی پیوسته » هستم.

ب) داوطلب نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی میبایست وضعیت مدرك پیش دانشگاهی خود را به شرح زیر مشخص نماید:

دارای مدرك پیش دانشگاهی كه در سال 1391 تا 1397 فارغ التحصیل شده ام.

مدرک پیش دانشگاهی خود را تا تاریخ 31 شهریور 1398 دریافت میکنم.

دارای مدرك پیش دانشگاهی كه سال 1390 و قبل از آن فارغ التحصیل شده ام.

دارای «مدرك پیش دانشگاهی تطبیقی امور بین الملل و غیر ایرانی هستم » و یا «در ستون نمره كتبی كارنامه فارغ التحصیلی نمره درج نشده است .»

دانشجو یا فارغ التحصیل مقطع كاردانی پیوسته هستم ولی مدرك پیش دانشگاهی ندارم.

داوطلبان(دیپلمه های شاخه نظری نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی) نظام آموزشی قبلی درمرحله سوم برای اعمال سوابق تحصیلی میبایست كد سوابق تحصیلی دیپلم و یا پیش دانشگاهی خود را وارد نمایندكه پس از این مرحله اطلاعات شناسنامه ای و نمرات داوطلب نمایش داده مپیشود و داوطلب می بایست صحت اطلاعات خود را تایید و در صورت مشاهد مغایرت، باید گزینه مغایرت دارد را علامتگذاری نموده و در پایان برای پیگیری موضوع مغایرت سوابق تحصیلی حداكثر تا تاریخ 24/ 11 / 98 به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ مدرك تحصیلی خود مراجعه نماید.

دانش آموزان پیش دانشگاهی سال تحصیلی جاری كه در خردادماه سال 99 فارغ التحصیل میشوند، لازم است برای اطلاع از نحوه اقدام فرایند مشاهده سوابق تحصیلی به اطلاعیه پرینت كارت شركت در آزمون مراجعه نمایند.

داوطلبانی كه گزینه «دارای دیپلم فنی و حرف های و یا كاردانش؛ و دانشجو یا فارغ التحصیل مقطع كاردانی هستم » از بند الف را انتخاب نمایند وارد مرحله تكمیل تقاضانامه ثبت نام میشوند.

آن دسته از داوطلبانی كه گزینه 3 از مرحله اول ثبت نام را انتخاب مینمایند، یكی از گزینه ها به شرح زیر را مشخص نمایند:

داوطلب نظام آموزشی ( 3- 3- 6 ) در مرحله دوم ثبت نام میبایست وضعیت شاخه تحصیلی خود را از گزینه های زیر مشخصن نمایند:

دارای دیپلم «ریاضی فیزیك « ،» علوم تجربی « ،» ادبیات و علوم انسانی » یا «علوم و معارف اسلامی » هستم.

دارای دیپلم «فنی و حرف های « ،» كاردانش » هستم.

داوطلبان نظام آموزشی جدید (نظام 3- 3- 6) پس از تعیین شاخه تحصیلی در صورت انتخاب مورد اول، كد سوابق تحصیلی 17 رقمی مخصوص دانش آموزان نظام جدید 3- 3- 6 را وارد و پس از مشاهده اطلاعات فردی خود نسبت به تائید یا عدم تائید آن اقدام نمایند. در صورت تائید اطلاعات فردی، بندهای مربوط به سوابق تحصیلی در تقاضانامه ثبت نامی درج خواهد شد و داوطلب میبایست نسبت به تكمیل سایر بندهای تقاضانامه ثبت نامی اقدام نماید. در صورت عدم تائید اطلاعات نسبت به ادامه روند ثبت نام اقدام و بعد از اتمام ثبت نام جهت رفع مغایرت حداكثر تا تاریخ 24/ 11/ 1398 به منطقه آموزش و پرورش خود مراجعه نمایند.

تبصره: آندسته از داوطلبانی كه وضعیت خود را نظام آموزشی 3- 3- 6 انتخاب و شاخه تحصیلی خود را گزینه «دارای دیپلم «فنی و حرفه ای « ،» كاردانش » انتخاب نمایند وارد مرحله تكمیل تقاضانامه ثبت نام میشوند.

داوطلبان با ورود به صفحه «ثبت نام جدید» تصویر زبر ( میتوانند نظام تحصیلی خود را با یكی از حالتهای ذیل انتخاب نموده و با درج سریال 12 رقمی ثبت نام، وارد فرایند روند ثبت نام شوند.

تذكر مهم: با توجه به متفاوت بودن دفترچه سؤال برای داوطلبان نظام 3- 3- 6 و سایر نظام ها در جلسه آزمون، ضرورت دارد داوطلبان در تعیین نظام خود در این مرحله دقت لازم را به عمل آورند. بدیهی است عواقب عدم توجه كافی به این نكته به عهده داوطلب خواهد بود.

داوطلبانی كه نظام آموزشی خود را انتخاب می نمایند وارد صفحه «ارسال عكس داوطلب شده و اقدام به بارگذاری عكس خود طبق دستورالعمل مندرج در این تصویر می نمایند.

توضیحات عكس داوطلبی:

برای ثبت نام در آزمون سراسری، لازم است یك قطعه عكس پرسنلی خود را با مشخصات زیر اسكن نمایید:

ابعاد عكس 3×4 یا 6×4 و بدون حاشی ههای زائد باشد.- عکس باید با حجم حداکثر 300×400 و حداقل 200×300 پیكسل)حداكثر 70 كیلوبایت اسكن و در قالب JPG ذخیره شود.
تصویر داوطلب باید تمام رخ، كاملاً واضح و بدون اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.
عكس مربوط به سال جاری و بهتر است رنگی و با زمینه سفید باشد.
اسكن عكس از روی كارت های شناسایی كارت ملی، شناسنامه و مدارك مشابه قابل قبول نیست.
عكس داوطلبان زن باید با حجاب و صورت آنان به طور كامل مشخص باشد.
در صورت استفاده از عكس غیر معتبر، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شركت در آزمون از وی سلب میگردد.

داوطلبان بعد از بارگیری عكس و تأیید، وارد محیط تقاضانامه شده و لازم است نسبت به تكمیل بندهای تقاضانامه ثبت نام اقدام نمایند.

كلیه داوطلبان حالتهای اول تا سوم پس از تكمیل تقاضانامه ثبت نام لازم است نسبت به پرینت تقاضانامه تكمیل شده كه حاوی اطلاعات داوطلب و همچنین شماره پرونده 7 رقمی و كد پیگیری ثبت نام 16 رقمی می باشد اقدام نمایند.

برای پیشگیری از مشكلاتی كه در ثبت نام برخی داوطلبان در سال های قبل روی داده است، موارد زیر را رعایت نمایید:

قبل از تأیید نهایی، اطلاعات و بخصوص «عكس » خود را كنترل كنید و این كار را به فرد دیگری واگذار نكنید.

تهیه یك برگ پرینت از فرم نهایی ثبت نام با شمارة پرونده 7 رقمی و كد پیگیری 16 رقمی برای كنترل و نگهداری در پرونده شخصی داوطلب الزامی است.

اطلاعات كارتهای اعتباری را تا پایان مراحل آزمون نزد خود نگهداری نمایید.

رای دریافت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام کنکور سراسری سال 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *