تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

شرایط شرکت اتباع خارجی در کنکور سراسری 99

📚 خلاصه ای از مقاله شرایط شرکت اتباع خارجی در کنکور سراسری 99:

مشاوره تحصیلی

شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجی در کنکور سراسری 99 آزمون ورودی دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد برای سال 99 نیز بر اساس روال سال های اخیر برگزار خواهد شد. بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش ، زمان ثبت نام کنکور 99 از روز 16 بهمن شروع شده و تا مورخ 24 بهمن ماه […]

شرایط شرکت اتباع خارجی در کنکور سراسری 99

شرایط شرکت اتباع خارجی در کنکور سراسری 99

شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجی در کنکور سراسری 99

آزمون ورودی دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد برای سال 99 نیز بر اساس روال سال های اخیر برگزار خواهد شد. بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش ، زمان ثبت نام کنکور 99 از روز 16 بهمن شروع شده و تا مورخ 24 بهمن ماه ادامه خواهد داشت. در سالهای اخیر ، حضور اتباع بیگانه در کنکور سراسری پررنگ شده و هرساله شاهد شرکت داوطلبان خارجی و غیرایرانی در کنکور سراسری هستیم ، البته باید توجه داشت که حضور این داوطلبان در کنکور ، نیازمند رعایت یک سری از قوانین میباشد که میتوانند با توجه به شرایط خاصی که برای این داوطلبان در نظر گرفته شده است ، در کنکور سراسری شرکت کرده و به رقابت بپردازند. در ادامه این مقاله به بررسی شرایط و نحوه شرکت اتباع خارجی در کنکور 99 خواهیم پرداخت.

در متن زیر ما به توضیح این شرایط پرداخته ایم تا داوطلبان آگاهی بیشتری برای حضور در کنکور  داشته باشند در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر شما از هرجای کشور میتوانید با کارشناسان مشاوره تحصیلی سامانه ندای مشاور در تماس باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه شرایط شرکت اتباع خارجی در کنکور سراسری 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

اتباع خارجی چگونه میتوانند در کنکور 99 شرکت کنند؟

داوطلبان شركت كننده اتباع غیر ایرانی در کنکور سراسری 99، باید علاوه بر شرایط ثبت نام کنکور 99، دارای شرایط ذیل بوده و بند مربوط را در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی، علامت گذاری نمایند.

1. متقاضیان تحصیل ملزم به مطالعه دقیق مندرجات این دفترچه راهنما و اطلاعیه های بعدی آزمون و همچنین رعایت مقررات و ضوابط پذیرش بوده و هیچ عذری مبنی بر عدم اطلاع از مفاد دفترچه ها و اطلاعیه ها و قوانین مربوطه از سوی داوطلبان پذیرفته نیست.

2. فقط «اتباع غیر ایرانی مقیم جمهوری اسلامی ایران » و دارای «اقامت قانونی » مجاز به ثبت نام و یا شركت در آزمون سراسری بوده و در صورت شرکت اتباع غیر ایرانی مقیم سایر کشورها، پذیرش آنان «كان لم یکن » تلقی می گردد.

3. کلیه متقاضیان تحصیل دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در رشته ها و مقاطع و دوره های مختلف تحصیلی مشمول شرایط و ضوابط این شیوه نامه میباشند.

4. حداکثر مدت تحصیل مجاز در مقاطع کارشناسی پیوسته برای آن دسته از متقاضیان تحصیل که در چهارچوب ضوابط و مقررات سازمان سنجش آموزش کشور در دوره های دانشگاه پیام نور پذیرفته شده اند، 5 سال و در صورت افزایش سنوات، تمدید نیمسال تحصیلی به مدت دو نیمسال طبق تصمیم گیری كمیسیون موارد خاص دانشگاه پیام نور خواهد بود.

5. متقاضیان تحصیل غیر ایرانی، مجاز به انتخاب رشته در مناطق غیرمجاز تردد و اسکان اتباع غیر ایرانی مندرج در پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور نمیباشند و در صورت قبولی در کد رشته مناطق غیرمجاز، قبولی و پذیرش آنان در آزمون ورودی همان سال «كان لم یکن » تلقی میگردد و دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی از پذیرش این دسته از متقاضیان معذور خواهند بود.

6. متقاضیان تحصیل غیرایرانی پذیرفته شده در مناطق غیرمجاز، میتوانند بر اساس كسب حدنصاب نمره علمی، در اولین كد رشته تحصیلی منطقه مجاز، طبق كارنامه قبولی و كاربرگ انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری، ادامه تحصیل دهند. دانشگاه های محل پذیرش اولیه كه جزء مناطق غیرمجاز محسوب میشوند، ملزم به ارجاع پذیرفته شده غیرایرانی طی مكاتبه مستقیم به سازمان سنجش آموزش كشور میباشند.

7. متقاضیان تحصیل در هر یك از رشته های تحصیلی باید واجد شرایط مقررات و ضوابط پذیرش بوده و محل تحصیل خود را با توجه به ضوابط مربوط انتخاب نمایند، در غیر این صورت قبولی آنان لغو گردیده و از ثبت نام و ادامه تحصیل آنان ممانعت به عمل می آید.

8. در صورت مغایرت شرایط پذیرش و ثبت نام متقاضیان تحصیل با مقررات و ضوابط شیوه نامه در هر مرحله از ثبت نام و تحصیل با تأیید و تشخیص اداره کل امور دانشجویان غیر ایرانی، از ادامه پذیرش و تحصیل متقاضی جلوگیری به عمل می آید.

9. پذیرش متقاضیان تحصیل در رشته هایی كه منجر به ایجاد تعهداتی برای جمهوری اسلامی ایران شود(از جمله تعهدات استخدامی) و رشته های خاص و غیرمجاز مندرج در پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور، ممنوع است.

10. جمهوری اسلامی ایران هیچگونه تعهدی در خصوص صدور مجوز اقامت برای خانواده متقاضیان تحصیل به استثناء همسر و فرزندان دانشجویان ندارد.

11. متقاضیان تحصیل همانند پذیرفته شدگان ایرانی تابع ضوابط و مقررات آموزشی و دانشجویی مؤسسه آموزش عالی محل قبولی خود خواهند بود.

12. كلیه متقاضیان تحصیل پذیرفته شده آزمو ن سراسری دوره روزانه (در كلیه رشته ها و مقاطع تحصیلی غیرپزشكی) موظف به پرداخت شهریه تحصیلی طبق مصوبات هیئت امنای دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حداكثر تا 80 درصد شهریه دور ه نوبت دوم و در گروه پزشكی بر اساس مصوبات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی می باشند.

13. پذیرش اتباع غیرایرانی ورودی آزمون های سراسری، دوره های بدون آزمون (پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی)، پیام نور در مقاطع تحصیلی كاردانی، كارشناسی و دكترای حرفه ای ملزم به دارا بودن مدرك دیپلم از مدارس جمهوری اسلامی ایران و نیز مدارس بین المللی در داخل ایران است.

14. كلیه مدارك دیپلم صادره از سوی مدارس جمهوری اسلامی ایران متقاضیان تحصیل، باید مورد تأیید وزارت آموزش وپرورش قرار گیرد.

15. متقاضیان تحصیل پذیرفته شده در مرحله اول ثبت نام در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، ملزم به ارائه یكی از مدارك اقامتی معتبر زیر میباشند:

گذرنامه دارای حداقل شش ماه مجوز اقامت.

دفترچه پناهندگی سیاسی صادره از سوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران.

كارت هویت ویژه اتباع غیرایرانی دارای اعتبار در همان سال بر اساس اعالم اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور.

آخرین کارت آمایش معتبر بر اساس اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور.

16. پذیرش و ثبت نام اولیه متقاضیان تحصیل فرزندان طلاب مركز جامعه المصطفی(ص) العالمیه بر اساس گذرنامه و اقامت صادره آن مركز بلامانع بوده و ثبت نام قطعی و ادامه تحصیل آنان منوط به اخذ گذرنامه و روادید تحصیلی و اقامت قانونی است.

17. متقاضیان تحصیل غیر ایرانی در هر مقطع تحصیلی فقط یک بار مجاز به تحصیل بوده و تکرار مقطع تحصیلی در دوره های روزانه، شبانه، پیام نور، فراگیر پیام نور، جامع علمی کاربردی، بدون آزمون و دانشگاه آزاد اسلامی و سایر مؤسسات آموزش عالی جمهوری اسلامی ایران ممنوع است و چنانچه در حین تحصیل متقاضیان تحصیل ورودی آزمو نهای سراسری محرز گردد كه دانشجو دارای یك مدرك كاردانی،كارشناسی، كارشناسی ارشد و یا دكتری بوده و با گواهی مدرك مقطع تحصیلی قبلی مجددا با شركت در آزمون مربوطه در مقطع تحصیلی تكراری پذیرفته شده است، از تحصیل ایشان ممانعت به عمل آمده و اخراج محسوب میگردد.

دانشگاه محل تحصیل در این خصوص ملزم به اخذ تعهد از دانشجو در مرحله پذیرش و ثبت نام اولیه است.

18. تحصیل متقاضیان در مؤسسات آموزش عالی و یا مراکز جامعه المصطفی(ص)و مركزآموزش عالی اهل بیت(ع) به صورت همزمان ممنوع است.

19. دانشجویان غیر ایرانی به دلیل تابعیت غیر ایرانی مشمول قانون نظام وظیفه نمیباشند.

20. كلیه اتباع غیرایرانی متقاضی ثبت نام و شركت در آزمون سراسری سال 1398 ، در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط اعلام شده، لازم است در زمان ثبت نام با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی: www.sanjesh.org و ورود به لینك مربوطه نسبت به تكمیل اطلاعات درخواستی اقدام نمایند؛ كه پس از تكمیل اطلاعات مورد درخواست در سایت، به این دسته از داوطلبان یك كد پیگیری 13 رقمی داده خواهد شد كه داوطلب میبایست این كد را دقیقا در محل مخصوصی كه در بند 30 تقاضانامه ثبت نام اینترنتی کنکور سراسری ، پیش بینی شده است درج نمایند.

مقالات مفید:

راهنمای تصویری ثبت نام کنکور 99

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 99

کد نظام وظیفه در کنکور 99

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 99

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط ثبت نام اتباع خارجی در کنکور 99 شما از هرجای کشور میتوانید با کارشناسان مشاوره تحصیلی سامانه ندای مشاور در تماس باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه شرایط شرکت اتباع خارجی در کنکور سراسری 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

شرایط شرکت اتباع خارجی در کنکور سراسری 99

شرایط شرکت اتباع خارجی در کنکور سراسری 99

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

شرایط شرکت اتباع خارجی در کنکور سراسری 99

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل