جدیدترین اخبار دانشگاهی کشور

زمان و نحوه اعلام نتایج آزمون وکالت سال 98

رئیس مرکز وکلا ، کارشناسان رسمى و مشاوران خانواده قوه قضاییه زمان اعلام نتایج آزمون وکالت قوه قضائیه 98 خبر داد .

على بهادرى جهرمى در حاشیه بازدید از یکى از حوزه‌هاى برگزارى آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضاییه در جمع خبرنگاران اظهار کرد : به‌رغم برخى مشکلاتی که در فرایند ثبت نام وجود داشت اجمالاً آزمون از نظر ما از شرایط قابل قبولى برخوردار بوده است . 

رئیس مرکز وکلا ، کارشناسان رسمى و مشاوران خانواده قوه قضاییه افزود : از مجموع افرادی که نام‌نویسی کردند ، بالغ بر 500 نفر داراى مدرک دکترى و قریب به 20 هزار نفر داراى مدرک کارشناسى ارشد هستند و سطح شرکت کنندگان در آزمون از نظر علمى سطح بالا و قابل قبولى است . 

وی تصریح کرد : به محض اینکه نتایج اولیه مشخص شود ، برنامه‌ریزى‌ ها براى مصاحبه شفاهى انجام می‌ شود . در مرحله دوم مشابه مرحله اول تمامى اساتید برتر دانشگاهى ، وکلاى برتر و قضات عالى رتبه در فرایند شرکت دارند ؛ به عنوان مثال در طراحى سئوالات آزمون بیش از 70 استاد برتر دانشگاهى ، دیوان عالى کشور و وکلاى برجسته در طراحى سئوالات آزمون شرکت داشتند و مشابه همین فرایند را در آزمون مصاحبه تحصصى خواهیم داشت تا وکلایى که انتخاب مى‌ شوند وکلاى زبده و برجسته به شیوه کاملا عادلانه باشد . 

رئیس مرکز وکلا ، کارشناسان رسمى و مشاوران خانواده قوه قضاییه تصریح کرد : نصاب جذب در ادوار گذشته در آزمون هاى وکالت چیزى حدود چهار درصد در آزمون‌ هاى کانون هاى وکلا و چیزى در همین حدود در آزمون‌ هاى مرکز در ادوار گذشته بوده است . در دوره جارى از آنجایى که نصاب علمى براى ما خیلى مهم است ، الان نمى توانم پیش‌ بینى داشته باشیم و باید نمرات را ببینیم و سطح علمى نمرات در میزان جذب بسیار موثر است . 

بهادرى جهرمى گفت : نیاز به وکیل در سطح جامعه وجود دارد اما این شرایط کافى نیست و باید نصاب علمى لازم در میان داوطلبان وجود داشته باشد و بعد از آن مى شود اظهار نظر کرد . 

رئیس مرکز وکلا ، کارشناسان رسمى و مشاوران خانواده قوه قضاییه پیش‌ بینی کرد که نتایج اولیه آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه کمتر از دو هفته آینده اعلام شود .

منبع : تسنیم

برای مشاوره زمان اعلام نتایج آزمون وکالت قوه قضائیه 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *