جدیدترین اخبار دانشگاهی کشور

ثبت نام سوابق تحصیلی دانشگاه مهر 1400

ثبت نام سوابق تحصیلی دانشگاه مهر 1400 به صورت مجزا از رشته محل های با آزمون و مستقل از كنكور سراسری با رعايت قوانين و مقررات مربوطه و با ملاک معدل كتبی ديپلم با توجه به نوع ديپلم داوطلب و رشته انتخابی و توسط سازمان سنجش آموزش كشور انجام ميشود. داوطلباني كه منحصراً متقاضی تحصيل در اين رشته محل ها هستند نيازی به شركت در آزمون سراسری سال 1400 ندارند.

ثبت نام سوابق تحصیلی دانشگاه و پذيرش دانشجو در رشته محل های پذيرش صرفاً براساس سوابق تحصيلی (معدل كتبی ديپلم با توجه به نوع ديپلم و رشته انتخابی) در سال 1400 توسط سازمان سنجش آموزش كشور انجام ميگيرد.

ثبت نام سوابق تحصیلی دانشجو در دانشگاه های سراسری ، دانشگاه پیام نور و موسسات غیرانتفاعی از نیمه اول مرداد ماه شروع شده و داوطلبان تا شهریور فرصت خواهند داشت با مراجعه به سامانه sanjesh.org مراحل ثبت نام سوابق تحصیلی دانشگاه مهر 1400 را تکمیل نمایند.

از داوطلبان عزيز تقاضا ميشود قبل از انتخاب رشته، با مطالعه اين بخش و پس از اطلاع از شرایط و نحوه ثبت نام سوابق تحصیلی دانشگاه مهر 1400 ، نسبت به انتخاب رشته اقدام نمايند.

برای مشاوره شرایط و نحوه ثبت نام سوابق تحصیلی دانشگاه مهر 1400
از طريق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگيريد
پاسخگويی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتي ايام تعطيل

شرایط و ضوابط ثبت نام سوابق تحصیلی دانشگاه مهر 1400

شرايط و ضوابط ثبت نام و انتخاب رشته در اين مرحله از پذيرش در رشته های تحصيلی دوره های مختلف تحصيلي دانشگاه ها موسسات آموزش عالی برای سال تحصيلی 1400 – 1401 به شرح ذيل اعلام ميگردد. به كليه متقاضيان پذيرش به اين شيوه مرحله اكيداً توصيه ميشود كه به نكات ذيل توجه لازم را مبذول داشته و در رعايت آنها دقت فرمايند.

1 – دارا بودن ديپلم نظام آموزشي جديد (6-3-3) اعم از شاخه های نظري، فني و حرفه ای و كاردانش و يا مدرك پيش دانشگاهي (نظام سالي- واحدي يا ترمي واحدي) با اخذ آن حداكثر تا تاریخ 1400/06/31 و یا دارابودن دیپلم نظام قديم و يا مدرك كاردانی (فوق ديپلم) دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي، كارداني پيوسته آموزشكده های فني و حرف های براي كليه داوطلبان الزامي است.

2 – دارندگان ديپلم فني و حرفه اي و كاردانش نظام سالي واحدي يا ترمي واحدي هنرستان كه فاقد مدرك پيش دانشگاهي و يا مدرك كارداني ميباشند حق انتخاب رشته و ثبت نام سوابق تحصیلی دانشگاه مهر 1400 به اين شيوه را ندارند و در صورت ثبت نام و انتخاب رشته بعنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

3 – نظر به اينكه گزينش دانشجو در اين مرحله صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي (معدل كتبي ديپلم)، صورت خواهد گرفت؛ لذا كليه متقاضيان (ديپلمه هاي نظام آموزشي جديد (6-3-3) ، نظام سالي-واحدي يا ترمي-واحدي، نظام قديم چهارساله دبيرستان و همچنين ديپلمه های فني و حرفه ای و كاردانش نظام سالي واحدی يا ترمي واحدي هنرستان كه دارای مدرك پيش دانشگاهی و يا كاردانی ميباشند) بايستي معدل كل و يا معدل كتبي خود را به صورت صحيح در تقاضانامه ثبت نام اينترنتي درج نمايند.

داوطلبان توجه داشته باشند در صورت مغايرت معدل كل و يا معدل كتبي واقعي با معدل كل و يا معدل كتبي اعلام شده در تقاضانامه ثبت نامی، از ثبت نام پذيرفته شدگان ممانعت به عمل آمده و قبولي آنها لغو ميگردد.

4 – با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت نام در اين روش بصورت اينترنتي انجام ميگيرد، لازم است داوطلبان به وسيله كارت هاي بانكي عضو شبكه شتاب (كه پرداخت الكترونيكي آنها فعال ميباشد) با مراجعه به سايت سازمان و پرداخت مبلغی به عنوان وجه ثبت نام سوابق تحصیلی دانشگاه، نسبت به خريد سريال ثبت نام اقدام نمايند.

5 – داوطلبان مجاز هستند بدون توجه به نوع مدرك ديپلم يا پيش دانشگاهی از كليه گروه های تحصيلي و رشته هاي مندرج در دفترچه راهنمای پذيرش صرفاً بر اساس سوابق تحصيلی مهر 99 (گروه های تحصيلي علوم رياضي و فني، علوم تجربي، علوم انساني، هنر و زبان هاي خارجي) نسبت به انتخاب كدرشته هاي مورد علاقه خود اقدام نمايند. بديهي است نحوه گزينش آنان با توجه به نوع مدرك ديپلم و همچنين رشته انتخابي بر اساس جدول ضریب بندی خواهد شد.

6 – با توجه به اينكه ثبت نام و انتخاب رشته سوابق تحصیلی دانشگاه مهر 1400 در اين مرحله منحصراً به روش اينترنتي انجام ميپذيرد، لازم است داوطلبان پس از تكميل فرم اينترنتي تقاضانامه ثبتنام و انتخاب رشته، كد رهگيري 16 رقمي خود را نيز يادداشت نمايند. اين كد 16 رقمي، پس از پايان مراحل مختلف ثبت نام و انتخاب رشته توسط سيستم به داوطلبان ارائه خواهد شد. به داوطلبان توصيه ميشود از تقاضانامه ثبت نامي نهايي خود كه بر روي آن كد پيگيري درج شده، پرينت تهيه نمايند.

7 – دانشجويان دوره روزانه ( ورودی سال 1398 و قبل ازآن) براي شركت در اين مرحله از پذيرش ميبايست تا تاريخ 1400/5/31 نسبت به انصراف قطعی از تحصيل و تكميل فرم شماره 2 (فرم انصراف از تحصيل) مندرج در انتهاي دفترچه اقدام كرده و مورد مربوط در بند 30 فرم تقاضانامه ثبت نام را نيز علامتگذاري نمايند.

  • تبصره 1: دانشجوياني كه در دوره روزانه سراسري سال 1399 (با آزمون و بدون آزمون) پذيرفته شده اند، به شرط انصراف قطعی تا تاریخ 1400/5/31 منحصراً ميتوانند در اين مرحله متقاضي رشته هاي تحصيلي دوره هاي غير روزانه (نوبت دوم (شبانه)،نيمه حضوري، پيام نور، غيرانتفاعي، پرديس خودگردان و مجازي) شوند.
  • تبصره 2: دانشجويان دوره های نوبت دوم (شبانه)، نيمه حضوري، مجازي و پرديس خودگردان يا بين الملل دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي، دانشگاه پيام نور و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي غيرانتفاعي كه از معافيت تحصيلي استفاده نميكنند، ميتوانند بدون انصراف تحصيلي در اين مرحله ثبت نام نمايند.

مراحل ثبت نام اينترنتی سوابق تحصیلی دانشگاه ورودی مهر 1400

داوطلبان لازم است منحصراً به روش ذيل، اقدامات لازم براي ثبت نام و انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری و پیام نور و غیرانتفاعی را به انجام رسانند:

  1. مراجعه به پايگاه اطلاع رسانی  سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی www.sanjesh.org
  2. دريافت دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته از طريق سايت سازمان.
  3. آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز برای ثبت نام و انتخاب رشته.
  4. پرداخت وجه ثبت نام به بصورت اینترنتی و تهیه سريال ثبت نام سوابق تحصیلی مهر 1400
  5. تهیه فايل يك قطعه عكس اسكن شده داوطلب (اندازه عكس اسكن شده بايد حداكثر 300*400 پیکسل یا حداقل 200*300 پیکسل باشد.

نکته : ثبت نام دوره های بدون آزمون دانشگاه آزاد از طریق سامانه سنجش دانشگاه آزاد azmoon.org انجام میگیرد.

توصيه های مهم:

– یکی از مواردی که لازم است داوطلبان بدانند ، عدم درج نوع پذیرش بدون آزمون در مدرک فارغ التحصیلی است.

– همچنین لازم به ذکر است که شهریه رشته های بدون آزمون و رشته های با آزمون در دوره های غیر روزانه یکسان می باشد

– قبل از تكميل و درج اطلاعات در تقاضانامه اينترنتي، نخست كليه مطالعات لازم انجام گيرد و پيش نويس تقاضانامه ثبت نامي دقيق تهيه شود (فرم پيش نويس در انتهای دفترچه راهنما درج شده است) و سپس مندرجات آن بصورت دقيق در تقاضانامه ثبت نام و انتخاب رشته اينترنتي درج گردد.

– از تقاضانامه تكميل شده اينترنتي كه كد رهگيري بر روي آن درج شده، حتماً يك نسخه پرينت تهيه و در پرونده شخصي نگهداري كنيد.

کلیه داوطلبان می توانند جهت اطلاع از شرایط و نحوه ثبت نام سوابق تحصیلی دانشگاه 1401 – 1400 با مشاورین سامانه ندای مشاور تماس حاصل نمایند.

برای اطلاع از شرایط و نحوه ثبت نام سوابق تحصیلی دانشگاه مهر 1400
از طريق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگيريد
پاسخگويی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتي ايام تعطيل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *