تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

سمیاد | سایت سامانه سمیاد فنی و حرفه ای – samyad.tvu.ac.ir

📚 خلاصه ای از مقاله سمیاد | سایت سامانه سمیاد فنی و حرفه ای – samyad.tvu.ac.ir:

سایت سامانه سمیاد فنی و حرفه ای - samyad.tvu.ac.ir

در این مقاله سامانه سمیاد دانشگاه فنی حرفه ای و راهنمای تصویری ورود دانشجویان به سایت سمیاد به آدرس samyad.tvu.ac.ir و نحوه تغییر رمز ورود آن ارائه شده است

سمیاد | سایت سامانه سمیاد فنی و حرفه ای – samyad.tvu.ac.ir

سمیاد | سایت سامانه سمیاد فنی و حرفه ای – samyad.tvu.ac.ir

سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی فنی و حرفه ای یا به اختصار سامانه سمیاد به نشانی samyad.tvu.ac.ir ، پایگاهی است که دانشگاه فنی حرفه ای برای یکپارچه سازی آموزش های دانشجویان و انجام تمامی فعالیت های آموزشی از جمله برگزاری آزمون پایانی و ارزیابی به صورت الکترونیکی راه اندازی کرده است .

جهت ورود مستقیم به سامانه سمیاد دانشگاه فنی و حرفه ای کلیک کنید

سایت سامانه سمیاد فنی و حرفه ای - samyad.tvu.ac.ir

یکی از بزرگترین چالش های پیش روی تمامی واحدهای فنی حرفه ای سراسر کشور نیز برگزاری کلاس ها در یک بستر مناسب به صورت آنلاین و مجازی بود. دانشگاه فنی حرفه ای سعی در طراحی سامانه ای با کیفیت استاندارد داشت که بتواند نیازهای پیش روی دانشجویان و اساتید این دانشگاه را در طول ترم برآورده نماید. دانشگاه فنی حرفه ای برای یکپارچه سازی آموزش های دانشجویان ، سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی دانشگاه فنی و حرفه ای تحت عنوان سامانه سمیاد به نشانی samyad.tvu.ac.ir را راه اندازی کرده است . دانشجویان از طریق این سامانه می توانند به بخش آموزش مجازی دانشگاه استانی که در آن تحصیل می نمایند، وارد شوند و از خدماتی که دانشگاه فنی و حرفه ای در نظر گرفته است به راحتی استفاده نمایند. در ادامه این مقاله نحوه ورود، امکانات سایت سمیاد دانشگاه فنی حرفه ای به طور کامل توضیح داده شده است.

معرفی سامانه سمیاد سیستم آموزشی نوین دانشگاه فنی و حرفه‌ای

با توجه به گسترش ویروس کرونا و تغییر شیوه آموزشی دانشگاه‌ها از حضوری به راه‌اندازی آموزش آنلاین، دانشگاه فنی و حرفه‌ای، به‌منظور کاهش پراکندگی و یکپارچه‌سازی فرایند آموزش، یک سیستم آموزشی نوین با نام “سیستم آموزشی فنی و حرفه‌ای” را ارائه کرده است. این سیستم در حال حاضر به‌عنوان یک راهکار برای ارائه درس‌های آنلاین در صورت تعطیلی دانشگاه‌ها و پیگیری امور درسی استفاده می‌شود.

دانشجویان در رشته‌های مختلف دانشگاه فنی و حرفه‌ای، می‌توانند به این سیستم مراجعه کرده و از امکانات آموزش الکترونیکی بهره‌برداری کنند. علاوه بر این، امکان ارزیابی پایانی و برگزاری آزمون‌های میان‌ترم برای دانشجویان از طریق همین سیستم فراهم است. در ادامه، به توضیح بخش‌های مختلف این سیستم پرداخته می‌شود.

سامانه سمیاد فنی و حرفه ای

? شماره 1

با انتخاب هر یک از گزینه های “ورود به سیستم” و یا “بارگذاری فایل” می توانید نسبت به انجام فعالیت مورد نظر خود پس از انتخاب استان و آموزشگاه مربوطه، اقدام نمایید. ورود به سیستم برای بهرمندی از خدمات آموزش غیر حضوری می باشد.

? شماره 2

با توجه به زیاد بودن واحدها و دانشکده های فنی حرفه ای، آدرس ورود هر یک از دانشکده ها به تفکیک استان در این بخش قرار داده شده است. دانشجویان می توانند از طریق کلیک بر روی نام هر یک از استان های نشان داده شده، آموزشکده مورد نظر خود را انتخاب و به پرتال آن وارد شوند.

? شماره 3

در این قسمت نیز تعداد دانشجویان، اساتید و کلاس های موجود در سامانه سمیاد اطلاع رسانی شده است.

بیش تر بخوانید: سایت اموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir

نحوه ورود به سامانه سمیاد دانشگاه فنی و حرفه ای

دانشجویان مقطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه فنی حرفه ای به منظور حضور در کلاس های انلاین باید وارد سامانه آموزش برخط دانشگاهی یا همان سامانه سمیاد ( samyad ) شوند و از طریق این سامانه راحت تر به سامانه آموزش مجازی دانشگاه محل تحصیل خود دست پیدا کنند .

دانشجویان فنی و حرفه ای به این منظور می توانند وارد سایت مدیریت یادگیری الکترنیکی دانشگاه فنی و حرفه ای به نشانی samyad.tvu.ac.ir شده و با انتخاب واحد و استان خود به سایت اصلی آموزشی دست یابند .

نام کاربری و رمز عبور سامانه سمیاد دانشگاه فنی و حرفه ای

رمز عبور و نام کاربری هر دانشجو به صورت پیش فرض از سوی سامانه سمیاد تعیین شده و الگوی ورود به سایت برای هر نوع کاربر مجزا ارائه شده است . دانشجویان و اساتید دانشگاه فنی و حرفه ای برای ورود به سامانه مدیریت یادگیری الکترنیکی دانشگاه فنی و حرفه ای باید نام کاربری و رمز عبور خود را مانند دستورالعمل زیر وارد کنند.

✅ دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای:

  1. 1 – نام کاربری : شماره دانشجویی
  2. 2 – رمز عبور : کد ملی دانشجو ( با لحاظ کردن صفرهای اول )

✅ اساتید دانشگاه فنی و حرفه ای :

  1. 1 – نام کاربری و رمز عبور : کد ملی استاد ( با لحاظ کردن صفرهای اول )

در نهایت دانشجویان با کلیک بر گزینه ” لیست دروس انتخابی ” می توانند دروس خود را مشاهده کنند و از جزئیات برگزاری و تکالیف هر درس مطلع شوند . داوطلبان می توانند با ورود به سیستم ناد دانشگاه فنی و حرفه ای واحد های انتخابی خود را نیز مشاهده کنند.

?  آدرس سایت هر یک از واحدهای دانشگاه فنی حرفه ای با دیگری متفاوت می باشد و دانشجویان از طریق لینک مستقیم هر واحد دانشگاهی می تواند به راحتی وارد سامانه آموزشی سمیاد واحد دانشگاهی خود شود. در جدول زیر اسامی استان ها و آدرس ورود به سایت سمیاد هر دانشگاه برای واحدهای دختران و پسران قرار داده شده است.

رس سایت واحدهای دانشگاه فنی حرفه ای

✅ دانشجویان دانشگاه فنی حرفه ای جهت ورود به سامانه سمیاد به نشانی samyad.tvu.ac.ir باید مطابق مراحل زیر اقدام نمایند تا بتوانند به صفحه اصلی آموزش خود دست یابند.

1️⃣ ورود به سامانه سمیاد به نشانی samyad.tvu.ac.ir

2️⃣ انتخاب استان محل تحصیل از روی نقشه ارائه شده

3️⃣ انتقال به سامانه آموزش مجازی دانشگاه فنی حرفه ای

4️⃣ ورود به سامانه با استفاده از نام کاربری و رمز عبور

5️⃣ ورود به صفحه شخصی دانشجو

6️⃣ انتخاب گزینه درس های من از منوی سمت راست و مشاهده جزئیات دروس و تکالیف.

بیش تر بخوانید: azmoon.org سایت دانشگاه آزاد

راهنمای تصویری ورود به سامانه سمیاد فنی و حرفه ای

دانشجویان دانشگاه های فنی و حرفه ای برای حضور در کلاس های آموزش برخط دروس خود باید وارد سایت سمیاد دانشگاه فنی و حرفه ای به آدرس اینترنتی samyad.tvu.ac.ir شوند . با توجه به گسترگی دانشگاه های فنی و هم چنین تعداد بالای واحد های دانشگاهی این سامانه روند دسترسی به سامانه آموزش برخط هر دانشگاه را تسهیل می کند . در ادامه راهنمای تصویری ورود به سامانه سمیاد دانشگاه فنی و حرفه ای ارائه شده است .

? 1 – ورود به سامانه سمیاد و انتخاب استان محل تحصیل از روی لیست ارائه شده

راهنمای تصویری ورود به سامانه سمیاد فنی و حرفه ای

? 2 – انتقال به سامانه آموزش دانشگاه و ورود به سامانه یا استفاده از نام کاربری و رمز عبور

راهنمای تصویری ورود به سمیاد فنی و حرفه ای

? 3 – نخست تغییر رمز ورود به سامانه برای ادامه فرآیند

توجه: لازم است دانشجویان محترم به محض ورود به سامانه سمیاد، در اولین اقدام، رمز عبور کاربری خود را به یک رمز مشخص و ایمن تغییر دهند. لازم به ذکر است که رمز عبور تنظیم شده باید شامل حداقل 8حرف،حداقل 1 رقم، حداقل 1 حرف کوچک لاتین ، حداقل 1 حرف بزرگ لاتین،حداقل 1 حرف غیرالفبایی و غیرعددی مثلا کاراکترهای ستاره ، خط فاصله و نامبرساین باشد.

نحوه ورود به سامانه سمیاد فنی و حرفه ای

? 4 – انتخاب گزینه درس های من از منوی سمت راست صفحه به منظور مشاهده لیست کلاس های ارائه شده

مراحل ورود به سامانه سمیاد فنی و حرفه ای

? 5 – انتخاب درس مورد نظر از بین دروس نمایش داده شده

آموزش تصویری ورود به سامانه سمیاد فنی و حرفه ای

? 6 – ورود به صفحه درس مورد نظر برای مشاهده جزئیات برگزاری ، تکالیف و …

روش ورود به سامانه سمیاد فنی و حرفه ای

بیش تر بخوانید: سایت سازمان سنجش sanjesh.org

نحوه بازیابی رمز عبور سامانه سمیاد

در صورتی که یک کاربر رمز عبور خود جهت ورود به سایت سمیاد را فراموش کرده باشد، می تواند به صورت اینترنتی و بدون مراجعه حضوری، جهت بازیابی آن اقدام نمایند. بازیابی رمز عبور از دو روش جستجو بر اساس نام کاربری و یا پست الکترونیک صورت می پذیرد که در صورت تطابق اطلاعات، یک ایمیل حاوی اطلاعات ورود به سامانه برای متقاضی به آدرس پست الکترونیک مندرج در سامانه ارسال می شود. جستجوی کاربر برای بازیابی رمز عبور مطابق دستورالعمل زیر صورت می پذیرد.

? با ورود به سامانه سمیاد استان مورد نظر، و در صفحه مربوط به ورود به سامانه روی عبارت “نام کاربری و یا رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟” کلیک کنید.

مرحله اول نحوه بازیابی رمز عبور سامانه سمیاد

? در صفحه جدید دو روش برای بازیابی نام کاربری یا رمز ورود وجود دارد:

نحوه بازیابی رمز عبور سامانه سمیاد

✅ شماره 1: جستجو براساس نام کاربری

نام کاربری خود را وارد نموده و سپس روی دکمه “جستجو” کلیک نمایید و سپس منتظر دریافت ایمیل سامانه جهت ورود به حساب کاربری خود باشید.

✅ شماره 2: جستجو براساس پست الکترونیکی

پست الکرونیکی ارائه شده به سامانه را وارد نموده و لینک “جستجو” را انتخاب کنید. سپس ایمیل ارسال شده توسط سامانه را بررسی و اقدامات لازم جهت ورود را به انجام رسانید.

بیش تر بخوانید: سامانه هم آوا edu.uast.ac.ir

نحوه شرکت در کلاس و آزمون سامانه سمیاد دانشگاه فنی و حرفه ای

دانشجویان برای ورود به کلاس های درسی خود و یا شرکت در آزمون های برگزار شده در این سایت می بایست مطابق راهنمای ذیل عمل نمایند.

ورود به سایت سمیاد دانشگاه فنی و حرفه ای به نشانی samyad.tvu.ac.ir و انتخاب استان و آموزشکده مورد نظر از قسمت ورود به سیستم (برای مثال در این قسمت استان تهران انتخاب شده است)

? درج اطلاعات و فشردن گزینه “ورود به سایت”

مرحله سوم ورود به سامانه سمیاد

? انتخاب کلید “درس های من” و پس از آن کلیک بر روی نام درس مورد نظر

مرحله سوم ورود به کلاس و آزمون سامانه سمیاد دانشگاه فنی و حرفه ای

? انتخاب عبارت “عنوان جلسه مربوطه”

مرحله چهارم ورود به کلاس و آزمون سامانه سمیاد دانشگاه فنی و حرفه ای

? در این مرحله چنانچه قصد شرکت در کلاس آنلاین را داشته باشید، می بایست روی لینک آن کلیک نموده و در صورتی که توسط استاد لینکی مبنی بر “شرکت در آزمون آنلاین” قرار گرفته باشد، گزینه مربوطه را انتخاب نمایید.

 ورود به کلاس و آزمون سامانه سمیاد دانشگاه فنی و حرفه ای

اگر به منظور شرکت در آزمون به این بخش وارد شده اید، پس از درج پاسخ های خود لازم است تا با فشردن کلید “ثبت پاسخ ها و اتمام آزمون” از تایید جواب های خود اطمینان حاصل نمایید.

بیش تر بخوانید: سامانه جامع آزمون های سراسری my.sanjesh.org

سوالات متداول دانشجویان در سامانه سمیاد

سوال 1: چرا نمی توانم وارد سامانه سمیاد فنی و حرفه ای شوم؟

✔ ابتدا وارد سامانه “سمیاد” به آدرس samyad.tvu.ac.ir شوید و در صورت ورود با کامپیوتر از روی نقشه بر روی “نام استان محل تحصیل” خود کلیک کرده و در صورت ورود با تلفن همراه بر روی “نام استان محل تحصیل” خود کلیک نمایید. پس از آن می توانید با ثبت نام کاربری و رمز عبور وارد سامانه شوید.

سوال 2: برخی از درس های من در سامانه سمیاد وجود ندارد؟

✔ از طریق سامانه میز خدمت با آدرس khedmat.tvu.ac.ir درخواست خود را با موضوع “عدم وجود برخی از درس های من” برای آموزشکده/دانشکده خود ثبت نمایید. (لازم به ذکر است فیلدهای اطلاعاتی نام درس ، کد درس در ناد ،نام و نام خانوادگی، شماره دانشجویی، کدملی و شماره همراه برای این درخواست ضروری است.)

سوال 3: راه های ارتباطی با اساتید به چه صورت است؟

✔ کلیه اساتید دانشگاه فنی و حرفه ای در شبکه های مجازی کانالهای ارتباطی ایجاد نموده اند و نسبت به اطلاع رسانی آن به نحو مقتضی اقدام نموده اند. همچنین میتواند از طریق ایمیل با اساتید خود در تماس باشید.

سوال 4: نحوه ارسال فایل برای اساتید در سامانه سمیاد به چه صورت می باشد؟

✔ نحوه ارسال فایل برحسب حجم فایل مورد نظر می بایست اقدام شود. در صورتیکه حجم فایل تمارین و فایلهای شما کم است (کمتر از 1 مگابایت)، میتوان در سامانه سمیاد samyad.tvu.ac.ir بارگذاری گردد.

اگر پس از مطالعه مقاله سامانه سمیاد دانشگاه فنی و حرفه ای samyad.tvu.ac.ir ، سوالی در این خصوص دارید ، جواب آن را از طریق مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ندای مشاور جویا شوید.

بیش تر بخوانید: سایت پژوهشیار دانشگاه آزاد ris.iau.ac.ir

سمیاد | سایت سامانه سمیاد فنی و حرفه ای – samyad.tvu.ac.ir

سمیاد | سایت سامانه سمیاد فنی و حرفه ای – samyad.tvu.ac.ir

برچسب ها

سمیاد samyad.tvu.ac.ir سامانه سمیاد سایت سمیاد سمیاد فنی حرفه ای

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

سمیاد | سایت سامانه سمیاد فنی و حرفه ای – samyad.tvu.ac.ir

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل