تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

زمان و نحوه ثبت نام آزمون كارشناسی ارشد 1401

📚 خلاصه ای از مقاله زمان و نحوه ثبت نام آزمون كارشناسی ارشد 1401:

مشاوره تحصیلی

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره شرايط و ضوابط، تاريخ و نحوه ثبت نام در آزمون كارشناسی ارشد ناپيوسته سال 1401 و بيست و هفتمین دوره المپياد علمی- دانشجويی كشور به اطلاع متقاضیان ثبت نام و شركت در آزمون كارشناسی ارشد سال 1401 در تمامی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و همچنین […]

زمان و نحوه ثبت نام آزمون كارشناسی ارشد 1401

زمان و نحوه ثبت نام آزمون كارشناسی ارشد 1401

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره شرايط و ضوابط، تاريخ و نحوه ثبت نام در آزمون كارشناسی ارشد ناپيوسته سال 1401 و بيست و هفتمین دوره المپياد علمی- دانشجويی كشور

به اطلاع متقاضیان ثبت نام و شركت در آزمون كارشناسی ارشد سال 1401 در تمامی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و ششمین المپیاد علمی- دانشجویی كشور می رساند با توجه به نكات ذیل و همچنین در نظر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای شركت در آزمون، می توانند در آزمون مذكور ثبت نام و شركت نمایند.

ثبت نام آزمون كارشناسی ارشد 1401 از مورخ 1400/09/16 آغاز و در مورخ 1400/09/23 پایان می پذیرد. ثبت نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق درگاه اطلاع رسانی  سازمان سنجش به نشانی: www.sanjesh.org انجام می شود.

برای مشاوره ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال 1401
از طريق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگيريد
پاسخگويی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ايام تعطيل

شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1401

متقاضیان ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت نام اتباع غیرایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه رزمندگان و ایثارگران (مندرج در دفترچه راهنمای شركت در آزمون كه در سایت سنجش قرار دارد)، در صورتی یكه دارای شرایط مذكور باشند، می توانند حداكثر در دو رشته امتحانی (طبق ضوابط از رشته های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام) متقاضی ثبت نام در این آزمون شوند.

دفترچه راهنمای ثبت نام، همزمان با شروع ثبت نام، در درگاه اطلاع رسانی این سازمان در دسترس خواهد بود.

مراحل ثبت نام آزمون ارشد 1401

1- مراجعه به سایت سازمان به نشانی Sanjesh.org برای خرید كارت اعتباری ثبت نام (سریال 12 رقمی) و دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام (دفترچه شماره 1).

2- تهیه فایل عكس اسكن شده متقاضی بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام.

3- آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت نام.

4- با توجه به اینكه پرداخت هزینه ثبت نام منحصراً بصورت اینترنتی انجام می گیرد، متقاضیان لازم است به وسیله كارت های عضو شبكه بانكی شتاب كه پرداخت الكترونیكی آنها فعال است، با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان و پرداخت مبلغی به عنوان وجه ثبت نام شركت در آزمون یك كد رشته امتحانی، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

تبصره: در مراحل مختلف فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق پیام كوتاه به متقاضیان ارائه می شود؛ متقاضیانی كه تمایل به استفاده از خدمات پیام كوتاه دارند، با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت مبلغ 8500 (هشت هزار و پانصد) ریال به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام كوتاه، می توانند از این خدمات استفاده نمایند.

5- متقاضیانی كه علاوه بر رشته انتخابی یا امتحانی اصلی (رشته اول ) علاقه مند به شركت در رشته امتحانی دوم هستند، ضرورت دارد كه كدرشته امتحانی دوم را نیز در بند مربوط در تقاضانامه درج نمایند. این دسته از متقاضیان می بایست برای رشته امتحانی دوم یك كارت اعتباری دیگر، به مبلغ 900/000 (نهصدهزار) ریال علاوه بر كارت اعتباری اول خریداری نمایند.

یادآوری1: متقاضیان ثبت نام و شركت در آزمون كدرشته های امتحانی (اصلی و شناور) كه علاقه مند به شركت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور هستند، لازم است علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت نام، نسبت به پرداخت مبلغ 137/000 (یكصدو سی و هفت هزار) ریال دیگر نیز برای اعلام علاقه مندی برای دوره مذكور، اقدام نمایند.

یادآوری 2: متقاضیان ثبت نام و شركت در آزمون كدرشته های امتحانی (اصلی و شناور) كه علاقه مند به شركت در گزینش رشته های تحصیلی مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی هستند، لازم است علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت نام، نسبت به پرداخت مبلغ 137/000 (یكصدو سی و هفت هزار) ریال دیگر نیز برای اعلام علاقه مندی برای دوره مذكور، اقدام نمایند.

دستورالعمل و نحوه تكمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی آزمون کارشناسی ارشد 1401

به متقاضیان توصیه می شود كه مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذكور را تكمیل نموده و سپس براساس فرم پیش نویس با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سنجش، اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد نمایند. ضمناً متقاضیان لازم است در درج اطلاعات ثبت نام دقت نمایند. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارك متقاضی در صورت پذیرفته شدن در آزمون، قبولی وی لغو و از ادامه تحصیل متقاضی جلوگیری خواهد شد.

زمان توزیع كارت ورود به جلسه آزمون ارشد 1401

براساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون كارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401 در روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ 29 و 1401/02/28 برگزار خواهد شد و متقاضیان لازم است با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش نسبت به تهیه پرینت كارت شركت در آزمون و برگ راهنمای شركت در آزمون اقدام نمایند. محل آزمون متقاضیان براساس استان و شهرستان مندرج در بند 37 تقاضانامه تعیین می گردد. لذا مقتضی است متقاضیان با مراجعه به جدول شماره 2 دفترچه راهنمای ثبت نام و درج كد مربوط به استان و شهر مورد نظر در تقاضانامه ثبت نام اقدام نمایند.

نحوه برگزاری المپیاد علمی دانشجویی سال 1401

متقاضیان علاقه مند می توانند همزمان با برگزاری امتحانات آزمون كارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401، در اولین مرحله دوره بیست و هفتمین آزمون المپیاد علمی- دانشجویی كشور بر اساس شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون شركت نمایند.

توصیه های مهم :

1- متقاضیان برای اطلاع از مقررات وظیفه عمومی، شرایط و ضوابط استفاده از سهمیه ایثارگران و همچنین شرایط و ضوابط اتباع خارجی به دفترچه راهنمای شماره 1 مراجعه نمایند.

2- به متقاضیان توصیه می شود در انتخاب كدرشته های امتحانی (اول و دوم) و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود، دقت لازم را مبذول فرمایند؛ لذا پس از دریافت كد پیگیری 16 رقمی، در این خصوص به درخواست های متقاضیان مبنی بر اصلاح و یا جابجایی، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

3- متقاضیان پس از تكمیل تقاضانامه، دریافت شماره پرونده 6 رقمی و كدپیگیری 16 رقمی یك نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری نمایند.

4- هر ساله تعدادی قابل توجهی از متقاضیان در درج معدل خود در زمان ثبت نام دقت لازم را بعمل نیاورده و پس از قبولی در دانشگاه به دلیل مغایرت معدل قبولی آنها لغو شده و باعث سردرگمی آنها می گردد. لذا به متقاضیان عزیز اكیداً توصیه می شود در درج معدل خود دقت لازم را بعمل آورند و حتی اگر ثبت نام آنها توسط خودشان انجام نمی پذیرد با مشاهده پرینت تقاضانامه نسبت به كنترل دقیق موارد درج شده در آن اقدام نموده و در مراحل بعدی كه امكان ویرایش اطلاعات (در زمان پرینت کارت شرکت در آزمون و یا انتخاب رشته) برای آنها وجود دارد نسبت به اصلاح اطلاعات خود اقدام نمایند.

5- با توجه به مشكلات بوجود آمده در آزمون های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عكس متقاضیان، كه این موضوع اكثراً برای متقاضیانی كه ثبت نام آنان از سوی دیگران انجام می شود رخ داده است، تاكید می گردد كه علاوه بر كنترل اطلاعات ثبت نامی، حتماً نسبت به كنترل عكس ارسالی خود دقت نمایید تا اشتباهاً عكس متقاضی دیگری به جای عكس شما ارسال نگردد. بدیهی است كه در صورت ارسال عكس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی شده و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

برای مشاوره ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال 1401
از طريق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگيريد
پاسخگويی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ايام تعطيل

زمان و نحوه ثبت نام آزمون كارشناسی ارشد 1401

زمان و نحوه ثبت نام آزمون كارشناسی ارشد 1401