تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

کارنامه نهایی | کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه

📚 خلاصه ای از مقاله کارنامه نهایی | کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه:

مشاوره تحصیلی

    کارنامه نهایی یا کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه کارنامه نهایی یا کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه در واقع کارنامه می باشد که مدتی بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری منتشر می شود. در کارنامه نهایی یا کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه داوطلب می تواند از رتبه هایی که در هر انتخاب […]

کارنامه نهایی | کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه

کارنامه نهایی | کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه

 

کارنامه نهایی | کارنامه سبز یا کارنامه نهایی

 

کارنامه نهایی یا کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه

کارنامه نهایی یا کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه

در واقع کارنامه می باشد که مدتی بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری منتشر می شود. در کارنامه نهایی یا کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه داوطلب می تواند از رتبه هایی که در هر انتخاب کسب کرده و رتبه اخرین نفر قبولی در آن انتخاب را ببیند. در کارنامه نهایی یا کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه اولویت های بعدی داوطلب نیز بررسی می شود و داوطلب می تواند ببیند در کدام یک از اولویت های پایینی خود نیز قبول شده است. برای مثال فرض کنید یک داوطلب بیست اولویت در انتخاب رشته کنکور سراسری انتخاب کرده است. وقتی نتایج کنکور سراسری اعلام می شود داوطلب مثلا در اولویت سوم قبول می شود و در نتیجه اولیه کنکور سراسری فقط اولین اولویت قبولی اعلام می گردد. حال داوطلب می خواهد ببیند در هفده اولویت بعدی خود چه رتبه ای کسب کرده و در کدام یک توانسته قبول شود. قبل از اینکه بخواهیم درباره شرایط و انتقالی در کارنامه نهایی یا کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه صحبت کنیم ابتدا به شرح کارنامه سبز می پردازیم.

شرح کارنامه نهایی یا کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه

در کارنامه نهایی یا کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه داوطلب پس از ورود به سایت سازمان سنجش و مشاهده کارنامه سبز لیستی از اولویت هایی انتخابی خود که در انتخاب رشته کنکور سراسری انجام داده است را مشاهده می کند. در کنار یکی از اولویت های انتخاب رشته کنکور سراسری یک علامت ستاره زده شده است که در واقع نشان دهنده رشته قبولی می باشد. حال بعد از اولویت قبولی می توانیم اولویت های بعدی یا پایینی را بررسی کنیم. در کارنامه نهایی یا کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه دو ستون وجود دارد که در یکی از ستون ها رتبه داوطلب و در ستون دیگر رتبه آخرین نفر قبولی نوشته شده است. در هر اولویتی که رتبه داوطلب کمتر از رتبه آخرین فرد قبولی باشد ، داوطلب در آن اولویت قبول شده است.برای فهمیدن توضیحات و مفهوم کدهای مندرج در کارنامه نهایی (کارنامه سبز) آزمون سراسری روی لینک پایین کلیک کنید.

توضیحات و مفهوم کدهای مندرج در کارنامه نهایی (کارنامه سبز) آزمون سراسری

خب حالا این سوال مطرح می گردد اگر کسی نخواهد در رشته ای که قبول شده است ادامه تحصیل دهد و در یکی از اولویت های بعدی انتخاب رشته کنکور سراسری که قبول شده بخواهد وارد شود چه باید بکند؟

 

 

نحوه وارد شدن در اولویت های پایین در کارنامه نهایی یا کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه:

برای وارد شدن در اولویت های پایینی انتخاب رشته کنکور سراسری در کارنامه نهایی یا کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه دو روش کلی وجود دارد:

1- بهترین و آسان ترین کار این می باشد که به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و از منو سمت چپ گزینه ورود به سیستم پاسخگویی را انتخاب کنید. سپس در این صفحه روی ثبت نام در سایت کلیک کرده و ثبت نام کنید در سایت سازمان سنجش سپس دوباره به صفحه ورود به سیستم پاسخگویی وارد شده و در این صفحه دو گزینه وجود دارد که یکی از این گزینه ها نام آزمون می باشد که در این گزینه سراسری را انتخاب کنید و در گزینه بعد موضوع می باشد گزینه بررسی اشتباه در انتخاب رشته و بررسی اولویت بعدی را انتخاب کرده و در خواست خود را ثبت نمایید و منتظر اعلام نتیجه از طرف سازمان سنجش باشید.

توجه داشته باشید درخواست در این بخش هیچ تضمینی برای اینکه شما در اولویت بعدی قبول شوید ندارد.

شما با در دست داشتن کارنامه نهایی یا کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه به دانشگاه مقصد یا همان دانشگاهی که در اولویت های پایینی انتخاب رشته کنکور سراسری قرار دارد و در آن قبول شده اید مراجعه کرده و درخواست خود برای انتقال به این دانشگاه را می دهید که پس از بررسی نتیجه به شما اعلام می گردد. توجه داشته باشید برای درخواست کارنامه نهایی یا کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه را حدالامکان آبان ماه برای درخواست به دانشگاه مقصد ببرید زیرا در زمان شلوغی ثبت نام امکان اینکه درخواست شما رد شود زیاد می باشد.

در صورتی که نیاز به مشاوره تحصیلی و راهنمایی داشتید می توانید با شماره زیر تماس بگیرید تا مشاوران مرکز راهنمایی کنن

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره

9099071375

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

نحوه درخواست جابجایی براساس کارنامه سبز کنکور

نحوه انتقالی دانشگاه براساس کارنامه سبز کنکور

تحلیل کارنامه نهایی یا کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه

کارنامه نهایی | کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه

کارنامه نهایی | کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

کارنامه نهایی | کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل