سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

تکمیل ظرفیت | تکمیل ظرفیت سراسری دانشگاه آزاد

 تکمیل ظرفیت سراسری دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت سراسری دانشگاه آزاد 96

مشاوره ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد مهر 96

مشاوره انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 96

تماس از سراسر کشور با تلفن ثابت

9099071375

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب

 

زمان و نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد مهر 96

داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده در انتخاب رشته کنکور سراسری و انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت کرده اند و قبول نشده اند و یا در انتخاب رشته دانشگاه آزاد قبول شده اند ولی از رشته قبولی خود راضی نیستند می توانند در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شانس خود را دوباره امتحان کنند. تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد مهر 96 بصورت اینترنتی میباشد.

سوالات متداولی که بین داوطلبان رایج است:

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد چیست یا چه معنی دارد؟ در پاسخ باید گفت تکمیل ظرفیت به این معنا می باشد که مثلا یک رشته در یک دانشگاه خاص ده نفر پذیرش دارد ولی بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد ده نفر به دانشگاه خاص معرفی می گردد ولی از این ده نفر 2 نفر در دانشگاه سراسری وارد می شوند و هشت نفر در این دانشگاه ثبت نام می کنند حال جای این دو نفر که جز قبولی در این دانشگاه هستند ولی ثبت نام نکرده اند در این دانشگاه خالی می ماند بنابراین دانشگاه می آید در زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد دو نفر ظرفیت در آن رشته خاص اعلام می کند.  اکثر داوطلبان بر این تصور هستند که در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ، دانشگاه ظرفیت خود را افزایش می دهد یعنی به جای ده نفر دوازده نفر می گیرد که این تصور صحیح نمی باشد.

میزان پذیرش در تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد چند نفر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت هیچ معیاری و هیچ سنجشی وجود ندارد و باید داوطلبان منتظر بمانند تا کسانی که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد قبول شده اند ثبت نام کنند و پس از آن ظرفت خالی دانشگاه ها مشخص شود که در بعدا در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اعلام می شود.

آیا شانس قبولی در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد زیاد است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت قبولی در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بستگی به رشته انتخابی دارد یا حتی ممکن است قبولی سخت تر شود. و برای اکثر رشته ها رتبه های قبولی در تکمیل ظرفیت آزاد افزایش پیدا می کند.

آیا اطلاعات خاصی از تراز های قبولی در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت نه متاسفانه اطلاعات خاص و منسجمی در این رابطه وجود ندارد و تراز ها و رتبه هایی که در سایت های مختلف ارائه می شود دقیق و قابل اکتفا نمی باشد.

آیا کسانی که در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد قبول می شوند ورودی مهر ماه می باشند یا ورودی مهر ماه؟ در پاسخ به این سوال باید گفت کسانی که در تکمیل ظرفیت آزاد قبول می شوند ورودی بهمن ماه می باشند.

آیا کسانی که در کنکور سراسری شرکت نکرده اند می توانند در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت کنند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت نه متاسفانه فقط کسانی می توانند در تکمیل ظرفیت آزاد شرکت کنند که در کنکور سراسری شرکت کرده اند.

آیا کسانی که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت کرده و در یک رشته قبول شده اند باز هم می توانند در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت کنند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت بله کسانی که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت کرده و در رشته خاصی قبول شده اند می توانند در تکمیل ظرفیت انشگاه آزاد شرکت کنند ولی باید به این نکته توجه کنند در صورتی که در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت کنند و قبول شوند ، قبولی در رشته اولشان لغو می گردد بنابراین توصیه ای که به این عزیزان می کنیم این است که قبل از شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد در دانشگاهی که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد قبول شده اند ثبت نام نمایند تا در صورت عدم قبولی در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد حداقل این رشته را از دست نداده باشند.

آیا شهریه رشته های انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد و تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد با هم متفاوت است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت نه شهریه رشته های انتخاب رشته دانشگاه آزاد با شهریه رشته های تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد تفاوتی ندارد.

و هزاران سوال دیگر که می توانید در رابطه با سوالات خود از مشاوران مرکز کمک بگیرید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. برای تماس با مشاوران و مشاوره تحصیلی از خط ثابت بدون پیش شماره ، با شماره زیر تماس بگیرید.

9099071375

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب

 تکمیل ظرفیت سراسری دانشگاه آزاد مهر 96

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید