تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ – شرایط انتقالی و میهمانی

📚 خلاصه ای از مقاله نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ – شرایط انتقالی و میهمانی:

نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور

در این مقاله در خصوص نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ توضیح و شرایط نقل و انتقالی و میهمانی دانشگاه پیام نور 1403 ارائه شده است

نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ – شرایط انتقالی و میهمانی

نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ – شرایط انتقالی و میهمانی

یکی از امکانات بسیار مهم و مفید دانشگاه پیام نور، فرصتی است که به دانشجویان واجد شرایط انتقالی یا میهمانی ارائه می‌شود. این دسته از دانشجویان که تمایل به انتقال به واحد دیگری از دانشگاه پیام نور یا میزبانی دانشگاه پیام نور برای یک دوره زمانی خاص دارند، می‌توانند به سادگی از طریق سامانه گلستان دانشگاه پیام نور این امکان را بهره‌برداری کنند.

نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور

با شروع سال تحصیلی جدید ، داوطلبان زیادی برای نام نویسی خود در واحدهای دانشگاه پیام نور اقدام می کنند و عده ای از داوطلبان نیز هر ساله بنا به دلایلی ، تقاضای تغییر واحد دانشگاهی خود را دارند. دانشگاه پیام نور برای این دسته از دانشجویان شرایطی را فراهم آورده است تا بتوانند نسبت به جابجایی خود در واحد مورد نظر اقدام نمایند.

بنا بر آیین نامه نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان دانشگاه پیام نور ، داوطلبانی که دارای شرایط مندرج در این آیین نامه هستند در صورت موافقت واحد های مبدأ و مقصد ، می توانند درخواست خود را ثبت نمایند. دانشجویان مقاطع کارشناسی دانشگاه پیام نور می بایست قبل از ارائه درخواست خود از زمان ، نحوه ، هزینه و شرایط نقل و انتقال و میهمانی آگاهی داشته باشند به همین دلیل محتویات این مقاله را به این موضوعات اختصاص داده ایم.

سایت نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور

با استفاده از سایت نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور در دوره زمانی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳، دانشجویان می‌توانند به صورت آنلاین و از طریق اینترنت، مراحل لازم برای دریافت انتقالی یا میهمانی دانشگاه پیام نور را تکمیل کنند.

وب‌سایت نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور در این دوره زمانی (۱۴۰۲ – ۱۴۰۳) به منظور ثبت درخواست‌های انتقالی و میهمانی دانشجویان ایجاد شده است. تمامی دانشجویانی که شرایط لازم را برای انتقال به واحد دیگری از دانشگاه پیام نور یا میزبانی دانشجاه پیام نور دارند، می‌توانند از این وب‌سایت استفاده کنند و درخواست خود را ثبت کنند.

در این وب‌سایت، دانشجویان با استفاده از شماره دانشجویی و سایر جزئیات مورد نیاز، اطلاعات مربوط به انتقالی یا میهمانی خود را وارد کرده و مراحل مربوطه را طی کنند. این روند کاملاً آنلاین بوده و نیازی به حضور حضوری دانشجویان برای ثبت و پیگیری درخواست‌ها نیست.

با توجه به اینکه ثبت درخواست‌های انتقالی و میهمانی دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ برای تمامی دانشجویان دانشگاه پیام نور در سراسر کشور از طریق اینترنت انجام می‌شود، دانشجویان برای انجام این روند نیازی به مراجعه حضوری ندارند.

بیش تر بخوانید: ورود به سامانه گلستان دانشگاه پیام نور

شرایط نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور

? انتقال دانشجو با موافقت مراكز مبداء و مقصد و تاييد مركزاستاني مربوطه مشروط به احرازشرايط زيراست:

 • 1- شرايط ادامه تحصيل در مركز مبداء را داشته باشد و كمتر از نيمي از واحدهاي درسي دوره تحصيلي را گذرانده باشد.
 • 2- حداقل 24 واحد درسي(بدون احتساب دروس پيش دانشگاهي و دروس معادلسازي شده) گذرانده باشد.
 • 3- ميانگين كل 12 را كسب كرده باشد.( با احتساب دروس مردودي)
 • 4- نمره آزمون ورودي دانشجو از آخرين فرد پذيرفته شده در مركز مقصد, و در همان رشته و سال در سهميه مربوط كمتر نباشد.
 • توجه :نمره آزمون دانشجويان تكميل ظرفيت، شاهد و مواردي كه با معرفي نامه سازمان سنجش معرفي مي شوند مي بايست به صورت موردي از سازمان سنجش استعلام شود.
 • 5- دانشجويان رشته هاي علوم پايه و مهندسي با ميانگين كل حداقل 15 و رشته هاي علوم انساني و هنر با ميانگين كل حداقل 16 از داشتن نمره آزمون معاف هستند.(كساني كه مي خواهند از شرط ميانگين براي انتقال استفـاده كنند حتماً بايد 12 واحد غيرعمومي گذرانده باشند.)
 • 6- دانشجويان تا شش هفته مانده به شروع نيمسال تحصيلي بعد فرصت دارند مدارك و تقاضاي انتقال را به مركز/ واحد خودارائه نمايند.
 • 7- انتقال دانشجو, فقط در مقطع هم سطح و يا از بالا به پايين (كارداني به كارداني و كارشناسي به كارشناسي يا كارشناسي به كارداني انجام مي شود.)
 • 8- دانشجويان دوره هاي فراگير پس از گذراندن يك ترم تحصيلي بعد از دوره دانشپذيري و 24 واحد درسي و كسب ميانگين حداقل12 ؛با موافقت مراكز مبدا و مقصد و ارائه مدارك معتبر و مستند( ماده 38 آيين نامه آموزشي) مي توانند منتقل شود.
 • 9- انتقال دانشجو از يك مركز به مركز ديگر منوط به مجري بودن مركز در رشته مورد تقاضا است در صورت عدم تطابق زماني برنامه درسها مسئوليت آن بعهده دانشجو است.
 • 10- در صورت انتقال دانشجو, سوابق از مركز مبداء به مقصد منتقل شود. هيچگونه تغييري در درسهاي دانشجو ايجاد نمي شود و كليه درسهاي اخذ شده و گذرانده شده عيناً به مركز مقصد منتقل مي شود.
 • 11- انتقال دانشجو در طول تحصيل فقط يكبار مجاز است.
 • 12- انتقال دانشجويان پيام نور به دوره هاي حضوري دانشگاه هاي دولتي مقدور نيست و به دانشگاههاي نيمه حضوري و غير دولتي,با رعايت شرايط از طريق آموزش استان امكان پذير است.
 • 13- بررسي تقاضاي انتقال دانشجو از مركز برون مرزي فقط از طريق اداره كل خدمات آموزشي امكان پذيراست.
 • 14- انتقال از مركز به واحدهاي تحت پوشش مركز, در صورتي كه بعد از پذيرش دانشجو رشته تحصيلي وي در واحد ايجاد شده باشد و بيش از نيمي از واحدهاي ايشان باقي مانده باشد بلامانع است, در اين صورت نيازي به نمره آزمون نيست.
 • 15- انتقال فرزندان هيات علمي فقط از طريق اداره كل خدمات آموزشي مقدور است, در اين صورت هيات علمي در اولين نيمسال تحصيلي با مراجعه به سازمان سنجش,مجوز لازم را اخذ و به خدمات آموزشي ارائه خواهد داد.
 • 16- در صورتيكه فرزندان هيات علمي حائز حد نصاب لازم را براي انتقال نباشند ,انتقال بصورت مشروط مهمان, بشرح زير خواهد شد: الف) از اين دسته از پذيرفته شدگان با معرفي اداره كل خدمات آموزشي ثبت نام بعمل خواهد آمد. ب) اگر چنانچه پس از دو نيمسال, موفق به كسب ميانگين كل 15 براي رشته علوم و 16 براي رشته هاي علوم انساني شوند انتقال قطعي خواهد شد.
 • 17- انتقال دانشجوياني كه بعلت نداشتن شرايط ثبت نام با اخذ تعهد, مبني بر عدم تقاضاي انتقال در مركز، ثبت نام كرده اند ممنوع است.
 • 18- انتقال دانشجويان شاهد و ايثارگر توسط ستاد شاهد و ايثارگر دانشگاه انجام و از طريق اداره كل خدمات آموزشي اطلاع رساني مي شود.

شرایط میهمانی دانشگاه پیام نور 1402 – 1403

در صورتی که دانشجویان دانشگاه پیام نور دارای یکی از شرایط زیر باشند، می توانند میهمانی دائم و یا موقت دانشگاه پیام نور را دریافت کنند.

 • ازدواج دانشجوی دختر در طول دوران تحصیل، در صورتی که محل شغل همسر نزدیک به دانشگاه مقصد دانشجو باشد.
 • در صورتی که سرپرست خانواده در زمان تحصیل دانشجو فوت یا معلول شود و دانشجو به عنوان کفیل شناخته شود.
 • در صورتی که دانشجو دارای بیماری خاصی باشد.
 • در صورتی که دانشجو دارای معلولیتی باشد که در زمان تحصیل آن رخ داده است.
 • تغییر محل شغل همسر دانشجو و یا خود دانشجو به یک شهر دیگر

نکته بسیار مهم: دانشجوی متقاضی میهمان موقت و میهمان دائم بدون داشتن شرایط بالا در دانشگاه پیام نور باید در دوره کارشناسی حداقل یک نیمسال تحصیلی و ۱۲ واحد درسی را در مرکز بین الملل با معدل 12 با حساب کردن نمرات مردودی گذرانده باشد.

بیش تر بخوانید: نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

نحوه ثبت نام نقل و انتقال و میهمانی دانشگاه پیام نور 1402 – 1403

دانشجویان دانشگاه پیام نور که بنا بر دلایلی قصد دارند دانشگاه محل تحصیل خود را تغییر دهند (اخذ انتقالی یا میهمانی) ، در ابتدا باید از وجود رشته خود در دانشگاه مقصد اطمینان حاصل نمایند سپس با دارا بودن شرایط لازم ، موافقت دانشگاه مبدا و مقصد را جلب نمایند. ثبت درخواست به دو صورت حضوری و غیر حضوری (از طریق سیستم جامع دانشگاهی گلستان) امکان پذیر است.

اما با توجه به سیاست گذاری های هر دانشگاه ، بهتر است پیش از ثبت درخواست ، ابتدا به واحد دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه و نحوه ثبت نام (حضوری یا غیر حضوری) را جویا شوید و سپس برای ثبت نام اقدام کنید.

چنانچه ثبت نام به صورت حضوری انجام گردد می بایست اقدامات آن را در دانشگاه محل تحصیل خود انجام دهید اما اگر ثبت نام به صورت غیر حضوری انجام گیرد باید با مراجعه به سامانه گلستان دانشگاه پیام نور نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایید.

✅ نحوه ثبت درخواست نقل و انتقال و میهمانی در سامانه گلستان دانشگاه پیام نور

 1. مراجعه به سامانه گلستان به آدرس الکترونیکی reg.pnu.ac.ir
 2. کلیک بر روی عبارت “ورود به سیستم” از قسمت سمت چپ سایت.
 3. پس از وارد نمودن شناسه کاربری و گذرواژه مربوط به خود بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

✅ با ورود به پنل کاربری خود به ترتیب مراحل زیر را طی نمایید:

آموزش > دانشجو > درخواست ها > تقاضای انتقال و مهمان > تقاضای انتقال به صورت مهمان در واحد ها و مراکز داخلی

با ورود به صفحه جدید ، اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید و در آخر برای ثبت درخواست خود بر روی گزینه “اعمال تغییرات” کلیک کنید. مشاهده پیغام “عملیات با موفقیت انجام شد” به معنی ثبت درخواست شما می باشد.

چند نکته مهم

 1. چنانچه از ثبت درخواست خود در سامانه منصرف شده اید می توانید با انتخاب گزینه “حذف” یا “اصلاح” که در بالای جدول لیست درخواست ها قرار دارد تغییرات مورد نظر را ایجاد و در نهایت بر روی گزینه “اعمال تغییرات” که در پایین صفحه قرار دارد کلیک نمایید.
 2. پاسخ به درخواست شما از طریق همین صفحه قابل مشاهده می باشد.
 3. چنانچه از طریق سیستم گلستان اقدام به ثبت درخواست خود نموده باشید ، تا مشخص شدن وضعیت خود (موافقت یا عدم موافقت با درخواست انتقال یا مهمانی) ، امکان انتخاب واحد در نیمسال مربوطه را نخواهید داشت.

 

راهنمای تصویری نحوه ثبت درخواست نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

✔ ابتدا عبارت “سامانه گلستان دانشگاه پیام نور” یا نشانی اینترنتی “osreg.pnu.ac.ir” را در گوگل جستجو کرده و روی اولین سایت نمایش داده شده کلیک کنید.

انتقالات دانشگاه پیام نور

✔ برای ورود به پورتال شخصی خود، مطابق تصویر نام کاربری که برابر شماره دانشجویی شما است و رمز عبور خود را وارد کنید و بر روی گزینه ورود کلیک نمایید.

نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳

✔ پس از ورود به سامانه بر روی گزینه «دانشجو» در منوی سمت چپ سایت کلیک کرده و از طریق گزینه های باز شده بر روی گزینه «درخواست ها» کلیک نموده و در مرحله آخر بر روی گزینه «تقاضای انتقال و میهمان» کلیک نمایید.

سایت انتقالی پیام نور

✔ حال وارد قسمت انتقالی دانشگاه پیام نور شدید. برای ثبت درخواست خود کافیست نام دانشگاه مقصد را انتخاب کرده و پس از تکمیل تمامی اطلاعات مورد نیاز، درخواست خود را در سامانه ثبت کنید.

بیش تر بخوایند: سامانه نقل و انتقال و مهمانی دانشگاه علمی کاربردی

قوانین انتقالی کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

حال که به شرایط اخذ انتقالی از دانشگاه پیام نور پرداختیم، خوب است که در مورد قوانین انتقالی دانشگاه پیام نور ارشد نیز توضیحاتی را بیان کنیم.

همانند انتقالی دانشجویان ارشد دانشگاه آزاد، اگر فردی در حال تحصیل در مقطع ارشد رشته های دانشگاه پیام نور باشد و قصد اخذ انتقالی داشته باشد، باید شرایط انتقالی این دانشگاه را نیز دارا باشد.

 • برای پذیرش درخواست، موافقت دانشگاه مبدا و مقصد ضروری است.
 • دانشجویان مقطع ارشد نمی توانند در نیمسال اول انتقالی بگیرند.
 • دانشجویانی که در سایر دانشگاه های دولتی و غیر دولتی تحصیل می کنند، در صورت موافقت دانشگاه مبداو مقصد، مجاز به انتقل خواهند بود.
 • اگر واحدهای درسی در دانشگاه مبدا ارائه شود، با درخواست انتقالی به دانشگاه های دیگر موافقت نمی شود.
 • امکان گذراندن کمتر از نصف واحدهای درسی در دانشگاه مهمان برای دانشجویان ارشد وجود دارد.
 • چنانچه دانشجویی دارای مشکلات خاصی باشد و نتوانند اتقالی بگیرند، در صورتی که مدارک و مستندات لازم را ارئه دهند، می توانند از مهمانی دائم استفاده نمایند.

بیش تر بخوانید : ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور

شهریه دانشجویان میهمان دانشگاه پیام نور 1402 – 1403

تمامی دانشجویانی که با درخواست آنان در دانشگاه مقصد موافقت شده است می بایست بر اساس مصوبه مربوطه ، برای تحصیل در آن دانشگاه شهریه خود را با ضرایب بالاتر پرداخت نمایند. این امر باعث اعتراض بسیاری از دانشجویان شده بود. به همین دلیل هیئت امنای مرکزی دانشگاه برای تسهیل در شرایط دانشجویی ، به بررسی مجدد این مصوبه پرداخت.

با بررسی مجدد مسئولین ، این طرح اصلاح شده و ضرایب پرداخت شهریه برای داوطلبان میهمان و انتقالی کاهش یافته است. بر اساس این قانون شهریه دانشجویان میهمان در دانشگاه پیام نور به صورت زیر می باشد:

 1. شهریه متغیر دانشجویانی که در مراکز چهارگانه شهر تهران (دانشگاه های پیام نور تهران شمال ، تهران جنوب ، تهران شرق ، تهران غرب) درخواست میهمانی دائم و یا موقت را دارند با ضریب 1.3 محاسبه و دریافت می شود.
 2. شهریه متغیر دانشجویانی که در مراکز استان ها و شهرهای لواسان ، دماوند ، پردیس ، ورامین ، پاکدشت و ری درخواست میهمانی دائم و یا موقت را دارند با ضریب 1.2 محاسبه و دریافت می شود.
 3. شهریه متغیر متقاضیان مهمان موقت یا مهمان دائم از مراکز با نواحی پایین تر به بالاتر به غیر از شهرهای مذکور بند 1 و 2 ، بدون ضریب محاسبه و اخذ می گردد.

تمامی داوطلبان باید در هنگام انتخاب رشته کنکور نهایت دقت خود را به کار گیرند تا بعد ها دچار مشکل نشوند. بعضی از داوطلبان در زمان انتخاب رشته مسافت دانشگاه ، شرایط خوابگاهی و … را در نظر نمی گیرند و در دوران تحصیل دچار مشکل می شوند که تنها با داشتن شرایط مذکور می توانند نسبت به ثبت درخواست میهمانی و یا انتقالی اقدام نمایند.

بیش تر بخوانید: شهریه دانشگاه پیام نور

نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ – شرایط انتقالی و میهمانی

نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ – شرایط انتقالی و میهمانی

برچسب ها

انتقالات دانشگاه پیام نور نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ سایت انتقالی پیام نور شرایط مهمانی دانشگاه پیام نور 1403 انتقالی دانشگاه پیام نور

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ – شرایط انتقالی و میهمانی

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل