سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

ثبت نام کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 96 | کارشناسی ارشد

شرایط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 96

قبل از مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد 96 یادآور می شویم که تفاوت اساسی کنکور کارشناسی ارشد آزاد 96 و کنکور کارشناسی ارشد آزاد سال های قبل در این است که در سال های قبل داوطلبان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد آزاد، ابتدا انتخاب رشته کارشناسی ارشد خود را انجام داده و بعد از اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد مشخص می شد که در انتخاب های خود قبول شده اند یا مردود؟! اما به دلیل ادغام کنکور کارشناسی ارشد آزاد 96 با کنکور کارشناسی ارشد سراسری 96 انتخاب رشته بعد از اعلام نتایج صورت می گیرد.

ادغام شدن کنکور کارشناسی ارشد آزاد 96 با کنکور کارشناسی ارشد سراسری 96 سبب ایجاد استرس در بین بسیاری از داوطلبان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد آزاد 96 شده و داوطلبان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد آزاد 96 نمی دانند چه کار کنند.

در مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد 96 داوطلبان می دانند که شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد آزاد و سراسری 96 به این صورت است که داوطلبان در زمان اعلام شده از سوی سازمان سنجش به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آزاد 96 و کنکور کارشناسی ارشد سراسری 96 را با هم انجام دهند.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد آزاد 96 از یک دی ماه 95 شروع می شود و در تاریخ هفتم دی ماه 95 پایان میابد. البته ممکن است این تاریخ تمدید بشود. یکی دیگر از شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد 96 این است که بعد از آزمون، مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد 96 شروع شده و داوطلبان شرکت در کارشناسی ارشد 96 شروع به انتخاب رشته می کنند.

شرایط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 96

شرایط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 96 این است که این دوره، دوره دوساله بعد از کارشناسی، کارشناسی ارشد است که دانشجویان از طریق آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی در این دوره پذیرش می شوند. پذیرفته ‌شدگان کنکور کارشناسی ارشد آزاد 96 براساس رشته با گذراندن ۲۸ تا ۳۲ واحد درسی که 6 واحد آن به  پایان‌نامه  اختصاص دارد، می توانند مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت کنند. مدت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد آزاد، به‌طور معمول دو سال و سقف مدت تحصیل این دوره ۳ سال تعیین شده است.

با توجه به گفت و گوی رئیس سازمان سنجش با سایت های خبری زمان کنکور کارشناسی ارشد آزاد و سراسری 96 اعلام شد. آزمون کارشناسی ارشد آزاد و سراسری در سال های اخیر در بهمن ماه هر سال برگزار می شد. اما به توجه به شرایط سازمان سنجش و شرایط داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد آزاد 96، سازمان سنجش تصمیم گرفت که امسال کنکور کارشناسی ارشد آزاد 96 را در اردیبهشت ماه برگزار کند.

زمان تعیین شده برای برگزاری کنکور کارشناسی ارشد آزاد و سراسری 96 در اواسط اردیبهشت ماه 96 پیش بینی شده است.

رئیس سازمان سنجش اضافه کرد: کنکور کارشناسی ارشد آزاد هر ساله در اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

از دیگر شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد 96 این است که داوطلبان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد آزاد 96 باید دارای مدرک کارشناسی باشند تا بتوانند در کنکور کارشناسی ارشد آزاد 96 شرکت کنند.

منابع درسی برای داوطلبان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد آزاد 96 و کنکور کارشناسی ارشد سراسری 96 به داوطلبان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد آزاد 96 ارائه داده خواهد شد و در اختیار آنها قرار می گیرد. داوطلبان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد آزاد 96 می توانند با توجه به منابع ارائه شده نسبت به انتخاب رشته خود بعد از قبولی اقدام کنند.

داوطلبان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد آزاد و سراسری 96 می توانند برای اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آزاد و سراسری 96 با مشاورین ما تماس بگیرند.

تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل

شرایط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 96

مطالب مفید

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

شرایط مشاوره کارشناسی ارشد

شرایط ثبت نام ارشد آزاد

شرایط ثبت نام ارشد سراسری

نحوه برگزاری ارشد سراسری و آزاد 96

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 96

شرایط کنکور کارشناسی ارشد

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید