سامانه ندای مشاور

تلفن 9099071375

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 96 | کنکور سراسری

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 96 | کنکور سراسری

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 96

برنامه ریزی کنکور سراسری 96

دانش آموزان بعد از پشت سر گذاشتن مقطع راهنمایی وقتی وارد دبیرستان می شوند تلاششان بیشتر شده و به فکر انتخاب رشته می افتند. یکی از مراحل حساس در زندگی هرکدام از ما، مرحله انتخاب رشته است. در انتخاب رشته دبیرستان، توانایی دانش آموزان سنجیده می شود و برگه هدایت تحصیلی در اختیار آنان قرار می گیرد. در برگه هدایت تحصیلی معلم، دانش آموز، والدین، مشاور، رغبت و استعداد نقش دارند که هرکدامشان به دروس مختلف نمره می دهند. پس از تعیین نمره بهترین رشته برای دانش آموز تعیین شده و با توجه به علاقه خود دانش آموز، دانش آموز آن رشته را انتخاب می کند.

برای شرکت در کنکور سراسری 96 پایه دوم دبیرستان یا در نظام تعیین شده جدید، پایه دهم، از مهمترین سال های تحصیلی است که دانش آموز باید تمام تلاش خود را برای این پایه مهم انجام دهد. به این دلیل که این مقطع پایه است و اگر دانش آموز ضعفی در آن داشته باشد باید در سال های تحصیلی بعدی آن را جبران کند. بعد از گذراندن پایه دهم دانش آموز وارد پایه یازدهم شده و بعد از تمام کردن این مقطع مدرک دیپلم به ایشان تعلق می گیرد.

برنامه ریزی کنکور سراسری 96

آیا می توانم با دریافت مدرک دیپلم در کنکور سراسری 96 شرکت کنم؟

خیر، شما باید برای شرکت در کنکور سراسری 96 دارای مدرک پیش دانشگاهی باشید. دارندگان مدرک پیش دانشگاهی رشته ریاضی می توانند در کنکور تجربی، انسانی، هنر، زبان شرکت کنند. دارندگان مدرک پیش دانشگاهی رشته تجربی می توانند در کنکور انسانی، هنر و زبان شرکت کنند و به همین ترتیب دارندگان مدرک پیش دانشگاهی رشته انسانی می توانند در کنکور هنر و زبان شرکت کنند.

برنامه ریزی کنکور سراسری 96

پس با توجه به این روش شرکت در کنکور دانش آموزان باید با دقت انتخاب رشته خود را انجام دهند تا بعدا از انتخاب رشته خود پشیمان نشوند. برای این که دانش آموزان در کنکور سراسری 96 و در آینده شان موفق شوند بهتر است که والدین و کادر آموزشی مدرسه علاقه دانش آموز را در نظر داشته باشند و او را به سمت استعداد و علاقه اش سوق دهند.

آیا در کنکور سراسری شرکت کنم بهتر است و یا در کنکور آزاد؟

بهتر است بگوییم که صد در صد اگر در کنکور سراسری قبول شوید به دانشگاه سراسری هم راه پیدا می کنید و این بسیار بهتر است اما در هر صورت شما باید کنکور سراسری 96 و کنکور آزاد 96 را باهم بدهید چون هردو ادغام شده اند. پس از شرکت در کنکور سراسری 96 و بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 96 که اعلام میکند داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده است یا خیر، می توانند با توجه به مجاز شدنشان در انتخاب رشته کنکور سراسری 96 شرکت کنند.

برنامه ریزی کنکور سراسری 96

چطوری برای کنکور سراسری 96 آماده بشم؟

ابتدا هدف خود را برای شرکت در کنکور سراسری 96 تعیین کنید. بعد از تعیین هدف برای شرکت در کنکور سراسری 96 شروع به برنامه ریزی برای کنکور سراسری 96 کنید و بعد از برنامه ریزی کنکور سراسری96 برای شرکت در کنکور سراسری 96 شروع به اجرای برنامه ریزی کنید. دانش آموزانی بوده اند که از روزی 5 دقیقه مطالعه شروع به مطالعه کرده اند و زمانی که به زمان کنکور سراسری نزدیک شده اند این زمان مطالعه تا 14 ساعت هم افزایش یافته.

برنامه ریزی کنکور سراسری 96

با تایم استراحت بدن خود آشنا باشید. یعنی بدانید در چه زمانی بدنتان بیشتر به استراحت نیاز دارد. هیچگاه اجازه ندهید که زمان استراحت جسمی تان به هم بخورد.

مسئله مهم دیگر ادامه دادن و پیگیری دانش آموز برای آماده شدن در کنکور سراسری 96 است. در واقع اگر در وسط راه دانش آموز دلسرد شود نتیجه مطلوب در قبولی کنکور سراسری 96 حاصل نخواهد شد.

همچنین دانش آموزان باید در انتخاب منابع درسی خود نیز دقت کنند.

داوطلبان و دانش آموزان عزیز می توانید برای برنامه ریزی تحصیلی کنکور سراسری 96 با متخصصین ما در این زمینه در ارتباط باشید.

تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل

برنامه ریزی کنکور سراسری 96

مطالب مفید

مشاوره تحصیلی

برنامه ریزی سراسری 96

کنکور سراسری 96

پیش دانشگاهی 96

برنامه ریزی کنکور سراسری

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید