تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

برنامه ریزی تحصیلی | مشاوره تحصیلی

📚 خلاصه ای از مقاله برنامه ریزی تحصیلی | مشاوره تحصیلی:

مشاوره تحصیلی

برنامه ریزی تحصیلی درباره مشاوره تحصیلی بهتر است از ابتدای دوران تحصیلی دانش آموزان شروع کنیم. در مشاوره تحصیلی می گوییم که دوران تحصیلی یک دانش آموز از پیش دبستانی و دبستان شروع شده و تا دبیرستان و دانشگاه ادامه دارد. مشاوره تحصیلی می گوید دانش آموزان در مقطع دبستان از اول ابتدایی تا ششم ابتدایی […]

برنامه ریزی تحصیلی | مشاوره تحصیلی

برنامه ریزی تحصیلی | مشاوره تحصیلی

برنامه ریزی تحصیلی | مشاوره تحصیلی

برنامه ریزی تحصیلی

درباره مشاوره تحصیلی بهتر است از ابتدای دوران تحصیلی دانش آموزان شروع کنیم. در مشاوره تحصیلی می گوییم که دوران تحصیلی یک دانش آموز از پیش دبستانی و دبستان شروع شده و تا دبیرستان و دانشگاه ادامه دارد. مشاوره تحصیلی می گوید دانش آموزان در مقطع دبستان از اول ابتدایی تا ششم ابتدایی درس خوانده و این مقطع را تمام می کنند. مشاور تحصیلی مدرسه می داند که در این مقطع معلمان و والدین می توانند استعدادهای دانش آموز را پیدا کرده و ببینند که دانش آموز در کدام درس قوی تر و بهتر است. البته این گفته به این معنی نیست که قرار است علاقه و استعداد دانش آموز تغییر نکند و تا آخرین مقطع تحصیلی همینطور باقی بماند. اما به دلیل سن کم دانش آموزان این استعداد و علاقه بیشترخودش را نشان می دهد.

بعد از مقطع دبستان، دانش آموز وارد مقطع متوسطه دوره اول می شود. این مقطع از سال هفتم تحصیلی شروع شده و تا سال نهم تحصیلی ادامه دارد. بعد از سال نهم  تحصیلی و تمام شدن دوره اول متوسطه، دانش آموز وارد سال دهم و آغاز دوره دوم متوسطه می شود.

برنامه ریزی تحصیلی

مشاوره تحصیلی در آغاز سال دهم تحصیلی به دانش آموز در انتخاب رشته کمک می کند. دلیل حضور مشاور تحصیلی در مدارس این است که مشاور تحصیلی می تواند درباره تمام رشته ها به دانش آموز توضیح دهد و دید بازتری نسبت به آینده هر رشته به دانش آموز بدهد. همینطور مشاور تحصیلی می تواند علاقه و استعداد دانش آموز را پیدا کند و طبق آن علاقه و استعداد دانش آموز را برای انتخاب رشته راهنمایی کند.

در ادامه می خواهیم بدانیم نقش اصلی مشاور تحصیلی و مشاوره تحصیلی چیست؟

برای مثال آیا مشاور تحصیلی فقط مختص دانش آموزان دوره دبستان و دبیرستان است یا خیر؟

برنامه ریزی تحصیلی | مشاوره تحصیلی

برنامه ریزی تحصیلی

نقش اصلی مشاوره تحصیلی این است که بتواند ارتباط موثری با دانش آموز برقرار کرده و در دروس و همچنین در انتخاب رشته دانش آموز را کمک کند تا برای آینده شغلی خودش بهتر تصمیم بگیرد. در کنار مسائلی مانند انتخاب رشته و برنامه ریزی تحصیلی، مشاور تحصیلی در مشاوره تحصیلی می تواند با والدین دانش آموز ارتباط موثر برقرار کرده و با یکدیگر درباره آینده تحصیلی دانش آموز مشورت کنند. دانش آموز بعد از گذراندن مرحله کنکور و وارد شدن به دانشگاه نیز می تواند از مشاور تحصیلی و مشاوره تحصیلی برای قبولی در مقاطع بالاتر دانشگاهی استفاده کند.

پس همانطور که میبینید مشاور تحصیلی می تواند در هر مرحله تحصیلی به شما کمک کند تا بهترین راه و بهترین انتخاب را داشته باشید.

آیا می توانم درباره منابع درسی و منابع کنکور از مشاور تحصیلی کمک بگیرم؟

برنامه ریزی تحصیلی

یکی از وظایف خطیر مشاور تحصیلی این است که درباره منابع درسی و منابع کنکوری به دانش آموز و دانشجو مشاوره تحصیلی بدهد. این مسئله یکی از مهمترین مسائل در انجام مشاوره تحصیلی است.

مشاور تحصیلی حرفه ای همیشه از منابع درسی و منابع کنکوری اطلاع دارد و می تواند بهترین مشاوره تحصیلی را به دانش آموز بدهد.

بسیاری از دانش آموزان می پرسند که فایده مشاوره تحصیلی چیست؟

برنامه ریزی تحصیلی

یکی از مهمترین فایده مشاوره تحصیلی و داشتن مشاور تحصیلی این است که از اتلاف زمان دانش آموز و دانشجو در درس خواندن جلوگیری می کند. ما در هر زمان از زندگیمان ممکن است نیاز به کمک و راهنمایی مشاور داشته باشیم. یکی از این زمان ها و مراحل، مرحله تحصیلی است. مشاوره تحصیلی به شما کمک می کند تا به نحو احسن برنامه ریزی کرده و بتوانید از اتلاف وقتتان در زمینه تحصیلی جلوگیری کنید.

شما هم اگر به دنبال یک برنامه ریزی مناسب با راهنمایی یک مشاور تحصیلی حرفه ای هستید با ما تماس بگیرید.

در صورت اشغال بودن خطوط لطفا مجددا تماس بگیرید.

تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل

برنامه ریزی تحصیلی

مطالب مفید

مشاوره تحصیلی

برنامه ریزی تحصیلی

برنامه ریزی تحصیلی خوب

مشاوره تحصیلی خوب

مشاور تحصیلی

برنامه ریزی تحصیلی | مشاوره تحصیلی

برنامه ریزی تحصیلی | مشاوره تحصیلی