جدیدترین اخبار دانشگاه ازاد

ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

 

جهت دریافت مشاوره و ثبت نام ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن 97 

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

 

 

ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ همچون سنوات گذشته در مقاطع مختلف تحصیلی برگزار می گردد. این ثبت نام همانند ثبت نام های دیگر دانشگاه آزاد شرایط و ضوابط خاص خود را دارد. این ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی www.azmoon.org صورت می گیرد. از جمله مورادی که در زمینه ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ مطرح می باشد می توان به زمان و نحوه ثبت نام شرایط اولیه ثبت نام و موارد دیگری اشاره نمود. با توجه به این توضیحات در ادامه این مطلب به بررسی و ارائه توضیحاتی در رابطه با ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ می پردازیم.

 

زمان شروع ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

بر اساس سنوات گذشته و تجربیات ما در زمینه ثبت نام ورودی بهمن ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ به احتمال فراوان در اواسط دی ماه شروع می گردد. در این بازه زمانی داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط ثبت نام که در ادامه بر خواهیم شمرد براساس دستورالعمل بیان شده بایستی برای ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ اقدام نمایند.

 

شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ که به صورت بدون آزمون صورت می گیرد در این ورودی نیز در مقاطع کاردانی پیوسته ، کاردانی ناپیوسته ، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته صورت خواهد گرفت. برای هر کدام از این مقاطع شرایط و ضوابط اولیه و اختصاصی جداگانه وجود دارد. داوطلبان در صورت دارا بودن این شرایط و ضوابط امکان ثبت نام را خواهند داشت. در ادامه به بیان برخی از این شرایط و ضوابط جهت ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ خواهم پرداخت.

دارا بودن مدرک پایه ( برای کاردانی پیوسته مدرک دیپلم ، کاردانی نا پیوسته مدرک پیش دانشگاهی ، کارشناسی نا پیوسته مدرک کاردانی ، کارشناسی پیوسته مدرک پیش دانشگاهی )

تمامی داوطلبان بایستی مدرک مورد نظر را حداکثر تا 30 بهمن ماه دریافت نموده باشند. از این رو داوطلبانی که پس از این تاریخ فارغ التحصیل شده باشند امکان ثبت نام را ندارد.

دارا بودن معدل مناسب ( ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی و معدل داوطلبان می باشد.

 

 

نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

در بخش ابتدایی بیان کردیم که ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ صورت اینترنتی صورت می گیرد. این ثبت نام به مانند دیگر ثبت نامه های دانشگاه آزاد از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی www.azmoon.org  انجام می گیرد. از این رو داوطلبان بایستی برای ثبت نام وارد این سایت ‌شوند. در صورتی که در بازه زمانی شروع ثبت نام واحد این سایت شده باشید لینک های مختلف ثبت نام را می توان در صفحه اصلی سایت مشاهده کرد. با توجه به مقطع مورد نظر بر روی لینک ثبت نام کلیک کنید. پس از کلیک بر روی لینک ثبت نام در گام نخست بایستی با دانلود دفترچه ثبت نام از لیست رشته هایی که امکان ثبت نام برای ورودی بهمن ۹۷ وجود دارد اطلاع یابید.

تمامی داوطلبان در این ثبت‌نام امکان انتخاب 20 الی 30 کد رشته را خواهند داشت. به همین جهت متناسب با تعداد انتخاب‌ های خود کد رشته های مورد نظر را از داخل دفترچه یادداشت برداری می کند.

خرید کارت اعتباری ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ 

پس از یاداشت برداری از کد رشته‌های مورد نظر در مرحله دوم اقدام به خرید کارت اعتباری ثبت‌نام نمایید. برای خرید کارت اعتباری ثبت‌نام نیز وارد صفحه اصلی سایت شده و در بخش مربوط به ثبت‌نام مقطع مورد نظر بر روی لینک خرید کارت اعتباری ثبت نام کلیک نمایید.

 پس از کلیک بر روی لینک خرید کارت اعتباری داوطلبان باید در ابتدا اطلاعات خواسته شده را که شامل نام و نام خانوادگی ، شماره تلفن ثابت ، شماره تلفن همراه را در بخش‌های تعیین شده وارد نمایید. پس از تایید اطلاعات ثبت شده به بخش پرداخت اینترنتی وارد می شوید. در این بخش نیز اطلاعات کارت بانکی خود را به رمز دوم یا همان رمز اینترنتی در بخش های تعیین شده وارد کنید. پس از ورود این اطلاعات و تکمیل فرایند خرید ، شماره کارت اعتباری ثبت نام در اختیار داوطلب قرار می گیرد.

 

 

 تکمیل فرم ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ 

پس از اینکه فرایند خرید کارت اعتباری ثبت‌نام را به اتمام رساندید برای شروع ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ دوباره به صفحه اصلی سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه نمایید. در این بخش بر روی لینک ثبت نام مقطع موردنظر کلیک نمایید. با این کلیک صفحه جدیدی پیش رو خواهید داشت که در آن بایستی شماره کارت خریداری شده را در بخش تعیین شده وارد کنید. پس از ورود اطلاعات کارت ثبت نام به بخش ورود اطلاعات داوطلبی وارد می شوید. در این بخش تا داوطلبان بایستی اطلاعات شناسایی و تحصیلی خود را در بخش های تعیین شده وارد نمایند. پس تکمیل فرم ثبت نام داوطلبان در مرحله بعد بایستی اقدام بارگذاری عکس خود نمایند.

با اتمام این مراحل در مرحله آخر کد رشته‌های انتخابی را که از دفترچه ثبت نام یادداشت برداری نموده اید در بخش انتخاب کد رشته ها وارد کنید. بایستی توجه نمایند هنگام ثبت کد رشته ها به اصل علاقمندی و همچنین آینده شغلی رشته های مورد نظر توجه کنید.

دریافت رسید ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ 

پس از ورود کد رشته های انتخابی و اتمام فرآیند ثبت نام و تایید آن رسید ثبت نام صادر می گردد. در رسید ثبت نام داوطلبان اطلاعات ثبت شده و همچنین کد رشته‌های انتخابی خود را می‌توانند مشاهده نمایند. مهمترین بخش این رسید ، کد پیگیری ثبت نام می باشد. کد پیگیری ثبت نام ، همراه شماره کارت اعتباری ثبت‌نام اطلاعات می باشد که در زمان اعلام نتایج ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ بایستی مورد استفاده قرار گیرد. به همین جهت در نگهداری رسید ثبت نام خود دقت نمایید.

 لازم به ذکر است رسیده ثبت نام به هنگام ثبت نام حضوری نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *