جدیدترین اخبار دانشگاه ازاد

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بهمن 97

 

جهت دریافت مشاوره و ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بهمن 97 

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸-۲۴ صورت می گیرد

 

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بهمن 97 : با اعلام نتایج ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ و مشخص شدن پذیرفته شدگان این ورودی در بازه زمانی مشخصی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ شروع می گردد. برای شرکت در این تکمیل ظرفیت داوطلبان بایستی همانند ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ به صورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی www.azmoon.org اقدام نمایند. در این مطلب قصد داریم در زمینه شرایط و نحوه ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ توضیحاتی ارائه دهیم.

 

زمان شروع تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بهمن 97

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ همانند دیگر تکمیل ظرفیت های دانشگاهی پس از ثبت نام حضوری پذیرفته شدگان اصلی شروع می گردد. از رو که پس از اعلام نتایج و مشخص شدن پذیرفته شدگان ، ظرفیت‌ خالی هر کدام از رشته محل ها مشخص می گردد. از این رو می توان زمان شروع تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ را بر اساس سنوات گذشته اواسط بهمن ماه تخمین زد.

 

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بهمن 97

 

برای شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ داوطلبان بایستی دارای برخی شرایط و ضوابط باشند. این شرایط و ضوابط در واقع تفاوتی با شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ ندارد. از این رو در زمینه شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ می توان به موارد زیر اشاره نمود:

تمامی داوطلبان بایستی دارای مدرک پایه تعیین شده باشند. ( برای کاردانی پیوسته مدرک دیپلم ، کاردانی نا پیوسته مدرک پیش دانشگاهی ، کارشناسی نا پیوسته مدرک کاردانی ، کارشناسی پیوسته مدرک پیش دانشگاهی )

این مدرک پایه بایستی حدکثر تا 30 بهمن سال جاری دریافت شده باشد. بدین معنا که تمامی داوطلبان تا این تارخ فارغ التحصیل شده باشند.

داوطلبان بایستی دارای معدل مناسبی باشند. چرا که  ثبت نام و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی و معدل داوطلبان می باشد.

 

نحوه شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بهمن 97

 

همانگونه که در بخش ابتدایی بیان شد تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ به مانند ثبت نام ورودی بهمن به صورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد انجام میگیرد. به همین جهت داوطلبان برای شرکت در این تکمیل ظرفیت بایستی در ابتدا آدرس اینترنتی سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد را وارد نمایند. آدرس اینترنتی سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد www.azmoon.org می باشد. پس از ورود به این سایت مراحل زیر را برای شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ طی نمایید.

 

دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

 

اولین اقدام برای شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ اطلاع از لیست رشته های موجود می باشد. به همین جهت پس از ورود به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با کلیک بر روی لینک دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ از لیست این رشته اطلاعات حاصل نمایید. لازم به ذکر است با ورود به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد داوطلبان لینک های متفاوتی را پیش روی خود خواهند داشت. هر کدام از این لینک ها مربوط به تکمیل ظرفیت مقاطع مختلف می باشد. از جمله این لینک ها می‌توان به تکمیل ظرفیت کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد ، تکمیل ظرفیت کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد ، تکمیل ظرفیت کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد و تکمیل ظرفیت کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد اشاره نمود. به همین جهت با توجه به مقطع تحصیلی مورد نظر خود جهت ثبت نام بر روی یکی از این لینک ها جهت دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ورودی بهمن کلیک نمایید.

پس از دانلود دفترچه و مطالعه آن داوطلبان بایستی حداکثر ۲۰ کد رشته از میان لیست رشته های موجود را انتخاب نمایند.

 

 

خرید کارت اعتباری ثبت نام

 

پس از مشاهده لیست رشته های موجود یادداشت برداری از کد رشته های انتخابی خود در گام دوم بایستی اقدام به خرید کارت اعتباری ثبت‌ نام نمایید. با خرید این کارت در واقع داوطلبان هزینه ثبت نام خود را پرداخت می نمایند. برای خرید کارت اعتباری ثبت نام داوطلبان باید به صفحه اصلی سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه نمایند. پس از ورود به این بخش بر روی لینک خرید کارت اعتباری کلیک نمایید. در این مرحله اطلاعات خواسته شده را در بخش‌های تعیین شده وارد نموده و بر روی لینک تایید کلیک نمایید. پس از تایید اطلاعات داوطلبان به درگاه اینترنتی خرید وارد می شوند. در این بخش نیز اطلاعات کارت بانکی خود را وارد نموده و فرایند خرید را تکمیل نمایید. با تکمیل این فرایند شماره کارت اعتباری ثبت نام در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.

 

تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب رشته

 

پس از خرید کارت اعتباری ثبت نام و دریافت شماره کارت داوطلبان می‌توانند با تکمیل فرم ثبت نام فرایند ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ را به اتمام رساند. به همین جهت در صفحه اصلی سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد بر روی لینک انتخاب رشته مقطع مورد نظر خود کلیک نمایید پس از کلیک بر روی لینک ثبت نام ، شماره کارت خریداری شده خود را در بخش تعیین شده وارد کنید. پس از ورود این شماره کارت فرم ثبت نام را در پیش رو خواهید داشت. در این فرم داوطلبان اطلاعات شناسایی و تحصیلی خود را در بخش های تعیین شده بایستی وارد نمایند. پس از ورود این اطلاعات در مرحله بعد همانند فرآیند ثبت نام ورودی بهمن بایستی عکس خود را در بخش تعیین شده از سایت بارگذاری نمایند. در مرحله آخر داوطلبان بایستی کد رشته های انتخابی خود را چه از داخل دفترچه یاداشت برداری نمودن در بخش‌های تعیین شده وارد نمایند. با ورود کد رشته های انتخابی و تایید تمامی اطلاعات فرایند ثبت نام به پایان می رسد. در صورت تکمیل صحیح اطلاعات و تایید آنها رسید ثبت نام برای داوطلبان صادر می‌گردد. در این رسید کد رهگیری ثبت نام درج شده است. از این کد در زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ورودی بهمن ماه میتوان برای دریافت نتایج تکمیل ظرفیت خود استفاده نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *